خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت-نچرخیدن-ماکروفر-سامسونگ-شاخص

علت نچرخیدن ماکروفر سامسونگ

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که کاربران ماکروفر دارند، این است که متوجه نچرخیدن سینی داخل ماکروفر شوند. در مواجهه با این مشکل پرسش‌هایی مطرح می‌شوند و اقدامات اولیه‌ای صورت می‌پذیرند که شاید مثمر ثمر واقع نشوند و مشتری ناچار به مراجعه به یک نفر چند تعمیرکار ماکروفر شود.

در ماکروفر سامسونگ نیز این اتفاق دور از احتمال نیست. بنابراین در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات سامسونگ قصد داریم برای آن دسته از کاربران ماکروفرهای سامسونگ به بیان علل و روش‌های برطرف شدن چرخیدن ماکروفر اشاره می‌کنیم.

عملکرد سینی ماکروفر

سینی ماکروفر صفحه مدوری است که در کف دستگاه ماکروفر قرار گرفته و در زمان شروع به کار دستگاه به گردش درمی‌آید تا مواد غذایی در زوایای مختلف و به صورت یکنواخت پخته یا گرم شوند. اگر پس از اتمام کار دستگاه متوجه شوید که تمام یا بخشی از مواد غذایی شما همچنان سرد یا خام باقی مانده است، نخست باید سینی مدور کف دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و از صحت کارکرد آن مطمئن شوید.

علت های نچرخیدن ماکروفر سامسونگ

علت ها و دلایل نچرخیدن ماکرفر سامسونگ در حالات مختلفی تعریف می شوند که در این بخش به صورت کامل به بررسی و تشریح هریک از آنها خواهیم پرداخت. قبل از اینکه موضوع اصلی را مورد بررسی قرار دهیم به این نکته اشاره کنیم که برای برطرف سازی موارد تخصصی علت نچرخیدن ماکروفر سامسونگ باید با متخصص این حوزه در ارتباط باشید.

اگر قصد داریم برای برطرف سازی تمامی علت های نچرخیدن سینی در ماکروفر دوو اقدام نمایید، می توانید با شماره های های قرار داده شده در صفحه تماس حاصل نمایید و درخواست تعمیرکار مایکروفر سامسونگ را ثبت نمایید تا در کوتاه ترین بازه زمانی در محل تعیین شده حاضر گردد و نواقص پیش آمده را به صورت کامل برطرف نماید.

علت-های-نچرخیدن-ماکروفر-سامسونگ

زمانی که با این مشکل مواجه می‌شوید، باید ابتدا گزینه‌های زیر را مورد بررسی قرار دهید تا به عامل اصلی مشکل دست پیدا کنید:

1) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت خراب شدن موتور گرداننده زیر سینی

در داخل موتور ماکروفر، چرخ دنده‌های پلاستیکی وجود دارند که ممکن است به مرور زمان فرسوده شوند و امکان چرخش سینی را نداشته باشند. از این گذشته، ممکن است موتور کف دستگاه سوخته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. موتور ماکروفر سامسونگ یک موتور ۲۲۰ ولتی با شافت پلاستیکی است که در صورت لزوم می‌توانید با کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای ماکروفرهای سامسونگ آن را خریداری و نصب نمایید.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث نچرخیدن سینی ماکروفر شود، سوختن ترانس موتور است که امکان سیم پیچی مجدد ندارد و حتماً باید تعویض شود.

2) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت شکسته شدن شافت یا کوپلینگ

یکی دیگر از عوامل نچرخیدن سینی ماکروفر شکسته شدن شفت یا کوپلینگ زیر سینی است. دستگاه‌های ماکروفر معمولی سامسونگ دارای سینی شیشه‌ای هستند و از کوپلینگ‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. هر یک از این قطعات می‌توانند به دلیل طول عمر زیاد دچار شکستگی شوند و نیاز به تعویض داشته باشند.

برخی دیگر از سینی‌های ماکروفر می‌توانند از جنس سرامیکی (با وزن کمتر و کیفیت پایین‌تر) و یا از جنس چدن و به صورت سیاه رنگ باشند. سینی‌های چدنی ماکروفر هرگز نمی‌شکنند و نسبت به مدل قبلی از قیمت کمتری برخوردارند.

2) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت شکسته شدن شافت یا کوپلینگ

3) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی ریل

در زیر سینی‌های شیشه‌ای یک ریل قرار دارد که معمولاً به شکل دایره است و با استفاده از سه چرخ پلاستیکی سینی را نگه می‌دارد. اگر این ریل دچار شکستگی و یا کنده شدن چرخ‌های پلاستیکی شود، نمی‌تواند به چرخیدن سینی ماکروفر کمک کند. یکی از دلایل عمده برای شکستن سینی یا چرخ‌های زیر آن کثیف شدن چرخ‌های ریل می‌باشد. بدین صورت که بقایای مواد غذایی بر روی ریل ریخته و خشک می‌شوند و در هنگام عبور چرخ از آن محل، دچار ساییدگی یا شکست می‌شود و از ادامه چرخاندن سینی باز می‌ماند.

4) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی میکروسوئیچ های

سوختن یا هر گونه اختلال در عملکرد میکروسوئیچ‌های درب مایکروفر می‌تواند باعث نچرخیدن سینی آن شود. دقت داشته باشید که در بیشتر ماکروفرهای سامسونگ از سه عدد میکروسوئیچ استفاده شده است و بررسی چشمی آنها نمی‌تواند گویای درست بودن یا خراب شدن آنها باشد.

برای تست میکروسوئیچ درب ماکروفر سامسونگ، حتماً باید از یک مولتی‌متر استفاده کنید. میکروسوئیچ درب ماکروفر سامسونگ قابلیت تعمیر ندارد و در صورت خراب شدن حتماً باید عوض شود. توجه داشته باشید که فیش‌های میکروسوئیچ تعویض شده باید به صورت درست جایگذاری شوند تا مشکل دیگری برای دستگاه ایجاد نشود.

نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت خرابی میکروسوئیچ های

5) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت شکسته شدن زبانه درب

یکی دیگر از عوامل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ، شکسته شدن زبانۀ درب دستگاه است. معمولاً دستگاه‌های ماکروفر سامسونگ دارای دو زبانه درب هستند که بیشتر از جنس پلاستیک می‌باشند و امکان شکستگی آنها زیاد است. بدین ترتیب با استارت کردن دستگاه، سینی دستگاه نمی‌چرخد و فرآیند گرمایش مواد غذایی اتفاق نمی‌افتد.

زمانی که زبانۀ درب دستگاه ماکروفر می‌شکند، زبانه به درستی بر روی میکروسوئیچ قرار نمی‌گیرد و میکروسوئیچ نمی‌تواند فرمان مربوط به آغاز به کار دستگاه را به برد دستگاه ماکروفر انتقال دهد. شاید تعمیر یا پیدا کردن قطعه جدید زبانۀ درب ماکروفر با دشواری زیادی همراه باشد. در این صورت به شما توصیه می‌کنیم که حتماً مراتب را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

6) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت قرار نگرفتن سینی بر روی کوپلینگ

یکی دیگر از علل نچرخیدن سینی ماکروفر، قرار نگرفتن درست سینی شیشه‌ای بر روی کوپلینگ باشد. فراموش نکنید که سینی شیشه ای دستگاه حتماً باید بر روی محورهای از پیش تعیین شده آن قرار بگیرد. اگر سینی به درستی بر روی شافت سه پر قرار نگیرد، به درستی نخواهد چرخید. لذا در زمان قرار گرفتن سینی بر روی کوپلینگ از مطابق بودن آن با ریل زیر سینی اطمینان حاصل کنید.

نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت قرار نگرفتن سینی بر روی کوپلینگ

7) نچرخیدن ماکروفر سامسونگ به علت اختلال در عملکرد برد اصلی

احتمال دیگری که برای چرخیدن سینی ماکروفر می‌توان در نظر گرفت، اختلال در عملکرد برد اصلی دستگاه است. اگر برد اصلی دستگاه که نقش فرمانده و مغز اصلی دستگاه را بر عهده دارد، دچار اختلال شود، ولتاژ مورد نیاز برای چرخیدن سینی ماکروفر نیز فراهم نخواهد شد. در این مواقع برد دستگاه باید باز شود و مورد عیب یابی و تعمیر قرار گیرد.

به منظور تست برد اصلی دستگاه ماکروفر سامسونگ، فیش‌های مربوط به موتور گردان را باز کنید و سرهای فلزی مولتی متر را بر سر فیش‌ها قرار دهید. حالا مولتی متر را بر روی حالت تست ولتاژ قرار دهید و دستگاه را استارت کنید. اگر ولتاژ ۲۲۰ ولت را مشاهده کردید، نشان دهنده سالم بودن برد دستگاه است و ایراد از موتور گردان خواهد بود. قطعه موتور گردان قابلیت تعمیر ندارد و حتماً باید جایگزین شود.

سخن پایانی

اگر در خانه از ماکروفر سامسونگ استفاده می‌کنید، حتماً ضمن رعایت تمامی موارد اعلام شده در دستورالعمل دستگاه، در زمان تمیز کردن دستگاه و یا شستن قطعات متحرک آن دقت داشته باشید که از قرار دادن درست قطعات در جای مورد نظر اطمینان حاصل کنید. هر گونه کثیف شدن دستگاه، نوسان ولتاژ ورودی به دستگاه، قرار نگرفتن درست اجزای متحرک بر روی یکدیگر و هر نوع استفاده نادرست و غیر استاندارد از دستگاه، می‌توانند باعث نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ شما شوند.
در چنین مواقعی حتماً گزارش خرابی ماکروفر سامسونگ خود را در اختیار تیم مشاوران و کارشناسان تلفنی ما قرار دهید و در صورتی که بنا به هر دلیل مشکل دستگاه شما برطرف نشد، مراتب را به تعمیرکاران متخصص ما گزارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟