Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
نحوه جرم‌گیری ماشین لباسشویی و ظرفشویی سامسونگ

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی و ظرفشویی سامسونگ

رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی و ظرفشویی سامسونگ

یکی از مسائلی که همیشه برای کاربران دغدغه بوده است را می توان رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی و ظرفشویی سامسونگ در نظر گرفت؛ از همین جهت در این مقاله از نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی سامسونگ قصد داریم به صورت جداگانه روش‌های جرم‌گیری در این دو محصول را مورد بررسی قرار دهیم.

همچنین شما می توانید برای دریافت انواع خدمات تخصصی برای تعمیر و سرویس با نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ شرق تهران تماس و بگیرید. ما در تمام نقاط تهران از شرق و غرب تا شمال و جنوب شهر نمایندگی داریم.

رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی

سالم نگه‌داشتن ماشین لباسشویی باعث می‌شود تا عملکرد مطلوب آن در بالاترین حد قرار بگیرد، اما یکی از مشکلاتی که افراد را در استفاده از این وسیله به چالش می‌کشد را می توان ایجاد رسوب و جرم در لباسشویی دانست. معمولا این موضوع پس از گذشت مدت زمانی و پس از بارها شستشو و عدم مراقبت و نظافت مرتب دستگاه و نیز غفلت از جرم‌گیری کردن لباسشویی و رسوب‌زدایی آن روی می‌دهد؛ حتی برای برندی چون سامسونگ!

ماشین لباسشویی

در دوران قدیم کثیف شدن لباس‌ها بسیار آزاردهنده بود، چرا که شستشوی لباس‌ها با دست انجام می‌شده است و این کار هم‌زمان و هم انرژی زیادی از افراد می‌گرفته، ولی سالیان قبل ماشین لباسشویی در برندهای گوناگونی چون سامسونگ به کمک خانواده‌ها آمده و امروزه امکان امکان شستن لباس‌ها فقط با فشردن چند دکمه مهیا شده است. ماشین لباسشویی آن‌قدر محبوب شد تا امروزه یکی از وسایل ضروری و بسیار کاربردی منزل محسوب می‌شود.

از کجا متوجه شویم که دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی جرم گرفته اند؟

گاهی اوقات بوی ناخوشایندی از ماشین لباسشویی به مشام می‌خورد یا همچنین بعد از شستشو زمانی که لباس ها را از ماشین بیرون می‌آوریم متوجه می‌شویم که لباس‌ها به‌صورت کامل و مطلق تمیز نمی‌شوند و همچنین ممکن است پس از پوشیدن لباس‌ها دچار حساسیت پوستی شویم. زمانی که شما با چنین شرایطی روبرو شدید، یعنی زمان آن رسیده تا رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی خود را آغاز کنید.

از کجا متوجه شویم که دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی جرم گرفته اند؟

رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی به‌صورت طبیعی

برای رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی در روش طبیعی با داشتن جوش‌شیرین، سرکه و همچنین آب داغ محلولی را تهیه می‌کنیم. پیش از هر چیزی باید یک پیمانه با اندازه مناسب از جوش شیرین و آب داغ را با یکدیگر به داخل محفظه شستشوی دستگاه بریزیم و سپس به‌اندازه دو پیمانه از سرکه را به آن‌ها اضافه کنیم؛ در مرحله بعد باید دستگاه را روشن کرده و آن را بر روی برنامه شستشوی معمولی قرار می‌دهیم، بعدازاینکه شستشو به اتمام رسید با استفاده از یک اسفنج داخل محفظه و همچنین درب، لاستیک و زیر آن را به‌خوبی تمیز می‌کنیم تا تمام رسوبات و همچنین قارچ‌های باقی‌مانده جمع‌آوری شود.

انجام رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین لباسشویی با استفاده از شیوه های شیمیایی

شیوه ی شیمیایی در واقع شیوه ای محسوب می‌شود که در آن از قرص و پودرهای گوناگونی استفاده می کنیم؛ این شیوه از روش طبیعی راحت‌تر بوده و نیازی به فرایند خاصی نداشته و تنها کافی است که یک عدد قرص و یا میزان مورد نیازی از پودر را داخل محفظه خالی شستشوی دستگاه بریزید و پس‌از آن دستگاه را روشن کرده و یک برنامه شستشو معمولی جهت تمیز کردن داخل دیگ  با دمای آب 60 درجه سانتی‌گراد انتخاب نمایید.

همچنین توصیه می‌شود پس از آنکه مراحل شستشوی به اتمام رسید، داخل دستگاه را که شامل دیواره‌ها، لاستیک و زیر درب می‌شود را با استفاده از یک اسفنج مناسب  به‌خوبی تمیز و رسوبات و قارچ‌های باقی‌مانده آن را جمع‌آوری کنید. در آخر درب آن را باز بگذارید تا فضای درون آن به‌خوبی خشک شود.

ماشین ظرفشویی

از گذشته تا به حال دیدن ظرف های کثیف که نیاز به شست و شو دارند، موضوع ناخوشایندی به نظر می رسیده است، چرا که باید مدت‌زمان زیادی را فرد به صورت ایستاده، مشغول به شست و شو می شده؛ ولی ماشین ظرفشویی به کمک زنان خانه‌دار آمد تا دیگر جمع شدن ظرف کثیف برای آن‌ها آزاردهنده نباشد و به‌راحتی با چیدن ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی و لمس کردن چند کلید ظرف‌ها تمیز می‌شوند.

اما چرا باید این دستگاه را از لحاظ تمیزی بررسی کرد؟ چه موقع باید ماشین ظرفشویی را تمیز کرد؟ چطوری رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی را انجام دهیم؟ این‌ها سوال هایی محسوب می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: علت جلو نرفتن تایمر ماشین ظرفشویی چیست؟

بررسی چگونگی جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی 

لذت بردن از این تکنولوژی نیاز به مراقبت نیز دارد، یکی از عواملی که افراد را درگیر خود می‌کند رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی است، گذشت زمان، مواد غذایی باقیمانده، چربی‌ها و صابون می‌توانند رسوبات سختی را تشکیل دهند. توجه داشته باشید که رسوبات تشکیل شده در ماشین ظرفشویی سامسونگ شما، سبب ایجاد بوی بد درون دستگاه  می‌شود و حتی از تمیز کردن صحیح ظروف شما نیز جلوگیری می‌کنند.

بررسی چگونگی جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی 

استفاده از شیوه های طبیعی برای جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی

در روش طبیعی برای رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی از سرکه استفاده می‌کنیم. در ابتدا مقدار کمی سرکه را درون محفظه مایع شست‌وشو در ماشین ظرفشویی می‌ریزیم و آن را پر می‌کنیم، سپس در ماشین ظرفشویی را بسته و یک دور کامل شستشو را در گرم‌ترین حالت اجرا می‌کنیم.

بعد از اینکه شست‌وشو و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی به پایان رسید، یک استکان جوش‌شیرین را در قسمت پایین ماشین ظرفشویی می‌ریزیم و دوباره یک دور دیگر در گرم‌ترین حالت آب شستشو را انجام می‌دهیم. بعد از اینکه شستشو تمام شد،  می‌توان گفت که رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی به‌ خوبی انجام‌ گرفته است.

حالا فضای داخلی ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید، فضای زیرین قفسه‌ها به‌ویژه مکانی که نزدیک به محل تخلیه آب است را به‌ دقت پاک‌ سازی کنید. این مرحله مهم‌ترین مرحله در رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی محسوب می‌شود.

رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی به‌صورت شیمیایی

در روش شیمیایی برای رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی یک استکان سفیدکننده را درون محفظه مایع شست‌وشو در ماشین ظرفشویی می‌ریزیم و در دمای حدود ۴۹ درجه سانتی‌گراد که بهترین دما برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن فضای داخل ماشین ظرفشویی است یک دور کامل شست‌وشو را اجرا می‌کنیم. ضمنا توجه داشته باشید که این روش را برای جرم‌گیری ماشین ظرفشویی های استیل استفاده نکنید، چرا که می‌تواند باعث آسیب شود.

در زمان رسوب‌زدایی و جرم‌گیری ماشین ظرفشویی به این نکته توجه داشته باشید که شوینده‌های صنعتی مثل کف صابون‌ها ممکن است سبب شل شدن پیچ و مهره و پایین آوردن عمر دستگاه شوند، استفاده از ترکیبات طبیعی مثل سرکه سفید و آب‌لیمو و نمک می‌تواند در این زمینه به شما کمک بسیاری نماید.

تمیز کردن فیلتر لباسشویی

برای خارج کردن فیلتر ابتدا باید ماشین ظرفشویی خود را خاموش‌کنید، در مدل‌های امروزی ماشین‌های ظرفشویی به‌جای فیلتر از استوانه‌ی جدا شونده‌ای در پایین دستگاه استفاده می‌شود که هنگام شستشو ظروف و مواد غذایی که احیانا روی ظروف باقی‌مانده ‌اند داخل آن محبوس می‌شوند و با تخلیه آن به‌سادگی می‌توانید مانع از کاهش عملکرد دستگاه و ایجاد بوی نامطبوع در فضای ماشین ظرفشویی خود شوید.

تمیز کردن فیلتر لباسشویی

فیلتر را با آب و مواد شوینده پاک‌سازی کنید و بعد از خشک شدن آن را دوباره در محلش نصب نمایید. توجه داشته باشید که برای پیدا کردن و جدا کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود باید به دفترچه راهنمای آن رجوع کنید تا بتوانید کار را به درستی انجام دهید. در آخر امیدواریم که اطلاعات این متن توانسته باشد به دانسته های شما در رابطه با این موضوع افزوده باشد و بتوانید با استفاده از آن رسوب زدایی و جرم گیری را به درستی انجام دهید.

نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ در هر ساعت و تاریخی آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟