خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

آموزش ریست کردن یخچال سامسونگ

آموزش ریست کردن یخچال سامسونگ – تمام مدل ها

اگر خانه یا محل کار شما مجهز به انواع یخچال فریزرهای برند سامسونگ می باشد، طریقه ریست کردن یخچال سامسونگ از آن دسته مواردیست که باید با آن آشنا بوده و بتوانید انجام دهید؛ اما چرا؟

نمایندگی سامسونگ در یخچال فریزرهای خود سامانه‌ای را تعبیه کرده به نام سامانه “خود عیب یابی”. بدین ترتیب که یخچال فریزر می‌تواند با نمایش علائمی بر روی نمایشگر یخچال فریزر، عیوب خود را به شما نشان دهد. این سامانه پیچیده و پیشرفته گاهی اوقات می‌تواند از بروز خطرات و خسارت های مالی بزرگ و کوچیک جلوگیری کند.

این علائم هشدار دهنده به صورت حروف انگلیسی بر روی نمایشگر ظاهر می شوند و شما می‌توانید با ریست کردن یخچال فریزر آن علائم را از بین ببرید. اما گاهی اوقات این علائم در حال انتقال پیام مهمی به شما هستند و بی توجهی به آنها و ریست کردن دستگاه می‌تواند توأم با یک سری خسارت ها باشد. معمولاً این علائم که بخاطر اختلالاتی در قسمت های مختلف دستگاه سرچشمه گرفته‌اند، پس از ریست شدن یخچال نیز دوباره ظاهر می‌شوند؛ که در این صورت باید با نمایندگی یا یک نفر متخصص یخچال فریزر سامسونگ مشورت کنید.

ریست کردن با استفاده از دکمه های روی نمایشگر

ریست یخچال فریزرهای سامسونگ می تواند با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت باشد. در ادامه می خواهیم به معرفی روش‌های ریست این دستگاه‌ها بپردازیم که بسته به نوع یخچال برای آن راه‌های متفاوتی وجود دارد.

ریست یخچال قدیمی سامسونگ

در یخچال فریزرهای معمولی قدیمی سامسونگ که فریزر یا سردخانۀ آن در قسمت بالا و یخچال در قسمت پایین قرار دارد، صفحه نمایشگر روی درب فریزر قرار گرفته و برای ریست آن باید دو دکمۀ Power freeze و freezer را به مدت ۹ ثانیه نگه دارید. بدین ترتیب تمامی چراغ های نمایشگر خاموش و دوباره روشن می‌شوند. حالا کافی است دستگاه را به مدت ۵ دقیقه از برق بکشید و دوباره به برق بزنید.

ریست کردن با استفاده از دکمه های روی نمایشگر

ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ

ریست یخچال ساید بای ساید سامسونگ به این ترتیب است که  باید دکمه های Energy Saver و Lighting  را به مدت ۵ الی 8 ثانیه نگه دارید(اگر با 5 ثانیه نگه داشتن، واکنشی از یخچال ندیدید، دکمه ها را 8 ثانیه نگه دارید). سپس تمامی چراغ‌های نمایشگر روشن می‌شوند و چنان‌چه پس از چند ثانیه به صورت خودکار خاموش شوند، به معنی موفقیت آمیز بودن فرایند ریست کردن است.

در روش دوم برای مدل های ساید بای سایدی که دو کلید (Energy saver(Power Saving و Lighting را ندارند، برای ریست کردن آن، باید دکمه بالایی در قسمت چپ و راست که اختصاص به گزینه‌های Power Freeze و Power Cool را دارند، به مدت هشت ثانیه نگه داشته شوند. پس از این مدت اگر ارور نشان داده شده تکرار شود، باید یک فکر اساسی برای رفع ایراد یخچال فریزر سامسونگ نمود و اگر ارور مربوطه از بین رفت، نشان دهنده آن است که خطای برد بوده و مشکل حادی برای دستگاه به همراه نداشته است.

و اما روش سوم مبتنی بر کشیدن دستگاه از برق و خاموش نگه داشتن آن به مدت ۵ دقیقه است. سپس دستگاه را دوباره به برق بزنید، اگر ارور مربوط به خطای برد باشد، باید رفع شده باشد.

ریست یخچال دوقلوی سامسونگ

برای ریست کردن یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ باید دستگاه را از برق بکشید و پس از ۱۵ دقیقه دوباره آن را به برق بزنید. یک حالت دیگر برای ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ بدین ترتیب است که باید دو کلید power freeze و cool select turbo را به مدت ۸ ثانیه به طور هم‌زمان فشار دهید تا دستگاه ریست شود.

ریست یخچال سامسونگ با استفاده از کابل برق

ساده ترین روشی که می تواند موجب ریست و راه اندازی مجدد یخچال سامسونگ شود، جدا کردن کابل برق دستگاه است؛ که البته این روش پیشنهاد نمی شود. در این روش باید دستگاه را به مدت ۱۰ دقیقه از برق بکشید و دوباره به برق بزنید؛ حواستان به محافظ دستگاه هم باشد.

بهتر است ابتدا با استفاده از دکمه های نمایشگر و برد سعی کنید یخچال را ریست کنید و در صورتی که این روش ها جواب نداد، از جدا کردن کابل برق استفاده کنید.

ریست یخچال سامسونگ با استفاده از کابل برق

چه زمانی یخچال نیاز به ریست دارد؟

این نکته اهمیت دارد که بدانید اصلا یخچال فریزر چه زمانی نیاز به ریست دارد؟

همانطور که در بخش قبل نیز گفتیم، مواردی مانند نمایش کدخطاها روی نمایشگر می تواند دلیلی برای ریست باشد؛ این ارورها شما را به زودتر اقدام کردن برای تعمیر مشکل پیش آمده فرا می خواند. با وجود تمام این ها گاهی مشکلات با ریست کردن یخچال حل میشود و نیازی به تعویض قطعات و آمدن تکنسین مربوطه نیست.

 اما دلایل دیگری نیز می تواند شما را مجبور به ریست کردن دستگاه کند.

  • خطا ها معمولا به صورت عجیب و غریب ظاهر میشوند، طوری که شما تا به حال آن را ندیده اید.
  • LED دچار اختلال میشود شروع به چشمک زدن میکند.
  • دمایی که روی صفحه نمایش نشان داده میشود با خود دستگاه متفاوت باشد.

در این 3 حالت، ریست کردن یخچال می تواند موارد ایجاد شده را برطرف کند.

چه زمانی یخچال نیاز به ریست دارد؟

سخن پایانی

یخچال فریزرهای سامسونگ هر چند از قیمت‌های نسبتاً بالایی برخوردارند، اما به دلیل ویژگی‌های عارضه یابی و عیب یابی که در خود دارند، از ارزش افزوده و منافع مادی و غیرمادی زیادی برای اقتصاد خانواده برخوردارند. اگر مشاهده کنید که دستگاه پس از روشن شدن تمامی چراغ ها و خاموش شدن آنها، به حالت اولیه برگشت و دمای درست را گزارش داد، می‌توانید ارور به وجود آمده را به نوسانات برق و یا بروز یک سری اختلالات موقتی و زودگذر در بُرد دستگاه مرتبط کرد که بدین ترتیب با انجام ریست، برطرف شده است. اما گاهی اوقات مشاهده می‌کنید که با وجود ریست کردن یخچال فریزر باز هم حروف یا علائم ارور همچنان ظاهر می‌شوند. که این می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی برای دستگاه باشد و باید به وسیله تکنسین متخصص برطرف شود. شما می توانید در صورت مشکل در دستگاهتان به صفحه تعمیر شبانه روزی یخچال فریزر سامسونگ مراجعه فرمایید.

سوالات متداول

  1. برای دریافت خدمات تعمیر و بررسی و از بین بردن ارورهای یخچال فریزرهای سامسونگ با چه شماره تماس بگیریم؟

برای دریافت تعمیرات تخصصی و رفع ایرادات یخچال های سامسونگ می توانید با شماره 22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

2. آیا ریست کردن یخچال با استفاده از کشیدن کابل برق دستگاه، به یخچال آسیب می رساند؟

خیر! اما ممکن است محل قرارگیری یخچال نوسان برق داشته باشد و با قطع و وصل کابل، این نوسانات به دستگاه آسیب برساند. در هر صورت بهتر است با استفاده از دکمه های روی برد، یخچال را ریست کنید.

3. یخچال ساید بای ساید سامسونگ من دکمه های Energy Saver، Lighting ، Power Freeze  و  Power Cool را ندارد. چه دکمه هایی را برای ریست آن استفاده کنم؟

2 دکمه ی Freezer و Fridge و یا Freezer Temp و Fridge Temp را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید تا یخچال ساید بای ساید شما ریست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 13 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟