خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

تجهیزات امروزی لوازم خانگی به همان اندازه که با دیجیتالی شدن خود باعث رفاه و آسایش مردم شده‌اند، می‌توانند باعث ایجاد دردسر نیز بشوند. یکی از این ایرادات، کار نکردن صفحه نمایش به عنوان زبان گویای لوازم برقی با مصرف کنندگان آنها است. به عبارت بهتر ارتباط دوجانبه بین اپراتور و دستگاه قطع می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با دلایل کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر سامسونگ آشنا کنیم.

دلایل از کار افتادن صفحه نمایش یخچال فریزر

سوختن LEDها

یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین دلایل برای کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر، سوختن LED‌هاست. اگر LEDهای نصب شده در پشت صفحه نمایش یخچال بنا به هر دلیل بسوزند، طبیعتاً شما نیز نوری بر روی صفحه نخواهید دید.

برای رفع این معضل باید با کمک یک سرویس کار مجرب اقدام به تعویض LEDهای روی صفحه نمایشگر کنید.

سوختن LEDها

قطع بودن جریان برق دستگاه

با مشاهده خاموش بودن صفحه نمایش یخچال فریزر، نخستین فکری که به ذهن ما می‌رسد این است که شاید برق دستگاه قطع شده باشد. به همین دلیل، یک بار پریز و دو شاخه برق یخچال را چک کنید تا در صورتی که برق دستگاه قطع شده باشد، نسبت به وصل کردن دوبارۀ آن اقدام کنید.

قطع بودن جریان برق دستگاه

 اختلال در عملکرد برد الکترونیکی یخچال فریزر

یکی از مهم‌ترین دلایل خاموش بودن صفحه نمایش یخچال فریزر، بروز اختلال در عملکرد برد یکی از قطعات اصلی دستگاه است. در واقع برد یخچال فریزر وظیفه کنترل قسمت‌های مختلف آن را بر عهده دارد. به همین دلیل خرابی برد الکترونیکی باعث از کار افتادن قسمت‌های دیگری از یخچال نیز می‌شود؛ که یکی از این اجزاء، صفحه نمایش یخچال فریزر است.

توجه داشته باشید که:

  • صفحه نمایش یخچال فریزر دارای برد الکترونیکی مجزایی است که با برد اصلی دستگاه تفاوت دارد.
  • صفحه نمایش یخچال فریزر تمامی اطلاعات خود را از طریق برد الکترونیکی اصلی به ما ابراز می‌کند.
  • چنان‌چه مشکل از برد اصلی دستگاه باشد، صفحه نمایش یخچال خاموش خواهد شد.
  • برد الکترونیکی اطلاعاتی را که باید بر روی صفحه نمایش قرار بگیرند، به برد نمایشگر انتقال می‌دهد.
  • برد الکترونیکی اصلی یخچال فریزر از طریق یک سیم و سوکت به برد نمایشگر اتصال دارد.
  • اگر اتصال سیم و سوکت با مشکل مواجه شود، صفحه نمایش خاموشخواهد شد.

مقالات مرتبط :تعمیر برد یخچال سامسونگ 

 اختلال در عملکرد برد الکترونیکی یخچال فریزر

وجود نوسانات برق

نوسانات برق، گذشته از آنکه باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر می‌شود، موجب از کار افتادن سیستم الکترونیکی و خاموش شدن کامل دستگاه می‌شود. اگر این نوسانات برق یخچال همچنان ادامه پیدا کند، می‌تواند منجر به آسیب دیدن برد اصلی یا صفحه نمایش آن نیز بشود.

وجود نوسانات برق

خرابی نمایشگر یخچال

گاهی اوقات خرابی صفحه نمایشگر می‌تواند به دلیل ضربه خوردن، ورود آب، فشار بیش از حد با دست، استفاده پیوسته و … باشد. بدین ترتیب امکان انجام تنظیمات و فرمان دادن به یخچال نیز وجود نخواهد داشت. در مواجهه با چنین شرایطی ابتدا باید علت دقیق این اختلال مشخص شود. معمولاً برد الکترونیکی دارای یک مقاومت، IC، فیوز، منبع تغذیه، خازن، رله و … می‌باشد. از این گذشته هر قطعه‌ای در یخچال دارای عمر به خصوصی است که با سوختن آن صفحه نمایشگر یخچال نیز خاموش خواهد شد.

خرابی نمایشگر یخچال

بروز مشکل در سیم کشی

در اینجا منظور ما از بروز مشکل در سیم کشی، می‌تواند یکی از این موارد باشد:

قطع شدن ارتباط بین صفحه نمایشگر با برد اصلی

قطع ارتباط بین سوئیچ درب و برد اصلی

بروز هر گونه اختلال در شبکه سیم کشی پشت صفحه نمایشگر مثل پارگی، قطع شدن سوکت، شُل شدن سوکت و …

توجه داشته باشید که منظور ما از ارتباط، ارتباط سیمی می‌باشد.

بروز مشکل در سیم کشی

 اختلال در عملکرد سوئیچ درب

معمولاً سوئیچ درب یخچال دارای یک سنسور تشخیص است که وقتی درب یخچال باز می‌شود، لامپ در داخل یخچال یا چراغ‌های نمایشگر روشن می‌شود. یکی از دلایلی که می‌تواند باعث روشن نشدن صفحه شود، خرابی کلید درب است. همچنین اگر سوکت سوئیچ درب نیز قطع یا شُل شده باشد، با این مشکل مواجه خواهیم شد. به همین دلیل برای عیب یابی نخست باید سوکت و سیم‌های سوئیچ را بررسی کنیم. کلید درب به صورت سنسوری است که قابلیت تعمیر ندارد. لذا در صورت خراب شدن حتماً باید تعویض شود.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که با باز ماندن چند دقیقه درب یخچال، چراغ‌های صفحه نمایش خاموش شده و با بستن و باز کردن دوباره درب، چراغ‌ها نیز دوباره روشن می‌شوند.

مقالات مرتبط: دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟

 اختلال در عملکرد سوئیچ درب

روشن ماندن صفحه نمایش یخچال

گذشته از روشن نشدن صفحه نمایش یخچال، ممکن است با مشکل دیگری نیز در صفحه نمایشگر یخچال مواجه شویم و آن روشن ماندن صفحه نمایش یخچال و خاموش نشدن آن است؛ که این می‌تواند حاصل بروز مشکل در یکی از اتصالات باشد. به عنوان مثال، بروز اتصالی در نوسان برق و خرابی یک قطعه می‌تواند باعث روشن ماندن صفحه نمایش یخچال شود.

اگر برد الکترونیکی اصلی یا صفحه نمایش مشکل داشته باشند، احتمال روشن ماندن صفحه نمایش وجود خواهد داشت. همچنین اگر سوئیچ درب اتصالی پیدا کرده باشد نیز احتمال روشن ماندن صفحه نمایش یخچال وجود خواهد داشت. این نکته را فراموش نکنید که بروز هر گونه اتصالی در سیم کشی صفحه نمایشگر نیز باعث روشن ماندن آن خواهد شد.

چطور می‌توان به مشکل کار نکردن صفحه نمایشگر یخچال رسیدگی کرد؟

معمولاً روشن نشدن صفحه نمایشگر و یا روشن ماندن صفحه نمایشگر یخچال مشکلی است که بیشتر از آن که بتوان به وسیله افراد غیر حرفه‌ای و یا به صورت شخصی مورد رسیدگی قرار گیرد، حتماً باید زیر نظر یک نفر تعمیرکار مجرب یخچال فریزر انجام شود. چرا که هر گونه دخالت نابجا برای رسیدگی به این موضوع می‌تواند باعث گسترش خسارت دستگاه و هزینه‌های مربوط به آن شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بیان دلایل کار نکردن صفحه نمایش یخچال فریزر سامسونگ پرداختیم و ضمن برشمردن این دلایل، تا حد امکان روش‌های برطرف کردن و ترمیم آن را نیز بیان کردیم. ولی به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای تعمیر مشکل کار نکردن صفحه نمایشگر یخچال، حتماً از یک نفر متخصص و تعمیرکار با تجربه یخچال فریزرهای سامسونگ درخواست همکاری نمایید تا خسارت ناشی از بروز این مشکل، دوچندان نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟