خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی

نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی

قفل کودک ماشین لباسشویی قابلیتی است که به این دستگاه ها اضافه شده تا در صورت روشن کردن آن، دیگر دکمه ها از کار بیفتند؛ در واقع سازندگان لوازم خانگی برای افزایش ایمنی کاربرانی که در خانه، کودک دارند، این ویژگی را به انواع لوازم خانگی افزودند.

فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک باید توسط خودتان انجام شود و برای مدل ها یا برندهای مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد اما در هر صورت برای اطلاع دقیق از نحوه خاموش و روشن کردن قفل کودک می توانید دفترچه راهنمای وسیله خود را مطالعه کنید.

در ادامه در این مقاله نیز قصد داریم در مورد نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی با برندهای مختلف را برای شما بنویسیم.

همچنین در صورتی که در روند خاموش یا روشن کردن قفل کودک ماشین لباسشویی برند سامسونگ دچار مشکل شده اید یا درباره آن سوال دارید، می توانید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

خاموش و روشن کردن قفل کودک لباسشویی در برندهای مختلف

همانطور که در بخش قبل گفتیم، در برندهای مختلف ماشین لباسشویی ممکن است روش خاموش و روشن کردن قفل کودک متفاوت باشد. البته در مدل های جدیدتر، یک دکمه به همین منظور روی برد قرار داده شده که کار را برای کاربران راحت تر کند. اما گاهی اوقات ممکن است دکمه ای مستقیما برای این هدف طراحی نشده باشد. در این حالت می خواهیم نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک را در برندهای مختلف ماشین لباسشویی برای شما بازگو کنیم تا در این موضوع به مشکل برنخورید.

پس در ادامه با ما همراه باشید.

چطور قفل کودک لباسشویی سامسونگ را فعال کنیم؟

مدلهای مختلف لباسشویی برند سامسونگ ممکن است روش های مختلفی برای روشن کردن قفل کودک داشته باشد؛ برای اطلاع دقیق از نحوه انجام این کار بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید. اما در ادامه رایج ترین روش های فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را می توانید بخوانید:

  1. فشردن دکمه‌های temp و spin/rinse با هم به مدت 3 ثانیه
  2. فشردن دکمه‌های temp و spin با هم به مدت 3 ثانیه
  3. فشردن دکمه‌های – و + با هم به مدت 3 ثانیه

نحوه فعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی

در لباسشویی های ال جی یک دکمه مخصوص قفل کودک روی آن قرار داده شده که با فشار دادن و نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه می توانید قفل کودک را فعال کنید.  در ماشین‌های لباسشویی قدیمی ال جی، برای راه اندازی قفل کودک باید دکمه‌های TEMP و OPTION را به صورت همزمان فشار دهید و 5 ثانیه نگه دارید. پس از فشردن دکمه مورد نظر، یک صدای بوق می‌شنوید و نوشته‌ی CL روی صفحه لباسشویی ال جی شما ظاهر می‌شود. در این صورت همه دکمه‌ها از کار افتاده و تنها دکمه‌ی فعال، دکمه پاور خواهد بود.

نحوه فعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی

روش روشن کردن قفل کودک لباسشویی پاکشوما

لباسشویی پاکشوما جزو لوازم خانگی پرکاربرد در ایران می باشد. به همین دلیل در این لیست قرار داده شده است. برای روشن کردن قفل کودک لباسشویی پاکشوما باید دکمه های Rinse و Prewash را همزمان برای چند ثانیه فشار دهید. بعد از فعال شدن قفل کودک، صدای بوق شنیده می شود و کد cl روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. در این حالت هیچ دکمه ای کار نمی کند. برای خاموش کردن قفل کودک نیز همین روند را مجددا انجام دهید.

چطور قفل کودک لباسشویی جنرال الکتریک را روشن کنیم؟

برای روشن کردن قفل کودک لباسشویی جنرال الکتریک باید دکمه های temp و spin را به طور همزمان به مدت 3 ثانیه نگه دارید. قفل کودک دستگاه فعال می شود. برای خاموش کردن آن نیز به همین ترتیب عمل کنید.

ممکن است لباسشویی جنرال الکتریک شما این دکمه ها را نداشته باشد یا اسم روی آن ها متفاوت باشد؛ برای اطلاع از فعال کردن قفل کودک دستگاه خود به صورت دقیق، توصیه می شود دفترچه راهنمای لباسشویی را بخوانید.

فعال کردن قفل کودک لباسشویی فریجیدر

در برخی از مدل های لباسشویی برای فعال کردن قفل کودک، کلیدهای  9 و 10 را  5 ثانیه به طور همزمان نگه داشته تا چراغ قفل روی نمایشگر روشن شود و برای غیرفعال کردن هر دو کلید را همزمان 2 ثانیه نگه داشته تا خاموش شود. البته همانطور که در بخش های قبل خواندیم ممکن است مدل لباسشویی شما این دکمه ها را نداشته باشد و برای فعال کردن قفل کودک از دکمه های دیگری باید استفاده کنید.

فعال کردن قفل کودک لباسشویی فریجیدر

چطور قفل کودک لباسشویی وستینگهاوس را فعال کنیم؟

برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی وستینگهاوس به صورت زیر عمل کنید:

برای مدت زمان 3 ثانیه باید دکمه های (temp) و (spin – rince) را نگه دارید.

برای مدت زمان 3 ثانیه باید دکمه های + یا – را در آن واحد با هم فشار دهید.

برای مدت زمان 3 ثانیه باید دکمه های (temp) و (spin) را با هم بفشارید.

بیشتر بخوانید: 10 علت اصلی روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست؟

روشن کردن قفل کودک لباسشویی بوش

به دلیل تنوع مدل های لباسشویی برند بوش، روش های متعددی برای روشن کردن قفل کودک این دستگاه ها وجود دارد. در زیر می توانید فعال کردن قفل کودک مدل های خاص و پرطرفدار لباسشویی بوش را بخوانید:

قفل کودک مدل های پیشرفته با صفحه نمایش لمسی:  باید دکمه مربع روشن که دارای علامت کلید و عبارت “3 ثانیه” در زیر آن است را فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید. برای خاموش کردن آن نیز، دکمه مربوطه را فشار داده و نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید.

قفل کودک مدل WAN سری 4: دکمه های «RPM» و «Finished» را به صورت همزمان فشار داده و به مدت 3 ثانیه نگه دارید. با روشن شدن قفل کودک صدای بوق به گوش خواهد رسید.

مدل WAP و WAQ: دکمه Start را به مدت 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید دهید. با فعال شد قفل کودک میتوانید علامت کلید یا CL را مشاهده نمایید.

روشن کردن قفل کودک لباسشویی بوش

چطور قفل کودک لباسشویی دوو را فعال کنیم؟

برای افزایش ایمنی و محافظت از فرزند کوچک خود در خانه ممکن است نیاز داشته باشید که قفل کودک ماشین لباسشویی خود را فعال کنید. اگر در خانه لباسشویی از برند دوو دارید، برای انجام این کار 3 راه دارید. این 3 روش عمومی ترین راه ها برای روشن کردن قفل کودک لباسشویی دوو است:

دکمه‌ی option و temp را همزمان فشار دهید.

دکمه‌ی drying و delay timer را همزمان فشار دهید.

دکمه‌ی spin و drying را با هم فشار دهید.

فعال کردن قفل کودک لباسشویی اسنوا

برای فعال کردن قفل کودک، در صورت وجود هریک از دکمه های زیر در ماشین لباسشویی اسنوا آن ها را همزمان بفشارید:

به مدت 3 ثانیه به طور همزمان دکمه های temp و spin را فشار دهید.

برای 3 ثانیه دکمه های + و – را باهم دیگر فشار دهید.

همزمان برای 3 ثانیه دکمه های temp و rinse را نگه دارید.

برای غیر فعال سازی قفل کودک لباسشویی مجددا دو دکمه مورد نظر را فشار داده و نگه دارید تا قفل کودک خاموش شود.

فعال کردن قفل کودک لباسشویی اسنوا

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم نحوه خاموش یا روشن کردن قفل کودک لباسشویی از برندهای پرطرفدار را برای شما گردآوری کنیم. باز هم توصیه ما به شما این است برای کاربرد هریک از دکمه های روی پنل و استفاده کامل از تمام کاربردهای لباسشویی خود، دفترچه راهنمای دستگاه را به صورت کامل مطالعه کنید.

در صورتی که فعال کردن قفل کودک لباسشویی شما در این لیست موجود نیست، اسم برند دستگاهتان را در بخش نظرات کاربران بنویسید تا روشن کردن قفل کودک مخصوص آن برند را برای شما درج کنیم.

سوالات متداول

چگونه میتوان قفل کودک ماشین لباسشویی هایسنس را فعال یا غیر فعال کرد؟

دکمه های Temp و Option را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید.

برای روشن کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ویرپول چه کار کنیم؟

به منظور فعال کردن قفل کودک دستگاه کافیست دکمه Child Lock دستگاه را فشار داده و نگه دارید.

برای اینکه مطمئن شویم قفل کودک لباسشویی فعال شده، چه کنیم؟

پس از انجام روند فعالسازی قفل کودک، دکمه های دیگر دستگاه را فشار دهید؛ در صورتی که دستگاه واکنشی نداشت، قفل کودک فعال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هجده =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟