خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ

نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ

هدف ما در این مقاله آموزشی ارائه راه حل هایی برای بازیابی و ریست کردن لباسشویی سامسونگ می باشد.

اکثر ماشین های لباسشویی جدید دارای ویژگی ای هستند که به شما امکان می دهد پس از تجربه دیدن یک کد خطا یا کار نکردن دستگاه، دوباره لباسشویی خود را راه اندازی کنید تا مشکل لباسشویی تان برطرف شود.

از جمله دلایلی که منجر به بروز مشکل برای لباسشویی می شود: نوسان برق، قطعی برق و یا ورود ولتاژ زیاد برق به یکباره به دستگاه شما می باشد. اغلب ماشین های لباسشویی برای ریست کردن دارای یک دکمه هستند و به این ترتیب می توانید برخی از مشکلات بوجود آمده برای لباسشویی را برطرف نمایید.

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود با ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال ماشین لباسشویی در نمایندگی سامسونگ بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

خدمات مرتبط: تعمیر لباسشویی سامسونگ

در لباسشویی های بدون دکمه ریست، در اغلب موارد از برق کشیدن لباسشویی و مجدداً وصل کردن آن به پریز برق به عنوان ابزاری برای ریست لباسشویی استفاده می شود. معمولاً ماشین‌های لباسشویی قابل برنامه ریزی، قابلیت ریست برای پاک کردن برنامه ای که مشکل پیدا کرده است را دارند.

توجه کنید که ممکن است برخی از مشکلات ماشین لباسشویی مانند مواقعی که قطعه ای سوخته یا معیوب شده باشد، تنها با ریست ماشین لباسشویی برطرف نشوند. در چنین مواقعی نیاز است از خدمات تکنسین های حرفه ای و با تجربه تعمیر ماشین لباسشویی استفاده کنید.

ماشین لباسشویی متوقف شده است و یا شروع به کار نمی کند

اگر لباسشویی شما شروع به کار نمی کند و یا اینکه در حین کار متوقف شده است؛ ابتدا مطمئن شوید که لباسشویی برق دارد. برای این کار می توانید یک دستگاه دیگر را به پریز برق متصل کنید تا مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد. اگر لباسشویی هنگام شستن متوقف شده است قبل از هر کاری:

  • بارلباسشویی را چک کنید که اگر نا متعادل است، لباس ها را مجددا به صورت یکنواخت در لباسشویی توزیع کنید تا بار متعادل شود.
  • بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است یا خیر و در صورت لزوم آن را تمیزکنید.
  • دستگاه را با دست های خشک روشن کنید.
  • اگرهنوز هم لباسشویی شما روشن نشده است، آن را از برق جدا کرده و خاموش کنید سپس دوباره  لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را فشار دهید.

در برخی از ماشین های لباسشویی باید دکمه یا دکمه هایی را روی تنظیمات مشخصی قرار دهید تا عملکرد ریست لباسشویی انجام شود. در برخی نیز برای ریست کردن لباسشویی باید دکمه “Start-Pause” یا “Stop” را برای ۵ ثانیه نگه دارید. پس از ریست کردن لباسشویی، دستگاه را روشن کنید. برنامه مشخصی را انتخاب کنید و بررسی کنید که لباسشویی کار می کند و کد خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر دستگاه پاک شده است.

نمایندگی سامسونگ

ماشین های لباسشویی بدون دکمه ریست

اگر دستگاه شما دکمه ریست ماشین لباسشویی ندارد مجبور خواهید بود که به صورت دستی ریست لباسشویی خود را انجام دهید. شما باید با توجه به دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنما، برق دستگاه را برای مدت زمان مشخص شده خاموش کنید. این مدت زمان بسته به نوع و مدل ماشین لباسشویی بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه می باشد. هنگام ریست کردن لباسشویی، اگر ماشین لباسشویی شما دارای دستگیره کنترل است، مطمئن شوید که روی”final spin” قرار ندارد. اگر در لباسشویی شما دکمه های کنترلی وجود دارد، حالتی را به جز “spin” یا خشک کن انتخاب کنید. سپس مطمئن شوید که شیر آب لباسشویی باز است و لباسشویی می تواند آبگیری کند، آنگاه لباسشویی را به برق وصل کنید و دکمه استارت را بزنید. لباسشویی شما باید بعد از انجام این فرایند روشن شود. در برخی از ماشین‌های لباسشویی لازم است بعد از وصل کردن برق دستگاه، ۶ بار درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید تا موتور  لباسشویی ریست شود.

ماشین های لباسشویی بدون دکمه ریست

در ادامه، نحوه ریست لباسشویی سامسونگ رو به شما آموزش میدهیم. بعد از خواندن این مطلب یاد میگیریم که:

  • ماشین لباسشویی چطور ریست میشه؟
  • چه موقع باید لباسشویی رو ریست کرد؟
  • آیا ماشین لباسشویی سامسونگ دکمه ریست دارد؟
  • چطورمیشه لباسشویی های بدون دکمه رو ریست کرد؟

نحوه ریست لباسشویی سامسونگ

بعضی از مدل های ماشین لباسشویی، یه دکمه دارن که میشه باهاش دستگاه رو ریست کرد. اما ماشین های قدیمی معمولا چنین دکمه ای ندارد و باید اونا رو به شکل دستی ریست کرد. برای ریست لباسشویی سامسونگ بدون دکمه، باید دستگاه رو از برق بکشین. بسته به مدل ماشین لباسشویی یا راهنمای مصرف کننده همراه اون، کافیه برق روبین 30 ثانیه تا 1 دقیقه قطع کنین. اگه لباسشویی شما کنترل دکمه ای داره، چرخنده رو به صورت ساعتگرد بچرخونین.

توجه داشته باشین که اصلا نباید چرخنده رو روی حالت Final Spin  یا نهایت چرخش قرار بدین. حالا با استفاده از دکمه های کنترل لباسشویی، چرخه شستشو رو روی هر چیزی به جز حالت Spin بذارین.

در مرحله بعدی ریست ماشین لباسشویی سامسونگ، باید اطمینان حاصل کنید که آب وارد دستگاه میشود وبعد برق رو وصل کنید. حالا ضمن روشن کردن ماشین، بدون هیچ نقص و ایرادی از لباسشویی استفاده کنید.

دکمه ریست ماشین لباسشویی سامسونگ

تو بخش قبلی گفتیم که ماشین لباسشویی های جدید، یه دکمه مخصوص دارن که میشه دستگاه رو باهاش ریستارت کرد. برای استفاده از دکمه ریست لباسشویی سامسونگ ، باید اول ماشین رو خاموش کنین. بعد ماشین لباسشویی رو در حالت کتان یا Cotton روشن کنین. بلافاصله بعد از روشن کردن ماشین، باید دکمه Temp یا Speed Spin  رو یه بار بزنین و رها کنین. در مرحله بعدی باید بلافاصله دکمه level Water یا Function رو فشار بدین و رها کنین.

تا وقتی که عبارت T01 روی نمایشگر ظاهر میشه، این کارو تکرار کنین. بعد از این که این عبارت به T02 رسید، کلید Start رو فشار بدین. معمولا توی این مرحله، عبارت ALT  در صفحه نمایش ظاهر میشه. اگر کلید ری استارت رو فشار بدین، ارورهای لباسشویی سامسونگ به نمایش در میان. برای حذف کد خطا  هم میتونین دکمه Temp رو به مدت 5 ثانیه نگه دارین تا EOD به نمایش دربیاد. به این ترتیب، لباسشویی ریست میشه و ایرادهای عملکردی اون برطرف میشن.

ریست لباسشویی Samsung چه موقع انجام می شود؟

به نظر شما چه زمانی باید ماشین لباسشویی رو ریست کرد؟ ریست لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگه ای، میتونه بخشی از مشکلات و ایرادهای دستگاه رو برطرف کنه. مثلا اگه ماشین در حین کار متوقف بشه، میشه ریستارت کرد تا مشکل برطرف بشه.  یا گاهی ممکنه ماشین با هیچ برنامه ای شروع به کار نکنه. اگه مطمئنی که جریان برق وصله و هیچ ایرادی نداره، ریست کردن لباسشویی سامسونگ میتونه راه حل خوب و مفیدی برای برطرف کردن چنین مشکلاتی باشه.

در بعضی از مدل ها دکمه ریست با عبارت Start-Pause یا Start مشخص شده که باید اونو حدود 5 ثانیه نگه دارین. بعد باید ماشین رو روشن کنین و با انتخاب یه چرخه شستشو، نحوه عملکردش رو امتحان کنین. معمولا بعد از ریست کردن لباسشویی، مشکل برطرف میشه و میتونین به حالت عادی از لباسشویی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =

علت جلو نرفتن تایمر ماشین ظرفشویی چیست؟
علت جلو نرفتن تایمر ماشین ظرفشویی چیست؟
چرا-بدنه-ماشین-لباسشویی-برق-دارد-شاخص
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در شمال تهران
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در شمال تهران
تعمیر-ظرفشویی-سامسونگ-در-جنوب-تهران-شاخص
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در جنوب تهران
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در غرب تهران
تعمیر ظرفشویی سامسونگ در غرب تهران
تعمیر یخچال سامسونگ در شمال تهران
تعمیر یخچال سامسونگ در شمال تهران
نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی
نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک انواع ماشین لباسشویی
انواع ارور‌های یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آنها
انواع ارور‌ یخچال سامسونگ و نحوه برطرف کردن آنها
تعمیر یخچال سامسونگ غرب تهران
تعمیر یخچال سامسونگ غرب تهران
علت نمایش ارور 5E در ماشین لباسشویی سامسونگ