Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
مهم ترین دلایل تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

اصلی ترین دلایل تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

اصلی ترین دلایل تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در این مقاله آن را بررسی خواهیم کرد، تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ است. این مشکل علت های مختلفی دارد که اگر حل نشود می تواند به یکی از کلافه کننده ترین مشکلات منجر شود؛ چرا که هیچکس دوست ندارد ظرف های کثیف، مدت زمان زیادی نشسته بمانند. نمایندگی سامسونگ با کمک تیم متخصصان خود در این مقاله به صورت واضح و کامل تمامی مواردی را که باعث تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی است را برای شما توضیح داده تا وقت ارزشمند کاربران بیهوده طلف نشود.

علت های مهم تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی

از مهمترین عوامل تخلیه نکردن آب ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انسداد دریچه تخلیه آب ظرفشویی
 2. عدم باز شدن کیت تخلیه مغناطیسی ماشین ظرفشویی
 3. دفع کننده به درستی نصب نشده
 4. خراب شدن پروانه تخلیه آب ماشین ظرفشویی
 5. خراب شدن دریچه کنترل تخیله آب ظرفشویی سامسونگ
 6. انسداد توپ کنترل تخلیه
 7. خراب شدن پمپ و موتور
 8. خرابی و فرسوده شدن کمربند پمپ آب ظرفشویی
 9. معیوب شدن پمپ تخلیه
 10. پارگی شیلنگ تخلیه
 11. معیوب شدن تایمر و برد اصلی ماشین ظرفشویی

1- انسداد دریچه تخلیه آب ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای تخلیه آب، دریچه ای تعبیه شده است. استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی، باعث جمع شدن مواد غذایی روی دریچه تخلیه و همچنین مسدود شدن آن می گردد. انسداد این دریچه، موجب خارج نشدن آب از شلنگ تخلیه می شود. اگر آب ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی شود، ابتدا باید دریچه آن را بررسی کنید. اگر دریچه تخلیه آب مسدود باشد آن را در آورده و با آب و صابون کاملا بشویید تا انسداد آن بر طرف شود.

انسداد دریچه تخلیه آب ظرفشویی

2- عدم باز شدن کیت تخلیه مغناطیسی ماشین ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی برای باز کردن دریچه تخلیه آب از یک کیت مغناطیسی استفاده می شود. یکی از علت هایی که باعث تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی می شود، خراب شدن این کیت مغناطیسی است؛ چرا که باعث باز نشدن دریچه تخلیه آب می شود. برای تعمیر کیت مغناطیسی ظرفشویی بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

3- دفع کننده به درستی نصب نشده

دفع کننده زباله، یکی از قطعات داخل ماشین ظرفشویی می باشد که اگر به درستی نصب نشود باعث تخلیه نشدن آب ظرفشویی می شود. دفع کننده زباله، توسط یک درپوش بر روی لوله تخلیه قرار دارد که پس از نصب آن، باید درپوش را بردارید.

دفع کننده به درستی نصب نشده

4- خراب شدن پروانه تخلیه آب ماشین ظرفشویی

پروانه تخلیه در ماشین ظرفشویی قطعه ایست که وظیفه تخلیه کردن آب را از طریق شیلنگ بر عهده دارد. اگر پروانه تخلیه با مشکلی رو به رو شود و یا به درستی کار نکند، موجب عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی خواهد شد. برای حل کردن مشکل بهتر است پروانه تخلیه را تعویض کنید.

5- خراب شدن دریچه کنترل تخیله آب ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی سامسونگ، برای عدم بازگشت آب تخلیه شده به ماشین ظرفشویی یک دریچه کنترل تعبیه شده است. بسته بودن این دریچه در ظرفشویی، باعث عدم تخلیه آب آن می شود و یا اگر پس از تخلیه آب این دریچه به درستی بسته نشود، آب تخلیه شده به دستگاه باز می گردد. تخلیه نکردن آب ظرفشویی می تواند ناشی از خراب شدن دریچه کنترل آن باشد.

خراب شدن دریچه کنترل تخیله آب ظرفشویی

6- انسداد توپ کنترل تخلیه

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، می تواند به علت انسداد توپ کنترل تخلیه باشد. این توپ نیز وظیفه جلوگیری از عدم بازگشت آب، به ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. مسدود شدن این قطعه و یا خراب شدن آن باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می شود.

7- خراب شدن پمپ و موتور

موتور، وظیفه کنترل مقدار آب ورودی به ظرفشویی را بر عهده دارد که اگر به درستی کار نکند، باعث عدم تخلیه آب خواهد شد. برای حل مشکل باید موتور یا پمپ ماشین ظرفشویی را تعمیر و در صورت لزوم تعویض کنید.

خراب شدن پمپ و موتور

8- خرابی و فرسوده شدن کمربند پمپ آب ظرفشویی

پس از بررسی موارد ذکر شده اگر مشکل تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی حل نشد، باید کمربند پمپ آب را بررسی کنید. کمربند پمپ آب، زیر موتور قرار گرفته که ممکن است در طولانی مدت فرسوده یا خراب شود، این فرسودگی باعث عدم تخلیه آب ظرفشویی خواهد شد. با تعویض این قطعه می توانید مشکل را حل کنید.

9- معیوب شدن پمپ تخلیه

یکی از مهمترین قطعات در تخلیه آب ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه می باشد. این پمپ با استفاده از یک پروانه، آب را به وسیله شیلنگ، تخلیه می کند. هر گونه اختلال در روند کار پمپ، باعث عدم تخلیه آب خواهد شد. برای بررسی پمپ تخلیه بهتر است از یک مولتی متر استفاده کنید؛ اما در صورتی که این پمپ دچار مشکل شود امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید آن را تعویض کنید.

معیوب شدن پمپ تخلیه

10- پارگی شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه، در ماشین ظرفشویی وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد؛ اما اگر این شیلنگ پاره و یا مسدود شود، دیگر قادر به تخلیه آب ظرفشویی نخواهد بود. اگر شیلنگ تخلیه، مسدود شده باشد باید آن را در آورده و تمیز نمایید و در صورت پارگی نیز، آن را تعویض کنید.

11- معیوب شدن تایمر و برد اصلی ماشین ظرفشویی

تایمر یا برد ماشین ظرفشویی، یکی از مهمترین قطعات آن محسوب می شود. برد، در ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل و ارسال دستورات به تمام قطعات را برعهده دارد. کوچک ترین مشکلی در برد، باعث از کار افتادن ماشین ظرفشویی خواهد شد. استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی و یا استفاده از قطعات تقلبی در آن، باعث می شود به برد ظرفشویی آسیب وارد شود. یکی از علت های تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی نیز ایراد در برد اصلی آن می باشد. حل این مشکل فقط از یک تعمیرکار متخصص و مجرب بر می آید. ما پیشنهاد می کنیم، برای هر گونه تعمیر و تعویض قطعات با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

معیوب شدن تایمر و برد اصلی ماشین ظرفشویی

چگونه آب ماشین ظرفشویی را تخلیه نماییم؟

اگر در آب ماشین ظرفشویی‌تان آب جمع شده است و قصد دارید پیش از آمدن تعمیرکاران آب آن را خارج نمایید تا کار برای کارشناسان راحت‌تر گردد، می‌توانید مطابق با گفته زیر عمل نمایید:

 1. اگر مقدار آب ذره‌ای زیاد بود باید به کمک یک لیوان کوچک آب‌های درون ظرفشویی را از کف خارج نمایید، تا مقدار آب کم بشود.
 2. پس از آن آبی که ته آن مانده است را به وسیله حوله،دستمال ویا پارچه‌های بی مصرف(پرتی) پاک نمایید تا آبی باقی نماند.

چگونه آب ماشین ظرفشویی را تخلیه نماییم؟

با رعایت نکات زیر می توانید از بروز مشکل برای ظرفشویی جلوگیری کنید:

 • بعد از هر بار شستشو ظروف، دستگاه را کاملا تمیز کنید.
 • هر چند وقت یک بار، فیلتر دستگاه را با آب و صابون به خوبی بشویید.
 • شیلنگ، برای تخلیه آب باید حداقل 77 سانتی متر تا 1 متر بالا آورده شود تا بتواند عمل تخلیه را انجام دهد.
 • چینش درست ظروف در داخل ماشین ظرفشویی رعایت شود.بعد از هر بار شستشو ظروف، دستگاه را کاملا تمیز کنید.
 • هر چند وقت یک بار، فیلتر دستگاه را با آب و صابون به خوبی بشویید.
 • شیلنگ، برای تخلیه آب باید حداقل 77 سانتی متر تا 1 متر بالا آورده شود تا بتواند عمل تخلیه را انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی علت های تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی پرداختیم و راه حل این مشکل را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر باز هم مشکل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی حل نشد با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید تا مشکل را عیب یابی و رفع کنند. در صورت حل نشدن مشکل میتوانید با تعمیر ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه دستگاه شما را تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟