Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی سامسونگ | Sumsung

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی سامسونگ

کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی سامسونگ و علت آن

دایاک برد جاروبرقی هم از جمله قطعاتی است که در تنظیم مکش نقش دارد. این قطعه با تولید پالس هایی جریان ورودی به موتور را تنظیم کرده تا قدرت مکش موتور کم یا زیاد شود. اگر دوسر دایاک به حد ولتاژ مناسب نرسد اصلا جاروبرقی روشن نخواهد شد. برای تعمیر برد جاروبرقی سامسونگ خود میتوانید با نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید.

 

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر جاروبرقی سامسونگ خود با ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال در نمایندگی سامسونگ بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی

علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی و یا کاهش مکش آن می تواند ناشی از این عوامل باشد و این قسمت ها باید بررسی و عیب یابی شوند: لوله جاروبرقی/ فیلتر جاروبرقی / کیسه جاروبرقی / تسمه و واشر / لوله خرطومی جاروبرقی .

علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی

برای یافتن علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی بهتر است اول مطمئن شوید که عاملی موجب انسداد لوله ها نشده باشد. منظور ما از لوله در اینجا لوله های خرطومی و تلسکوپی هستند. لوله خرطومی آن قسمتی از لوله است که پلاستیکی و دارای انعطاف می باشد. لوله تلسکوپی هم بخش فلزی لوله جاروبرقی می باشد که اکثراً تلسکوپی برای تنظیم ارتفاع دارند و به همین علت تلسکوپی نام دارند.

دلیل گرفتگی لوله ها می تواند این باشد که شما یک شی بزرگی را جارو کرده باشید و این شی داخل یکی از این لوله ها بصورت افقی گیر کرده باشد. و رفته رفته موها و کرک ها به این شی بچسبد و تبدیل به تکه زباله ای شود که موجب انسداد در لوله ها و کاهش مکش دستگاه می شود.

برای اینکه از باز بودن جریان و مسیر عبور هوا در هریک از این دو لوله مطمئن شوید شما می توانید از یک شلنگ آب کمک بگیرید به این صورت که شلنگ را داخل لوله کنید و آن را هل دهید تا اگر زباله ای باشد خارج شود. با مشاهده ویدئو زیر در ادامه می توانید به خوبی علت کاهش مکش و مشکل کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی خود را بیابید.

به جز این مواردی که گفته شد پارگی و پوسیده بودن لوله خرطومی جاروبرقی نیز می تواند یکی از عوامل کاهش مکش باشد. اگر پارگی لوله خرطومی را دیدید و متوجه آن شدید، اگر پارگی به قسمت رابط و محفظه نزدیک بود باید لوله را از رابط جدا نمایید قسمت پاره شده را برش داده و دوباره لوله را به رابط وصل نمایید. اما اگر چک کردید و پارگی در وسط لوله بود می توانید با چسب زدن به طور موقت آن را رفع کنید. اما همانطور که گفتیم چسب زدن یک راه موقتی است و باید در فکر خرید یک خرطومی جدید برای جاروبرقی خودتان باشید.

علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی

سخن آخر

تمام موارد گفته شده مربوط به کاهش مکش جاروبرقی و علت کم و زیاد شدن دور موتور جاروبرقی بود. اما در مواقعی هم ممکن است عکس این موضوع یعنی کم و زیاد نشدن دور موتور جاروبرقی اتفاق بیفتد که آن هم یک ایراد است و باعث یکسره کار کردن دور موتور جاروبرقی خواهد شد. دلیل این امر خراب شدن پتانسیومتری است که بر روی بدنه یا دسته جاروبرقی می باشد و باید توسط تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟