خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت-خاموش-شدن-ناگهانی-مایکروفر-چیست

علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده از دستگاه مایکروفر با آن مواجه شوید خاموش شدن ناگهانی مایکروفر است. خاموش شدن دستگاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ما در این مقاله به بررسی کامل علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر می پردازیم؛ اما توصیه می شود برای عیب یابی و تعمیر دستگاه ماکیروویو تان حتما از یک تکنسین متخصص تعمیر مایکروفر کمک بگیرید، زیرا این دستگاه به علت ولتاژ برق بالا، خطر برق گرفتگی را به همراه دارد. در صورت نداشتن تخصص و تجربه از دستکاری آن بپرهیزید.

علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

در ادامه به شرح مفصلی از علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر در حین کار می پردازیم:

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر

برد دستگاه مهم ترین قسمت مایکروفر می باشد درواقع مغز دستگاه است. در صورت خرابی برد تمامی عملکرد های مایکروفر دچار مشکل می شود که خاموش شدن ناگهانی آن یکی از این مشکلات است. به همین منظور سلامتی برد دستگاه را به وسیله مولتی متر تست کنید. در صورت خرابی،  قطعه باید تعمیر یا تعویض شود.

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر

خراب شدن ترانس مایکروفر؛ علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

ترانس قطعه ای است که با ایجاد ولتاژ برق بالا برای مگنترون موجب راه اندازی آن می شود. در صورت خرابی ترانس، امکان خاموش شدن ناگهانی مایکروفر نیز وجود دارد. با بررسی تعمیرکار متخصص اقدام به تعمیر یا تعویض آن نمایید.

خراب شدن ترانس مایکروفر؛ علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

خرابی میکروسوئیچ  یا قفل درب

میکروسوئیچ درب مایکروفر وظیفه تشخیص باز یا بسته بودن درب دستگاه را برعهده دارد در صورتی خرابی این قطعه و اعلام هشدار باز بودن درب دستگاه، دستگاه شروع به کار نمی کند و به صورت ناگهانی خاموش می شود. بنابراین در صورت خرابی میکروسوئیچ، اقدام به تعویض این قطعه نمایید. همچنین اگر قفل درب دچار مشکل باشد مانع از بسته شدن کامل درب می شود و این امر می تواند موجب خاموش شدن مایکروفر شود.

خرابی میکروسوئیچ  یا قفل درب

خراب شدن ترموستات یا محافظ حرارتی دستگاه

ترموستات یا سنسور حرارتی مایکروفر وظیفه کنترل دما در دستگاه را برعهده دارد به این صورت که، وقتی دمای مایکروفر از حد استاندارد فراتر برود، فوراً دستگاه را خاموش می‌کند و تا هنگامی که دما به حد مجاز بر نگردد اجازه کارکرد را به مایکروفر نمی دهد. حال اگر ترموستات دچار خرابی باشد و دمای بسیار بالا و کمتر از حد مجاز در ماکروفر را تشخیص دهد، جریان برق را قطع کرده و باعث خاموش شدن ناگهانی ماکروفر می شود.

خراب شدن ترموستات یا محافظ حرارتی دستگاه

خرابی فن مایکروفر

فن دستگاه دمای قطعه مگنترون را کنترل و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند. حال اگر فن مایکروفر دچار خرابی شود، دمای قسمت داخل مایکروفر از حد مجاز فراتر می‌رود و داغ شدن بیش ازحد دستگاه، علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر می شود.

خرابی فن مایکروفر

استفاده مداوم وهمیشگی از مایکروفر، سبب می شود تا بخار خارج شده از مواد غذایی که موجب ایجاد رطوب در داخل دستگاه می شود به مرور زمان موجب آسیب رساندن به مدارهای داخلی دستگاه شود و در نتیجه مایکروفر به طور ناگهانی خاموش شود.

رطوبت دستگاه

زمانی که بر روی نمایشگر مایکروفر، چشمک زدن چراغ‌های صفحه کلید یا قطع و وصل شدن صفحه نمایش دستگاه را مشاهده کرده اید، احتمالا صفحه کلید یا صفحه تاچ آن دچار مشکل شده است که می تواند موجب خاموش شدن دستگاه مایکروویو شما شود.

خرابی صفحه کلید

سوختن فیوز حرارتی

در برد مایکروفر فیوز های حفره ای، مانند فیوز آمپر، فیوزهای سرامیکی یا فیوزهای حرارتی تعبیه شده که وظیفه آن ها محافظت از سایر قسمت‌های دستگاه در برابر نوسانات برق است. در صورتی که فیوز بر اثر ولتاژ بالای برق بسوزد دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و از کار می افتد. حتما از محافظ برق برای دستگاهتان استفاده کنید.

سخن آخر

اگر با خاموش شدن ناگهانی مایکروفرتان مواجه شدید، نگران نباشید. همانطور که در مطالب بالا برای شما توضیح داده ایم خاموش شدن مایکروفر می تواند به دلیل خرابی قطعات زیر باشد :

  • خرابی برد الکترونیکی
  • خرابی قطعه ترانس
  • خرابی میکروسوئیچ  یا قفل درب
  • خرابی ترموستات یا محافظ حرارتی
  • خرابی فن
  • خرابی صفحه کلید
  • خرابی سنسور حرارتی

که این موارد اگر سریعا پیگیری شود مانع از آسیب جدی به دستگاه شما می شود. و همچنین چون تعمیر مایکروفر نیازمند عیب یابی، تعمیر تخصصی و تعویض قطعات اصل و اورجینال است، پس حتما برای تعمیر آن با نمایندگی مایکروفر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سه =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟