خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور SUD لباسشویی سامسونگ نشان دهنده وجود کف بیش از حد در حین فرآیند شستشو است. این مشکل می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله استفاده بیش از حد از مواد شوینده، استفاده از شوینده نامناسب، یا وجود مشکل در سنسور تشخیص کف. پس اگر به دنبال معنی و مفهوم این کد خطا هستید، این پست را تا انتها مطالعه کنید. در صورت حل نشدن مشکل میتوانید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان مشکل خطا دادن ماشین لباسشویی شما را حل کنند.

دلیل ارور SUD راه حل
استفاده بیش از حد از مواد شوینده – استفاده از مقدار مناسب مواد شوینده (معمولاً یک قاشق غذاخوری کافی است) – استفاده از مواد شوینده با کف کم
استفاده از مواد شوینده نامناسب – استفاده از مواد شوینده مخصوص ماشین لباسشویی – خودداری از استفاده از شوینده های دستی، صابون و پودر لباسشویی
مشکل در سنسور تشخیص کف – تماس با تعمیرکار مجاز برای بررسی و تعمیر یا تعویض سنسور
گرفتگی فیلتر ورودی آب فیلتر ورودی آب را تمیز کنید.
مشکل در شیر برقی ورودی آب – تماس با تعمیرکار مجاز برای بررسی و تعمیر شیر ورودی آب
مشکل در پمپ تخلیه – تماس با تعمیرکار مجاز برای بررسی و تعمیر یا تعویضپمپ تخلیه
   

علل ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای وجود کف بیش از حد در دستگاه است. این ارور می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

استفاده بیش از حد از مواد شوینده

زمانی که از مواد شوینده بسیار زیادی در داخل ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنید، با کف بیش از حد مواجه می‌شوید و ماشین لباسشویی کد SUD را برای شما نمایش می دهد. همچنین به غلظت مواد شوینده نیز توجه کنید تا مقدار آن مطابق با چارچوب تعریف شده از سوی سازنده باشد.

استفاده از شوینده نامناسب

استفاده از شوینده نامناسب نیز می‌تواند باعث ایجاد کف بیش از حد شود. از شوینده مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که کف کمتری ایجاد کنند. ماشین‌های لباسشویی پیشرفته مثل سامسونگ همواره مواد شوینده با راندمان بالا را پیشنهاد می‌کنند که خاصیت شستشو دهنده‌ای بالایی دارند و کف کمی تولید می‌کنند. چنان‌چه از مواد شوینده متفرقه استفاده شود، باعث تولید کف بیش از حد می‌شود و دستگاه ناچار به نمایش ارور SUD خواهد بود.

وجود مشکل در سنسور تشخیص کف، علت ارور SUD لباسشویی سامسونگ

اگر سنسور تشخیص کف خراب باشد، ممکن است به اشتباه وجود کف بیش از حد را تشخیص دهد. در این صورت، با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا سنسور را تعمیر یا تعویض کند.

گرفتگی فیلتر ورودی آب

گرفتگی فیلتر ورودی آب می‌تواند باعث کاهش جریان آب به داخل ماشین لباسشویی شود. این امر می‌تواند منجر به ایجاد کف بیش از حد شود. برای رفع این مشکل، فیلتر ورودی آب را تمیز کنید.

چه عواملی باعث ارور SUD می‌شوند؟

مشکل در پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه خراب باشد، ممکن است آب به درستی از ماشین لباسشویی تخلیه نشود. این امر می‌تواند منجر به ایجاد کف بیش از حد شود. در این صورت، با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا پمپ تخلیه را تعمیر یا تعویض کند.

 خرابی شیر برقی ورودی آب

اگر شیر برقی ورودی آب خراب باشد، ممکن است آب به طور مداوم وارد ماشین لباسشویی شود. این امر می‌تواند منجر به ایجاد کف بیش از حد شود. در این صورت، با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا شیر برقی ورودی آب را تعمیر یا تعویض کند.

روش برطرف کردن ارور SUD لباسشویی سامسونگ

بروز این خطا در ماشین لباسشویی باعث ایجاد مشکل در کارکرد دستگاه شما می شود. حتی میتواند باعث خرابی هم بشود که ما راه حل هایی به شما پیشنهاد میدهیم تا از ایجاد این دسته اختلالات، دستگاه خود را در امان نگه دارید.

کاهش میزان مواد شوینده

اولین قدم برای رفع ارور SUD، کاهش میزان مواد شوینده است. از شوینده‌های مناسب با کیفیت بالا استفاده کنید و به مقدار توصیه شده در دفترچه راهنمای لباسشویی توجه کنید.

حذف باقی مانده مواد شوینده

اگر مقدار و کیفیت مواد شوینده مناسب باشند، می‌توانید باقی‌ماندۀ مواد شوینده را از داخل ماشین لباسشویی پاک کنید تا مشکل برطرف شود. برای مابقی موادی که باقی‌مانده‌اند یک چرخۀ شستشوی دیگر اجرا کنید. پس از پایان این چرخۀ طولانی بررسی کنید که آیا هنوز کف در داخل ماشین باقی مانده است یا خیر؟

روش برطرف کردن کد  SUD

تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه

بسیاری از ماشین‌های سامسونگ از یک پمپ تخلیه قابل دسترس برخوردارند که می‌توانید به راحتی آن را برداشته و تمیز کنید تا خطای SUD برطرف شود.

برای این کار یک پارچه یا حوله با جذب بالا را آماده کنید و با یک ظرف با سطح کم عمق در مقابل دریچه فیلتر قرار بگیرید. دریچه فیلتر را بچرخانید تا فیلتر به بیرون بیاید. سپس شیلنگ تخلیه اضطراری را بیرون بیاورید و دهانۀ آن را روی ظرف قرار دهید. حالا درپوش شیلنگ تخلیه را بردارید تا آب داخل ظرف تخلیه شود. فیلتر را با چرخاندن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کنید و مراقب باشید تا پلاستیک آن نشکند. مواد زائد روی فیلتر را حذف و فیلتر و کابین آن را به خوبی شستشو دهید. برای این کار بهتر است از آب داغ استفاده کنید. حالا فیلتر را دوباره داخل لباسشویی قرار دهید و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود محکم قرار گیرد. درپوش را نیز روی شیلنگ قرار دهید و آن را در جای خود بگذارید. حالا درب دسترسی ماشین لباسشویی را ببندید.

بررسی سنسور سطح فوم

گاهی اوقات ممکن است با انجام عملیات فوق باز هم مشکل SUD برطرف نشده باشد. در این گونه مواقع ممکن است سنسور سطح کف با اختلال مواجه شده باشد و کف را به اشتباه تشخیص دهد. در این موارد باید با سرویس‌کار لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا فیلتر را بررسی و در صورت لزوم آن را تعویض کند.

چگونگی تعویض سنسور سطح فوم

  1. برق ماشین لباسشویی را قطع کنید
  2. کانال دسترسی بالایی لباسشویی یا پانل کنترل و پانل دسترسی عقب لباسشویی را بردارید
  3. سنسور سطح فوم را پیدا کنید
  4. دسته سیم را جدا کرده و سنسور را بیرون بیاورید
  5. سنسور سطح فوم را با مولتی متر تست کنید
  6. در صورت معیوب بودن سنسور سطح فوم، آن را عوض کنید

چگونگی تعویض سنسور سطح فوم

ریست کردن لباسشویی

 گاهی اوقات، ریست کردن لباسشویی می‌تواند مشکل ارور SUD را حل کند. برای ریست کردن لباسشویی، دکمه خاموش/روشن را فشار داده و برای چند ثانیه نگه دارید. سپس، دوباره لباسشویی را روشن کنید.

بیشتر بخوانید: ارور e7 لباسشویی سامسونگ

سخن پایانی

ارور SUD لباسشویی سامسونگ به دلیل وجود کف بیش از حد در دیگ نمایش داده می‌شود. برای رفع این مشکل، باید ابتدا علت ایجاد کف بیش از حد را پیدا کنید و سپس اقدام به رفع آن کنید.

سوالات متداول

از چه مقدار مواد شوینده در لباسشویی باید استفاده کنیم؟

مقدار مواد شوینده، به ظرفیت ماشین لباسشویی و نوع مواد شوینده بستگی دارد. همیشه از مقدار مواد شوینده توصیه شده در دستورالعمل‌های ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

از چه نوع مواد شوینده ای در لباسشویی استفاده کنیم؟

از مواد شوینده مخصوص ماشین لباسشویی اتوماتیک استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده نامناسب می‌تواند باعث ایجاد کف بیش از حد و آسیب به ماشین لباسشویی شود.

چگونه فیلترهای ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را برای نحوه تمیز کردن فیلترها مطالعه کنید. به طور کلی، فیلترها را می‌توان با آب گرم و صابون تمیز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟