خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت-آبگیری-نکردن-لباسشویی-سامسونگ

علت آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ

آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ و وارد نشدن آب به داخل مخزن آن بنا به هر دلیلی که باشد، می‌تواند یکی از مشکلات رایج و دردسرآفرین برای هر خانم خانه‌داری باشد. در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ قصد داریم تا شما را با علت آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ و روش‌های برطرف کردن این مشکل آشنا کنیم.

علت های آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ

این که ماشین لباسشویی شما برای شروع به کار خود آبگیری نمی‌کند و شما همچنان با یک دستگاه خشک و لباس‌های کثیف مواجه هستید را درک می‌کنیم. اما برای برطرف کردن هر ایراد فنی ابتدا نیاز به ریشه‌یابی آن داریم تا با شناسایی علل بروز مشکل بتوان آن را برطرف کرد.

تیم فنی سرویس لباسشویی سامسونگ ما نیز برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ چند دلیل مهم را شناسایی کرده است که در اینجا با شما مطرح می‌کنیم.

علت-های-آبگیری-نکردن-ماشین-لباسشویی-سامسونگ

1. آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت بروز ایراد در آب ورودی

ماشین لباسشویی سامسونگ به کمک شیلنگ‌های لاستیکی که بین آب ورودی از سوی شبکۀ آب‌رسانی شهر و دستگاه قرار دارند اقدام به تأمین آب مورد نیاز خود می‌کند. در ابتدای مطلب به این نکته توجه داشته باشید که طول شیلنگ ماشین لباسشویی نیز می‌تواند در کیفیت آبگیری آن نقش داشته باشد. در انتهای شیلنگ و در محل اتصال آن به شیر، صافی یا فیلترهای کوچکی قرار دارند که برای جلوگیری از ورود رسوبات به داخل ماشین لباسشویی و داخل شیر برقی استفاده می‌شود. بنابراین در اولین اقدام برای بررسی علل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، شیلنگ‌های تأمین آب و صافی‌های دستگاه را چک کنید.

گاهی اوقات ترک یا پارگی در شیلنگ‌ها و یا پیچ خوردن آنها می‌تواند مسیر ورود آب به دستگاه را مسدود کند. صافی‌ها یا فیلترها به مرور زمان بر اثر رسوبات گرفته می‌شوند و ابتدا آب ورودی را کاهش داده و به مرور زمان آن را مسدود می‌کنند.
در زمان بررسی علل عدم آبگیری کردن ماشین لباسشویی سامسونگ، از باز بودن شیر آب آن مطمئن شوید. چون ممکن است بنا به هر دلیل شیر آب آن بسته شده باشد. شیلنگ‌ها را از لباسشویی باز کنید و فشار آب ورودی به آنها را بررسی کنید. در صورت لزوم، شیلنگ یا صافی‌ها را عوض کنید.

2. بروز ایراد در شیر اصلی تأمین آب ساختمان

گاهی اوقات شیر پشت دستگاه درست است؛ اما آب ورودی به منزل بنا به هر دلیل، چه به صورت موقت و چه بر اثر یک ایراد فنی قطع شده است. لذا ابتدا از تأمین درست آب ماشین لباسشویی خود اطمینان کسب کنید.

3. آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت اختلال در عملکرد شیر برقی

شیر برقی لباسشویی سامسونگ یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین قطعاتی است که در زمان آبگیری نکردن دستگاه باید مورد بررسی قرار گیرد. گاهی اوقات اُفت ولتاژ و یا کاهش فشار آب باعث قطع کردن شیر برقی آن می‌شود.

اگر فشار آب پشت شیر برقی مناسب باشد، به کمک یک مولتی متر و اندازه گیری ولتاژ، ولتاژ سلونوئیدهای شیر برقی را بررسی کنید. بهتر است برای این کار از یک نفر تعمیرکار آموزش دیده و متخصص دعوت به عمل آورید. چرا که به دلیل روشن بودن دستگاه خطر برق گرفتگی وجود دارد.

اگر ولتاژ شیر برقی لباسشویی سامسونگ شما مناسب است، بهتر است بر روی عملکرد خود شیر کار کنید.
اگر ولتاژ به شیر ورودی آب نمی‌رسد، قطعاتی که شیر برقی را کنترل می‌کنند بررسی کنید. گاهی اوقات تایمر یا برد الکترونیکی و سوئیچ فشار یا همان سوئیچ که سطح آب شیر برقی لباسشویی را کنترل می‌کند با اختلال عملکرد مواجه می‌شوند.

آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت اختلال در عملکرد شیر برقی

4. آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت خراب شدن سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

سوئیچ سطح آب یک نوع سوئیچ فشاری است که ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می‌کند. جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ فشار انتقال داده می‌شود و سپس از سوئیچ فشار به سوئیچ برقی می‌رود. برای از آن که آب به میزان مناسب وارد دیگ لباسشویی شود سوئیچ فشاری جریان را از شیر برقی کنترل می‌کند و روند آبگیری را متوقف می‌سازد و سپس جریان به موتور هدایت شده و چرخش دیگ لباسشویی آغاز می‌شود.

برای بررسی سوئیچ بهتر است از یک مولتی متر استفاده کنید که برای این کار ترجیحاً یک نفر تعمیرکار آموزش دیدۀ ماشین‌های لباسشویی سامسونگ را به شما توصیه می‌کنیم.

آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت خراب شدن سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

5. بروز اشکال در عملکرد تایمر یا برد الکترونیکی و سلکتور لباسشویی

در مدل‌های قدیمی‌تر ماشین لباسشویی، تایمر مکانیکی داشتیم. ولی تایمر در مدل‌های جدیدتر جای خود را به برد الکترونیکی داده است. این تایمر یا برد وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قطعات گوناگون از جمله شیر برقی را بر عهده دارد. شیر برقی در حین مرحله آبگیری و آغاز سیکل شستشو وارد مدار می‌شود.

اگر تایمر یا برد الکترونیکی اشکالی داشته باشند، ممکن است ولتاژ لازم برای عملکرد شیر برقی به آن نرسد و ماشین لباسشویی فرمان آبگیری کردن را دریافت نکند.

برای تست تایمر باید در این مرحله از آبگیری، ولتاژ کنتاکت‌های تایمر یا پایانه‌های الکتریکی برد اندازه‌گیری شود. این مرحله به دلیل خطر فزاینده برق گرفتگی که دارد، باید به وسیله یک نفر تکنسین انجام شود.

6. آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت کاهش فشار آب

شیر برقی لباسشویی سامسونگ برای این‌که عملکرد درستی از خود به جای بگذارد، دست کم به فشار آبی در حدود psi20 دارد. از این رو کم بودن فشار آب آشپزخانه که می‌تواند ناشی از ارتفاع زیاد منازل آپارتمانی و یا کاهش فشار کلی آب شهر باشد، سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ خواهد شد. در این صورت دستگاه ماشین لباسشویی شما ایراد خاصی ندارد و تنها باید مشکل فشار جریان آب منزل خود را برطرف کنید.

آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ به علت خراب شدن سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

سخن پایانی

یکی از ابتدایی‌ترین و رایج‌ترین ایرادات در ماشین‌های لباسشویی سامسونگ، که البته ارتباطی با برند و کیفیت تولید کننده آنها ندارد، موضوع آبگیری نکردن ماشین لباسشویی است که گاه ریشه در نقص فنی خود دستگاه دارد و گاهی نیز به دلیل بروز نقص در شبکۀ آب منزل دارد.

ما در این مقاله به بیان روش‌های اصلی شناسایی دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پرداختیم. در صورتی که ماشین لباسشویی سامسونگ شما نیز با این ایراد مواجه است، بهتر است پیش از هر گونه اقدام خودسرانه، با یکی از نمایندگی‌های مجرب تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید از هر گونه دخالت نابجا در تعمیر لوازم خانگی و افزایش خسارت های ناشی از آن بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟