خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

دلایل گرم نکردن مایکروفر سامسونگ

مهم ترین دلایل گرم نکردن مایکروفر سامسونگ

گرم نکردن مایکروفر می تواند منعکس کنندۀ یک سری مشکلات فنی دستگاه باشد. اما در عین حال رفع این مشکل نیاز به دانش فنی و مهارت بالایی دارد. نمایندگی سامسونگ قصد دارد در این پست صرفا شما را با گزینه‌های محتمل در مورد گرم نشدن غذا در مایکروفر آشنا می‌کند.

بررسی علل گرم نکردن مایکروفر

دستگاه‌های مایکروفر به دلیل شرایط رطوبتی و دمای بالایی که دارند، پس از مدتی عملکرد بهینه خود را از دست می‌دهند. معمولاً قطعات به کار رفته در دستگاه های مایکروفر از حساسیت بالایی برخوردارند و با کوچک‌ترین نقصی می‌توانند مشکلات بزرگی را به همراه داشته باشند.

E یک نکته مهم:

پیش از هرگونه بررسی یا تعمیر دستگاه مایکروفر، دوشاخۀ دستگاه را از برق بکشید و از خالی شدن خازن مایکروفر اطمینان حاصل کنید.

در ادامه علت های گرم نکردن مایکروفر و راه های جلوگیری از آن را به صورت کامل و گام به گام برای شما توضیح و آموزش داده ایم:

1.اختلال در عملکرد سوئیچ های درب مایکروفر

سیستم مایکروفر به گونه ای طراحی شده است که مادام که درب به طور کامل بسته نشده، دستگاه شروع به کار نمی کند. به همین منظور چهار سوئیچ برای آن در نظر گرفته شده که می‌توانند بسته بودن کامل درب را مشخص کنند. با بروز اختلال در هر یک از این سوئیچ های چهارگانه دستگاه فرایند گرمایش خود را آغاز نخواهد کرد و در نتیجه به عنوان نخستین گام برای بررسی علل گرم کردن مایکروفر میکرو سوئیچ های آن را ارزیابی کنید.

اختلال در عملکرد سوئیچ های درب مایکروفر

2. سوختن دیود

دیود وظیفه دو برابر کردن ولتاژ دستگاه را دارد و مگنترون آن نیز به مواد غذایی حرارت می‌بخشد. هر چقدر ولتاژ دستگاه بالاتر برود به همان نسبت مگنترون با قدرت بیشتری غذا را گرم می‌کند. بنابراین یکی دیگر از علل گرم نشدن غذا در مایکروفر می‌تواند ناشی از سوختن دیود باشد

3. سوختن مگنترون

گاهی اوقات در شرایطی قرار می‌گیریم که دیود با افزایش ولتاژ خود گرما تولید می‌کند، اما مگنترون به دلیل اختلال عملکردی خود قادر به گرم کردن غذا نیست. در این صورت مگنترون نیاز به تعویض خواهد داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که ما در تعمیرات دستگاه‌های مایکروفر مقوله‌ای به نام تعمیر مگنترون مایکروفر نداریم و تنها راه تعمیر آن، عوض شدن آن است؛ که این کار نیز باید به وسیله افراد متخصص صورت پذیرد.

سوختن مگنترون

4. خراب بودن خازن

خازن و دیود به همراه یک‌دیگر ولتاژ را دو برابر می کنند تا به مگنترون کمک کنند تا غذا را گرم کند. گاهی اوقات خازن دچار اختلال می شود و چاره‌ای جز تعویض آن نیست. تعویض خازن مایکروفر سامسونگ یک کار کاملاً فنی است و هرگونه اقدام خودسرانه در این زمینه می‌تواند خطرات جانی جدی به همراه داشته باشد.

خراب بودن خازن

5. اختلال در عملکرد برد اصلی مایکروفر سامسونگ

هرگونه اختلال در عملکرد برد اصلی مایکروویو سامسونگ نیز می‌تواند باعث گرم نشدن غذا شود. برد اصلی مایکروفر به دلیل حساسیت بالایی که دارد، از تعمیر حساس، گران قیمت و کاملاً فنی برخوردار است.

6. خراب شدن ترموسوئیچ مایکروویو سامسونگ

میکروسوئیچ به این ترتیب عمل می‌کند که با گرم شدن بیش از حد دستگاه، برق آن را قطع می‌کند و دستگاه نمی‌تواند غذا را به طور کامل گرم کند.

7. وجود ایراد در ترانس های ولتاژ

سیستم های مایکروویو سامسونگ به این ترتیب عمل می‌کنند که باید ولتاژ ورودی دو برابر شود تا مگنترون بتواند با انرژی و توان بالا غذا را گرم کند. برای این افزایش ولتاژ، از ترانس‌های افزاینده استفاده می شود که هر گونه اختلال در عملکرد آنها باعث می‌شود که مگنترون به ولتاژ بالایی نرسد و نتواند غذا را گرم کند.

وجود ایراد در ترانس های ولتاژ

8. اختلال در عملکرد فیوز مایکروویو سامسونگ

فیوز از یک ساختار ساده برخوردار است؛ که نقش محافظ را عمل می‌کند و با گرم شدن زیاد می‌سوزد و برق دستگاه را قطع می‌کند. گاهی اوقات بروز اختلال در فیوز می‌تواند باعث گرم شدن مایکروفر شود که در این صورت فیوز باید عوض شود.

سخن پایانی

توصیه ما همیشه این است که برای تعمیر دستگاه های لوازم خانگی و یا حتی تعویض قطعات آنها از افراد ماهر و آموزش دیده کمک بخواهید. اما در مورد دستگاه های مایکروویو باید به این نکته اشاره کنیم که حساسیت و خطرات این قبیل دستگاه ها بسیار فراتر از سایر لوازم خانگی است؛ چرا که خازن پر آنها می‌تواند مستعد برق گرفتگی و حتی مرگ شود.

لذا در  مورد تعمیر مایکروویو سامسونگ حتماً با نمایندگی های مجاز و افراد صلاحیت دار مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟
مقایسه-لباسشویی-‌سامسونگ-و-ال-جی--شاخص
لباسشویی سامسونگ یا ال جی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟
گرفتگی لوله ناودان یخچال
رفع مشکل گرفتگی ناودان یخچال؛ راهنمای گام به گام
آموزش تصویری ریست کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ
چگونه چراغ فیلتر یخچال فریزر و ساید سامسونگ را خاموش کنیم؟
تعویض-و-تعمیر-برد-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ