خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت بوق زدن یخچال سامسونگ

علت بوق زدن یخچال سامسونگ

برند سامسونگ یکی از معتبرترین برندهای تولید کننده لوازم خانگی در جهان است. اگر شما نیز یخچال سامسونگ در خانه داشته باشید، حتماً متوجه شده اید که گاهی اوقات به ناگاه از آن صدای بوق بلند می شود؛ که باعث نگرانی شما می گردد. لذا باید نسبت به رفع هر چه سریع‌تر این هشدار اقدام کنید تا مشکل خاصی یخچال شما را تهدید نکند. در این پست می‌خواهیم به همین موضوع، یعنی بررسی علت بوق زدن یخچال سامسونگ بپردازیم. همچنین می‌توانید تعمیر تخصصی یخچال سامسونگ خود را به کارشناسان ما بسپارید.

 بوق زدن یخچال سامسونگ

بوق زدن یخچال سامسونگ می‌تواند ناشی از بروز یک مشکل فنی کوچک در یکی از سیستم‌های یخچال باشد که به راحتی به وسیله خود شما قابل برطرف شدن است؛ و یا می‌تواند ناشی از بروز یک مشکل حاد در سیستم باشد که اگر به وسیله تعمیرکار حرفه‌ای برطرف نشود، ممکن است خسارت‌های جدی دیگری به دستگاه وارد سازد. به طور کلی در اینجا می‌خواهیم به دلایل اصلی بوق زدن یخچال سامسونگ بپردازیم.

مقالات مرتبط: علت بوی بد یخچال چیست؟

1- چیدمان نادرست مواد غذایی در داخل یخچال

گاهی اوقات ظروف بزرگ مثل قابلمه و دیس و یا میوه‌های حجیمی مثل هندوانه و خربزه جلوی بسته شدن کامل درب یخچال را می‌گیرند و سیستم امنیتی آن شروع به بوق زدن می‌کند. برای این منظور کافیست چیدمان داخلی دستگاه را اصلاح نمایید.

چیدمان نادرست مواد غذایی در داخل یخچال

2- خراب شدن عایق درب یخچال

اگر مدت زمان زیادی از یخچال سامسونگ خود استفاده کنید، آلارم‌های پی در پی آن می‌توانند به دلیل خرابی و پوسیدگی لاستیک عایق لای درب آن باشند. بدین ترتیب که عایق لاستیکی در هنگام بسته بودن کامل درب، جلو نشت هوای سرد از یخچال به بیرون را می‌گیرد. برای این منظور کافی است ضمن تماس با نمایندگی معتبر سامسونگ، نسبت به تعویض قطعه اقدام نمایید.

3- اختلال در عملکرد سنسور درب یخچال

در داخل یخچال فریزر سامسونگ سنسور کوچکی است که در زمان باز نگه داشته شدن درب یخچال از یک حد مجاز و از پیش تعیین شده شروع به آلارم می‌کند. هر گونه اختلال در کارکرد این سنسور باعث می شود که اطلاعات نادرستی به برد ارسال شود و دستور روشن گردیدن بوق هشدار یخچال صادر شود. رفع این مشکل تنها از طریق تعویض سنسور دستگاه صورت می پذیرد.

اختلال در عملکرد سنسور درب یخچال

4- اختلال در برد

برد یخچال قطعه کوچک اما بسیار مهم در تمامی یخچال‌ها و از جمله دستگاه‌های سامسونگ است و دمای آن را بر اساس دمای دلخواه شما تنظیم می‌کند. این قطعه به وسیله اتصالات الکترونیکی با سایر قطعات ارتباط دارد و فرمان شروع و خاموش شدن دستگاه را صادر می کند.

سوختگی برد یا بروز هر گونه اختلال در عملکرد آن باعث صدور فرمان اشتباه و روشن شدن آلارم دستگاه خواهد شد. بنابراین یکی دیگر از علل بوق زدن یخچال سامسونگ بروز اختلال در برد آن است. رفع این مشکل نیز تنها از سوی نمایندگی معتبر سامسونگ انجام می شود و هر گونه دخالت نابجا در آن به وسیله افراد غیر متخصص می تواند خسارت های جانی گسترده‌تری به همراه داشته باشد.

5- سنگینی بیش از حد درب یخچال

درب یخچال سامسونگ مثل تمامی دستگاه‌های دیگر از یک حجم محدودی برای قرار گرفتن اشیائی مثل بطری آب، تخم مرغ، دارو و … برخوردار است. لذا اگر درب آن بیش از حد سنگین شود، ناخودآگاه پس از گذشت چند دقیقه باز می‌شود و باعث آلارم دستگاه می گردد.

سنگینی بیش از حد درب یخچال

6- ناترازی یخچال

تراز نبودن یخچال سامسونگ باعث می‌شود که درب آن به صورت ناخودآگاه باز شود و باز گذاشته شدن بیش از حد درب آن باعث بوق زدن و آلارم دستگاه خواهد شد. لذا برای رفع این مشکل بهتر است با استفاده از پیچ های تنظیم زیر یخچال، از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

7- پر شدن بیش از حد

انباشته شدن بیش از حد مواد غذایی گذشته از آن که از بسته شدن کامل درب دستگاه پیشگیری به عمل می آورد، گذشته از آن که سرد شدن داخل آن را با دشواری مواجه می کند، کارکرد موتور را نیز افزایش می دهد. لذا در صورتی که با چنین مشکلی مواجه می شوید، مواد غذایی داخل آن را جابجا کنید و یا در صورت تکرار این مشکل، نسبت به تعویض یخچال و خرید یک دستگاه جدیدتر با گنجایش بیشتر اقدام نمایید.

پر شدن بیش از حد

8- قرار دادن غذای داغ درون یخچال

سرد کردن غذای داغ درون یخچال انرژی زیادی را از موتور می طلبد و باعث می‌شود دمای دستگاه تا مدتی بالاتر از مقدار مورد نیاز آن باشد. بنابراین گاهی اوقات علت بوق زدن درب آن قرار گرفتن غذای داغ در داخل آن است و تکرار این کار می‌تواند باعث کاهش عمر مفید موتور و کمپرسور یخچال می‌شود.

مقالات مرتبط: عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

نتیجه گیری

با مطالعه این مقاله در میابید که بوق زدن یخچال به چه صورتی اتفاق می‌افتد؛ و همچنین به دلایل اصلی این اتفاق هم می‌پردازیم و چگونگی جلوگیری از این اتفاقات را نیز ذکر نموده‌ایم. همچنین جهت خواندن مطالب بیشتر می‌توانید به بخش نمایندگی مجاز تعمیر سامسونگ مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟