خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ

تخلیه نشدن آب لباسشویی ، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای دستگاه شما پیش بیاید. عدم آبکشی لباسشویی می تواند علت های مختلفی داشته باشد، که ما در این مقاله به بررسی علت های آن می پردازیم؛ اما قبل از آن، طریقه خالی کردن آب جمع شده در دیگ لباسشویی را به شما آموزش خواهیم داد.

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر لباسشویی سامسونگ خود با ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال در نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ  بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

روش تخلیه کردن آب جمع شده در لباسشویی

ابتدا باید دریچه فیلتر تخلیه آب را باز کنید. این فیلتر معمولا در قسمت پایین لباسشویی قرار گرفته است. هنگامی که دریچه را باز می کنید یک اهرم را مشاهده خواهید کرد. آن را به سمت چپ بچرخانید تا باز شود (ممکن است اهرم کمی سفت باشد).

روش تخلیه کردن آب جمع شده در لباسشویی

نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که قبل از باز کردن درب فیلتر، اگر فرش یا موکت زیر لباسشویی است، آن را جمع کنید؛ چرا که با باز کردن درب، تمام آب داخل لباسشویی بیرون می ریزد. در برخی از مدل های لباسشویی سامسونگ، یک شلنگ در کنار دریچه فیلتر قرار داده شده است که در این مواقع از پاشیدن آب جلوگیری کند. در این حالت با خارج کردن شیلنگ آب داخل لباسشویی از آن بیرون می آید.

پس از تخلیه کامل آب لباسشویی می توانید آن را در جای خود گذاشته و درب آن را ببندید.

علائم تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ:

 • باقی ماندن آب در دیگ لباسشویی بعد از اتمام شستشو
 • عدم چرخش صحیح دیگ در حین تخلیه
 • نمایش کد خطا در صفحه نمایش دستگاه
 • صدای غیرعادی از پمپ تخلیه
 • بوی نامطبوع از لباسشویی

علت آبکشی نکردن لباسشویی

علت های آبکشی نکردن لباسشویی سامسونگ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله:

 1. خرابی و انسداد فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 2. انسداد و جدایی شلنگ تخلیه لباسشویی
 3. خرابی پمپ تخلیه
 4. انسداد لوله فاضلاب منزل و مسیر خروجی آب
 5. مشکل در برد یا تایمر لباسشویی
 6. خراب شدن شیر برقی لباسشویی

خرابی و انسداد فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

اولین علت آبکشی نکردن لباسشویی، خرابی و انسداد فیلتر پمپ تخلیه آن است. فیلتر پمپ، در لباسشویی وظیفه تخلیه آب را بر عهده دارد. این فیلتر قبل از پمپ تخلیه قرار داده شده تا اشیائی مثل سکه، انگشتر، دکمه و… را از لباس جدا کند و نگذارد آن ها به پمپ تخلیه برسند؛ چرا که باعث آسیب و خرابی پمپ تخلیه می شوند. هر 3 ماه یک بار بهتر است فیلتر پمپ تخلیه را تمیز کنید و اشیاء اضافی را از داخل آن بردارید. اگر این اشیاء و کثیفی ها داخل فیلتر پمپ تخلیه بماند، باعث می شود به مرور زمان آب لباسشویی تخلیه نشود.

مقالات مرتبط: نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

خرابی و انسداد فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

انسداد و جدایی شلنگ تخلیه لباسشویی

دومین علت عدم تخلیه آب لباسشویی سامسونگ، انسداد و جدایی شلنگ تخلیه آن می باشد. این شیلنگ، در پشت لباسشویی یا زیر سینگ ظرفشویی قرار گرفته است. در صورت انسداد شلنگ، آب داخل لباسشویی تخلیه نمی شود. علت انسداد شیلنگ می تواند، گیر کردن شئ داخل آن یا پیچ خوردن قسمتی از شلنگ باشد. با رفع آن، علت عدم تخلیه آب لباسشویی حل خواهد شد.

خرابی پمپ تخلیه

سومین علت، خرابی پمپ تخلیه می باشد. پمپ تخلیه، یکی از مهمترین قطعات در لباسشویی است؛ چرا که وظیفه تخلیه آب را بر عهده دارد. اگر اشیاء خارج شده لباس از فیلتر عبور کند در پمپ تخلیه گیر می کند و باعث آسیب زدن به آن می شود؛ اما اگر از لباسشویی، مدت زمان زیادی است که استفاده می کنید، در اثر کارکرد زیاد نیز قطعات آن دچار پوسیدگی و آسیب می شوند. می توانید با تعویض و تعمیر قطعات لباسشویی سامسونگ، مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی را رفع کنید.

انسداد لوله فاضلاب منزل و مسیر خروجی آب

چهارمین علت، انسداد لوله فاضلاب منزل و مسیر خروجی آب است. در بسیاری از موارد، گیر کردن تکه پارچه یا جوراب در مسیر خروجی آب نیز باعث مسدود شدن لوله فاضلاب و عدم تخلیه آب لباسشویی می شود.

انسداد لوله فاضلاب منزل و مسیر خروجی آب

مشکل در برد یا تایمر لباسشویی

پنجمین علت، خرابی برد لباسشویی سامسونگ می باشد. برد، یکی از اصلی ترین قطعات در لباسشویی محسوب می شود؛ چرا که به دیگر قطعات ماشین لباسشویی دستور می دهد، تا کارشان را در زمان مشخص انجام دهند. اگر اختلالی در عملکرد برد بوجود بیاید، تمام قطعات لباسشویی دچار مشکل می شوند، که یکی از این مشکلات عدم تخلیه آب لباسشویی می باشد. در صورت لزوم برای تعمیر و تعویض برد لباسشویی با نمایندگی سامسونگ با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

این نکته را در نظر بگیرید که شیلنگ لباسشویی باید حداقل از نصف ارتفاع لباسشویی بالاتر باشد، تا بتواند تخلیه آب را به صورت کامل انجام دهد. اگر این ارتفاع کم باشد آب داخل لباسشویی تخلیه نمی شود.

مقالات مرتبط: تعویض و تعمیر برد لباسشویی سامسونگ

خراب شدن شیر برقی لباسشویی

ششمین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ، خراب شدن شیر برقی آن است. شیر برقی، وظیفه هدایت کردن آب در دیگ لباسشویی را طبق برنامه بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود و نتواند کار خود را به درستی انجام دهد، باعث می شود که آب کافی برای شستشو لباس ها وارد دیگ لباسشویی نشده و برنامه لباسشویی بطور کامل اجرا نشود. اجرا نشدن برنامه لباسشویی باعث می شود که عمل تخلیه آب نیز صورت نگیرد و آب، داخل دیگ لباسشویی باقی بماند.

شیر برقی باید توسط افراد متخصص تعمیر و تعویض شود؛ در نتیجه بهتر است برای تعمیر آن با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

جمع بندی

اصلی ترین دلایلی که موجب عدم تخلیه آب لباسشویی سامسونگ می شود را برای شما عزیزان بیان کردیم، که مهمترین آن گرفتگی فیلتر و شلنگ آن است. با بررسی این موارد می توانید به راحتی مشکل را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟