خنک نشدن کولر گازی سامسونگ
چرا کولر گازی سامسونگ، خنک نمی کند؟
می 30, 2020
روشن نشدن ماشین ظرفشویی سامسونگ
چرا دکمه های ماشین ظرفشویی سامسونگ، روشن نمی شود؟
ژوئن 8, 2020
نمایش همه

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ، آب را تخلیه نمی کند؟

علت تخلیه نکردن آب ظرفشویی سامسونگ

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در این مقاله آن را بررسی خواهیم کرد، تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ است. این مشکل علت های مختلفی دارد که اگر حل نشود می تواند به یکی از کلافه کننده ترین مشکلات منجر شود؛ چرا که هیچکس دوست ندارد ظرف های کثیف، مدت زمان زیادی نشسته بمانند.

در این مقاله ما سعی کردیم تمام علت هایی را که باعث تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی می شود را برای شما بیان کنیم. در صورتی که با بررسی تمام موارد باز هم مشکل حل نشد، بهتر است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

علت های تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی

از مهمترین عوامل تخلیه نکردن آب ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انسداد دریچه تخلیه آب ظرفشویی
 2. عدم باز شدن کیت تخلیه مغناطیسی ماشین ظرفشویی
 3. دفع کننده به درستی نصب نشده
 4. خراب شدن پروانه تخلیه آب ماشین ظرفشویی
 5. خراب شدن دریچه کنترل تخیله آب ظرفشویی سامسونگ
 6. انسداد توپ کنترل تخلیه
 7. خراب شدن پمپ و موتور
 8. خرابی و فرسوده شدن کمربند پمپ آب ظرفشویی
 9. معیوب شدن پمپ تخلیه
 10. پارگی شیلنگ تخلیه
 11. معیوب شدن تایمر و برد اصلی ماشین ظرفشویی

بیشتر بخوانید:

آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

انسداد دریچه تخلیه آب ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای تخلیه آب، دریچه ای تعبیه شده است. استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی، باعث جمع شدن مواد غذایی روی دریچه تخلیه و همچنین مسدود شدن آن می گردد. انسداد این دریچه، موجب خارج نشدن آب از شلنگ تخلیه می شود. اگر آب ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی شود، ابتدا باید دریچه آن را بررسی کنید. اگر دریچه تخلیه آب مسدود باشد آن را در آورده و با آب و صابون کاملا بشویید تا انسداد آن بر طرف شود.

بیشتر بخوانید:  انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

عدم باز شدن کیت تخلیه مغناطیسی ماشین ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی برای باز کردن دریچه تخلیه آب از یک کیت مغناطیسی استفاده می شود. یکی از علت هایی که باعث تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی می شود، خراب شدن این کیت مغناطیسی است؛ چرا که باعث باز نشدن دریچه تخلیه آب می شود. برای تعمیر کیت مغناطیسی ظرفشویی بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید و یا با شماره نمایندگی سامسونگ ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

دفع کننده به درستی نصب نشده

دفع کننده زباله، یکی از قطعات داخل ماشین ظرفشویی می باشد که اگر به درستی نصب نشود باعث تخلیه نشدن آب ظرفشویی می شود. دفع کننده زباله، توسط یک درپوش بر روی لوله تخلیه قرار دارد که پس از نصب آن، باید درپوش را بردارید.

خراب شدن پروانه تخلیه آب ماشین ظرفشویی

پروانه تخلیه در ماشین ظرفشویی قطعه ایست که وظیفه تخلیه کردن آب را از طریق شیلنگ بر عهده دارد. اگر پروانه تخلیه با مشکلی رو به رو شود و یا به درستی کار نکند، موجب عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی خواهد شد. برای حل کردن مشکل بهتر است پروانه تخلیه را تعویض کنید.

خراب شدن دریچه کنترل تخیله آب ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی سامسونگ، برای عدم بازگشت آب تخلیه شده به ماشین ظرفشویی یک دریچه کنترل تعبیه شده است. بسته بودن این دریچه در ظرفشویی، باعث عدم تخلیه آب آن می شود و یا اگر پس از تخلیه آب این دریچه به درستی بسته نشود، آب تخلیه شده به دستگاه باز می گردد. تخلیه نکردن آب ظرفشویی می تواند ناشی از خراب شدن دریچه کنترل آن باشد.

بیشتر بخوانید:  علت لک و کدر شدن، خش و سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی
بررسی علت های تخلیه نکردن آب ظرفشویی

انسداد توپ کنترل تخلیه

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، می تواند به علت انسداد توپ کنترل تخلیه باشد. این توپ نیز وظیفه جلوگیری از عدم بازگشت آب، به ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. مسدود شدن این قطعه و یا خراب شدن آن باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی می شود.

خراب شدن پمپ و موتور

موتور، وظیفه کنترل مقدار آب ورودی به ظرفشویی را بر عهده دارد که اگر به درستی کار نکند، باعث عدم تخلیه آب خواهد شد. برای حل مشکل باید موتور یا پمپ ماشین ظرفشویی را تعمیر و در صورت لزوم تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با تعمیر برد یخچال سامسونگ

خرابی و فرسوده شدن کمربند پمپ آب ظرفشویی

پس از بررسی موارد ذکر شده اگر مشکل تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی حل نشد، باید کمربند پمپ آب را بررسی کنید. کمربند پمپ آب، زیر موتور قرار گرفته که ممکن است در طولانی مدت فرسوده یا خراب شود، این فرسودگی باعث عدم تخلیه آب ظرفشویی خواهد شد. با تعویض این قطعه می توانید مشکل را حل کنید.

معیوب شدن پمپ تخلیه

یکی از مهمترین قطعات در تخلیه آب ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه می باشد. این پمپ با استفاده از یک پروانه، آب را به وسیله شیلنگ، تخلیه می کند. هر گونه اختلال در روند کار پمپ، باعث عدم تخلیه آب خواهد شد. برای بررسی پمپ تخلیه بهتر است از یک مولتی متر استفاده کنید؛ اما در صورتی که این پمپ دچار مشکل شود امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید آن را تعویض کنید.

پارگی شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه، در ماشین ظرفشویی وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد؛ اما اگر این شیلنگ پاره و یا مسدود شود، دیگر قادر به تخلیه آب ظرفشویی نخواهد بود. اگر شیلنگ تخلیه، مسدود شده باشد باید آن را در آورده و تمیز نمایید و در صورت پارگی نیز، آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:  چگونگی تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ در منزل

معیوب شدن تایمر و برد اصلی ماشین ظرفشویی

تایمر یا برد ماشین ظرفشویی، یکی از مهمترین قطعات آن محسوب می شود. برد، در ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل و ارسال دستورات به تمام قطعات را برعهده دارد. کوچک ترین مشکلی در برد، باعث از کار افتادن ماشین ظرفشویی خواهد شد. استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی و یا استفاده از قطعات تقلبی در آن، باعث می شود به برد ظرفشویی آسیب وارد شود. یکی از علت های تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی نیز ایراد در برد اصلی آن می باشد. حل این مشکل فقط از یک تعمیرکار متخصص و مجرب بر می آید. ما پیشنهاد می کنیم، برای هر گونه تعمیر و تعویض قطعات با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

با رعایت نکات زیر می توانید از بروز مشکل برای ظرفشویی جلوگیری کنید:

 • بعد از هر بار شستشو ظروف، دستگاه را کاملا تمیز کنید.
 • هر چند وقت یک بار، فیلتر دستگاه را با آب و صابون به خوبی بشویید.
 • شیلنگ، برای تخلیه آب باید حداقل 77 سانتی متر تا 1 متر بالا آورده شود تا بتواند عمل تخلیه را انجام دهد.
 • چینش درست ظروف در داخل ماشین ظرفشویی رعایت شود.بعد از هر بار شستشو ظروف، دستگاه را کاملا تمیز کنید.
 • هر چند وقت یک بار، فیلتر دستگاه را با آب و صابون به خوبی بشویید.
 • شیلنگ، برای تخلیه آب باید حداقل 77 سانتی متر تا 1 متر بالا آورده شود تا بتواند عمل تخلیه را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

چرا کولرگازی سامسونگ خنک نمی کند؟

ما در این مقاله به بررسی علت های تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی پرداختیم و راه حل این مشکل را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر باز هم مشکل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی حل نشد با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید تا مشکل را عیب یابی و رفع کنند.

معرفی خدمات دیگر سامسونگ

تعمیرات لباسشویی سامسونگ | تعمیر ساید سامسونگ | تعمیر کولرگازی غرب تهران | سرویس مایکروفر سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =