خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تمیز-کردن-فیلتر-ماشین-لباسشویی-سامسونگ

چگونه فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ را تمیز کنیم؟

فهرست مطالب

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، یکی از نکات مهم در استفاده و نگهداری از لباسشویی است که باعث عملکرد بهتردستگاه می شود. فیلتر ماشین لباسشویی وظیفه تصفیه آب و جلوگیری از ذرات معلق در آب مانند مو، پرزها، خاک و سایر ذرات ریز را به داخل ماشین بر عهده دارد. استفاده از فیلتر ماشین لباسشویی به مرور زمان، سبب گرفتگی آن می شود که باید به طور منظم تمیز شود. ما در این مقاله به آموزش نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی می پردازیم.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی بسیار مهم است تا عملکرد بهینه ماشین حفظ شود و لباس‌ها به خوبی شسته شوند. در ادامه به صورت مرحله به مرحله به بررسی نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی می پردازیم:

خاموش کردن ماشین لباسشویی

قبل از اقدام به هر کاری، برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی ماشین لباسشویی را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. این اقدام ایمنی شما را تضمین می‌کند.

دسترسی به فیلتر ماشین

 فیلتر ماشین لباسشویی معمولاً در قسمت جلویی در گوشه سمت راست، پایین دستگاه قرار دارد. مکان دقیق فیلتر ممکن است بسته به مدل و نوع ماشین لباسشویی متفاوت باشد. برای آنکه دقیق‌تر بدانید که فیلتر ماشین لباسشویی شما در کجا قرار دارد، بهتر است دفترچه راهنما دستگاه خود را مطالعه کنید.

خارج کردن فیلتر لباسشویی

پس از دسترسی به فیلتر، پوشش آن را بردارید. سپس آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا به طور کامل جدا شود. پس از باز کردن درب فیلتر، می‌توانید فیلتر را از ماشین خارج کنید. برخی از فیلترها دارای دسته‌هایی هستند که می‌توانید آنها را بگیرید و فیلتر را به راحتی خارج کنید.

خارج کردن فیلتر لباسشویی

تمیز کردن فیلتر

زمانی که فیلتر را از محفظه خود خارج کردید، با آب و محلول شستشو آن را تمیز کنید. سپس فیلتر را به مدت 10 دقیقه در آب داغ قرار دهید تا باقی مانده آلودگی‌ها از آن پاک شود.

تمیز کردن محفظه فیلتر

 علاوه بر تمیز کردن خود فیلتر، می‌توانید محفظه فیلتر را نیز تمیز کنید. برخی از ماشین‌های لباسشویی دارای محفظه‌ای هستند که فیلتر در آن قرار می‌گیرد. این محفظه را می‌توانید با یک حوله مرطوب و ملایم تمیز کنید و از آلودگی‌ها و رسوبات آن را پاک کنید.

تعویض فیلتر

برخی از فیلترها قابل تعویض هستند و نیاز به شستشو ندارند. در این صورت، باید فیلتر قدیمی را با یک فیلتر جدید تعویض کنید. برای خرید فیلتر لباسشویی سامسونگ می توانید به نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه نمایید.

تعویض فیلتر

قرار دادن فیلتر در جای خود

پس از تمیز کردن فیلتر و خشک شدن آن، می‌توانید فیلتر را به محل قبلی آن برگردانید. فیلتر را به آرامی و به جای خود در ماشین قرار دهید و درب فیلتر را ببندید. مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است

تمیز کردن ماشین لباسشویی به طور منظم

برای جلوگیری از آلودگی فیلتر و محفظه ماشین لباسشویی، می‌توانید ماشین را به طور منظم تمیز کنید. برای این کار، می‌توانید از یک محلول شستشوی ماشین لباسشویی استفاده کنید. این محلول را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم خانگی تهیه نمایید.

علت گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی

گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی می‌تواند به عوامل مختلفی برگردد. در ادامه، به بررسی عوامل گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی می پردازیم:

  • ذرات آلوده: یکی از علل اصلی گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ، وجود ذرات آلوده مثل مو، کرک، پرز و… در آب و لباس‌ها است. این ذرات می‌توانند به تدریج در فیلتر جمع شده و باعث گرفتگی آن شوند.
  • رسوبات: در برخی مناطق، آب شهری ممکن است دارای رسوبات باشد. این رسوبات می‌توانند به تدریج در فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ جمع شده و باعث گرفتگی آن شوند.
  • استفاده نادرست از ماشین لباسشویی: استفاده نادرست از ماشین لباسشویی می‌تواند به گرفتگی فیلتر منجر شود. مثلاً، استفاده از مقدار زیادی از مواد شوینده، عدم پاک کردن جیوه‌ها و سکه‌ها از جیب لباس‌ها، یا قرار دادن لباس‌های بسیار کثیف و آلوده به ماشین لباسشویی می‌تواند سبب بروز چنین مشکلی شود.
  • عدم تمیز کردن منظم فیلتر: عدم تمیز کردن منظم فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ می‌تواند باعث گرفتگی آن شود. اگر فیلتر به طور منظم تمیز نشود، ذرات آلوده و رسوبات به تدریج در آن جمع می‌شوند و باعث مسدود شدن آن می‌شوند.

علت گرفتگی فیلتر

نکات مهم در استفاده و نگهداری از لباسشویی

ماشین لباسشویی سامسونگ راه‌های مختلفی برای بهبود عملکرد و طول عمر خود دارد. در ادامه، چند راهکار برای بهبود عملکرد ماشین لباسشویی را بررسی خواهیم کرد:

  • استفاده از مواد شوینده مناسب: استفاده از مواد شوینده مناسب و به میزان مناسب می‌تواند به بهبود عملکرد ماشین لباسشویی کمک کند. انتخاب مواد شوینده با کیفیت و مطابق با نوع پارچه‌ها و لباس‌ها، به جلوگیری از آسیب به لباس‌ها و ماشین لباسشویی کمک می‌کند.
  • تمیز کردن ماشین لباسشویی: منظم و دقیق تمیز کردن ماشین لباسشویی می‌تواند به بهبود عملکرد آن کمک کند. پاک کردن درب و سطوح داخلی ماشین لباسشویی، جلوگیری از رسوبات و لکه‌ها؛ بهبود عملکرد ماشین لباسشویی را تضمین می‌کند.
  • استفاده از برنامه‌های شستشو مناسب: استفاده از برنامه‌های مناسب برای شستشوی لباس‌ها می‌تواند به بهبود عملکرد ماشین لباسشویی کمک کند. استفاده از برنامه‌های مناسب بر اساس نوع پارچه‌ها و درجه کثیفی لباس‌ها، به شستشوی بهتر و کاهش خطر آسیب به لباس‌ها و ماشین لباسشویی کمک می‌کند.
  • جلوگیری از بار زیاد: بار زیاد در ماشین لباسشویی می‌تواند باعث آسیب به موتور و سایر قطعات آن شود. توصیه می‌شود حجم مناسبی از لباس‌ها را در هر دوره شستشو قرار داده و از قرار دادن لباس ها با حجم زیاد جلوگیری کنید.
  • سرویس منظم ماشین: سرویس دوره ای و منظم ماشین لباسشویی می‌تواند به طول عمر آن کمک کند. تمیز کردن فیلترها، بررسی و تعویض قطعات آسیب دیده و انجام تعمیرات لازم به موقع، به بهبود عملکرد و طول عمر ماشین لباسشویی کمک می‌کند.

سخن آخر

با آموزش نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ که در این مقاله به آن پرداخته شد، می‌توانید فیلتر ماشین لباسشویی را به خوبی تمیز کنید و عملکرد بهینه ماشین را حفظ نمایید. همچنین اگر فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ شما به طور مداوم  دچار گرفتگی می‌شود، ممکن است نیاز به عیب یابی و تعمیرات داشته باشد. در این صورت توصیه می شود به نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراجعه نمایید.