خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نچرخیدن-سینی-ماکروفر-سامسونگ

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ ، یکی از مشکلات رایج در دستگاه ماکروفر است که احتمالا هنگام قرار دادن ظروف غذا بر روی سینی با این مورد مواجه شده اید. حال اینکه چرا سینی نمی چرخد و برای رفع این مشکل باید چه اقدامی انجام داد، با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما علت‌ های نچرخیدن سینی مایکروفر سامسونگ و راهکارهای رفع آن را بگوییم. ماکروفر سامسونگ یکی از برند های با کیفیت موجود در بازار است که رضایت کاربران زیادی را به همراه دارد با این حال، این دستگاه هم ممکن است مانند سایر برند های ماکروفر دچار خرابی هایی شود که یکی از این خرابی های رایج نچرخیدن سینی ماکروفر است.

صفحه گردان یا سینی ماکروفر چیست؟

سینی ماکروفر که به آن صفحه گردان نیز گفته می شود، درون محفظه داخلی دستگاه قرار دارد که ظروف غذا بر روی آن قرار می‌گیرد و با روشن شدن دستگاه سینی می‌چرخد تا حرارت به ‌طور یکنواخت در دستگاه پخش شده که موجب گرم شدن غذا می گردد. گاهی اوقات ممکن است به علت خرابی برخی از قطعات دستگاه، سینی ماکروفر نچرخد.

علت های نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

صفحه گردان یا سینی ماکروفر از طریق موتور گردان و کوپلینگ که در قسمت زیرین آن قرار گرفته است، می چرخد. زمانی که این قطعات دچار خرابی شوند، مانع از چرخش سینی دستگاه می شوند. اما دلیل دیگر نیز می توانند سبب بروز چنین مشکلاتی شود:

سینی به درستی در ماکروفر قرار نگرفته

گاهی اوقات ممکن است زمانی که شما سینی ماکروفر را برای شستشو و تمیز کردن از دستگاه خارج می کنید، به هنگام جاگذاری مجدد آن بر روی ریل ماکروفر سینی به طور کامل چفت نشود. زمانی که سینی را داخل مایکروفر می گذارید، دستگاه را روشن کنید و اطمینان حاصل نمایید که سینی چفت شده و می چرخد.

سینی-به-درستی-در-ماکروفر-قرار-نگرفته

کثیف بودن و تجمع چربی و مواد غذایی غلتک های سینی

در قسمت زیرین سینی، غلتک هایی وجود دارد که سبب چرخ صفحه گردان می شوند. در صورتی که غلتک های سینی به مرور زمان در اثر چربی و ذرات غذا کثیف شوند، باعث عدم چرخش سینی می شوند. بنابراین هفته ای یک بار صفحه گردان مایکروفر را با آب ولرم و مقداری مواد ه‌شوینده بشویید.

کثیف بودن و تجمع چربی و مواد غذایی غلتک های سینی

خرابی کوپلر سینی ماکروفر

کوپلر یا کوپلینگ، قطعات پلاستیکی اند که در زیر سینی قرار دارند و رابط بین موتور گردان ماکروفر و صفحه گردان هستند. قطعه کوپلر ممکن است در اثر استفاده مکرر و فرسودگی دچار شکستگی شود که می تواند یکی از علت های نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ باشد. در صورت شکستگی کوپلینگ، قطعه باید تعویض گردد. برای اطلاع از قیمت آن با نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ تماس حاصل نمایید.

خرابی کوپلر سینی ماکروفر

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر

برد الکترونیکی ماکروفر، مغز دستگاه است و وظیفه انتقال اطلاعات به قطعات دستگاه را برعهده دارد. خرابی برد الکترونیکی، می‌تواند عملکرد دستگاه را مختل نماید که نچرخیدن صفحه گردان یکی از این موارد است. برد جزء قطعات مهم دستگاه است که تعمیر آن حتما باید توسط تعمیرکار متخصص و مجرب انجام شود. تعمیر برد توسط افراد نابلد ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه وارد کند و حتی امکان از کار افتادن کامل ماکروفر نیز وجود دارد.

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر

خرابی شفت مایکروفر، علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

شفت یکی دیگر از قطعات ماکروفر است که وظیفه ای مانند قطعه کوپلر دارد و سبب چرخش صفحه گردان می شود . خرابی این قطعه نیز می تواند یکی دیگر از عوامل نچرخیدن سینی ماکروفر باشد. یک عامل مهم در خراب شدن شفت مایکروفر، فشار زیاد به صفحه دستگاه است. بنابراین از قرار دادن ظروف غذا بیش از حد استاندارد بر روی صفحه گردان خودداری نمایید.

خرابی شفت مایکروفر، علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

خرابی موتور گردان مایکرویو

در صورتی که هیچ کدام از موارد بالا علت نچرخیدن ماکروفر نمی باشد، پس احتمالا موتور گردان دستگاه سوخته است موتور گردان یک قطعه الکترونیکی است که وظیفه تولید نیروی گردش را برعهده دارد. بنابراین بهتر است برای رفع مشکل موتور گردان مایکروفر، آن را تعویض کنید.

خرابی موتور گردان مایکرویو

شکستگی سینی ماکروفر

گاهی اوقات ممکن است در هنگام شستن سینی ماکروفر و حتی هنگام خارج کردن آن، سینی آسیب دیده و شکسته شده باشد که در این صورت نیاز به تعویض آن است.

شکستگی سینی ماکروفر

 نکات مهم در استفاده و نگهداری از ماکروفر سامسونگ

رعایت یکسری نکات در هنگام استفاده از مایکروفر سبب می شود تا دستگاهتان هم کارکرد بهتر و طول عمر بیشتری داشته باشد و همچنین مجبور به پرداخت هزینه های گزاف تعمیرات بابت خرابی های زود هنگام دستگاه نشوید. در ادمه به ذکر مواردی در خصوص استفاده درست از دستگاه ماکروفر می پردازیم:

  •         از قرار دادن ظروف فلزی در ماکروفر خودداری کنید.
  •         ماکروفر را خالی روشن نکنید
  •         هفته ای یکبار محفظه داخلی دستگاه را تمیز کنید
  •         از باز و بسته کردن مداوم ماکروفر پرهیز کنید.
  •         بر روی ظروف غذا درپوش بگذارید تا مانع از پرت شدن ذرات غذا شود
  •         قبل از استفاده از مایکروفر دفترچه راهنمای استفاده از آن را به دقت و به طور کامل مطالعه نمایید .
  •         کنسروها و قوطی ها را در همان ظرف اصلی درون ماکروفر قرار ندهید.
  •         برای جلوگیری از نوسان برق در مایکروفر، از محافظ مناسب و ایمن استفاده کنید.

سخن آخر

با مطالعه ی این مقاله با علت های نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ آشنا شده اید و هر زمانی که این مشکل برای دستگاه شما رخ دهد، می توانید به راحتی و دستگاه را عیب یابی کرده و مشکل را برطرف نمایید. در صورتی که مشکل ماکروفر برطرف نشده، احتمالا دستگاه دارای خرابی جدی تری است که عیب یابی و تعمیر آن باید توسط تکنسین های متخصص صورت گیرد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از هرکاری ابتدا دستگاه را کاملا از برق بکشید تا خطر برق گرفتگی از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟