خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟

دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟

یکی از دلایلی که باعث فاسد شدن مواد غذایی و یا بوی بد در یخچال می‌شود، به درستی بسته نشدن درب آن است. بسته نشدن درب یخچال می‌تواند مشکلات جدی باشد و خسارات زیادی مانند صدمه دیدن کمپرسورو و… را به بار آورد؛ بنابراین نمایندگی تعمیر تخصصی یخچال سامسونگ  سعی دارد در این مقاله علت‌ بسته نشدن درب یخچال را مورد بررسی قرار دهید تا با آن‌ها آشنا شوید. تا به راحتی و بدون هزینه های هنگفت تعمیرات شما در خانه خودتان مشکل خود را حل کنید.

شایع ترین عوارض بسته نشدن درب یخچال

  • فاسد شدن مواد غذایی
  • بوی بد مواد غذایی
  • ایجاد سروصدا
  • خرابی کمپرسور به علت کار کردن مدام
  • برفک زدن داخل یخچال
  • مصرف انرژی زیاد
  • افزایش مصرف برق

اصلی ترین دلایل بسته نشدن درب یخچال

تمامی یخچال ها میتوانند با این مشکل رو به رو شوند، شاید در نگاه اول مشکل خاص و دشواری به نظر بیاد اما با کمی دقت و برسی بدون نیاز به هزینه و اتلاف وقت خودتان در خانه ایرادات دستگاه خود را حل کنید.

درب یخچال را بیش از حد معمول پر نکنید

اغلب ما با قرار دادن بیش از حد مواد غذایی درون درب یخچال باعث سنگین شدن آن می‌شویم و این موضوع می‌تواند دلیلی باشد برای بسته نشدن درب یخچال. با سنگین شدن درب یخچال، لولاهای آن مشکل پیدا می‌کنند که جای نگرانی نیست و شما می‌توانید از بالا یا پایین به لولاهای یخچال دسترسی داشته باشید که به وسیله یک ابزار مناسب پیچ‌های لولا را محکم کنید. اگر باز هم درب یخچال به درستی بسته نشد، باید به سراغ بررسی دلیل‌های دیگر بروید.

درب یخچال را بیش از حد معمول پر نکنید

تنظیم نبودن لولاها

یکی از مهم ترین دلایلی که بیشتر مردم از آن غافل می‌شوند تنظیم نبودن لولای درب یخچال است. اگر در نگهداری این بخش از یخچال که به طور مداوم در حال کار کردن است کوشا نباشیم، می‌تواند در اثر خراب شدن، آسیب‌های زیادی را به یخچال وارد کند که یکی از آن ایجاد برفک در یخچال است، با درست بسته نشدن درب یخچال هوای سرد یخچال به بیرون می‌رود و مواد غذایی درون یخچال فاسد می‌شوند. لولا های درب یخچال به مرور زمان سابیده میشوند و باعث میشود هرز شدن آنها میشود و روی هم چفت نمیشوند. البته گاهی هم امکان ایجاد صدا در لولا ها هست که با روغن کاری حل میشود.

بیشتر بخوانید: چرا درب یخچال سامسونگ سخت باز می شود؟

تنظیم نبودن لولاها

وجود یک شیء و ممانعت از بسته شدن درب

گاها پیش میاید یک شیء از بسته شدن درب یخچال جلوگیری کند وعلت بسته نشدن درب یخچال باشد که می‌توانید ساده ترین چیز ها مانند گیر کرده میوه یا مواد غذایی باشد. کابین یخچال مطمئن شوید که مواد درون کابین بیرون نیامده باشند و سپس از داخل بودن قفسه‌ها و طبقات و جا میوه اطمینان حاصل کنید. حتی امکان دارد جمع شدن گرد و خاک در درزهای یخچال باشد. شاید این مسئله بسیار ساده و بدیهی باشد اما با برسی این موارد از بروز مشکلات بزرگ تر جلوگیری میکند.

وجود یک شیء و ممانعت از بسته شدن درب

لاستیک درب یخچال

لاستیک درب یخچال به دلیل اینکه همواره با درب یخچال در حال تماس است و با هر بار باز و بسته شدن درب با آن درگیر است، می تواند دچار مشکل شود که این موضوع هم یکی از علت بسته نشدن درب یخچال میتواند باشد که می‌تواند دارای دلایل گوناگونی باشد که عبارت اند از:

جدا شدن لاستیک درب از بدنه یخچال

دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث جدا شدن لاستیک از بدنه یخچال شود، یکی از آن‌ها سفت شدن یا حالت برآمدگی درزگیر است که می‌توانید با حرارت سشوار آن را نرم کنید، اگر مشکل از چسب یا پیچ‌های درزگیر باشد، برای محکم کاری، سفت بودن پیچ‌ها و چسب را بررسی کنید.

کثیف شدن لاستیک درب یخچال

یکی از دلایلی که می‌تواند در بسته نشدن درب یخچال تاثیر گذار باشد، وجود گرد و غبار یا کثیفی مانند غذا و موارد دیگری باشدکه با جمع شدن بر روی لاستیک درب است که شما در این شرایط می‌توانید با استفاده از یک مسواک و مخلوط مایع و آب، لاستیک را تمیز کنید. تا خاصیت چسبندگی لاستیک ها برگردد و درب یخچال بسته شود.

لاستیک درب یخچال

لاستیک باید تعویض شود

لاستیک درب یخچال از بخش‌هایی است که با هر بار باز بسته کردن درب یخچال، همواره درگیر می‌شود و با گذشت مدتی می‌تواند دچار پارگی و از کار افتادگی شود. و از علت بسته نشدن درب یخچال شما بشود شما می‌توانید با انجام این آزمایش مطمئن شوید که آیا درزگیر درب یخچال باید تعویض گردد یا خیر؟ ابتدا یک کاغذ بر دارید، میان بدنه و درب یخچال قرار دهید و سپس درب را ببندید، اگر کاغذ به راحتی خارج شد درزگیر درب یخچال شما باید تعویض شود اما اگر نتوانستید کاغذ را در بیاورید یا کاغذ پاره شده، درزگیر درب یخچال شما سالم است و نیازی به تعویض آن نیست.

درزگیر را چگونه تعویض کنیم؟

اگر می‌خواهید خودتان نسبت به تعویض درزگیر لاستیک اقدام کنید، ابتدا باید مدل یخچال خود را بدانید که در دفترچه راهنمای یخچال مدل آن ذکر شده است، اگر دفترچه راهنما ندارید ممکن است در کنار یا داخل یخچال مدل آن نوشته شده باشد. پس از خرید درزگیر لاستیکی ابتدا باید چند ساعت آن را درون آب گرم قرار دهید تا از حالت سفت بودن خارج شود. پس از درآوردن درزگیر قبلی لازم است به طور کامل محل نصب آن را تمیز کنید تا هنگام تعویض، درزگیر جدید روی بدنه یخچال به خوبی بچسبد. درزگیر یخچال می‌تواند هم با چسب و هم با پیچ به بدنه متصل شود که شما می‌توانید به آرامی و بدون عجله درزگیر جدید را بر روی محل نصب قرار دهید.

آیا یخچال تراز است؟

سوالی که می‌تواند دلیل اصلی بسته نشدن یخچال باشد، این است که آیا یخچال تراز است یا خیر؟ با گذشت زمان و به دلیل تغییراتی که ممکن است رخ دهد، احتمال دارد هر کدام از لوازم موجود در خانه از حالت تراز بودن خود خارج شوند. اگر یخچال تراز نباشد، درب یخچال وزن زیادی را به جای لولاها تحمل می‌کند و همین می‌تواند دلیلی بر بسته نشدن درب یخچال باشد.

شما می‌توانید برای تراز کردن یخچال خود از ابزار تراز کمک بگیرید و برای تراز کردن یخچال خود، اگر پایه‌های یخچال تان قابلیت تنظیم شدن را داشت، حتما پایه‌های را تنظیم کنید در غیر این صورت از مقوا یا چوب برای تراز کردن استفاده کنید.

سخن پایانی

در مقاله بالا از مجموعه تعمیرات سامسونگ درباره انواع مشکلاتی که مانع بسته شدن درب یخچال و عوارض آن توضیحاتی داده شد. در مجموع باید اشاره کرد که اگر می‌خواهید یخچال شما دچار مشکلاتی نظیر افتادگی درب و بسته نشدن درب یخچال نشود باید نکاتی که در این مقاله ذکر شد را رعایت کنید. و سعی کنید چند وقت یک بار از  طریق نمایندگی سامسونگ برای خود اقدام نمایید.

سعی کنید همواره از تمیز بودن لاستیک یا درزگیر یخچال مطمئن شوید، تراز نبودن یخچال می‌تواند یکی از مهم ترین دلایل برای بسته نشدن درب یخچال باشد. در مجموع اگر شما چندین سال است که از یک وسیله الکتریکی استفاده می‌کنید باید بدانید که هر وسیله عمر مفید مشخصی دارد و عمر مفید یخچال را می‌توانید از میزان سرمادهی و قدرت خنک کنندگی آن تشخیص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پانزده =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟