خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

شاید برایتان پیش آمده باشد که گاهی اوقات، هنگام لمس بدنه لباسشویی متوجه برق داشتن دستگاه شوید؛ که این مورد امری غیر طبیعی در ماشین لباسشویی است و باید سریعا برطرف شود. از این رو در این مقاله از نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ به بررسی علل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی و راهکارهایی برای رفع آن می پردازیم.

توصیه می شود در صورت برق دار بودن بدنه لباسشویی، برای تشخیص دقیق علت  آن، از یک تکنسین مجرب یا متخصص برق کمک بگیرید و از دستکاری خودسرانه بپرهیزید زیرا خطر برق گرفتگی را به همراه دارد.

علل برق دار بودن لباسشویی

زمانی که لباسشویی روشن است، اگر به بدنه لباسشویی خود دست زدید و  برق گرفتگی خفیفی را را در بدن حس کردید، باید بدانید که این مسئله می تواند بسیار خطرناک باشد. و لازم است مشکل برق داشتن بدنه لباسشویی خود را هر چه زودتر حل نمایید.برق داشتن بدنه لباسشویی می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. در ادامه به برخی از این علل اشاره خواهیم کرد:

خرابی سیم پیچی و اتصالات لباسشویی

یکی از علل اصلی برق داشتن بدنه لباسشویی، وجود مشکل در سیم پیچی و اتصالات است. ممکن است در اثر فرسودگی دستگاه، روکش سیم ها و اتصالات از بین رفته باشد که خطر برق گرفتگی را به همراه دارد، بنابراین بررسی کنید که روکش سیم کشی دستگاه  کاملا سالم و عایق برق باشد.

خرابی سیم پیچی و اتصالات لباسشویی

اتصال نادرست سیم ارت

اتصال نادرست سیم ارت به سیستم زمین می‌تواند باعث برق داشتن بدنه لباسشویی شود. سیم ارت یک سیم مخصوص است که وظیفه تخلیه برق  را از دستگاه به زمین دارد. اگر سیم ارت به درستی به زمین متصل نشده باشد، جریان برق می‌تواند در بدنه لباسشویی تجمع یابد و ممکن است شما در هنگام لمس بدنه لباسشویی شوک الکتریکی ببینید. در صورتی که مشکل در اتصال سیم ارت وجود دارد، توصیه می‌شود با تکنسین مجرب یا متخصص برق تماس بگیرید تا این مشکل را بررسی و رفع کند.

اتصال نادرست سیم ارت

نشتی آب از لباسشویی

نشتی آب از لباسشویی می‌تواند به دلایل مختلفی باعث برق داشتن بدنه آن شود. از جمله: خرابی شیلنگ تخلیه مسدود شدن شیلنگ، خرابی پمپ تخلیه و… در هر صورت، نشتی آب از لباسشویی به علت قاطی شدن جریان برق و آب می‌تواند خطرناک باشد . در صورت مشاهده هرگونه نشتی آب یا برق داشتن بدنه لباسشویی، توصیه می‌شود فوراً از استفاده از دستگاه خودداری کنید و با تکنسین مجرب یا متخصص برق تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و راهکار مناسب را ارائه کند.

نشتی آب از لباسشویی

نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل خرابی و عدم عملکرد صحیح قطعات موتور باشد و برق می‌تواند از موتور به بدنه لباسشویی منتقل شود و باعث برق گرفتگی شود.برای تعمیر یا تعویض موتور دستگاه از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

فرسودگی المنت یا هیتر لباسشویی

المنت یا هیتر لباسشویی یک قطعه الکتریکی است که درون ماشین لباسشویی قرار دارد و برای گرم کردن آب استفاده می‌شود. زمانی که برق به المنت یا هیتر متصل می‌شود، جریان برق از طریق المنت عبور می‌کند و باعث گرم شدن آن می‌شود. در صورتی که این قطعه فرسوده باشد و عایق آن از بین می رود؛ که این امر می تواند علت برق داشتن بدنه لباسشویی باشد.

فرسودگی المنت یا هیتر لباسشویی

نوسانات برق

گاهی اوقات ممکن است علت برق داشتن بدنه ماشین، نوسانات ولتاژ برق (ولتاژ بالا یا پایین) باشد. توصیه می شود حتما برای لوازم برقی خانگی خود از یک محافظ برق استفاده نمایید.

نوسانات برق

نکات ایمنی که باید هنگام برق داشتن بدنه لباسشویی رعایت شود

هنگام برق داشتن بدنه لباسشویی، باید نکات ایمنی زیر را رعایت کنید:

  1. قطع برق: در صورتی که متوجه برق داشتن بدنه لباسشویی شدید، اولین اقدام باید قطع برق باشد.
  2. استفاده از دستکش: هنگام برق داشتن بدنه لباسشویی، استفاده از دستکش‌های عایق الکتریکی توصیه می‌شود. این دستکش‌ها می‌توانند شما را در مقابل برق گرفتگی و آسیب دیدن از جریان الکتریکی محافظت کنند.
  3. عدم تماس با بدنه: در هنگام برق داشتن بدنه لباسشویی، باید از تماس مستقیم با بدنه آن خودداری کنید.
  4. عدم استفاده از ماشین لباسشویی: در صورتی که بدنه لباسشویی برق دارد، بهتر است از استفاده از آن خودداری کنید تا مشکل برقی حل شود.
  5. تماس با تکنسین مجرب: در صورتی که متوجه برق داشتن بدنه لباسشویی شدید، بهتر است با تکنسین مجرب تماس بگیرید. آنها می‌توانند با بررسی دقیق دستگاه و انجام تست‌های لازم، علت دقیق را تشخیص داده و راهکار مناسب را ارائه کنند.
  6. عدم تلاش برای تعمیر خودکار: در صورتی که بدنه لباسشویی برق دارد و شما تخصص کافی در زمینه تعمیرات الکتریکی ندارید، بهتر است از تلاش برای تعمیر خودکار خودداری کنید.

سخن آخر

در نهایت، برق داشتن بدنه لباسشویی می‌تواند به دلایل مختلفی باشد که در این مقاله به طور کامل برایتان شرح داده ایم. همچنین توصیه می شود برای تشخیص دقیق علت برق داشتن بدنه لباسشویی، با یک تکنسین مجرب مشورت کنید و از تعمیرات توسط افراد ماهر و مجرب استفاده کنید. و در پایان با رعایت نکات ایمنی گفته شده در این مقاله می‌توانید از برق داشتن بدنه لباسشویی و خطرات برقی جلوگیری کرده و ایمنی خود و دستگاه را حفظ کنید.

سوالات متداول

آیا برق داشتن بدنه لباسشویی خطرناک است؟

بله، برق داشتن بدنه لباسشویی خطرناک است. اگر شما با بدنه لباسشویی در تماس باشید و بدنه برق داشته باشد، خطر برق گرفتگی را به همراه دارد.

آیا خودمان می توانیم مشکل برق داشتن بدنه لباسشویی را برطرف کنیم؟

در صورتی که با مشکل برق داشتن بدنه لباسشویی مواجه شدید، بهتر است تعمیرات را به تکنسین مجرب و متخصص برق بسپارید.

آیا برق داشتن بدنه لباسشویی می‌تواند به خرابی دستگاه منجر شود؟

بله، اگر مشکل سریعا رفع نشود ممکن است عملکرد کلی دستگاه مختل شود و لباسشویی به طور کامل از کار بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 12 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟