خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علل لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ و راه های رفع آن

علل لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ و راه های رفع آن

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده است که ماشین لباسشویی هنگام کار، به ویژه در مراحل پایان کار که با قدرت بیشتری برای خشک کردن لباس ها عمل می کند، دچار لرزش شود و صدای ناهنجاری از خود تولید کند. لرزش و حرکت ماشین لباسشویی به اطراف در هنگام کار کردن ممکن است نگران کننده به نظر برسد. اما در بسیاری مواقع این لرزش به خاطر عدم استفادۀ درست از دستگاه و برخی مواقع نیز به دلیل وجود نقص فنی در خود دستگاه ماشین لباسشویی ‌باشد. در این مقاله قصد داریم درباره علل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی با شما صحبت کنیم.

اگر با خواندن این مقاله درباره لرزش لباسشویی حین کار سوالی برایتان پیش آمد می توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید و توسط مشاوران ما به صورت کاملا رایگان راهنمایی شوید.

علت های لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

در ادامه می خواهیم در مورد مهمترین و اصلی ترین دلایل لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت کنیم. پس برای بررسی تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

علت های لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

تراز نبودن لباسشویی

یکی از علل لرزش و حرکت ماشین لباسشویی، عدم تراز بودن ماشین لباسشویی است. در بسیاری از مراحل برنامه های شستشو می توانند دلیل راه رفتن، تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی شوند. اما اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، این لرزش ها و تکان ها نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

یکی از رایج ترین دلایل لرزش لباسشویی تراز نبودن آن است که به سادگی قابل برطرف شدن است. برای تراز کردن ماشین لباسشویی، از یک تراز بنایی استفاده کنید، یا دستگاه را بر روی یک تکه تخته سه لا قرار دهید. اگر  لباسشویی را به تازگی خریداری کرده اید، در هنگام نصب، پیچ ترنسیلت را از پشت آن باز کنید. باز نکردن پیچ یا بست هایی که برای جلوگیری از حرکت نکردن لگن لباسشویی تعبیه شده اند، می تواند موجب لرزش شدید و حرکت ماشین لباسشویی شود.

حتما بخوانید: چرا ماشین لباسشویی سامسونگ، روشن نمی شود؟

تنظیم پایه های ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی می تواند با توجه به سطح افق زمین تنظیم شود. تنظیم پایه لباسشویی کار آسانی است و برای اکثر برندهای لباسشویی فرآیند مشابهی دارد. دو پایه جلو ماشین لباسشویی دارای مکانیزم ترازبندی همراه با یک قفل هستند تا پس از تنظیم آنها، مانع از حرکت پایه ها شود. هر پایه باید در ارتفاع مناسب تنظیم شود و سپس قفل آن فعال گردد.

دو پایه عقبی ممکن است مانند پایه های جلویی تنظیم شوند و یا این که خودشان تنظیم شوند. اگر خودشان تنظیم می شوند، لباسشویی را به سمت پایه های جلو خم کنید تا پایه های عقب جا به جا شوند، سپس لباسشویی را روی زمین بگذارید تا پایه ها به صورت خودکار تنظیم شوند.

دقت داشته باشید که در بعضی از مواقع، ممکن است یک یا چند پایه آسیب دیده و یا شکسته شده باشند؛ یا ممکن است پایه ها درپوش پلاستیکی نداشته باشند. در این مواقع بهتر است پایه های جدید و مناسب را تهیه نموده و نسبت به تعویض پایه ها اقدام کنید. علاوه بر این، می توانید از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی (قابل خرید از ابزارفروشی ها) در زیر دستگاه استفاده کنید.

نامتعادل بودن بار لباسشویی

اگر بار لباسشویی نامتعادل باشد، باید درب لباسشویی را باز کنید و لباس ها را یک بار دیگر به صورت یکنواخت و متعادل بچینید. حتی ممکن است چندین بار مجبور شوید این کار را انجام دهید تا بار ماشین لباسشویی متعادل شود.

اگر بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی، در آن لباس ریخته باشید، وزن زیاد هم می تواند باعث بر هم خوردن تعادل لباسشویی شود. بنا به توصیۀ اهل فن، همیشه مقداری کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس بریزید تا لباس ها آزادانه حرکت کنند.

معمولاً میزان ظرفیت ماشین لباسشویی، بیان کننده مقدار لباسی است که به صورت خشک (لباسی که هنوز خیس نشده باشد) می توانید در هر چرخه شستشو در لباسشویی قرار دهید. ظرفیت لباسشویی بر حسب کیلوگرم بر روی آن درج شده است.

کمک فنر

تمام ماشین های لباسشویی درب از جلو برای کاهش حرکت دیگ لباسشویی هنگام چرخش، دارای کمک فنر هستند. کمک فنرها به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده اند و برای دسترسی به آنها باید پنل عقبی یا جلویی را بردارید. اگر کمک فنرها ضعیف شده یا آسیب دیده باشند، بارهای نامتعادل باعث می شوند ماشین لباسشویی به حرکت دربیاید و یا دچار لرزش شود و اغلب در طول فرایند شستشو صدای ناهنجاری ایجاد می شود. اگر مشکل لرزش برطرف نشود، می تواند منجر به آسیب دیدن سایر اجزا ماشین لباسشویی شود.

فنرهای دیگ

فنرهای دیگ ماشین لباسشویی به منظور معلق نگه داشتن دیگ در اتاقک لباسشویی و یا ثابت نگه داشتن دیگ به پایه ماشین لباسشویی استفاده می شوند. همچنین این فنرها هنگامی که ماشین در حال کار است، لرزش ها و ارتعاشات سبد شستشو را جذب می کنند. گاهی اوقات این فنرها آسیب می بینند، کش می آیند و یا از هم جدا می شوند و ایجاد لرزش و سروصدای زیاد می کنند. بنابراین بهتر است ماشین لباسشویی توسط کارشناس تعمیرکار فنی مورد بازدید قرار بگیرد و فنرهای تعلیق آن به دقت بررسی شود تا اگر معیوب شده اند، تعویض شوند.

تسمه کاهش حرکت دیگ

برخی از ماشین لباسشویی های درب از بالا، از تسمه کاهش حرکت دیگ برای زیرسازی دیگ در زمان چرخش استفاده می کنند. چهار تسمه به بالای دیگ و هر گوشه اتاقک لباسشویی متصل هستند. این تسمه ها لاستیکی هستند و ممکن است در همان استفاده عادی از دستگاه از بین بروند. اگر این تسمه ها کش پیدا کنند و یا آسیب ببینند، ممکن است دیگ در طول فرایند چرخش با اتاقک تماس پیدا کند و باعث به وجود آمدن لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند شود. اگر به صورت مداوم بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید، با این کار فشار زیادی به این تسمه ها وارد می کنید و منجر به خراب شدن آنها خواهید شد. بالاخره این تسمه ها باید جایگزین شوند و ما پیشنهاد می کنیم که در صورت بروز چنین مشکلی، تمام چهار تسمه را یک باره جایگزین کنید.

البته علت لرزش لباسشویی می تواند مربوط به قطعات دیگری از قبیل پد دمپر، حلقه کمک فنر، پد پوششی دیگ، بلبرینگ ماشین لباسشویی و … نیز باشد که هر یک باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی به دقت مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟