خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوۀ ریست کردن یخچال سامسونگ

آموزش ریست کردن یخچال سامسونگ

فهرست مطالب

نمایندگی سامسونگ در یخچال فریزرهای خود سامانه‌ای را تعبیه کرده به نام سامانه “خود عیب یابی”. بدین ترتیب که یخچال فریزر می‌تواند با نمایش علائمی بر روی نمایشگر یخچال فریزر، عیوب خود را به شما نشان دهد. این سامانه پیچیده و پیشرفته گاهی اوقات می‌تواند از بروز خطرات و خسارت های مالی و جانی بزرگ جلوگیری به عمل آورد.

این علائم هشدار دهنده به صورت حروف انگلیسی و یا و در قالب یک سری خطوط LED بر روی نمایشگر ظاهر می شوند و شما می‌توانید با ریست کردن یخچال فریزر آن علائم را از بین ببرید. اما گاهی اوقات این علائم در حال انتقال پیام مهمی به شما هستند و بی توجهی به آنها و خاموش کردن آنها می‌تواند توأم با یک سری خسارت ها باشد. معمولاً این علائم که از یک سری مشکلات واقعی سرچشمه گرفته‌اند، پس از ریست شدن یخچال نیز دوباره ظاهر می‌شوند؛ که در این صورت باید با نمایندگی یا یک نفر متخصص یخچال فریزر سامسونگ مشورت کنید.

چه زمانی یخچال نیاز به ریست دارد؟

در دنیای امروز که تکنولوژی به هر جایی نفوذ کرده است، یخچال ها هم از این موضوع مستثنی نیستند و مشکلات و ایرادات انها بر روی صفحه نمایش آن نمایش داده میشوند. و شما را به زود تر اقدام کردن برای تعمیر مشکل پیش امده فرا میخواند. با وجود تمام این ها گاهی مشکلات با ریست کردن یخچال حل میشود و نیاز ی به تعویض قطعات و آمدن تکنسین مربوطه نیست.

  • خطا ها معمولا به صورت عجیب و غریب ظاهر میشوند، طوری که شما تا به حال آن را ندیده اید.
  • LED دچار اختلال میشود شروع به چشمک زدن میکند.
  • دمایی که روی صفحه نمایش نشان داده میشود با خود دستگاه متفاوت باشد.

مقالات مرتبط: عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

چگونگی ریست کردن یخچال فریزر و ساید سامسونگ

ریست در یخچال فریزر‌ها و ساید‌ها دارای روش‌های مختلفی می باشد. به طور کلی یخچال فریزرها و سیستم های ساید بای ساید سامسونگ را می‌توان به دو صورت کلی زیر ریست کرد:

1.از برق کشیدن دستگاه و به برق زدن دوبارۀ آن

از برق کشیدن دستگاه و به برق زدن دوبارۀ آن

در این روش باید دستگاه را به مدت ۱۰ دقیقه از برق بکشید و دوباره به برق بزنید؛ حواستان به محافظ دستگاه هم باشد.

2. ریست کردن با استفاده از دکمه های روی نمایشگر

این روش بستگی به نوع یخچال شما و مدل آن دارد. در ادامه می خواهیم به معرفی روش‌های ریست این دستگاه‌ها بپردازیم که بسته به نوع یخچال برای آن راه‌های متفاوتی وجود دارد.

ریست کردن با استفاده از دکمه های روی نمایشگر
  • در یخچال فریزرهای معمولی قدیمی که فریزر یا سردخانۀ آن در قسمت بالا و یخچال در قسمت پایین قرار دارد، صفحه نمایشگر روی درب فریزر قرار گرفته و برای ریست آن باید دو دکمۀ Power freeze و freezer را به مدت ۹ ثانیه نگه دارید. بدین ترتیب تمامی چراغ های نمایشگر خاموش و دوباره روشن می‌شوند. حالا کافی است دستگاه را به مدت ۵ دقیقه از برق بکشید و دوباره به برق بزنید.
  • ریست کردن یخچال فریزرهای ساید بای ساید سامسونگ به این ترتیب است که  باید دکمه های energy saver و lighting  را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. سپس تمامی چراغ‌های نمایشگر روشن می‌شوند و چنان‌چه پس از چند ثانیه به صورت خودکار خاموش شوند، به معنی موفقیت آمیز بودن فرایند ریست کردن است.

بعضی از دستگاه ها دکمۀ  power savingوlighting  ندارند. لذا برای ریست کردن این قبیل دستگاه‌ها باید از دکمه های power cool   و power freeze استفاده کرد و آنها را به مدت ۱۰ ثانیه نگه داشت. در این مواقع نیز پس از نگه داشتن دکمه‌های فوق تمامی چراغ‌های نمایشگر روشن و سپس خاموش می‌شوند و دستگاه به درستی ریست می‌شود.

  • برای ریست کردن یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ باید دستگاه را از برق بکشید و پس از ۱۵ دقیقه دوباره آن را به برق بزنید. یک حالت دیگر برای ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ بدین ترتیب است که باید دو کلید power freeze و cool select turbo را به مدت ۸ ثانیه به طور هم‌زمان فشار دهید تا دستگاه ریست شود.
  • برای ریست کردن ساید بای ساید سامسونگ نیز می‌توانید از دو روش استفاده کنید: روش اول مبتنی بر کشیدن دستگاه از برق و خاموش نگه داشتن آن به مدت ۵ دقیقه است. سپس دستگاه را دوباره به برق بزنید، اگر ارور مربوط به خطای برد باشد، باید رفع شده باشد.

در روش دوم برای ریست کردن ساید بای ساید سامسونگ، باید دکمه بالایی در قسمت چپ و راست که اختصاص به گزینه‌های power freeze و power cool را دارند، به مدت هشت ثانیه نگه داشته شوند. پس از این مدت اگر ارور نشان داده شده تکرار شود، باید یک فکر اساسی برای رفع ایراد یخچال فریزر سامسونگ نمود و اگر ارور مربوطه از بین رفت، نشان دهنده آن است که خطای برد بوده و مشکل حادی برای دستگاه به همراه نداشته است.

مقالات مرتبط: چرا درب یخچال سخت باز می شود؟

سخن پایانی

یخچال فریزرهای سامسونگ هر چند از قیمت‌های نسبتاً بالایی برخوردارند، اما به دلیل ویژگی‌های عارضه یابی و عیب یابی که در خود دارند، از ارزش افزوده و منافع مادی و غیرمادی زیادی برای اقتصاد خانواده برخوردارند. اگر مشاهده کنید که دستگاه پس از روشن شدن تمامی چراغ ها و خاموش شدن آنها، به حالت اولیه برگشت و دمای درست را گزارش داد، می‌توانید ارور به وجود آمده را به نوسانات برق و یا بروز یک سری اختلالات موقتی و زودگذر در بُرد دستگاه مرتبط کرد که بدین ترتیب با انجام ریست، برطرف شده است. اما گاهی اوقات مشاهده می‌کنید که با وجود ریست کردن یخچال فریزر باز هم حروف یا علائم ارور همچنان ظاهر می‌شوند. که این می‌تواند نشان دهنده یک مشکل جدی برای دستگاه باشد و باید به وسیله تکنسین متخصص برطرف شود. شما می توانید در صورت مشکل در دستگاهتان به صفحه تعمیر شبانه روزی یخچال فریزر سامسونگ مراجعه فرمایید.