خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

انواع مختلف برچسب های مصرف انرژی یخچال سامسونگ

انواع مختلف برچسب های مصرف انرژی یخچال سامسونگ

گاهی اوقات هنگام خرید برخی از یخچال ها، بر روی آنها برچسب های مختلفی مشاهده می کنید اما به دلیل اینکه اطلاعات کافی درباره ی آنها ندارید اهمیت زیادی به آنها نمی دهید. یکی از برچسب هایی که نصب آن بر روی تمام دستگاه هایی که انرژی مصرف می کنند الزامی است، برچسب انرژی می باشد که قطعا همه ی ما با آن آشنا هستیم اما از اطلاعاتی که این برچسب به ما می دهد خبر نداریم! امروز در این مقاله از سایت تعمیر تخصصی یخچال سامسونگ قصد داریم درباره ی انواع مختلف برچسب های مصرف انرژی یخچال توضیح دهیم تا با اطلاعاتی که بدست می آورید هنگام خرید یخچال و فریزر، بهترین و مناسب ترین وسیله ها را انتخاب نمایید.

برچسب انرژی

وظیفه ی برچسب انرژی، نشان دادن میزان مصرف انرژی یک دستگاه می باشد. روی این برچسب هر سطح مصرف با یکی از حروف های A تا G نشان داده شده است که هر کدام دارای یک رنگ خاص می باشند. سطح A نشان دهنده ی بهینه ترین میزان مصرف انرژی و بازدهی بیشتر است، یعنی اگر به طور مثال برچسب انرژی یخچال شماشما در سطح A قرار گرفته، دستگاهتان نسبت به دیگر یخچال ها از نظر مصرف انرژی مطلوب تر می باشد. آخرین سطح این برچسب یعنی سطح G، نشان دهنده ی پر مصرف ترین میزان انرژی و بازدهی کمتر یک لوازم خانگی است. به طور کلی برچسب انرژی 4 بخش دارد:

  1. علامت استاندارد ایران
  2. میزن بازدهی دستگاه و میزان مصرف انرژی (همانطور که بیان کردیم هر سطح مصرف با یکی از حروف های A تا G مشخص شده که هر کدام رنگ های خاص و متفاوتی دارند)
  3. در بخشی از این برچسب اطلاعاتی بر اساس نوع دستگاهتان نوشته شده است که با خواندن آنها می توانید بیشتر با وسیله ی خود اشنا شوید.
  4. مدل دستگاه و نام شرکت سازنده نیز بر روی این برچسب نوشته شده است.

برچسب انرژی

در برچسب انرژی تمامی دستگاه ها این 4 بخش نشان داده شده اما ممکن است چیدمان آنها کمی متفاوت تر باشد. در پاراگراف های بالا بیان کردیم که وجود برچسب انرژی بر روی تمامی لوازم خانگی اجباری است اما برعکس آن، برچسب های دیگری نیز وجود دارند که به صورت اختیاری توسط شرکت های سازنده بر روی دستگاه نصب می شوند. در ادامه قصد داریم درباره ی برخی از آنها توضیح دهیم تا اطلاعات بیشتری داشته باشید:

برچسب سازگاری با محیط زیست (European Eco Label)

این برچسب علاوه بر دستگاه هایی که انرژی مصرف می کنند، بر روی وسیله های که سوخت مصرف می کنند نیز (اتومبیل ها) وجود دارد. این برچسب به عنوان یک جایزه ی رسمی در سراسر اروپا به کالاهایی داده می شود که کمترین میزان تاثیر بر روی محیط زیست را دارند. برای دریافت برچسب سازگاری با محیط زیست، باید محصولاتتان مطابق با ضوابط بسیار حساس و دقیق اثبات شوند که حداقل تاثیر را بر روی محیط زیست می گذارند.

برچسب سازگاری با محیط زیست (European Eco Label)

برچسب صرفه جویی انرژی مورد اعتماد (Energy Saving Trust Recommended)

این برچسب بر روی دستگاه هایی که مطلوب ترین میزان مصرف انرژی را دارند، نصب می شود. برچسب صرفه جویی انرژی مورد اعتماد توسط سازمان غیر انتفاعی Energy Saving Trust ارائه می شود از همین رو شرکت های سازنده ی یخچال، ظرفشویی، لباسشویی و سایر لوازم خانگی و نیز دیگ های بخار، عایق ها، شیشه ها و لوله های آب گرم می توانند برای دریافت این برچسب و نصب آن بر روی کالاهایشان اقدام کنند.

برچسب صرفه جویی انرژی مورد اعتماد (Energy Saving Trust Recommended)

برچسب ستاره انرژی (Energy Star)

این برچسب اغلب بر روی وسایلی مانند کامپیوتر، فکس، چاپگر و… نصب می شود و به شما نشان می دهد که انرژی مصرفی دستگاهتان زیر روش توافق شده در حالت آماده به کار (Stand By Mode) است. برچسب ستاره انرژی توسط ایالت متحده آمریکا به شرکت های سازنده ی تجهیزات اداری اعطا می شود که به عنوان یک نماد پشتیبانی دولتی از مصرف مطلوب انرژی می باشد. برچسب ستاره انرژی اروپایی نیز همانند دیگر برچسب ها اختیاری است که با توافق نامه ای بین اروپا و آمریکا کنترل می شود.

برچسب ستاره انرژی (Energy Star)

سخن آخر

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم هنگام خرید برخی از دستگاه ها بر روی آنها برچسب هایی را مشاهده می کنیم که اطلاعات کافی درباره ی آنها نداریم. امروز در این مقاله برایتان در مورد انواع مختلف برچسب های مصرف انرژی بر روی دستگاه ها توضیح دادیم تا به طور کامل با آنها آشنا شوید و بدانید چه وسایلی بهتر و مناسب تر هستند و آنها را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟