Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
7 علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ | نمایندگی تعمیرات سامسونگ

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ

علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ

در برخی از موارد ممکن است در حین استفاده از مایکروفر سامسونگ ا صدا های عجیبی مواجه شوید که از نظر شما منشاء غیرطبیعی داشته و ممکن است نشان از خرابی دستگاه باشد. این موضوع کاملا درست و صدا های غیر طبیعی کاملا نشان از خرابی دستگاه می باشند اما در برخی از موارد این صدا ها کاملا طبیعی می باشد که با بررسی آن می توانید دلیل واضح این موضوع را بیابید.

علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ موضوعی می باشد که قصد داریم در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات سامسونگ به بررسی و تحلیل آن بپردازیم و تمامی مواردی که موجب ایجاد این دسته از مشکلات می شود را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما تا به انتهای مقاله همراه باشید.

چرا ماکروفر سامسونگ صدا می دهد؟

صدا دادن ماکروفر دوو می تواند به سبب علت ها و موارد مختلفی باشد که این موارد ممکن است بی خطر بوده و یا نشان از خرابی یکی از قطعات اصلی دستگاه باشد. فراموش نکنید که اگر صدا های ایجاد شده به سبب خرابی اصلی ترین قطعات آن باشد باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر مایکروفر سامسونگ اقدام نمایید.

برخی از علت های صدا دادن ماکروفر سامسونگ به شرح زیر می باشد:

 • بد کار کردن فن خنک کننده
 • خرابی دیود
 • آسیب دیدن ریل سینی
 • درست گار نکردن ترانس
 • خرابی کوپل
 • خرابی غلطک ها
 • خرابی لامپ مگنترون
 • خرابی موتور گردان

مواردی که در بالا گفته شده است از مهمترین علت های صدا دادن ماکروفر سامسونگ می باشد که باید به صورت موردی مورد بررسی قرار گیرند تا منشا دقیق سروصدای دستگاه به خوبی مشخص شود. برخی از مواردی که در بالا به آنها اشاره شده است، از موارد کاملا تخصصی بوده که امکان بررسی آنها توسط خود شما وجود ندارد.

به عنوان مثال در صورت خرابی دیود و بازدید خود شما ممکن است دچار برق گرفتگی و یا شوک الکتریکی شوید. برای بررسی موارد کاملا تخصصی باید با نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ هماهنگ نمایید و درخواست تعمیرکار را ثبت نمایید تا در کوتاه ترین بازه زمانی اقدام به اعزام نیرو و برطرف سازی تمامی مشکلات شما شود.

چرا-ماکروفر-سامسونگ-صدا-می-دهد

علت های صدا دادن ماکروفر سامسونگ

اگر مطالب گفته شده در بخش های ابتدایی محتوا را به خوبی مطالعه کرده باشید، ما به موارد که به عنوان علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ شناخته می شوند، اشاره کردیم. در این بخش می خواهیم به صورت کامل به بررسی و تحلیل هر یک از موارد بپردازیم و نحوه ایجاد و برطرف سازی هر مورد را بازگو کنیم.

1) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی موتور گردان

یکی از مواردی که به عنوان علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ شناخته می شود، خرابی موتور گردان می باشد. این موتور با اعمال گشتاور به شافت و از شافت به سینی، موجب چرخش آن می شود. با توضیحات گفته شده کاملا مشخص است که این موتور در زیر سینی قرار دارد و نیروی خود باعث حرکت سینی می شود.

در صورتی که این قطعه خراب باشد و یا آسیب دیده باشد، بر حسب نوع آسیب دیدگی باید آن را تعمیر و یا تعویض نمود. خرابی موتور صدایی همچون سایش از خود ایجاد می کند که می تواند در یافتن علت ها به شما کمک کند.

2) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی لامپ مگنترون

وظیفه انتقال گرما به مواد غذایی در ماکروفر بر عهده لامپ مگنترون است. این لامپ در حالت عادی به سبب طول موج پایینی و منظمی که دارد، صدایی از خود تولید نمی کند و یا بهتر است بگوییم توسط ما شنیده نمی شود. در زمانی که این لامپ خراب شود، طول موج آن افزایش یافته و صدا های بلندی از خود ایجاد می نماید. صدا هایی مانند صدای “وززززززززز” می تواند نشان از خرابی لامپ مگنترون باشد.

3) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به علت خراب شدن کوپل

از دیگر مواردی که موجب صدا دادن ماکروفر سامسونگ می شود، خرابی و شکستگی در کوپل می باشد. کوپل در زیر سینی قرار دارد و نیروی گشتاور ایجاد شده توسط موتور را به سینی منتقل می کند. زمانی که این قطعه آسیب دیده باشد، نیروی موتور به درستی به سینی منتقل نمی شود. معمولا خرابی کوپل با صدا هایی همراه است که به صورت تق تق می باشد.

صدا دادن ماکروفر سامسونگ به علت خراب شدن کوپل

4) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی غلطک ها

یکی دیگر از مواردی که به عنوان علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ شناخته می شود، خرابی غلطک های سینی می باشد. اگر سینی را بردارید، مشاهده خواهید کرد که ریل های سینی بر روی غلطک هایی قرار دارند که در چرخش سینی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

زمانی که این غلطک ها به هر دلیل مانند شکستگی و یا کثیفی مسیر حرکت آن، به خوبی حرکت نکند صدا هایی از خود تولید می کند.

5) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی ریل

علاوه بر غلطک و کوپل، خرابی ریل زیرین سینی می تواند از دیگر علت های صدا دادن ماکروفر سامسونگ باشد. سینی مایکروفر بر روی ریل قرار می گیرد تا مسیر چرخش خود را به صورت منظم پیش ببرد. زمانی که مسیر حرکت ریل کثیف باشد و یا ریل شکسته باشد، صداهایی تولید می شود که با بررسی دقیق آن می توان این علت را شناسایی کرد.

6) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی دیود

یکی دیگر از مواردی که در ایجاد صدا در ماکروفر سامسونگ نقش دارد، خرابی دیود می باشد. دیود نقش بسیار مهمی در مایکروفر ایجاد می کند که به عنوان اصلی ترین قطعات دستگاه شناخته می شود.
دیود در تولید سیکل گرمایش دستگاه نقش بسیار مهمی دارد و ایجاد نقص در آن می تواند این چرخه را با مشکل جدی مواجه سازد.

خرابی دیود و یا معیوب بودن آن با صدا هایی همراه است که به عنوان عوامل غیر طبیعی شناخته می شود. صدای نویز حالت از نشانه های عیب در این قطعه می باشد. برطرف سازی این مورد باید توسط نیروی تعمیرکار صورت گیر چرا که یک مورد کاملا تخصصی بوده و نیاز به دانش مورد نیاز دارد.

صدا دادن ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی دیود

7) صدا دادن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی فن مگنترون

برای خنک کردن لامپ مگنترون از یک فن استفاده شده است که به صورت اختصاصی برای خنک سازی این لامپ می باشد. زمانی فن خراب باشد و یا مورد خاصی در چرخش آن اختلال ایجاد کند، صداهایی همانند “خرخر” به گوش می رسد که نشان از وجود نقص در فن مگنترون می باشد.

روش های برطرف سازی علت های صدا دادن ماکروفر سامسونگ

برای برطرف سازی هریک از علت های صدا دادن ماکروفر سامسونگ باید رویه های گفته شده در بالا به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا منبع تولید صدا شناسایی و در جهت برطرف سازی آن اقدام شود.

رویه ای که برای انجام این کار باید در پیش بگیرید به صورت زیر می باشد:

 1. اگر صدای ایجاد شده از موتور گردان باشد باید آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.
 2. اگر صدا از لامپ مگنترون بود، از تعمیرکار بخواهید که آن را برای شما بررسی نماید و در صورت لزوم آن را تعویض نماید. این لامپ به خازن ولتاژ بالا متصل است پس از دست زدن به آن خودداری نمایید چرا که احتمال برق گرفتگی وجود دارد.
 3. اگر کوپل ها خراب شده و صدا تولید می کند، آن را تعویض نمایید.
 4. اگر صداهای تولید شده به خاطر غلطک می باشد، مسیر حرکت آن را بررسی کنید. اگر کثیف بود آن را تمیز نمایید و اگر غلطک شکسته شده بود، آن را تعویض نمایید.
 5. اگر صدای دستگاه به خاطر ریل بود، بررسی کنید که این صدا به چه خاطر تولید می شود. اگر به سبب کثیفی مسیر بود آن را برطرف کنید و اگر به خاطر شکستگی ریل بود آن را تعویض نمایید.
 6. اگر دیود دستگاه با مشکل مواجه شده بود و موجب صدا دادن مایکروفر سامسونگ می شد، آن را تعویض کنید. این کار باید توسط تعمیرکار متخصص صورت پذیرد.
 7. اگر فن مگنترون با مشکل مواجه شده بود آن را تمیز کنید. اگر با این کار مشکل برطرف نشد و خرابی از عملکرد خود فن باشد باید آن را تعویض نمایید.

روش-های-برطرف-سازی-علت-های-صدا-دادن-ماکروفر-سامسونگ

سخن پایانی

علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ می تواند به سبب دلایل مختلفی باشد که در این مقاله به بررسی و تحلیل تمامی این موارد پرداختیم. دقت داشته باشید که این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی شما از علت های ایجاد سروصدا در ماکروفر سامسونگ می باشد پس از انجام اقدامات غیر تخصصی به شدت خودداری نمایید و انجام روال برطرف سازی مشکلات پیش آمده را بر عهده تعمیرکاران مجرب بگذارید.

برای برطرف سازی علت صدا دادن ماکروفر سامسونگ می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل صفحه تماس حاصل نمایید و از نمایندگی مرکزی تعمیرات ماکروفر سامسونگ درخواست اعزام نیرو نمایید. فراموش نکنید که تمامی روال تعمیرات در نمایندگی مرکزی با ضمانت نامه کتبی می باشد و از خدمات پس از فروش طولانی مدت برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دو =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟