Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
چه چیزهایی را نباید در لباسشویی بیاندازید

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

10 چیزی که نباید در لباسشویی انداخته شود

با وجود پیشرفت‌هایی در فناوری لباسشویی های مدرن و قابلیت های ویژه ای که به این دستگاه افزوده می شود، همچنان برخی  چیزها وجود دارند که نباید به هر نحوی در ماشین لباسشویی قرار گیرند، زیرا باعث آسیب به قطعات داخلی دستگاه و همچنین خراب شدن لباس های شما می شود. حال این سوال پیش میاید که چه چیزهایی را نباید در لباسشویی قرار داد؟ برای یافت پاسخ این پرسش، این مطلب را تا انتها بخوانید.

در این مقاله از نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ ، به بررسی تمام مواردی که نباید در لباسشویی بیاندازید، می پردازیم. تا با رعایت آن عمر مفید و عملکرد بهینه دستگاه خود را افزایش دهید.

10 چیزی که نباید در لباسشویی انداخت!

برخی از مواد و اشیاء نباید در لباسشویی قرار گیرند تا از آسیب دیدن آنها و دستگاه جلوگیری شود. در ادامه، به بررسی چه چیزهایی را نباید در لباسشویی بیاندازید؛ می پردازیم:

سکه، کلید و اجسام فلزی

اجسام فلزی مانند سکه‌ها و کلیدها ممکن است در پمپ تخلیه دستگاه گیر کنند و باعث خرابی قطعات داخلی ماشین شوند. همچنین ممکن است در هنگام حرکت در داخل ماشین لباسشویی به لباس‌ها برخورد کنند و خراشی روی آنها ایجاد کنند. این خراشیدگی‌ها می‌توانند ظاهر لباس را زشت کنند و باعث کاهش عمر مفید آنها شوند. به طور کلی، بهتر است اجسام فلزی را قبل از ورود به ماشین لباسشویی از لباس‌ها جدا کنید.

سکه، کلید و اجسام فلزی

لباس زیر

لباس زیر معمولاً حساس‌تر و ظریف‌تر از سایر لباس‌ها هست. به همین دلیل، نباید آن را در ماشین لباسشویی قرار داد. همچنین لباس های زیر دارای فنر و قلاب می باشند که اگراز لباس خارج شوند ممکن است در پمپ تخلیه گیر کنند و یا حتی باعث سوراخ کردن قطعات پلاستیکی ماشین لباسشویی همچون لاستیک دور درب، ماشین لباسشویی می شود. بنابراین، بهتر است لباس زیر را به صورت جداگانه و با دقت خاصی شستشو کنید. این کار به حفظ کیفیت و طول عمر آن کمک می‌کند.

لباس زیر

کفش کتونی

کفش کتونی ممکن است به لوله‌ها، درام و سایر قطعات داخلی ماشین لباسشویی آسیب برساند. همچنین ممکن است آلودگی‌هایی مانند خاک، لکه‌های روغنی یا مواد شیمیایی را به داخل ماشین لباسشویی ببرد. این امر می‌تواند باعث آلوده شدن لباس‌ها و سایر اجزای ماشین شود و نیاز به شستشوی مجدد آنها را ایجاد کند.

ماشین لباسشویی معمولاً برای شستن لباس‌ها طراحی شده است و نه برای شستن کفش‌ها. حرکت قوی و فشار آب ممکن است باعث تغییر شکل و خرابی کفش کتونی شود. بنابراین، بهتر است کفش کتانی را به صورت دستی و با استفاده از مواد شوینده مناسب بشویید.

کفش کتونی

لباس‌های ضد آب

لباس های ضد اب معمولاً با استفاده از پوشش‌های خاصی مانند پوشش پلی‌یورتانی، پارافین یا برخی از مواد شیمیایی ضد آب تهیه می‌شوند. این پوشش‌ها باعث می‌شوند که لباس ضد آب باشد و از نفوذ آب به داخل لباس جلوگیری کند.  بهترین روش برای شستشوی لباس‌های ضد آب، شستشو دستی با آب سرد یا گرم به همراه استفاده از محلول شستشوی خاص برای لباس‌های ضد آب است.

لباس‌های ضد آب

 لباس هایی که پرز و موی حیوانات روی آن است

از انداختن این نوع لباس‌ها در لباسشویی خودداری کنید زیرا ممکن است این پرز ها به سایر لباس‌ها چسبیده و آن‌ها را آلوده کنند. همچنین امکان دارد این پرزها در فیلتر لباسشویی جمع شده و سبب انسداد و گرفتگی فیلتر شود. بهتر است این نوع لباس‌ها را به صورت دستی و با استفاده از آب سرد یا خنک و محلول شستشوی مناسب بشویید. همچنین، می‌توانید از برس مخصوص برای حذف پرز و موها استفاده کنید.

 لباس هایی که پرز و موی حیوانات روی آن است

پتو های سنگین

از انداختن پتوهای سنگین در لباسشویی خودداری کنید زیرا ممکن است باعث خرابی ماشین لباسشویی شود. وزن اضافی این پتوها می‌تواند باعث عدم توازن دستگاه شود و در نتیجه، آسیب به موتور یا سایر قطعات دستگاه برساند. بهترین روش برای شستشوی پتوهای سنگین، استفاده از ماشین لباسشویی نیست. به جای آن، می‌توانید از روش‌های دستی استفاده کنید. پتو را در یک لگن بزرگ یا وان آب گرم و محلول شستشوی مناسب قرار داده و به آرامی آن را ماساژ دهید. سپس آب را خالی کرده و پتو را با آب شستشوی تمیز بشویید. در آخر، پتو را به آرامی فشار دهید تا اضافه آب آن خارج شود و سپس آن را خشک کنید.

پتو های سنگین

لباس های دارای لکه های اشتعال پذیر

لباس‌های دارای لکه‌های اشتعال‌پذیر، مانند لکه‌های روغن، بنزین، الکل و سایر مواد قابل اشتعال، باید با احتیاط و با روش‌های مناسب شستشو شوند. انداختن این نوع لباس‌ها در لباسشویی ممکن است خطر ایجاد آتش سوزی را افزایش دهد. در صورتی که لباس دارای لکه‌های اشتعال‌پذیر است، بهتر است ابتدا، لکه را با استفاده از یک پارچه نمدار تمیز کنید. سپس، از محلول شستشوی مناسب برای حذف لکه استفاده کنید. معمولاً محلول‌های شستشوی خاصی برای لکه‌های اشتعال‌پذیر وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

لباس های دارای لکه های اشتعال پذیر

لباس‌هایی که قابل تغییر شکل هستند

برخی از لباس‌ها مانند لباس‌های کشباف یا دستباف، بهتر است به صورت دستی شسته شوند تا از تغییر شکل آن‌ها به هنگام شستشو در لباسشویی جلوگیری شود.

لباس‌هایی که قابل تغییر شکل هستند

لباس‌هایی که دارای رنگ‌های قوی هستند

لباس‌هایی که دارای رنگ‌های قوی و زنده هستند، ممکن است در هنگام شستن رنگ بدهند. بنابراین، بهتر است این لباس‌ها را به صورت جداگانه و با آب سرد شسته و خشک کنید.

لباس‌هایی که دارای رنگ‌های قوی هستند

لباس‌هایی که دارای جزئیات حساس هستند

لباس‌هایی که دارای جزئیاتی مانند چرم، دست‌بافت، گل‌ها، چرم مصنوعی و زیورآلات هستند، بهتر است به صورت دستی شسته شوند. شستن این لباس‌ها در ماشین لباسشویی ممکن است باعث آسیب رسیدن به جزئیات حساس آن‌ها شود.

لباس‌هایی که دارای جزئیات حساس هستند

سخن آخر

لباس‌ها برای شستن و نگهداری به مراقبت خاصی نیاز دارند. برخی از اقلام و مواد ممکن است باعث آسیب رسیدن به لباس‌ها و لباسشویی شوند که در این مقاله به مواردی که نباید در لباسشویی قرار داد پرداختیم.  با رعایت این نکات، می‌توانید از لباس‌های خود به درستی مراقبت کنید و از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری کنید و همچنین طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید.. همچنین، بهتر است همیشه دستورالعمل‌های شستن و نگهداری روی برچسب لباس را مطالعه کرده و به آن‌ها عمل کنید.

سوالات متداول

چرا برخی از لباس‌ها نباید در لباسشویی شسته شوند؟

برخی از لباس‌ها مانند پالتوها، لباس‌های چرمی و لباس‌های پشمی نیاز به مراقبت خاصی دارند و شستن آن‌ها در لباسشویی ممکن است باعث آسیب رسیدن به آن‌ها شود یا کیفیت آن‌ها را کاهش دهد.

آیا لباس‌هایی که نیاز به شستن با آب سرد دارند می‌توانند با آب گرم شسته شوند؟

برخی از لباس‌ها مانند پالتوها، لباس‌های چرمی و لباس‌های پشمی نیاز به مراقبت خاصی دارند و شستن آن‌ها در لباسشویی ممکن است باعث آسیب رسیدن به آن‌ها شود یا کیفیت آن‌ها را کاهش دهد.

آیا لباس‌هایی که نیاز به شستن دستی دارند می‌توانند در ماشین لباسشویی شسته شوند؟

لباس‌هایی که نیاز به شستن دستی دارند مانند لباس‌های حساس و لباس‌های نخی، بهتر است به صورت دستی شسته شوند. شستن این لباس‌ها در ماشین لباسشویی ممکن است باعث تغییر شکل و کاهش کیفیت آن‌ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟