خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال سامسونگ

علت جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال سامسونگ

جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال سامسونگ ، منجر به بوی نامطبوع و آلودگی یخچال می شود. اگر تا به حال با این صحنه در داخل یخچال خود روبه رو شده اید و بابت آن ناراحت هستید، به محتوایی که برای همین موضوع تدوین کرده ایم، توجه کنید.

اگر این مشکل را در رابطه با یخچال سامسونگ خود دارید می توانید با سرویس یخچال سامسونگ تماس بگیرید و توسط مشاوران ما به رایگان راهنمایی شوید.

علل جمع شدن آب در یخچال های جدید و ساید بای ساید

پنج دلیل جمع شدن آب در یخچال های جدید و ساید بای ساید:

1)گرفتگی لوله تخلیه

در انتهای دیوار پشتی یخچال فریزر، محفظه ای به نام سوراخ تخلیه وجود دارد. گرفتگی این قسمت و یا لوله منتهی به آن می تواند باعث جمع شدن آب در یخچال شود. همچنین نصب نادرست شیلنگ تصفیه آب می تواند منجر به نشت آب و ریختن آن در زیر یخچال فریزر شود. در برخی از مدل ها موسوم به مدل بدون برفک یا نوفراست ممکن است یخ زدگی در مسیر تخلیه صورت گیرد.

این یخ زدگی ممکن است ناشی از خرابی المنت، ترموفیوز، سنسور دیفراست و یا خرابی برد الکتریکی باشد.

2)خرابی لاستیک دور درب و تعرق داخلی یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب یخچال منجر به بسته نشدن درب یخچال و ورود هوای گرم به داخل آن می شود. قرار دادن غذاهای گرم در داخل یخچال نیز باعت ایجاد بخار در داخل آن می گردد. در صورت بروز این مشکلات، رطوبت به وجود می آید و موجب پیدایش قطرات آب می شود. این قطره ها در قسمت پایین یخچال فریزر جمع می شوند.

3)اختلال در آب سرد کن و یخ ساز یخچال فریزر

اگر مخزن آب داخل یخچال باشد و محفظه سوراخ شده باشد، منجر به نشت آب می شود. ممکن است سامانۀ آبگیری مخزن خراب شده و آب به صورت یک سره در مخازن بریزد. لذا مخازن سرریز شده و آب به کف یخچال می ریزد. ممکن است مشکل از اتصال شیلنگ آب سرد کن باشد. و یا ممکن است لوله هایی که آب را داخل محفظه آب سرد کن می ریزند، سوراخ شده باشند.

4)نشت آب از محتویات یخچال

ممکن است آب بر اثر ریخته شدن از یک بطری یا وسایل شکسته در یخچال جمع شود. در این صورت ظروف، بطری ها و وسایل یخچال را بررسی و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

5)یخ زدن تبخیر کننده

برفک آب شده برای تبخیر به سمت کمپرسور یا اواپراتور می رود تا به وسیله دمای بالای موتور تبخیر شود. اواپراتور را بررسی کنید، اگر در این شرایط یخچال کار کند اما سرد نشود، ممکن است اواپراتور زیر یخ پنهان شده باشد. در این حالت افزایش دما برای تبخیر آب برفک ایجاد نشده و در نتیجه یخ زدایی صورت نگرفته و آب در زیر یخچال جمع می شود.

علل جمع شدن آب در کف یخچال های قدیمی

چهار دلیل برای جمع شدن آب در یخچال های معمولی وجود دارد:

علل جمع شدن آب در کف یخچال های قدیمی

1)در یخچال ها یک صفحۀ خنک کننده وجود دارد که رطوبت داخل یخچال را جذب و این رطوبت را به برفک تبدیل می کند.

2)برای پیشگیری از انباشت بیش از حد برفک، هر چند ساعت یک بار این برفک ها در زمان استراحت موتور یا کمپرسور یخچال، آب می شوند.

3)آب تولیدی، از مسیر تخلیه پایین صفحه به کاسۀ روی موتور یخچال هدایت شده و توسط گرمای موتور تبخیر می شود.

4) حال اگر این اتفاق نیافتد، برفک آب شده به داخل و کف کابین یخچال یعنی زیر جا میوه ای می ریزد.

مشکلات ناشی از جمع شدن آب در کف یخچال

تجمع آب در جامیوه ای و کف یخچال  باید سریعاً شناسایی و رفع شود. با گذشت زمان، این آب می تواند باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع در یخچال و وسایل داخل آن شود. این آب ممکن است به قطعات دستگاه نفوذ و آنها را خراب کند.

راهکارهای رفع مشکل تجمع آب در کف یخچال

رفع مشکل گرفتگی مسیر تخلیه

برای رفع این مشکل، نخست ناودانی و مسیر تخلیه را که در پشت کشوهای داخلی یخچال قرار دارند، پیدا کنید. اگر گرفتگی ناشی از یخ زدگی باشد، راه آن را با آب گرم باز کنید. و اگر گرفتگی در اثر آشغال باشد، از محلول جوش شیرین و آب برای باز کردن آن استفاده کنید. از یک سیم ضخیم نیز می توانید برای باز کردن لوله تخلیه استفاده کنید. اگر مشکل ناشی از یخ زدگی زیاد و مداوم باشد، در سیستم یخچال شما مشکل فنی وجود دارد. مشکلات فنی از قبیل خرابی المنت، خرابی ترموفیوز، خرابی سنسور دیفراست و یا خرابی برد الکتریکی می توانند در بروز این ایراد سهیم باشند.

رفع مشکل خرابی لاستیک دور درب

بررسی کنید تا از صحت اتصال کامل لاستیک به درب یخچال مطمئن شوید. اگر لاستیک ایراد داشته باشد، برای رفع این ایراد لاستیک را در آورید و با آب گرم مالش دهید تا سختی آن رفع شود. مالش وازلین به لاستیک در درزبندی آن کمک می کند. اگر لاستیک خراب شده باشد، باید لاستیک جدید تهیه کنید. همچنین یخچال باید تراز باشد. زیرا تراز نبودن و شیب به جلوی یخچال باعث بسته نشدن درب یخچال می شود.

رفع مشکل یخ ساز

ابتدا مخازن را کنترل کنید که سوراخ یا ترک خوردگی نداشته باشند. اتصالات آب به یخ ساز را هم بررسی کنید. از سفت و سالم بودن پیچ و مهره ها اطمینان حاصل کنید. سپس شیلنگ های پلاستیکی که قابلیت ترک خوردگی و سوراخ شدن دارند را کنترل کنید. شاید مخازن پر شده و آب از طریق سرریز شدن به داخل یخچال می ریزد. از سالم بودن سیستم آبگیری مخازن اطمینان حاصل نمایید.

برفک زدایی

نخست لوله ها را بررسی کرده و از این که برفک آب شده به طرف محل تبخیر می رود اطمینان حاصل کنید. در این فرآیند آب برفک بعد از عبور از مسیر به داخل سینی کوچکی می ریزد. این سینی را بیرون بیاورید و از سالم و تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر سینی و کمپرسور پوشیده از یخ باشند، یخ آن را آب کرده و دوباره سر جای خود قرار دهید. بهتر است برای آب کردن یخ ها از آب داغ استفاده کنید، یا برای مدتی یخچال را از پریز برق بکشید تا یخ ها آب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟
مقایسه-لباسشویی-‌سامسونگ-و-ال-جی--شاخص
لباسشویی سامسونگ یا ال جی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟
گرفتگی لوله ناودان یخچال
رفع مشکل گرفتگی ناودان یخچال؛ راهنمای گام به گام
آموزش تصویری ریست کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ
چگونه چراغ فیلتر یخچال فریزر و ساید سامسونگ را خاموش کنیم؟
تعویض-و-تعمیر-برد-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ