خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ

رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ نیز مثل تمامی ماشین‌های لباسشویی برندهای دیگر ممکن است گاهی اوقات با ارورهای مختلفی مواجه شود که شما آن را بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی مشاهده می‌کنید. یکی از این ارورها، ارورSUDدر ماشین لباسشویی است که در این پست می خواهیم در مورد آن با شما صحبت کنیم. پس اگر به دنبال معنی و مفهوم ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ هستید، این پست را تا انتها مطالعه کنید. در صورت حل نشدن مشکل میتوانید با تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان مشکل خطا دادن ماشین لباسشویی شما را حل کنند.

نام ارور: SUD

معنی ارور: شرایط کف بیش از حد

چه عواملی باعث ارور SUD می‌شوند؟

تیم متخصصان ما در این مقاله تمامی تجربه های خود را در این مورد گرد هم در آورده اند تا شما به راحتی مشکل خود را بدون هزینه یا اطلاف وقت مشکل خود را حل کنید.

1.مواد شوینده بیش از حد

زمانی که از مواد شوینده بسیار زیادی در داخل ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنید، با کف بیش از حد مواجه می‌شوید و ماشین لباسشویی کد SUD را برای شما نمایش می دهد. همچنین به غلظت مواد شوینده نیز توجه کنید تا مقدار آن مطابق با چارچوب تعریف شده از سوی سازنده باشد.

2. نوع مواد شوینده

ماشین‌های لباسشویی پیشرفته مثل سامسونگ همواره مواد شوینده با راندمان بالا را پیشنهاد می‌کنند که خاصیت شستشو دهنده‌ای بالایی دارند و کف کمی تولید می‌کنند. چنان‌چه از مواد شوینده متفرقه استفاده شود، باعث تولید کف بیش از حد می‌شود و دستگاه ناچار به نمایش ارور SUD خواهد بود.

چه عواملی باعث ارور SUD می‌شوند؟

روش برطرف کردن کد  SUD

بروز این خطا در ماشین لباسشویی باعث ایجاد مشکل در کارکرد دستگاه شما ایجاد میکنه. حتی میتونه باعث خرابی هم بشه که ما راه حل هایی به شما پیشنهاد میدهیم تا از ایجاد این دسته اختلالات دستگاه خود را در امان نگه دارید.

زمان دادن به لباسشویی

یک راه حل ساده برای خلاصی ماشین لباسشویی از کد SUD این است که آن را مدتی به حال خود رها کنید. زمانی که شستشو دهنده تشخیص دهد که مشکل برطرف شده است، به صورت خودکار به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

حذف باقی مانده مواد شوینده

اگر مقدار و کیفیت مواد شوینده مناسب باشند، می‌توانید باقی‌ماندۀ مواد شوینده را از داخل ماشین لباسشویی پاک کنید تا مشکل برطرف شود. برای مابقی موادی که باقی‌مانده‌اند یک چرخۀ شستشوی دیگر اجرا کنید. پس از پایان این چرخۀ طولانی بررسی کنید که آیا هنوز کف در داخل ماشین باقی مانده است یا خیر؟

روش برطرف کردن کد  SUD

تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه

بسیاری از ماشین‌های سامسونگ از یک پمپ تخلیه قابل دسترس برخوردارند که می‌توانید به راحتی آن را برداشته و تمیز کنید تا خطای SUD برطرف شود.

برای این کار یک پارچه یا حوله با جذب بالا را آماده کنید و با یک ظرف با سطح کم عمق در مقابل دریچه فیلتر قرار بگیرید. دریچه فیلتر را بچرخانید تا فیلتر به بیرون بیاید. سپس شیلنگ تخلیه اضطراری را بیرون بیاورید و دهانۀ آن را روی ظرف قرار دهید. حالا درپوش شیلنگ تخلیه را بردارید تا آب داخل ظرف تخلیه شود. فیلتر را با چرخاندن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کنید و مراقب باشید تا پلاستیک آن نشکند. مواد زائد روی فیلتر را حذف و فیلتر و کابین آن را به خوبی شستشو دهید. برای این کار بهتر است از آب داغ استفاده کنید. حالا فیلتر را دوباره داخل لباسشویی قرار دهید و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود محکم قرار گیرد. درپوش را نیز روی شیلنگ قرار دهید و آن را در جای خود بگذارید. حالا درب دسترسی ماشین لباسشویی را ببندید.

بررسی سنسور سطح فوم

گاهی اوقات ممکن است با انجام عملیات فوق باز هم مشکل SUD برطرف نشده باشد. در این گونه مواقع ممکن است سنسور سطح کف با اختلال مواجه شده باشد و کف را به اشتباه تشخیص دهد. در این موارد باید با سرویس‌کار لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا فیلتر را بررسی و در صورت لزوم آن را تعویض کند.

چگونگی تعویض سنسور سطح فوم

  1. برق ماشین لباسشویی را قطع کنید
  2. کانال دسترسی بالایی لباسشویی یا پانل کنترل و پانل دسترسی عقب لباسشویی را بردارید
  3. سنسور سطح فوم را پیدا کنید
  4. دسته سیم را جدا کرده و سنسور را بیرون بیاورید
  5. سنسور سطح فوم را با مولتی متر تست کنید
  6. در صورت معیوب بودن سنسور سطح فوم، آن را عوض کنید

چگونگی تعویض سنسور سطح فوم

سخن پایانی

زمانی که با کد SUD مواجه می‌شوید و مادۀ شوینده‌ای در آن وجود ندارد، نخست دستگاه را خاموش کنید و تمامی لباس‌ها را از آن خارج کنید. سپس فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را از باقی‌مانده‌های مواد شوینده پاک کنید. در این مرحله فیلتر تخلیۀ تمیز شده را دوباره نصب و لباسشویی را روشن کنید و ظاهر شدن مجدد کد SUD را بررسی نمایید. اگر ماشین لباسشویی شما هنوز ارور SUD را نمایش می‌دهد، این می‌تواند ناشی از اختلال در سنسور سطح کف ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

به هر حال در مواجهه با کد SUD ضمن حفظ خونسردی، مراحل ساده بالا را پیگیری کنید و در صورت نیاز با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید. فراموش نکنید که هر اقدام نسنجیده و شتابزدۀ شما می‌تواند خسارت مالی ماشین لباسشویی شما را دو چندان سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

علت جلو نرفتن تایمر ماشین ظرفشویی چیست؟
علت جلو نرفتن تایمر ماشین ظرفشویی چیست؟
چرا-بدنه-ماشین-لباسشویی-برق-دارد-شاخص
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در شمال تهران
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در شمال تهران
تعمیر-ظرفشویی-سامسونگ-در-جنوب-تهران-شاخص
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در جنوب تهران
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در غرب تهران
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در غرب تهران
تعمیر یخچال سامسونگ در شمال تهران
تعمیر یخچال سامسونگ در شمال تهران
نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی
نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی
انواع ارور‌های یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آنها
انواع ارور‌ یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آنها
تعمیر یخچال سامسونگ غرب تهران
تعمیر یخچال سامسونگ غرب تهران
علت نمایش ارور 5E در ماشین لباسشویی سامسونگ