خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نگهداری درست از ماشین لباسشویی سامسونگ

نگهداری درست از لباسشویی سامسونگ

شما باید تمام نکات نگهداری درست از  لباسشویی سامسونگ را بدانید، اگر بخواهید عمر دستگاهتان را زیاد کنید.

تا به حال به این فکر کرده اید که اگر ماشین لباسشویی در خانه خراب شود، چه عواقبی به دنبال دارد؟ اینکه دیگر نمی توانید لباس های مدرسه و باشگاه و … فرزندانتان را بشویید؛ مقدار زیادی زمان باید صرف با دست شستن لباس های کثیف بکنید. هزینه های زیادی باید برای تعمیر یا تعویض لباسشویی سامسونگ بپردازید و … .

از آنجایی که “پیشگیری بهتر از درمان است” پس شما بهتر است قبل از اینکه دستگاهتان خراب شود یا از کار بیفتد، راه های نگهداری و محافظت صحیح از آن را بیاموزید و با بررسی دوره ای ماشین لباسشویی باعث بالاتر رفتن عمر آن شوید.

برای بررسی دوره ای می توانید با تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

راه های استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

در ادامه با هم راه های استفاده صحیح از ماشین لباسشویی را می خوانیم.

ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از محصولات محبوب در بازار است که با طراحی مدرن و برنامه های شستشوی متفاوت می تواند تمام چیزی را که از این دستگاه احتیاج دارید برای شما فراهم کند. اما همانطور که گفتیم برای افزایش عمر دستگاه و همچنین جلوگیری از خرابی زود هنگام آن، باید توجه ویژه ای به نکاتی که در ادامه ذکر می شود، داشته باشید؛ نکته حائز اهمیت این است که شما باید تمام این موارد را به صورت دوره ای بررسی کنید و انجام دهید. در غیر اینصورت به نتیجه مورد نظر خود نمی رسید.

دفترچه راهنما را بخوانید

اولین نکته برای نگهداری درست از ماشین لباسشویی سامسونگ این است که شما باید دفترچه راهنما را بخوانید.

دفترچه راهنما برای هر وسیله ای تمام چیزی را که برای استفاده و نگهداری از آن باید بدانید، در خود دارد. در واقع با نوشتن کامل دستورالعمل ها، اطلاعات مربوط به دستگاه، کارهایی که باید بکنید، کارهایی که نباید بکنید و … شما را برای استفاده درست و بهینه راهنمایی می کند.  

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ، بهتر است راهنمایی های تولید کننده را به دقت مطالعه کنید. این راهنما شامل دستورالعمل های استفاده، نکات تمیز کردن و نگهداری، و توصیه های ایمنی است.دفترچه راهنما را بخوانید

استفاده از مقدار مناسب مواد شوینده

استفاده از مقدار مناسب مواد شوینده در طول استفاده از ماشین لباسشویی از مواردی است که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند. اکثر افراد این تصور غلط را دارند که هر چه از مواد شوینده ی بیشتری استفاده کنند، لباس ها تمیزتر خواهد شد. این نظریه اشتباه است!

تشخیص مقدار مناسب شوینده به حجم لباس ها، حجم آلودگی لباس ها، برنامه شستشو و عوامل این چنینی بستگی دارد. شما باید با در نظر گرفتن این موارد نهایتا تصمیمی بگیرید که مقدار مناسبی از مواد شوینده را استفاده کرده و لباس های شما به طور کامل تمیز شده اند؛ در عین حال به دستگاه هم آسیب نرسانده اید.

تمیز کردن دوره ای از راه های مراقبت از ماشین لباسشویی سامسونگ

تمیز کردن دوره ای از راه های مراقبت از ماشین لباسشویی سامسونگ است. این موضوع در مورد تمیز کردن تمام قسمت های دستگاه است.

طبیعی است که با گذشت زمان و استفاده ی زیاد، دستگاه به مرور درگیر آلودگی می شود که البته این آلودگی تاثیرات منفی دیگری نیز در کارکرد ماشین می گذارد. مثلا بوی نامطبوع می گیرد یا کپک میزند یا موارد مشابه.

پس بهتر است که دیگ، محفظه مواد شوینده، بدنه و لوله های ماشین لباسشویی سامسونگ را هر چند وقت یک بار تمیز کنید.

تمیز کردن دوره ای از راه های مراقبت از ماشین لباسشویی سامسونگ

انتخاب برنامه شستشوی مناسب

انتخاب برنامه شستشوی مناسب مورد مهمی است که باید به آن توجه کنید.

ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً برنامه های مختلفی برای شستشو ارائه می دهد. برنامه مناسب را بر اساس نوع پارچه و درجه کثیفی لباس ها انتخاب کنید. بهتر است از برنامه های کوتاه تر برای لباس های کم حجم و برنامه های قوی را برای لباس های کثیف تر انتخاب کنید.

حجم لباس ها، میزان آلودگی آن ها و جنس پارچه تاثیر مستقیم روی انتخاب برنامه شستشوی مناسب می گذارد.

نگهداری از درب و محفظه مواد شوینده

مورد بعدی که در نگهداری و مراقبت درست از ماشین لباسشویی سامسونگ اثرگذار است، نگهداری از درب و محفظه مواد شوینده است.

برای جلوگیری از رسوب کردن و تثبیت آلودگی، پس از هر بار استفاده، درب و محفظه مواد شوینده را با یک حوله تمیز پاک کرده و آنها را خشک کنید. همچنین، درب را باز نگه دارید تا رطوبت درون دستگاه تبخیر شود.

برای شستن آنها می توانید از سرکه، آبلیمو، جوش شیرین و یا شوینده های شیمیایی موجود در بازار بهره ببرید.

شستن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی یک قسمت مهم است که باید به طور منظم تمیز شود. فیلتر وظیفه جمع آوری ذرات کوچکی مانند موها، گرد و غبار و سایر آلودگی ها از آب و لباس ها را دارد. تمیز نگه داشتن فیلتر از خرابی های غیرقابل برگشت ماشین لباسشویی جلوگیری می کند و همچنین کارایی عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد.

به صورت دوره ای، مثلا ماهی یک بار، فیلتر را بررسی کرده و هر گونه آلودگی را از آن پاک کنید. این کار به جلوگیری از خرابی دستگاه کمک می کند.

شستن فیلتر ماشین لباسشویی

جلوگیری از آسیب به قطعات داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ

در این قسمت در مورد جلوگیری از آسیب به قطعات داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ می نویسیم.

در موارد قبل بیشتر در مورد محافظت و نگهداری از قطعات ظاهری و قابل دید صحبت کردیم؛ اما ماشین لباسشویی از قطعاتی ساخته شده است که آن ها هم نیازمند بررسی و نگهداری هستند. می توانید در این لیست قطعات داخلی که نیاز به محافظت دوره ای دارند، بخوانید:

  • لوله ها و اتصالات لباسشویی: ماشین لباسشویی سامسونگ چندین لوله برای انتقال آب دارد. هر چند وقت یک بار حتما آن ها را چک کرده و از عدم پوسیدگی و خرابی آن ها اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت نشتی آب باعث برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می شود.
  • کابل برق: چون کابل برق لباسشویی در پشت دستگاه قرار دارد، از میدان دید خارج می شود. کابل برق را حتما بررسی کرده و در صورت خرابی آن را تعمیر کنید. خرابی کابل برق دستگاه آسیب های زیادی به آن وارد می کند.
  • پمپ تخلیه: وظیفه ی این قطعه تخلیه آب موجود در لباسشویی در طول برنامه شستشو است. محل قرار گیری آن معمولا پایین واشر است. بررسی این قطعه نیز امری ضروری است و می تواند در دستور کار شما برای نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی قرار گیرد.
  • المنت: این قطعه برای گرم کردن آب و رساندن آن به دمای مورد نظر طبق برنامه شستشوی انتخاب شده است. برای بررسی المنت می توانید از یک متخصص تعمیر لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

ترموستات، المنت، پمپ تخلیه، لوله های انتقال آب

لباسشویی سامسونگ از قطعات زیادی ساخته شده است؛ شما می توانید از اطمینان از صحت تمامی قطعات با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در محل تماس گرفته و از اپراتورهای مجموعه کمک بگیرید.

کلام آخر

با رعایت موارد گفته شده در این مقاله می توانید از ماشین لباسشویی سامسونگ خود به طور صحیح استفاده کنید و عمر مفید آن را افزایش دهید. همچنین، بهتر است به صورت منظم دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود هرگونه خرابی یا مشکل، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 8 =

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟
مقایسه-لباسشویی-‌سامسونگ-و-ال-جی--شاخص
لباسشویی سامسونگ یا ال جی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟
گرفتگی لوله ناودان یخچال
رفع مشکل گرفتگی ناودان یخچال؛ راهنمای گام به گام
آموزش تصویری ریست کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ
چگونه چراغ فیلتر یخچال فریزر و ساید سامسونگ را خاموش کنیم؟
تعویض-و-تعمیر-برد-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ