خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت-اورلود-کمپرسور-یخچال-سامسونگ-چیست-شاخص

علت اورلود کمپرسور یخچال سامسونگ چیست؟

ما در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات سامسونگ قصد داریم در خصوص اورلورد کمپرسور یخچال سامسونگ و، انواع آن و نحوه عملکر و تست از سلامت آن با شما کاربران عزیز صحبت نماییم.

قبل از هر چیزی بهتر است با اورلود آشنا شویم، به یک قطعه الکتریکی که کاربرد آن بیشتر برای جلوگیری از بار اضافی در وسیله های مختلف مانند یخچال است؛ اورلود گفته می شود. اورلود معمولا بیشتر در وسیله های برقی مانند یخچال تعبیه می شود، معنای اصلی اورلود بار اضافه است و که در برخی مواقع به آن رله نیز گفته می شود.

در برخی مواقع ممکن است عوامل زیادی منجر به خرابی یخچال شوند اما با وجود اورلود در یخچال خطرات و خرابی ها نیز کاهش می یابد و از مشکلات و خطرات زیادی که منجر به خرابی یخچال می شوند جلوگیری خواهد شد.

اورلورد کمپرسور یخچال سامسونگ

اورلود در کمپرسور یخچال سامسونگ قرار دارد و سبب راه انداختن این وسیله برخی می شود، البته در وسیله های برقی دیگر نیز می توان از اورلود برای استارت زدن و راه انداختن آن ها استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که کاربرد رله یا اورلود بسیار زیاد است و یک محافظ بسیار عالی برای لوازم برخی به شمار می رود و می تواند به راحتی جریان اضافی در موتور را کنترل نماید.

علاوه بر اینها اگر دمای یخچال افزایش پیدا کند و داغ شود یا به دلایل مختلف جریان کمپرسور زیاد شود، اورلود وارد عمل می شود و با قطع کردن برق از آسیب ها و خطرات احتمالی جلوگیری می کند. با قطع شدن برق توسط اورلود از آسیب های مختلفی مانند آسیب به سیم پیچ موتور جلوگیری می شود، همچنین اورلود یا رله نقش محافظتی خود را انجام می دهد و از خراب شدن موتور یخچال جلوگیری می کند.

جهت بررسی اورلور کمپرسور یخچال سامسونگ و بررسی فنی آن می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ با شماره 02122225007 تماس حاصل نمایید.

انواع اورلود کمپرسور یخچال سامسونگ

دو نوع اورلود یخچال سانسونگ وجود دارد که در ادامه آن ها را به همراه توضیحات شان به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع اورلود کمپرسور یخچال سامسونگ

1- اورلود حرارتی کمپرسور یخچال سامسونگ

نوع اورلود حرارتی شامل یک گرمکن و تیغه بی متال است و ساختمان اورلود را تشخیص می دهند، البته تیغه بی متال از دو فلز تشکیل شده است که غیر همجنس می باشند.

این نوع اورلود در زمان داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال سامسونگ بسیار کاربرد دارد و در زمان داغ شدن دو تیغه بی متال تغییر شکل می دهند و منبسط می شوند البته میزان انبساط هر دو تیغه با هم متفاوت است؛ زیرا این دو تیغه از دو جنس متفاوت تشکیل شده اند. زمانی که موتور یخچال داغ شود و درجه حرارت آن بالا رود جریان برق قطع می شود که معمولا زمان قطع شدن برق یخچال صدای تق می دهد. این صدا در واقع همان صدای قطع جریان برق کمپرسور است که با بالا رفتن درجه حرارت این اتفاق می افتد.

اورلود حرارتی یک عیب دارد و ممکن است در طول زمان به موتور یخچال آسیب برساند، عیب این نوع اورلود قطع شدن جریان برق با گرم شدن بی متال است، که علاوه بر آسیب به موتور یخچال سبب آسیب دیدن کمپرسور آن نیز می شود.

2- اورلود مغناطیسی کمپرسور یخچال سامسونگ

یکی دیگر از اورلود های کمپرسور یخچال سامسونگ اورلود مغناطیسی است که شامل قسمت مختلفی به نام بوبین است. زمانی که عبور جریان بیش از اندازه ای باشد که تنظیم شده است، میدان مغناطیسی جریان را قطع می کند و سبب توقف جریان های اضافی نیز می شود. سرعت اورلود های مغناطیسی در قطع کردن جریان برق بسیار بالا است در حالی که سرعت قطع کردن برق توسط اورلود حرارتی پایین تر است. این نوع اورلود به دلیل سرعت بالا در قطع کردن جریان برق بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در بیشتر قطعاتی که نیاز به اورلود دارند از اورلود مغناطیسی استفاده می شود.

دلایل اورلود کردن کمپرسور یخچال سامسونگ

اورلود یخچال کاربرد بسیار زیادی دارد و در مدت زمان طولانی از کمپرسور یخچال مراقبت خواهد کرد. همانطور که می دانید کمپرسور یخچال معمولا قیمت بالایی دارد به همین دلیل وجود اورلود برای یخچال های مختلف از جمله یخچال سامسونگ ضروری است. در ادامه برخی از دلایل اورلود کردن کمپرسور یخچال سامسونگ را ذکر خواهیم کرد:

  • افزایش ولتاژ
  • افت ولتاژ
  • کمبود گاز یخچال سامسونگ
  • خرابی موتور یا کمپرسور یخچال
  • • دمای بالای محیط اطراف کمپرسور یخچال
  • و…

دلایل اورلود کردن کمپرسور یخچال سامسونگ

مقالات مرتبط: تعمیر برد یخچال سامسونگ

تست کردن اورلود کمپرسور یخچال سامسونگ

اورلود یخچال معمولا یک ابزار پیچیده است و تست کردن آن نیز نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد، بنابراین افرادی که تجربه کافی در این زمینه دارند می توانند آن را بررسی کنند. برای تست کردن اورلود یخچال به مولتی متر نیاز است، البته توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی بهتر است یخچال را به طور کامل خاموش کنید. در ادامه مراحل بررسی اورلود یخچال را ذکر خواهیم کرد:

• قبل از هر چیزی باید اورلود را پیدا کنید، محل قرار گیری اورلود معمولا در کنار کمپرسور و پشت دستگاه قرار دارد که به راحتی قابل دید است و افرادی که تجربه و مهارت لازم را داشته باشند در کوتاه ترین زمان ممکن محل قرار گیری اورلود را مشخص خواهند کرد.

• در مرحله دوم به سراغ مولتی متر بروید و آن را در حالت Buzzer قرار دهید.

• در مرحله سوم از سیم های مولتی متر کمک بگیرید و یکی از آن ها را به خروجی و دیگری را به ورودی اورلود وصل نمایید.

• در مرحله آخر باید منتظر شنیدن صدا از مولتی متر باشید اگر مولتی متر صدا داد یعنی اورلود سالم است، اما اگر هیچ گونه صدایی از مولتی متر به گوش شما نرسید اورلود خراب است و باید تعویض شود.

تست کردن اورلود کمپرسور یخچال سامسونگ
نتیجه گیری

امروزه کمپرسور یخچال از اهمیت ویژه ای برخوردار است، علاوه بر اینها قیمت آن نیز بالا است به همین دلیل باید از اورلود برای محافظت از یخچال و سلامت کمپرسور کمک گرفت. امیدواریم تمامی مطالب این مقاله مفید بوده باشد و تمامی سوالات شما را پاسخ داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 9 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟