Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
6 علت مهم کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

کار-نکردن-دکمه-های-ماشین-ظرفشویی

چرا دکمه های ماشین ظرفشویی کار نمی کند؟

کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرفشویی ، می‌تواند یکی از مشکلات رایج در استفاده از این دستگاه‌ باشد که در این مقاله به بررسی دلایل احتمالی و راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل می‌پردازیم. دکمه‌هایی که بر روی پنل ماشین ظرفشویی تعبیه شده اند برای تنظیم و کنترل عملیات مختلف دستگاه استفاده می‌شوند و نقش بسیار مهمی در عملکرد و کارکرد بهتر ماشین دارند. با این حال ممکن است هنگام استفاده از ظرفشویی متوجه شوید دکمه های ماشین از کار افتاده و عملیات شستشو صورت نگرفته است. برای دانستن علت و رفع این مشکل با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

6 علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

از کار افتادن دکمه‌های ماشین ظرفشویی، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که با دانستن آن ها می توانید سریعا برای رفع این مشکل اقدام نمایید تا از آسیب بیشتر به دستگاه خود جلوگیری کنید. از جمله دلایل کار نکردن دکمه های ظرفشویی:

خرابی تاچ پد لمسی و کنترل پنل ظرفشویی

کنترل پنل و تاچ پد لمسی ظرفشویی ممکن است به علت قطعی برق، نقص در سیستم الکترونیکی ، مشکلات در سیم‌کشی، استفاده نادرست،  فشار زیاد و ناهماهنگ بر روی تاچ پد لمسی، استفاده از اشیاء تیز یا سخت برای فشار دادن دکمه‌ها و تاچ پد، یا استفاده از آب بیش از حد بر روی کنترل پنل دچار خرابی شوند که این امر سبب از کار افتادن دکمه های دستگاه می شود. برای رفع این مشکل اقدام به تعویض تاچ پد و کنترل پنل دستگاه نمایید.

خرابی تاچ پد لمسی و کنترل پنل ظرفشویی

 

فعال بودن قفل کودک

در برخی از مدل های ماشین‌های ظرفشویی دکمه‌ای وجود دارد که با فشار دادن آن، قفل کودک فعال می‌شود. این دکمه معمولاً با علامت قفل یا نماد کودک مشخص شده است. با فشار دادن این دکمه، قفل کودک فعال شده و تمامی دکمه‌ها و تنظیمات دستگاه غیرفعال می‌شوند. برای غیرفعال کردن قفل کودک، می‌توانید دوباره این دکمه را فشار دهید.

 

فعال بودن قفل کودک

خرابی برد ماشین ظرفشویی

برد ماشین ظرفشویی، که مهم ترین قطعه در دستگاه است و حکم مغز ماشین را دارد مسئول کنترل و نظارت بر عملکرد دستگاه است، زمانی که برد به دلیل اتصالات الکتریکی یا خرابی قطعات الکترونیکی دچار خرابی شود، دکمه های ظرفشویی از کار می افتد و عملکرد دستگاه متوقف می شود. در صورت خرابی برد ماشین ظرفشویی، توصیه می شود به تعمیرکار تعمیرات ظرفشویی سامسونگ مراجعه نمایید تا پس از عیب یابی دستگاه، برد را تعمیر یا تعویض کند.

 

خرابی برد ماشین ظرفشویی

خرابی سیم کشی برق ظرفشویی

ممکن است از کار افتادن دکمه‌های ماشین ظرفشویی به دلیل مشکلات در سیم‌کشی باشد. در این صورت، بهتر است ابتدا اتصال برق دستگاه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی به برق وصل شده است. اگر مشکل حل نشد، بهتر است با تکنسین مجرب تماس بگیرید تا مشکلات الکتریکی را بررسی و تعمیر کند.

خرابی سیم کشی برق ظرفشویی

 

خرابی قفل درب ماشین ظرفشویی

قفل درب ماشین ظرفشویی ممکن است به علت خرابی مکانیسم قفل و خرابی سنسورها دچار مشکل شده و به طور کامل بسته نشود که این امر سبب کار نکردن دکمه های پنل دستگاه می شود. در صورت خرابی قفل درب اقدام به تعویض آن نمایید.

 

خرابی قفل درب ماشین ظرفشویی

خرابی ناشی از عمر مفید

 همانطور که هر دستگاه الکترونیکی دارای عمر مفیدی است، سیستم‌های کامپیوتری نیز پس از مدتی ممکن است خراب شوند. قطعات الکترونیکی  ماشین ظرفشویی ممکن است در اثر فرسودگی عملکرد نادرستی داشته باشند، و باعث کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی سامسونگ شوند.

 

خرابی ناشی از عمر مفید

نکات هم در استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی

امروزه ماشین ظرفشویی به یک وسیله کاربردی و مهم در هر خانه تبدیل شده است که خراب شدن آن می تواند کاربران را مشکل جدی مواجه کنند. بنابراین شما می توانید با رعایت یکسری نکات ساده در استفاده از ظرفشویی، طول عمر دستگاه خود را افزایش داده و سبب عملکرد بهتر ماشین شوید. این نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی شامل:

  • قرار دادن صحیح ظروف: قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، اطمینان حاصل کنید که ظروف را به درستی در جای خود قرار داده اید.
  • عدم بارگذاری بیش از حد: ماشین ظرفشویی دارای ظرفیت مشخصی برای بارگذاری ظروف است. عدم رعایت این ظرفیت و بارگذاری بیش از حد می‌تواند منجر به عملکرد نامناسب و خرابی ماشین ظرفشویی شود. بنابراین، حتماً به ظرفیت ماشین توجه کنید و ظروف را به طور مناسب بارگذاری کنید.
  • استفاده از مواد شوینده مناسب: برای آنکه ظروف به خوبی شسته شوند، از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
  • تمیز کردن فیلترها: فیلترهای ماشین ظرفشویی ممکن است در اثر زمان و استفاده مکرر کثیف و دچار گرفتگی شوند. بنابراین به طور منظم فیلتر را تمیز کنید.
  • تمیز کردن درب و سطوح داخلی: پس از هر بار استفاده از ماشین، درب و سطوح داخلی ماشین ظرفشویی را با آب و محلول شوینده تمیز کنید.
  • سرویس دوره ای : برای حفظ عملکرد بهینه ماشین ظرفشویی، تعمیرات سرویس دوره ای را انجام دهید. اگر مشکلی در ماشین ظرفشویی وجود دارد، بهتر است سریعا عیب یابی و مشکل برطرف شود.
  • انتخاب برنامه شستشوی مناسب: ماشین ظرفشویی ها دارای برنامه شستشو های مختلفی است که هر کدام برای ظروف مختلف تعبیه شده است.

سخن آخر

کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی، ممکن است عملکرد و کارکرد ماشین ظرفشویی را دچار مشکل جدی کند و شما دیگر قادر به تنظیم و کنترل عملیات مختلف آن نخواهید بود بنابراین پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی، با استفاده صحیح و نگهداری درست از ماشین با رعایت نکاتی که در این مقاله به آن پرداخته شد، سبب افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟