Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
بررسی علل ارور 5E لباسشویی سامسونگ + راه حل

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

ارور 5E لباسشویی سامسونگ

علت نمایش ارور 5E در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 5E یکی از ارور های رایج در لباسشویی سامسونگ است که در مدل های مختلف این برند لباسشویی ممکن است با کد خطا SE نیز نمایش داده شود. از این رو در این مقاله از نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به بررسی علت ارور 5E لباسشویی سامسونگ؛ و شیوه رفع آن می پردازیم.

ارور یا کد خطا ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از قابلیت های ویژه لباسشویی های نسل جدید سامسونگ؛ نمایش ارور بر روی پنل کاربریست؛ تا به کاربر هشدار دهد مشکلی در دستگاه به وجود آمده است. هر قطعه ای که در لباسشویی دچار خرابی شود؛ با کد خطای مخصوص به خود که معمولا به صورت یک حرف انگلیسی و یک عدد است بر روی صفحه دیجیتال ماشین لباسشویی ظاهر می شود و شما برای رفع هر ارور باید بدانید که کد خطای ظاهر شده مربوط به خرابی کدام قسمت دستگاه است. بنابراین توصیه می شود مقاله ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید تا با تمامی این کد های خطا به صورت کامل آشنا شوید.

علت ارور 5E لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی‌های سامسونگ گاهی اوقات ممکن است با خطایی مواجه شوند. یکی از ارورهایی که ممکن است در ماشین لباسشویی سامسونگ رخ دهد، ارو 5E یا SE است. این ارور عموماً به خاطر مشکل در زمان تخلیه آب از ماشین لباسشویی رخ می‌دهد  در ادامه به برخی از علت های این کد خطا می پردازیم:

 •   شیلنگ تخلیه دچار گرفتگی است
 •   فیلتر لباسشویی کثیف است
 •   بمب تخلیه خراب است
 •   خرابی برد الکترونیکی
 •   خرابی تایمر ماشین لباسشویی
 •   ارتفاع نامناسب شیلنگ تخلیه

راهکارهای رفع ارور 5E لباسشویی سامسونگ

برای رفع ارور 5E در ماشین لباسشویی سامسونگ، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

مقالات مرتبط: ارورSUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

بررسی شیلنگ تخلیه

ابتدا مطمئن شوید که شیلنگ تخلیه به درستی به محل خروجی آب متصل شده است و در صورت گرفتگی شیلنگ تخلیه را تمیز کنید. همچنین اگر شیلنگ فرسوده یا دارای نشتی است اقدام به تعویض آن نمایید.

بررسی شیلنگ تخلیه

بررسی فیلتر لباسشویی

 فیلتر ماشین لباسشویی مسئول تصفیه آب و جلوگیری از ورود ذرات بزرگتر به پمپ است. مطمئن شوید که فیلتر تمیز است و هیچ آلودگی‌ای روی آن وجود ندارد. در صورت لزوم، فیلتر پمپ را تمیز یا تعویض کنید.

بررسی فیلتر لباسشویی

بررسی پمپ تخلیه

 اگر پمپ ماشین لباسشویی خراب یا مسدود شده است، آب به درستی تخلیه نمی‌شود و ارور 5E بر روی پنل کاربری نمایش داده می‌شود. در این صورت، بهتر است از یک تکنسین مجرب برای عیب یاب و تعمیر پمپ کمک بگیرید.

بررسی پمپ تخلیه

بررسی برد الکترونیکی

 برد مهم ترین قسمت از سیستم الکترونیکی ماشین لباسشویی است که وظیفه کنترل و مدیریت عملکرد دستگاه را بر عهده دارد. اگر برد دچار خرابی شود، ارتباط بین قطعات مختلف دستگاه قطع می‌شود و این امر می‌تواند به نمایش ارور 5E منجر شود. برای تشخیص خرابی برد و رفع این مشکل، بهتر است به تکنسین مجرب تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید. تکنسین با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مخصوص، برد را بررسی می‌کند و ممکن است از طریق تست‌های الکترونیکی و تجزیه و تحلیل خطا، خرابی را تشخیص دهد و سپس اقدام به تعمیر یا تعویض برد کند.

بررسی برد الکترونیکی

بررسی تایمر ماشین لباسشویی

 تایمر لباسشویی مسئول کنترل و زمان‌بندی عملیات مختلف دستگاه مانند خاموش و روشن شدن، دور موتور و سایر وظایف زمان‌بندی شده است. اگر تایمر خراب شود، ارتباط درستی بین قطعات مختلف دستگاه برقرار نمی‌شود و این امر می‌تواند به نمایش ارور 5E منجر شود.

بررسی تایمر ماشین لباسشویی

بررسی ارتفاع شیلنگ تخلیه

ارتفاع مناسب شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بهتر است حداقل 60 سانتی متر و حداکثر 1 متر از سطح زمین باشد. (ارتفاع شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی استاندارد بین ۱.۵ تا ۲ متر است) این مقدار نباید از 5 متر بیشتر شود زیرا باعث اختلال در فرایند تخلیه آب ماشین لباسشویی خواهد شد.

نکات مهم در استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

در ادامه چند نکته مهم در استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ را برای شما بیان می‌کنیم:

 •  قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنید.
 •  ماشین لباسشویی سامسونگ دارای برنامه‌های مختلف شستشو است که بر اساس نوع پارچه و میزان کثیفی لباس می‌توانید برنامه مناسب را انتخاب کنید. برنامه‌های متفاوت شامل شستشوی معمولی، حساس، ضد چروک و … هستند.
 •  بر اساس ظرفیت لباسشویی آن را بر کنید. ار قرار دادن بار زیاد یا کم خودداری نمایید.
 •  استفاده از مقدار مناسب مواد شوینده دقیقاً بر اساس میزان توصیه شده توسط سازنده ماشین لباسشویی بسیار مهم است. استفاده زیاد یا کم از مواد شوینده می‌تواند باعث مشکلاتی مانند رسوبات، بوی نامطبوع و حساسیت پوست شود.
 • به منظور حفظ عملکرد بهینه ماشین لباسشویی، فیلترهای آب و فیلتر پمپ را به طور دوره‌ای تمیز کنید. راهنمایی‌های مربوطه در دفترچه راهنما را مطالعه کنید و طبق دستورالعمل سازنده عمل کنید.

با رعایت این نکات، می‌توانید از ماشین لباسشویی سامسونگ خود بهره ‌برداری بهتری داشته باشید و عمر مفید آن را افزایش دهید.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی تمام علت های نمایش ارور 5E لباسشویی سامسونگ و راهکارهای رفع آن برداختیم. چنانچه با انجام نکات بالا همچنان مشکل دستگاه شما رفع نشده؛ می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند. تلفن نمایندگی ۲۲۲۲۵۰۰۷-۲۱ .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟