خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت رو خشک کن نرفتن لباسشویی سامسونگ

علت رو خشک کن نرفتن لباسشویی سامسونگ

یکی از مشکلاتی که در مورد ماشین های لباسشویی جدید به چشم می‌خورد، خشک نکردن لباس‌ها می‌باشد. ماشین‌های لباسشویی سامسونگ نیز هر چند از کیفیت بالایی برخوردارند، اما گاهی اوقات با این مشکل مواجه می‌شوند. به همین دلیل در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرگاه مرکزی لباسشویی سامسونگ می‌خواهیم شما را با علت خشک نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ و رو خشک کن نرفتن ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا کنیم.

نقش خشک کن در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های ماشین‌های لباسشویی امروزی آن است که پس از اتمام فرآیند شستشو، با یک فرایند خاص آب لباس را تا حد زیادی خشک می‌کنند. این خشک کردن می‌تواند به اتوکشی و خشک شدن نهایی بهتر لباس در فضای باز کمک کند. معمولاً فرآیند خشک کردن لباس در ماشین های لباسشویی سامسونگ و سایر برندها با سرعت زیاد در داخل دیگ ماشین لباسشویی انجام می‌شود. در واقع آب موجود در لباس‌ها به وسیله فرایند سانتریفیوژ با دور بالا صورت می‌گیرد.

کاربران گرامی جهت دریافت شماره نمایندگی سامسونگ و انجام تمامی امورات تعمیرات با ضمانت نامه معتبر بر روی لینک قرار داده شده کلیک نمایید.

علت های رو خشک کن نرفتن لباسشویی سامسونگ

در این بخش قصد داریم به بررسی علت های رو خشک کن نرفتن لباسشویی سامسونگ بپردازیم و تمامی مواردی که موجب چنین نقصی می شود را بررسی نماییم تا به خوبی با ماهیت این قضیه آشنا شوید.

مهمترین علت های ایجاد چنین موضوعی عبارتند از:

1.بر هم خوردن تنظیمات دستگاه

تمامی برندهای ماشین‌ لباسشویی امکان ریست کردن دستگاه را به کاربر داده‌اند تا اگر با مشکلات سطحی مواجه شوند، بتوانند دستگاه را ریست کنند. اما گاهی اوقات دستکاری در تنظیمات دستگاه به وسیله افراد غیر ماهر می‌تواند روند خشک کردن لباس ها را با مشکل مواجه کند. در چنین مواقعی می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ دوباره تنظیمات آن را اصلاح کنید.

معمولاً ریست کردن ماشین لباسشویی کار سختی نیست. برای این منظور، یک دکمه برنامه‌ریزی دو حالته وجود دارد که مخصوص ریست کردن تعبیه شده است. البته برای این منظور باید یک بار ماشین لباسشویی را از برق بکشید و دوباره آن را به برق بزنید. سپس دکمۀ START یا START -PAUSE را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. حالا دستگاه را روشن کنید.

بر هم خوردن تنظیمات دستگاه

 

2. قطع شدن برق دستگاه

قطع شدن برق دستگاه می‌تواند ناشی از اختلال در عملکرد سیم‌ها، پریز برق و نوسانات ولتاژ برق خانه باشد. لذا اگر مشکل خشک نکردن دستگاه با ریست کردن آن حل نشود، در گام بعدی به سراغ برق دستگاه بروید.

3. خراب شدن تراس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

گاه ممکن است ترانس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی با اشکال مواجه شود. برد مهم‌ترین بخش فنی سیستم لباسشویی سامسومگ به حساب می‌آید؛ که از یک نقش زیربنایی در عملکرد سایر بخش‌های مختلف ماشین لباسشویی برخوردار است. بدین ترتیب اگر ترانس دستگاه ماشین لباسشویی شما با اشکال مواجه شود، می‌تواند بر روی بخش‌های دیگر از جمله بخش خشک نیز تأثیرگذار باشد. بدین ترتیب دستگاه ماشین لباسشویی روی خشک کن نمی‌رود.

خراب شدن تراس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

4. خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی نه تنها منجر به بروز اختلال در سیستم خشک می‌شود، بلکه بر روی قسمت‌های دیگر دستگاه نیز تأثیر می‌گذارد. لذا در ادامۀ عارضه‌یابی خشک نکردن ماشین لباسشویی به سراغ موتور دستگاه نیز بروید و از یک نفر تعمیرکار مجرب ماشین های لباسشویی سامسومگ بخواهید که عملکرد موتور دستگاه را بررسی کند.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

5. نرسیدن هوا به سیستم خشک کن

تأمین نشدن هوای مناسب برای خشک کن لباسشویی سامسومگ یکی دیگر از دلایل بروز اختلال در عملکرد آن است در ماشینهای لباسشویی اتوماتیک از جمله سامسومگ، سیستم خشک کن برای آن که عملکرد بهتری داشته باشد نیاز به هوای کافی دارد.

نرسیدن هوا به سیستم خشک کن

6. به هم خوردن تنظیمات خشک کن

ماشین های لباسشویی سامسومگ دارای تنظیمات و برنامه‌های گوناگون شستشو هستند. در برخی از لباسشویی‌ها این تنظیمات به صورت پیش فرض فعال نیستند. به همین دلیل تنظیمات مربوط به قسمت خشک کن باید از ابتدا پیاده شوند تا دستگاه اقدام به خشک کردن لباس کند. برای این منظور به دفترچه راهنمای لباسشویی سامسومگ مراجعه کنید تا بهتر در جریان راه اندازی خشک کن ماشین لباسشویی قرار بگیرید.

به هم خوردن تنظیمات خشک کن

7. پر کردن بیش از حد مجاز لباسشویی

هر ماشین لباسشویی دارای حجم ظرفیت بخصوصی است که اگر به این موضوع دقت نشود و بارگذاری لباس در ماشین لباسشویی بیش از حد استاندارد باشد، دستگاه در آب‌گیری صحیح و خشک کردن نهایی لباس‌ها با مشکل مواجه خواهد شد و به همین دلیل مشاهده خواهید کرد که دستگاه در وضعیت خشک کن عملکرد خوبی از خود به جای نگذاشته است.

پر کردن بیش از حد مجاز لباسشویی

8. اختلال در عملکرد پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ

پس از پایان مرحله شستشو و پیش از آغاز مرحله خشک کن، دستگاه باید با دور تند لباس‌ها را آب‌گیری کند تا آماده خشک شدن شوند. اگر بنا به هر دلیل آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به طور کامل تخلیه نشود، دستگاه روی حالت خشک کن نمی‌رود. تخلیه نشدن آب داخل دیگ نیز می‌تواند ناشی از دو عامل باشد:

  • نصب نادرست دستگاه یا خارج شدن دستگاه از وضعیت تراز
  • استفاده مداوم از دستگاه (ترجیحاً روزی یک بار از لباسشویی استفاده شود نه بیشتر)

در هر دو حالت پمپ تخلیه به درستی عمل نخواهد کرد و طبیعتاً دستگاه وارد مرحله خشک کن نخواهد شد.

اختلال در عملکرد پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ

9. آبگیری نکردن صحیح لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از علل روی خشک کن نرفتن لباسشویی سامسومگ اختلال در عملیات آب‌گیری دستگاه است. معمولاً در ماشین‌های لباسشویی سامسومگ، پیش از خشک کردن لباس ها عملیات آب‌گیری انجام می‌شود که اگر این مرحله با اشکال مواجه شود، مرحله خشک کن هم با مشکل مواجه خواهد شد.

آبگیری نکردن صحیح لباسشویی سامسونگ

10. بسته شدن شیلنگ تخلیه و فیلتر کف

یکی از مهم‌ترین بخش های لباسشویی، مدار خروج آب یا همان شیلنگ تخلیه لباسشویی است؛ که اگر با مشکل مواجه شود، می‌تواند در بخش خشک کن نیز اختلال به وجود آورد. گاهی اوقات به دلیل جمع شدن پرز و چرک ناشی از شست و شوی لباس‌ها و یا گیر کردن دکمه یا سایر اجزای لباس این مسیر بسته می‌شود و به دلیل اختلال در خالی شدن آب از دیگ لباسشویی، دستگاه روی وضعیت خشک کن نمی‌رود.

برای برطرف کردن این مشکل شیلنگ را از محفظه لباسشویی جدا کنید و آن را با استفاده از مواد غیر اسیدی باز نمایید.

بسته شدن شیلنگ تخلیه و فیلتر کف

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره شد، گاهی اوقات ماشین های لباسشویی در اجرای عملکرد خشک کن لباس با مشکل مواجه می‌شوند. در این مقاله ما تلاش کردیم تا شما را با علت رو خشک کن نرفتن لباسشویی سامسومگ آشنا کنیم. اگر مشکل دستگاه لباسشویی سامسومگ شما خیلی جدی نباشد، می‌توانید راساً دست به کار شوید و مشکل آن را برطرف کنید. اما در صورتی که مشکل ریشه‌دارتر از آن باشد که خودتان پیگیری و برطرف سازید، بهتر است از تعمیرکار مجاز ماشین‌های لباسشویی سامسومگ دعوت به عمل آورید تا خسارت مالی یا جانی بیشتری را متحمل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟