خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوه تعمیر و تعویض فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

نحوه تعمیر و تعویض فیلتر برق لباسشویی سامسونگ

یکی از قطعات ماشین لباسشویی فیلتر برق یا همان نویز گیر آن است که در برخی از مواقع امکان دارد به دلایل مختلفی آسیب ببیند که این آسیب‌دیدگی نه تنها می‌تواند برای خود دستگاه لباسشویی  مضر باشد، بلکه گاهی اوقات باعث سوختن برخی دیگر از وسایل برقی خانگی نیز می‌شود. آشنایی با این قطعه از ماشین لباسشویی و شناخت نحوه عملکرد آن شاید بتواند میزان محافظت از سایر وسایل برقی و سلامت خود لباسشویی را بالا ببرد.

نویز گیر یا فیلتر برق ماشین لباسشویی کار حساسی را بر عهده دارد و آن پیشگیری از ایجاد نویزهای الکتریکی آسیب‌زا و تداخل آن‌ها در عملکرد لباسشویی است. نویزهایی که توسط لباسشویی ایجاد می‌شوند، در صورت بی‌توجهی ممکن است به وسیله سیم‌های برق به دیگر لوازم‌خانگی برقی نیز منتقل شوند و باعث خراب شدن این وسایل شوند. البته در صورت از بین رفتن نویزها به دلیل خراب بودن فیلتر برق، در خوش‌بینانه‌ترین حالت ما باید منتظر پریدن فیوز برق باشیم. این مسئله اهمیت توجه به نویز گیر را دوچندان می‌کند، به همین دلیل در صورت مشاهده هرگونه اتصالی در این قطعه باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به رفع مشکل و عیب‌یابی آن کنید.

تلفن نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ 22225007-021

علائم و نشانه‌های معیوب بودن نویز گیر لباسشویی

برای اینکه بتوانید در مواقع نیاز از آسیب‌دیدگی فیلتر برق آگاه شوید، باید نشانه‌های بروز مشکل در این قطعه را بشناسید و پس از آن اقدام به تعمیر آن کنید. یکی از واضح‌ترین نشانه‌های خراب شدن نویز گیر پریدن فیوز منزل خواهد بود. البته پریدن فیوز می‌تواند چندین دلیل مختلف داشته باشد، اما اگر به علت اصلی پی نبرید و به صورت مداوم با این مشکل روبرو شوید، حتما لازم است که به خرابی فیلتر برق لباسشویی شک کنید.

در برخی از مواقع نیز امکان دارد، زمانی که لباسشویی در حال کار است، دستگاه به یک‌باره قطع و خاموش شود. در این زمان معمولا می‌توانید به خرابی فیلتر برق مشکوک شوید.

از دیگر نشانه‌های خرابی فیلتر می‌توان به برآمدگی در آن اشاره کرد؛ همچنین می‌توانید مشکل آن را با استفاده از یک مولتی متر چک و بررسی کنید.

عدم نویز گیری لباسشویی باعث نوسانات برق و به‌تبع آن پریدن فیوز برق می‌شود که یک نشانه بارز خرابی فیلتر برق لباسشویی محسوب می‌شود. اگر با چنین شرایطی مواجه هستید، بهترین کار این است که خیلی سریع فیلتر را مورد بازرسی قرار دهید و علائم یک فیلتر سوخته را بررسی کنید.

علائم و نشانه‌های معیوب بودن نویز گیر لباسشویی

البته پریدن فیوز برق توسط لباسشویی می‌تواند یک علت دیگر هم داشته باشد و آن هم معیوب شدن المنت دستگاه اصلی لباسشویی است.

برای مشخص شدن عیب ایجاد شده به وسیله المنت، باید به طرز کار دستگاه دقت کنید. لباسشویی روند شستشو را تا زمانی که المنت گرم شود، ادامه می‌دهد. المنت در این زمان شروع به کار می‌کند، البته اگر معیوب باشد، باعث پریدن فیوز می‌شود.

در چنین مواقعی قبل از اتصال دوباره فیوز برای جلوگیری از بروز مشکل بعدی حتما لباسشویی را از برق بکشید و برای چک کردن سلامت المنت از یک عایق سنج کمک بگیرید. اگر عدد نشان داده شده صفر و یا بسیار بالاتر از عدد سی باشد، نشانه سوختن المنت خواهد بود.

نحوه عیب‌یابی فیلتر برق لباسشویی

اگر احساس کردید که مشکل برق ساختمان به دلیل خرابی نویز گیر است، می‌توانید پس از طی کردن چند مرحله کوتاه مشکل را قبل از بروز حوادث مالی بیشتر و حتی حوادث جانی رفع کنید. در نظر داشته باشید که اولین اصل تعمیر لوازم‌خانگی برقی رعایت اصول ایمنی است، پس با تجهیزات کامل وارد کار شوید. در قدم اول دستگاه را از برق جدا کنید. برای انجام عملیات تعمیر بهتر است لباسشویی از چند ساعت قبل از کار خاموش و خنک شده باشد.

فیلتر برق لباسشویی معمولا در پنل بالای لباسشویی قرار دارد و برای دسترسی به آن باید پیچ‌ها و اتصالات محافظ آن را بردارید. پس از مشاهده فیلتر می‌توانید علایم احتمالی سوختگی را بررسی کنید. برای مثال از این نشانه‌ها می‌توان به رد دود سیاه روی فیلتر، بوی سوختگی یا مشاهده مایع در انتهای آن اشاره کرد که می‌توانید با وجود این علائم به سوختن فیلتر برق دستگاه لباسشویی خود یقین پیدا کنید.

البته در برخی از مواقع هم هیچ یک از این علائم را مشاهده نمی‌کنید، اما در اصل فیلتر برق معیوب شده است. در چنین مواقعی اگر با رعایت ایمنی کامل دستگاه لباسشویی خود را به برق بزنید، شاهد بروز مشکل مجدد در برق ساختمان و یا اختلال در عملکرد لباسشویی خواهید بود که می‌توانید اقدام به تعمیر قطعه کنید. برای رفع مشکل نویز پس از مشاهده چنین نشانه‌هایی، باید فیلتر جدید را با فیلتر معیوب تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی سامسونگ غرب تهران

نحوه تعویض نویز گیر لباسشویی سامسونگ

برای تعویض این قطعه کار سختی پیش رو ندارید، کافیست دستگاه را از برق جدا کنید و پنل مورد نظر را بردارید و سپس پیچ‌هایی که فیلتر را در جای خود ثابت نگه‌داشته‌اند را باز کنید. در این مرحله فیلتر از اتاقک لباسشویی جدا شده است، اما هنوز اتصالاتی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از یک سیم چین آن‌ها را جدا کنید. البته هنگام جدا کردن پایانه‌ها این نکته را به خاطر داشته باشید که هر قسمت مربوط به کدام ناحیه فیلتر است.

برای جلوگیری از فراموشی می‌توانید هنگام کار فیلم‌برداری کنید، عکس بگیرید یا موارد را بنویسید و یا در هر مرحله از جدا کردن پایانه‌ها قسمت مربوطه را به فیلتر جدید وصل کنید. پس از آن فیلتر جدید را جایگزین کرده و اتصالات را درست در جایی که نیاز است وصل کنید. در آخرین مرحله تمام پیچ‌های اتصال فیلتر و پنل را سر جای خود قرار داده و آن‌ها را با استفاده از پیچ‌گوشتی سفت کنید. در صورتی که با مطالعه این مقاله خودتان قادر به تعویض نویز گیر لباسشویی نبودید می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟
مقایسه-لباسشویی-‌سامسونگ-و-ال-جی--شاخص
لباسشویی سامسونگ یا ال جی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟
گرفتگی لوله ناودان یخچال
رفع مشکل گرفتگی ناودان یخچال؛ راهنمای گام به گام
آموزش تصویری ریست کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ
چگونه چراغ فیلتر یخچال فریزر و ساید سامسونگ را خاموش کنیم؟
تعویض-و-تعمیر-برد-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ