خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تعویض میکروسوئیچ درب مایکروفر سامسونگ

میکروسوئیچ درب مایکروفر سامسونگ + نحوه تعمیر و تعویض آن

مایکروفر یکی از دستگاه هایی است که امروزه مانند خیلی از لوازم برقی هایی که در خانه استفاده میشود نقشش آسان تر کردن کار هاست. ایت دستگاه برای پخت و پز غذا های فست فود، شیرینی، گرم کردن غذا ها و … استفاده میشود. این دستگاه از قطعات مختلفی ساخته شده که یکی از مهم ترینآنها میکروسوئیچ درب است که در این مقاله تیم متخصصان و تمیرکاران نمایندگی تعمیرات مایکروفر سامسونگ  قصد دارند در این باره برای شما به صورت کامل و کاربردی توضیح بدهند، با ما همراه باشید.

میکروسوئیچ چیست؟

میکروسوئیچ روی درب هر وسیله ای مانند لباسشویی یا مایکروفر متصل میشود تا درب آن دستگاه را محکم کند. به نوعی میتوان گفت حکم قفل را دارد. حالا تصور اینکه میکروسوئیچ درب مایکروفر شما خراب بشود خیلی سخت نیستو میتوانید حدس بزنید که مایکروفر شما دیگر بسته نمیشود و تا درب وسیله ای بسته نشود شروع به کار کردن نمیکند.

میکروسوئیچ چیست؟

نحوه کار کرد میکروسوئیچ درب مایکروفر

درون هر مایکروفری یک قلاب وود دارد که باعث قفل شدن درب مایکروفر میشود. یعنی قلاب و میکروسوئیچ مایکروفر درون هم چفت میشوند و از باز موندن درب دستگاه و همچنین بیرون اومدن اشعه جلو گیری میکنند و نمیگذارند به به انسان ها آسیبی برسد البته میکروسوئیچ انواع مختلفی دارند که مهم ترین آن ها میکروسوئیچ درب است.

نحوه کار کرد میکروسوئیچ درب مایکروفر

انواع میکروسوئیچ درب ماکروفر

میکروسوئیچ‌های درب مایکروفر که در 3 نوع:

 • کلید اصلی
 • کلید ثانویه
 • کلید مانیتور

هستند؛ از نوعی سوئیچ الکترونیکی استفاده می‌کنند که در هنگام باز و بسته شدن درب مایکروفر، سیگنال‌های الکتریکی را به دستگاه ارسال می‌کنند. این سیگنال‌ها به دستگاه اطلاع می‌دهند که آیا درب مایکروفر بسته است یا خیر. اگر درب بسته باشد، مایکروفر قادر به روشن شدن و شروع عملکرد خواهد بود در غیر این صورت دستگاه روشن نمی شود.

انواع میکروسوئیچ درب ماکروفر

آموزش تعمیر میکروسوئیچ مایکروفر

حالا نوبت آموزش تعمیر میکروسوئیچ مایکروفر است.

برای تعمیر میکروسوئیچ مایکروفر سامسونگ، مراحل زیر را دنبال کنید:

قبل از هر کاری، از قطع برق مطمئن شوید. این کار ایمنی شما را تضمین می‌کند.

میکروسوئیچ مایکروفر را پیدا کنید. این سوییچ معمولاً در قسمت بالای درب مایکروفر قرار دارد.

با استفاده از یک مولتی‌متر، بررسی کنید که آیا میکروسوئیچ برق را به درستی انتقال می‌دهد یا خیر. برای این کار، یک سر خط را به سر سوئیچ و سر دیگر را به محلی که برق را تغذیه می‌کند متصل کرده و از وجود جریان برق اطمینان حاصل کنید.

اگر سوییچ برق درست کار نمی‌کند، آن را خارج کنید. محفظه پلاستیکی روی آن را باز کرده و قطعات داخلی آن را بررسی کنید. 

میکروسوئیچ ها دارای دو الکترود در دو طرف هستند که این الکترودها وظیفه ی انتقال جریان برق را به عهده دارند. معمولا سوختن آن ها موجب از کار افتادن میکروسوئیچ می شود. پس اولین چیزی که لازم است بررسی شود، همین الکترودها هستند. اگر تغییر رنگ داده باشند یا رد جرقه روی آن ها باشد، یعنی باید تعویض شوند.

درون هر میکروسوئیچ یک رول سیم هم وجود دارد که در یافتن منشا از کار افتادن، باید به آن هم توجه کنید.

پس از اتمام تعمیر، میکروسوئیچ را دوباره ببندید و برق را وصل کنید. سپس مایکروفر را روشن کرده و بررسی کنید که آیا سوییچ درست کار می‌کند یا خیر.

البته توصیه ما این است که در صورت بروز مشکل در کارکرد میکروسوئیچ آن را تعویض کنید.

اگر با تعمیر میکروسوئیچ مایکروفر سامسونگ مشکل دارید، بهتر است با نمایندگی مجاز تعمیر مایکروفر سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

آموزش تعمیر میکروسوئیچ مایکروفر

دلایل خراب شدن میکروسوئیچ

اگر شما دلایل خراب شدن میکروسوئیچ را بدانید، می توانید از خرابی آن هم جلوگیری کنید.

از آنجایی که میکروسوئیچ مانند قطعات الکترونیکی دیگر دارای قطعات داخلیست، دلایل مختلفی ممکن است باعث خرابی آن شود.

شما در این قسمت می توانید عوامل مختلف که باعث خرابی میکروسوئیچ مایکروفر سامسونگ می شود را مشاهده کنید:

 • کارکرد بیش از حد: مانند تمام وسایل دیگر، برای میکروسوئیچ نیز عمر مفید تعریف شده است. در صورت کارکرد بیش از حد، فرسوده و خراب می شود.
 • کیفیت پایین: متاسفانه در بازار اجناس غیر اورجینال و با کیفیت بسیار پایین زیاد شده و شما باید در انتخاب مرکز تعمیرات برای وسایل الکتریکی خود دقت داشته باشید؛ به این صورت می توانید خدمات عالی را با قطعات اورجینال دریافت کنید.
 • حرارت مایکروفر: این مورد هم می تواند در قسمت کارکرد بیش از حد قرار گیرد. وقتی که مدت زمان زیادی در حال استفاده از مایکروفر هستید و اتفاقا از آن زیاد هم استفاده می کنید، این قطعه ممکن است به علت تعدد استفاده، فرسوده شود.
 • ناگهانی باز کردن درب مایکروفر: علت این امر این است که میکروسوئیچ‌ها در مایکروفر مسئول قطع و وصل کردن برق به مایکروویو هستند. اگر درب مایکروفر بلافاصله پس از اتمام عملکرد باز شود، ممکن است میکروسوئیچ‌ها هنوز به حالت قطع نرسیده باشند. این موضوع می‌تواند منجر به بروز اتصال کوتاه و در نتیجه خرابی میکروسوئیچ شود. علاوه بر این، ناگهانی باز کردن درب مایکروفر ممکن است باعث ورود بخار و حرارت داخل مایکروفر شود که می‌تواند به خرابی میکروسوئیچ و سایر قطعات داخلی منجر شود.
 • ضربه خوردن در: از آنجایی که میکروسوئیچ در حوالی درب مایکروفر قرار دارد، در صورتی که ضربه ای سنگین به در وارد شود، ممکن است باعث معیوب شدن و در نتیجه از کار افتادن میکروسوئیچ شود.
 • تماس با آب: میکروسوئیچ مایکروفر هم یک قطعه ی الکترونیکی است  قاعدتا زمانی که با آب تماس  داشته باشد، سبب سوختن آن می شود.

دلایل خراب شدن میکروسوئیچ

نشانه های خراب شدن میکروسوئیچ ماکروفر

در ادامه نشانه های خراب شدن مایکروفر را برای شما به صورت کامل و مرحله به مرحله نام برده ایم.

 • مایکروفر موقع روشن شدن جرقه می زند.
 • درب مایکروفر کامل بسته نمی شود.
 • میکروسوئیچ و قلاب چفت نمی شود.
 • مایکروفر روشن نمی شود.
 • مایکروفر غذای موجود در دستگاه را گرم نمی کند.

نشانه های خراب شدن میکروسوئیچ ماکروفر

راه های پیشگیری از خراب شدن میکروسوئیچ درب مایکروفر

مواردی که باعث خراب شدن این قطعه میشوند خیلی زیاد هستند اما متاسفانه مانند هر چیز دیگری این قطعه هم طول عمر خاص خودش را دارد و بعد از مدت نیاز به تعویض و تعمیر دارد اما میتوان خراب شدن آن را به تعویق انداخت و دیر تر شاهد خراب شدن آن باشیم. در ادامه چند نمونه از موارد را برای شما آموزش داده ایم:

 • باز کردن یهویی درب ماکروفر
 • با ضربه بستن درب ماکروفر
 • ضربه شدید به درب ماکروفر و خراب شدن میکروسوئیچ
 • خوردن آب به میکروسوئیچ درب ماکروفر

راه های پیشگیری از خراب شدن میکروسوئیچ درب مایکروفر

آموزش تعویض میکروسوئیچ

همانطور که در بالا خواندید این قطعه به قدری مهم است که در صورتی که اتفاقی برایش بیوفتد و خراب بشود دیگر قطعات را هم درگیر میکند و امکان روشن شدن را هم به ماکروفر شما را نمیدهد. در ادامه برای شما کاربران نحوه تعویض میکروسوئیچ را آموزش داده ایم:

1.جدا کردن سیم ها

در قدم اول با دقت سیم های مربوط را جدا کنید و به آرامی قلاب و میکروسوئیچ را از جای خود خارج کنید. توجه کنید بعضی از میکروسوئیچ ها برای محکم بودن داخل دسته جای گذاری شده اند و بیرون آوردنشان سخت تر است توصیه ما این است که تا حد امکان حتما از یک متخصص که در این کار وارد است کمک بگیرید.

2.جای گذاری میکروسوئیچ جدید

طبق چیزی که قبلا آن را جدا کردید حالا به همون روش میکروسوئیچ جدید را جای گذاری کنید. توجه کنید که حتما قبل هر کاری دستگاه را از برق خارج کرده باشید و برقی داخل دستگاه در جریان نباشد.

آموزش تعویض میکروسوئیچ

قیمت میکروسوئیچ درب مایکروفر

میکروسوئیچ درب مایکروفر، جزء قطعات گران دستگاه نیست و قیمت زیادی ندارد با این حال نمی توان قیمت دقیقی هم ارائه داد زیرا فاکتورهای مختلفی در کاهش یا افزایش قیمت قطعه تاثیر گذار است، از جمله مدل مایکروفر، اصل یا فیک بودن قطعه، نواسانات ارزی و…. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت دقیق و روز میکروسوئیچ درب مایکروفر با نمایندگی تعمیرات مایکروفر سامسونگ تماس حاصل نمایید. تلفن نمایندگی 22225007-021

قیمت میکروسوئیچ درب مایکروفر

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کامل میکروسوئیچ و هر چیزی که به آن مربوط میشد را به زبان ساده و کاربردی آموزش دادیم اما بهتره که حتما برای انجام این کار با یک متخصص تماس بگیرید. تا از عوارض جانی و مالی که شاید در آینده پیش بیاید جلو گیری کنید.

سوالات متداول

 چرا میکروسوئیچ درب مایکروفر قطعه مهمی است؟

میکروسوئیچ درب مایکروفر برای ایمنی و عملکرد صحیح مایکروفر بسیار مهم است. زمانی که درب مایکروفر باز است، میکروسوئیچ درب مایکروفر جریان برق را قطع می‌کند تا از هرگونه تماس با قسمت‌های داخلی مایکروفر و از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

 آیا میکروسوئیچ درب مایکروفر قابل تعویض است؟

بله، معمولاً میکروسوئیچ درب مایکروفر قابل تعویض است. در صورتی که میکروسوئیچ درب مایکروفر خراب شده یا عملکرد آن به درستی انجام نمی‌شود، می‌توانید آن را تعویض کنید.

 آیا میکروسوئیچ درب مایکروفر برای همه مدل‌های مایکروفر یکسان است؟

خیر، میکروسوئیچ درب مایکروفر ممکن است برای هر مدل مایکروفر متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟
مقایسه-لباسشویی-‌سامسونگ-و-ال-جی--شاخص
لباسشویی سامسونگ یا ال جی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟
گرفتگی لوله ناودان یخچال
رفع مشکل گرفتگی ناودان یخچال؛ راهنمای گام به گام
آموزش تصویری ریست کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ
چگونه چراغ فیلتر یخچال فریزر و ساید سامسونگ را خاموش کنیم؟
تعویض-و-تعمیر-برد-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ