خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت بوی سوختگی جاروبرقی سامسونگ

علت بوی سوختگی جاروبرقی سامسونگ چیست؟

جاروبرقی از جمله وسیله های برقی است که در همه خانه ها نیاز است بنابراین باید در نگهداری و مراقبت از آن بسیار دقت داشته باید. اما چیزی که افکار کاربران را به خودش درگیر کرده، این است که چرا در پاره ای از موارد بوی ناخوش و بدی از آن بلند می شود؟! در مورد بوی سوختگی جاروبرقی اگر بخواهیم برایتان به صورت خیلی جامع و مفصل صحبت کنیم باید بگوییم که ساعت ها زمان می برد تا ما تک تک دلیل های آن را برای شما شرح بدهیم، بنابراین نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ در این محتوا سعی بر این داشته که شما را با برخی از روش های خانگی از بین بردن این بوی ناخوش آشنا کند. اگر شما هم مشتاق چنین بحثی هستید، می توانید تا انتها ما را همراهی کنید.

علت بوی سوختگی جاروبرقی

با وجود جاروبرقی خیلی از خانم های خانه دار خیالشان راحت است، که با وجود هر اتفاقی مثلا کثیف بودن خانه می توانند از آن برای تمیز کردن در آن واحد استفاده کنند. اما در برخی از مواقع بوی خوبی از آن بلند نمی شود یا به عبارتی دیگر احساس بوی سوختگی می کنید. در چنین مواقعی اصلا نگران نباشید و دچار استرس نشوید که در بخش های بعدی شما را با راه حل ها و ترفند های این موضوع آشنا می کنیم.

مقالات مرتبط: علت داغ شدن جاروبرقی

تجمع قارچ

با یک مثال بریاتان می گوییم که منظورمان از تجمع قارچ ها چیست؟! اگر شما چنین وسیله پر کاربردی را در منزلتان دارید، باید دقت داشته باشید که از آن در کجا ها استفاده می کنید. مثلا اگر یک فرشی دارید که کمی مرطوب است (دارای رطوبت) نباد جارو را بر روی آن بکشید چون این کار باعث می شود تا در درون وسیله شما ذرات قارچ ایجاد شوند. همچنین توصیه می کنیم که هرزگاهی کیسه ها و فیلتر آن را آنالیز و بررسی کنید تا مبادا باز هم تجمع قارچ ها صورت گرفته باشد. در نتیجه بوی نا مطبوعی را احساس خواهید کرد.

تجمع قارچ

سوختن تسمه

توجه داشته باشید که تسمه یکی دیگر از ابزار هایی می باشد که در جاروبرقی کاربرد دارد و عملکرد آن به این صورت است که به واسطه برس باعث جمع شدن گرد و غبار ها و تمیز شدن سطح کثیف و مو ها می شود. حال اگر این تسمه پاره یا ساییده یا سوخته شود، بوی بدی به مشام می رسد که ناشی از سوختن تسمه است.

سوختن تسمه

تجمع زیاد گرد و غبار

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید در حالتی که شما جارو کردن را انجام می دهید، به جز از بین بردن کثیفی ها یا در واقع همان گرد و غبار، شما مواد کثیف دیگری را هم با سیستم جارو می کنید در نتیجه از تجمع زیاد گرد و غبار هم بوی نا مطبوع به نظر می رسد.

تجمع زیاد گرد و غبار

سوختن موتور

موتور هم در واقع یکی دیگر از ابزار هایی می باشد که سوختگی آن می تواند بوی بدی را به مشام برساند. توجه داشته باشید که تک تک این عواملی که برایتان ذکر می کنیم به صورت جداگانه می توانند علائم سوختن موتور جاروبرقی باشند. تعمیر یا عیب یابی و تعویض موتور جاروبرقی توسط خودتان امکان پذیر نمی باشد. بهتر است برای این کار با کارشناسان نمایندگی مربوطه تماس بگیرید.

سوختن موتور

مشکل در اتصالات برقی ساختمان

مشکل در اتصالات برقی ساختمان که مشخص است باعث ایجاد بوی سوختگی و عواقب بدی می شود اما شما باید قبل از قرار دادن دو شاخه در داخل پریز اطمینان پیدا کنید که ایمن می باشد و دچار هیچ گونه اتصالی نیست.

مشکل در اتصالات برقی ساختمان

پر بودن کیسه و مخزن جاروبرقی

خیلی از خانم ها دوست دارند بدانند که چه زمانی برای خالی کردن فیلتر ها یا کیسه های جاروبرقی می باشد؟ بهتر است بگوییم که شما بایستی این کار را در بازه زمانی انجام دهید که حدودا (دو سوم) آن پر از کثیفی و گرد و غبار است. این بار اضافی باعث ایجاد بوی نا مطبوع می شود که چندان خوش آیند نیست.

پر بودن کیسه و مخزن جاروبرقی

انسداد لوله ها

در برخی از مواقع ممکن است که شما زباله و گرد و غباری را جمع آوری نمایید که باعث مسدود شدن لوله های جاروبرقی شود. در اینجا با مسدود شدن لوله ها، باز هم فشار بیشتری به موتور وارد می شود و در نتیجه شما باز هم بوی سوختگی را احساس می کنید که در سوختن جاروبرقی اثر فراوانی دارد. هرزگاهی با گرفتن دستتان به ته جاروبرقی از سالم بودن مکش آن اطمینان پیدا نمایید.

انسداد لوله ها

مقالات مرتبط: نحوه تعویض موتور جاروبرقی

نتیجه گیری نهایی

به غیر از این دلیل های نام برده شده، علت های دیگری نیز وجود دارند که به دلیل کوتاه بودن مقاله و تنگ بودن وقت از گفتن آن ها معذوریم بنابراین می توانید در این راستا بر روی لینکی که در مقاله در اختیارتان قرار داده ایم کلیک نمایید و از آن بهره مند شوید و بر اطلاعات خود بیفزایید. در پاره ای از موارد روش های خانگی برای بر طرف کردن این مشکلات وجود دارد ولی در برخی از اوقات نیز نیاز است که حتما به نمایندگی های معتبر مراجعه نموده و از کارشناسان بخواهید که شما را در این راه یاری نمایند.

برای مثال یکی از این روش های خانگی این است که هر چند وقت یک بار، فیلتر ها و کیسه های جاروبرقی را تمیز نموده و گرد و غبار حاصل از آن را از بین ببرید. مورد دیگر این است که از اتصالاتی که در خانه ها می باشد مطمئن شوید یعنی چه؟ یعنی پیش از آن که پریز را در داخل دو شاخه بگذارید، حتما مطمئن شوید که برق اتصالی ندارد. حتی در مورد مسدود بودن لوله ها هم همین گونه است این ها روش های خانگی می باشند که ما به شما توصیه و راهنمایی می کنیم.

امیدواریم در مورد بوی سوختگی جاروبرقی دیگر مشکلی نداشته باشید و این محتوایی را که در اختیارتان قرار داده ایم را برای دیگران نیز بفرستید. فراموش نکنید که جاروبرقی یکی از وسایل پیشرفته تکنولوژی می باشد که در هر خانه و کاشانه ای وجود آن نیاز است و انجام بسیاری از کار ها را نیز آسان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟