خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

ارور 4e در ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ + آموزش رفع ارور

فهرست مطالب

در صورت مشاهده ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ، برای اطلاع از علت و نحوه رفع ارور این مقاله را تا انتها بخوانید.

در شرایط فعلی که ویروس کرونا (کویید ۱۹)  در کل دنیا در حال شیوع و گسترش است و باعث مختل شدن زندگی میلیون ها نفر شده است، یکی از مهمترین موارد برای جلوگیری از این ویروس، رعایت بهداشت شخصی هر فرد می باشد. یکی از بهترین کارهایی که در این روزهای کرونایی به همه پیشنهاد می شود، ماندن در خانه و بیرون نرفتن در حد امکان می باشد. اما اگر مجبور هستید مدام در بیرون از منزل فعالیت داشته باشید، پس باید مدام دست ها و لباس های خود را بشویید. در این میان، استفاده از ماشین لباسشویی به یکی از الزامات زندگی محسوب شده و باعث شده که به صورت روزانه و حتی روزی چند بار از این وسیله استفاده نمایید. فکر کنید که در صورت استفاده زیاد از لباسشویی، این وسیله کارآمد دچار خرابی و نیاز به تعمیر پیدا کند، حال باید چه کرد؟

برای تعمیر تخصصی لباسشویی سامسونگ ، نیاز نیست که این وسیله را به بیرون از منزل خود ببرید یا منتظر باز شدن نمایندگی ها باشید، تنها با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۵۰۰۷ می توانید مشکل خود را حل نمایید.

لباسشویی سامسونگ و نمایش ارور۴E

متاسفانه به علت کارکرد زیاد ماشین های لباسشویی، امکان مشاهده خطاهای گوناگونی روی دستگاه هایی که دیجیتالی می باشند، بسیار زیاد می باشد. اما قبل از این که به برطرف کردن آن بپردازیم باید علت خطای ۴e  را بدانیم. از مهمترین علل نمایش این ERROR می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطع بودن اتصالات مربوط به آن
  • خرابی و تعویض برد لباسشویی
  • گرفتگی و تمیز نبودن فیلتر ورودی
  • باز نبودن شیر آب
  • مسدود بودن محفظه هوا و شیلنگ
  • مشکل داشتن سیم کشی های برد
  • کشیده شدن سیم کشی های دکمه فشار آب
  • و…

چرا ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ اتفاق می افتد:

به صورت کلی، هدف از ارور ۴e در لباسشویی سامسونگ، پر نشدن دستگاه با آب می باشد یعنی ماشین قادر نیست دستگاه را از آب پر نماید تا خود را برای شستشو آماده نماید؛ پس به این علت است که این خطا بروز داده می شود.

قبل از هرکاری، ابتدا مطمئن شوید که آب ورودی به ماشین لباسشویی samsung شما باز است و مانعی برای ورود آب به داخل ماشین نباشد. اگر از این موضوع اطمینان پیدا کردید، باید چک کنید که در مدت زمان تعیین شده، دستگاه از آب پر می شود یا خیر. در صورت پر نشدن، مجددا شاهد ارور ۴e خواهید بود.

حال اگر زمان آب گیری تمام شده باشد و آب وارد دستگاه نشده یا به سطحی که باید برسد، نشده باشد؛ باید دریچه ورودی آب را بررسی نمایید و حتی ممکن است لوله آب دچار مشکل شده باشد.

یک ماشین لباسشویی سالم باید بتواند در مدت ۱۰ دقیقه دستگاه را از آب پر نماید و آماده شسشتن لباس ها شود، در غیر این صورت خطای 4e رخ خواهد داد.

چگونه ارور ۴e را رفع کنیم؟

اولین کاری که باید برای برطرف کردن ارور ۴e انجام دهید، باید دکمه pause، start  یا restart را بنا به شرایط فعلی فشار دهید تا این خطا برطرف شودتا ماشین لباسشویی مجددا سعی کند،  دستگاه را از آب پر نماید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما قبل از بررسی دستگاه خود، ماشین لباسشویی را از برق خارج کرده باشید تا دچار برق گرفتگی نشوید. حتما مواردی که در بالا برای ایجاد این ارور مطرح شده است را بررسی نمایید و سپس ماشین لباسشویی سامسونگ خود را به حالت آب کشی تنظیم کنید و اگر دستگاه از آب پر شد، یعنی مشکل برطرف شده است.

مهمترین عللی که باعث نمایش error 4e لباسشویی می شود؟

از مهمترین عللی که در بالا به آن اشاره کردیم، چک کردن شیر آب ورودی و مسدود نبودن فیلتر شبکه لوله آب می باشد و همین که باید اطمینان پیدا نمایید که لوله تغذیه متصل به دستگاه خم نشده باشد یا نشتی و شکستگی در آن ایجاد نشده باشد.

برای تمیز کردن فیلتر آب، باید لوله تغذیه آب را که در پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته است را باز کنید که برای این کار می توانید با انبر، فیلتر شبکه ای را از پشت ماشین باز کرده و آن را با آب بشویید و این عمل را هر ۲ سال یکبار انجام دهید. البته بعضی از فیلترها در داخل خود ماشین لباسشویی قرار دارند.

از علل دیگری که می توان برای رخ دادن 4e به آن اشاره کرد، مسدود بودن جا پودری می باشد. حتما این بخش را چک کنید و اگر برای شما امکان دارد، جا پودری را بعد از قطع اتصال برق، از ماشین لباسشویی خارج نموده و بعد از تمیز کردن، آن را در جای اصلی خود قرار دهید.

حتما به خطاها و ارورهایی که دستگاه به شما نشان می دهد، توجه داشته باشید. در شرایط بحرانی کرونا، رعایت اصول بهداشتی برای همه الزامی است و اگر با موارد ذکر شده نتوانستید، این خطا را برطرف نمایید، با شماره ۰۲۱-۲۲۲۲۵۰۰۷ تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های بیشتری را از نمایندگی تعمیرات سامسونگ دریافت نمایید.

آشنایی با دیگر خدمات سامسونگ