Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
تعمیر برد یخچال سامسونگ | قیمت برد یخچال فریزر سامسونگ

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تعمیر برد یخچال سامسونگ + قیمت برد یخچال سامسونگ

تعمیر برد یخچال سامسونگ + قیمت برد یخچال سامسونگ

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر یخچال سامسونگ خود با ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال یخچال در نمایندگی سامسونگ در تهران بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

با آموزش جامع برای تعمیر برد یخچال سامسونگ که میتواند در زیر فریزر یا در کنار یخچال قرار بگیرد، همراه شما عزیزان هستیم. شاید ندانید که صفحه کنترل الکترونیکی یا همان برد، مغز یخچال است که تمامی کنترل های اصلی مانند کمپرسور و فن، تحت نظارت این جز مهم به حساب می آیند. حال اگر، این قطعه که دستورات لازم برای سرد کردن و خنک شدن یخچال فریزر را بر عهده دارد، به درستی کار نکند، قطعا این یخچال دیگر قابل استفاده نخواهد بود و باید برای تعمیر آن یا خودمان دست بکار شویم یا با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیریم.

به صورت کلی اگر برد یخچال سامسونگ دچار خرابی شود، رله برد الکترونیکی که باعث روشن شدن کمپرسور یخچال می شود، هم دیگر کار نمیکند، یا حتی باعث می شود که فن ها، چراغ ها یا دیگر اجزای یخچال فریزر هم به درستی کار نکنند. برای برطرف کردن این مشکل، حتما باید با یک تعمیرکار یخچال یا یک تعمیر ساید بای ساید سامسونگ ، تماس حاصل نمایید. همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر شد، با آموزش مرحله به مرحله تعویض و تعمیر برد یخچال سامسونگ با شما عزیزان خواهیم بود.

تعمیر برد یخچال سامسونگ

برد قلب تپنده تمامی مدل های یخچال سامسونگ می باشد که تمامی دستورات جهت عملکرد درست دستگاه از آن صادر می گردد. چه زمانی موتور دستگاه روشن شود و چه زمانی خاموش، کمپرسور کی انتقال سرما را انجام دهد و چه زمانی فعالیت آن قطع شود، فن دستگاه که موقع روشن شود و چه موقع خاموش باشد، همه و همه از طریق برد صورت می گیرد. اگر به موارد گفته شده دقت نمایید، به خوبی متوجه خواهید شد که برد در یخچال های سامسونگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و خرابی آن موجب ایجاد اختلال در عملکرد تمامی بخش های دستگاه می شود.تعمیر برد یخچال سامسونگ مهمترین اقدامی می باشد که در صورت خرابی این قطعه باید در کوتاه ترین بازه زمانی انجام داد. در صورت چشم پوشی از این موضوع و مهم ندانستن آن ممکن است آسیب های بسیار شدیدی به دستگاه وارد شود که جبران آنها مستلزم هزینه بسیار بالایی باشد. اگر علائمی همچون کار نکردن یخچال، خاموش شدن ناگهانی و بی دلیل، تولید سر و صدای عجیب، نمایش ارور هایی مرتبط با برد بر روی مانیتور دستگاه را مشاهده نمودید باید بدانید که به احتمال زیاد برد دستگاه دچار آسیب شده است و باید جهت تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایید. اولین گامی که در روال تعمیر برد یخچال سامسونگ باید انجام دهید این این است که دستگاه را از برق بکشید و به صورت کامل آن را خاموش نمایید. سپس با نمایندگی تعمیر شبانه روزی یخچال سامسونگ که شماره های آن در داخل صفحه قرار داده شده است، حاصل نمایید تا تعمیرکار متخصص به محل اعزام شود. ارسال تعمیرکار در کوتاه ترین بازه زمانی صورت می گیرد چرا که این اقدام از نزدیکترین نمایندگی به شما صورت خواهد گرفت. به محض مراجعه تعمیرکار، سوالاتی را در خصوص یخچال و مشاهدات شما از نحوه فعالیت آن خواهد پرسید تا یک نتیجه ابتدایی از قطعه خراب شده برسد. بعد از آن دستگاه را به برق وصل خواهد نمود تا نحوه کار آن را از نزدیک بررسی نماید. در صورتی که خرابی از برد یخچال باشد آن را باز خواهد کرد و از یخچال خارج خواهد نمود. اگر برد قابلیت تعمیر را داشته باشد و خرابی تنها از چند بخش مختصر بر روی صفحه برد باشد، آن را به نمایندگی خواهد آورد و تعمیرات را انجام می دهد. اگر برد نیاز به تعویض داشته باشد که با ذکر قیمت برد یخچال سامسونگ، شما را در جریان میزان هزینه های لازم جهت تعویض خواهد گذاشت. دقت داشته باشید که برد یک قطعه بسیار حساس و مهم می باشد و در صورتی که تعمیرات آن به اشتباه انجام شود دچار آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد و دیگر نمی توان از آن استفاده نمود پس باید تمامی روال انجام تعمیرات توسط یک نیروی کاملا متخصص صورت پذیرد. تمامی نیروهای فعال در نمایندگی مرکزی تعمیرات سامسونگ از بالاترین میزان تخصص در حوزه کاری خود برخوردارند و دانش بسیار بالایی در زمینه تعمیرات برند سامسونگ دارند. تمامی اقدامات صورت گرفته در زمینه تعمیر برد یخچال سامسونگ شما با ضمانت نامه معتبر می باشد و از بهترین و باکیفیت ترین قطعات استفاده می شود. همچنین خدمات پس از فروش بسیار ارزشمندی برای تمامی دستگاه هایی که تعمیر می شوند، در نظر گرفته شده است.

تعمیر برد یخچال سامسونگ

از کجا تشخیص دهیم که مشکل از برد الکترونیکی یخچال می باشد؟

از مهمترین مواردی که می توان این مشکل را تشخیص داد، مراحل زیر است:

  • با وجود اتصال یخچال به برق، یخچال فریزر کار نکند.
  • یخچال در حین کار، یکدفعه خاموش شود.
  • صدای ناهنجاری از داخل یخچال شنیده شود. 
  • نمایش ارورهایی چون F1 C ،1 و یا F10 g بر روی نمایشگر یخچال 

مراحل گام به گام تعمیر برد یخچال سامسونگ

برای تعمیر و بررسی برد الکترونیکی یخچال سامسونگ، بهتر است که مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- برق یخچال را به صورت کامل قطع کنید: برای تعمیر برد، نیاز هست که یخچال فریزر را از برق جدا کنید و به سمت جلوتر هل دهید تا از دیوار فاصله بیشتری بگیرد. دقت کنید که ممکن است، کار شما بیشتر از نیم ساعت طول بکشد، پس حتما مواد غذایی را در فضایی که خنک تر است، قرار دهید تا مبادا دچار خرابی یا فاسد شدن قرار بگیرند.

نکته: اگر یخچال شما دارای یخساز است و شیلنگ آبی که برای یخساز، مورد استفاده قرار میگیرد هم بلند نیست، بهتر است که با بستن شیر آب و قطع کردن شیلنگ از آب، یخچال را به سمت جلو هل دهید تا بتوانید راحت تر به تعمیرات خود بپردازید.

۲-پوشش روی صفحه الکترونیکی را بردارید: پوششی که روی برد یخچال سامسونگ قرار گرفته است، می تواند بنا به مدل های گوناگون متفاوت باشد یعنی می تواند پشت یخچال فریزر، داخل یخچال یا روی سقف باشد. با استفاده از یک پیچ گوشتی، تمامی پیچ هایی که بر روی پوشش برد الکترونیکی قرار گرفته اند را باز کنید و پوشش را از آن جدا نمایید.

مراحل گام به گام تعمیر برد یخچال سامسونگ

۳-جدا کردن سیم ها از برد یخچال: قبل از اینکه تمامی سیم هایی که بر روی برد هستند را جدا کنید، بر روی تک تک آن ها برچسب بزنید یا اینکه از برد الکترونیکی، یک عکس بگیرید که در آخر کار بتوانید آن سیم ها را در جای خود قرار دهید. حالا بسته به نوع کانکتور، شاید شما مجبور باشید با استفاده از انبردست های سوزنی، اتصالات را خاموش کنید یا با پیچ گوشتی، زبانه قفل را باز کنید. باید دقت کنید، تمامی سیم ها از برد الکترونیک یخچال، جدا شده باشند.

۴-برد را به صورت کامل از یخچال جدا نمایید: با استفاده از یک پیچ گوشتی، تمامی زبانه های قفل پلاستیکی را که تخته کنترل الکترونیکی(برد)  به آن وصل است را جدا کنید تا بتوانید به صورت کامل برد را از یخچال بردارید.

 ۵-برد الکترونیکی جدیدی را نصب کنید: بعد از برداشتن برد معیوب، حال نیاز است که برد جدید را جایگزین نمایید و تمامی پیچ های پلاستیکی را مجددا به آن وصل کنید تا بر روی یخچال محکم شود. سپس، با استفاده از عکسی که از برد گرفتید یا همان برچسبها، تمامی سیم ها را به برد وصل نمایید. اگر برد نسوخته باشد و قابل تعمیر باشد و این کار توسط یک تکنسین انجام شده باشد، بعد از تعمیر برد یخچال، مجددا همان برد الکترونیکی در جای خود قرار می گیرد.

نصب برد جدید برای یخچال سامسونگ

۶-پوشش برد را در جای خود قرار دهید: بعد از اتمام کار برای حفاظت از برد الکترونیکی یخچال سامسونگ، حتما پوششی که در ابتدا بر روی آن بوده است را در جای خود قرار دهید و با پیچ گوشتی، پیچ ها را محکم نمایید.

۷-اتصالات برق و آب را وصل کنید: بعد از اتمام کار، میتوانید برق و اگر آبی را قطع کرده اید، به حالت اول برگردانید و تمامی اتصالات را برقرار نمایید. با این روش ساده توانستید یک برد الکترونیکی را تعمیر نمایید. ناگفته نماند،اگر مشکل و خرابی یخچال خود را نمیدانید، حتما به تعمیرات یخچال سامسونگ با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

قیمت برد یخچال سامسونگ

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که قیمت برد یخچال سامسونگ، چه مقدار است؟ آیا تعویض برد یخچال سامسونگ با صرفه تر است یا تعمیر برد یخچال سامسونگ؟

در واقع بسیاری از افراد وقتی برد الکترونیکی یخچال سامسونگ شان خراب می شود در ابتدا به دنبال قیمت برد یخچال سامسونگ هستند تا بدانند که چقدر باید هزینه کنند.

قیمت برد یخچال سامسونگ بر دو اساس تعریف می شود که باید به خوبی با هریک از آنها آشنایی داشته باشید. اول آنکه قیمت برد بر اساس روال تعمیرات مشخص می شود که همان هزینه تعمیر و یا تعویض قطعه می باشد. دوم آنکه قیمت برد یخچال سامسونگ بر اساس تعویض کامل تعیین می شود که در این حالات تمام صفحه برد و قطعات تشکیل دهنده آن تعویض می شود.

زمانی که تعمیرکار به مکان مورد نظر شما مراجعه می نماید و خرابی برد را تشخیص می دهد، با توضیحات کامل و ذکر تمامی دلایل خرابی به شما خواهد گفت که قیمت برد یخچال سامسونگ شما چقدر خواهد شد. اگر مشکل با تعمیرات برطرف گردد، که آن را در نمایندگی با بهترین ابزار های تعمیر خواهد نمود اما اگر مشکل جدی باشد و قابلیت تعمیرات را نداشته باشد، با ارزانتزین قیمت اقدام به تعویض برد خواهد نمود. قیمت برد یخچال سامسونگ در نمایندگی تعمیرات مرکزی بسیار مناسب بوده و متناسب با توان خرید مشتریان تعیین شده است. تمامی قطعات نمایندگی اورجینال بوده و از گواهی اصالت کالا برخوردار هستند. هریک از قطعات مورد استفاده دارای ضمانت نامه معتبر و طولانی مدت بوده که این موضوع جایی برای شک و ابهام باقی نمی گذارد. برد یخچال سامسونگ در بازار قیمت های گوناگونی دارد. اما نکته مهمی که در هنگام خرید آن باید توجه داشته باشید این است که حتما از قطعات اورجینال و اصلی استفاده نمایید. قیمت برد اصلی یخچال فریزر سامسونگ به صورت متغیر می باشد به دلیل نوسانات قیمت ارز کشور. اما می توان قیمت حدودی و تخمینی برای این قطعه در نظر گرفت :

قیمت برد یخچال سامسونگ

قیمت برد یخچال سامسونگ: از 4 میلیون و 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان می باشد.

همانطور که می دانید تعویض هر قطعه از یخچال، به خاطر اصل بودن، کمی گرانتر از تعمیر آن قطعه برای شما هزینه در بر می گیرد، با این حال قیمت برد یخچال سامسونگ بنا به نوع یخچال و نوع بردی که بر روی آن نصب است، می تواند متفاوت باشد. در بعضی از مواقع که برد یخچال به صورت کامل سوخته است و شاید راه دیگری برای تعمیر باقی نمانده باشد، تعویض برد می تواند بهترین روش باشد. البته بعضی از بردها هم هستند که با وجود قابل تعمیر بودن، اما به خاطر هزینه بالای تعمیر، تعویض آن ها با یک برد جدید، می تواند بهترین راهکار برای دارندگان یخچال به حساب آید. البته تعمیرکار متخصص ما در ابتدا قطعه را به خوبی بررسی و عیب یابی می کند تا در صورت امکان به تعمیر برد بپردازد که هزینه کمتری برای مشتری دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت برد یخچال سامسونگ با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ در تماس باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد روش تعمیر برد یخچال فریزر سامسونگ و همچنین قیمت آن به طور مفصل صحبت کردیم. از انجا که برد در یخچال فریزر حکم مغز را دارد، بروز هر خرابی یا عیبی در آن باعث ایجاد اختلالات زیادی در عملکرد یخچال و فریزر می شود. این مسئله می تواند برای شما بسیار چالش برانگیز باشد. همچنین در صورتی که برد خراب شده و درست نشودف می تواند به قسمت های دیگر دستگاه نیز آسیب برساند.

سوالات متداول

قیمت برد یخچال فریزر سامسونگ چقدر است؟

با توجه به عدم ثبات قیمت ها بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت برد یخچال فریزر سامسونگ(تمام مدلها) با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ 22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

عمر مفید برد یخچال فریزر چقدر است؟

در صورت استفاده و نگهداری درست از یخچال و رعایت تمام دستورالعمل های محافظتی ذکر شده در دفترچه راهنما، برد به اندازه خود یخچال عمر مفید دارد. یعنی حدود 10 الی 15 سال.

آیا خودمان می توانیم برد یخچال فریزر را تعمیر یا تعویض کنیم؟

برد قطعه ای مهم و حیاتی در عملکرد یخچال است. بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل برای بررسی یا تعمیر برد، از تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

لینک های مفید یخچال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + ده =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟