خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

مهم ترین دلایل صدای بلند جاروبرقی سامسونگ

مهم ترین دلایل صدای بلند جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی سامسونگ زمانی که از شرایط فنی و سلامت خوبی برخوردار باشد، صدای زیادی ایجاد نمی کند. اما اگر صدای آن از آستانۀ تعیین شدۀ آن خارج شود و باعث آزار اهل خانه و حتی همسایه ها شود، نیاز به پیگیری و برطرف شدن دارد. در این مقاله از نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ به بررسی علت صدای بلند جاروبرقی سامسونگ می پردازد.

عوامل ایجاد صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ

در وضعیت عادی صدای جاروبرقی بستگی به مدل دستگاه و دور موتور آن دارد. اما گاهی اوقات مشاهده می شود که صدا از وضعیت عادی خود خارج شده و نشان دهنده بروز یک مشکل فنی یا شاید هم یک مشکل ساده در دستگاه می باشد. لذا در زمان مواجهه با صدای بیش از حد جاروبرقی، این قطعات را مورد بازدید قرار دهید:

  1. موتور جاروبرقی و متعلقات جانبی آن
  2. فیلترهای جاروبرقی و کیسه زباله دستگاه
  3. خرطومی، لوله تلسکوپی و سری جاروبرقی

نقص در مشکلاتی که در بالا گفتیم میتواند باعث افزایش صدای جاروبرقی بشود، در ادامه به صورت جزئی تر همراه با دلایل و راه کار رفع این مشکل به شما کاربران محترم آموزش داده ایم.

عوامل ایجاد صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ

اختلال در عملکرد موتور جاروبرقی سامسونگ

مهم ترین دلیل ایجاد صدا در جاروبرقی، موتور آن است. بنابراین زمانی که با صدای زیاد جاروبرقی سامسونگ مواجه می شوید، در نخستین گام باید موتور را مورد بررسی قرار دهید. البته صدای موتور را ابتدا روی دور کم گوش کنید و سپس با بالا بردن دور موتور، تغییرات صدا را بررسی کنید.

اگر موتور جاروبرقی سامسونگ شما با دور کم نیز صدای ناهنجار و غیرعادی تولید می‌کند، باید آن را به همراه تمامی قطعات جانبی مورد بازدید فنی قرار دهید که این کار به دلیل پرهزینه بودن، حضور یک نفر تعمیرکار مجرب را طلب می کند.

بروز مشکل در بلبرینگ ها

اگر شافت اصلی یا بلبرینگ های موتور جاروبرقی سامسونگ شما آسیب دیده باشد هم با صدای ناهنجار زیادی مواجه خواهید شد. البته بلبرینگ های جاروبرقی سامسونگ به دلیل کیفیت بالایی که این برند دارد، به ندرت دچار اختلال می‌شوند. بنابراین اگر جاروبرقی سامسونگ شما از مدل های بالا باشد، نباید در این مورد نگرانی خاصی داشته باشید. در مدل های قدیمی تر نیز می توانید با یک تعویض ساده بلبرینگ و سرویس دوبارۀ موتور، مشکل صدای آن را برطرف  کرد.

بروز مشکل در بلبرینگ ها

ورود اجسام خارجی به داخل فن موتور؛ علت صدای بلند جاروبرقی

گاهی اوقات به دلیل حذف کیسه و فیلترها، اجسام می توانند به راحتی وارد پروانه موتور شده و این قطعه را خراب کنند. هر گونه ایجاد اختلال در پروانه موتور هم باعث بالا رفتن صدای جاروبرقی می شود. برای بررسی پروانه موتور ابتدا باید قاب دستگاه و کلکتور را به طور کامل باز کنید. اگر پروانه از ظاهر سالمی برخوردار باشد، احتمالاً می‌توانید مشکل را با یک سرویس مجدد برطرف کنید. برای این منظور کافی است پروانه را یک بار با دست بچرخانید تا اگر گیر خاصی دارد، با کمی روغن کاری شافت، آن گیر برطرف شود با این کار صدای جاروبرقی شما نسبت به قبل کاهش خواهد یافت.

بروز عیب در کلکتور موتور

کلکتور قسمتی از موتور است که می تواند مشکلات اصلی موتور را ایجاد کند. اگر کلکتور اختلالی داشته باشد، صدای زیادی از جاروبرقی به گوش خواهد رسید. لذا ایراد کلکتور اگر به درستی برطرف نشود، می‌تواند باعث کاهش مکش موتور و ایجاد مشکلات جدی‌تری شود. معمولاً در چنین مواقعی مجموعۀ کلکتور و پروانه عوض می‌شوند که این کار فقط به وسیله سرویس کار مجرب صورت می پذیرد.

بروز عیب در کلکتور موتور

غفلت از فیلترها و صدای زیاد جاروبرقی

اگر فیلترهای جاروبرقی به طور مرتب عوض نشوند، می‌توانند تأثیر بدی بر روی دستگاه بگذارند و صدای زیادی ایجاد کنند. بنابراین با پایبندی به تعویض دوره ای فیلترها و استفاده از فیلتر تمیز می تواند بخش عمده ای از مشکلات آینده را برطرف سازد.

چگونگی تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ

نوع و تعداد فیلترهای جاروبرقی سامسونگ شما به مدل آن بستگی دارد. به طور کلی دستگاه‌های سامسونگ در دو قسمت فیلتر دارند:

  1. در قسمت خروجی هوا
  2. در بین کیسه و دریچه گردش هوای موتور

توصیه اکید می‌کنیم که از شستشو و استفاده مجدد از فیلترها بپرهیزید و همیشه از فیلتر جدید استفاده کنید. چرا که این کار باعث برهم خوردن مش فیلتر جاروبرقی می‌شود و مشکلات آلرژیک زیادی را برای ساکنین خانه به همراه می‌آورد.

چگونگی تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ

کار کردن طولانی مدت با جاروبرقی با دور بالا

طبیعی است که جاروبرقی سامسونگ در دورهای بالا صدای زیادی تولید کند. ولی به این نکته توجه داشته باشید که کار کردن جاروبرقی در دورهای بالا، گذشته از صدای زیاد می‌تواند مشکلات دیگری نیز به همراه داشته باشد:

* نخست این که دور زیاد موتور، مصرف برق را نیز افزایش می‌دهد.

* دوم این که استفاده طولانی مدت در دور زیاد، باعث تحمیل فشار بالایی به موتور می‌شود و استهلاک دستگاه را افزایش می‌دهد.

پر شدن کیسه زباله جاروبرقی

زمانی که کیسه زباله دستگاه پر است، موتور برای حفظ توان مکشی خود، توان زیادی مصرف می‌کند و به همین دلیل صدای آن افزایش پیدا می‌کند. بنابراین زمانی که احساس کردید حدود سه چهارم (75%) حجم کیسه پر شده است، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

پر شدن کیسه زباله

شکستگی بدنه جاروبرقی

گاهی اوقات صدای زیاد جاروبرقی، دلایل فنی ندارد؛ بلکه به دلیل شکستگی یا لقی بدنه آن است. لذا بهتر است یک بررسی چشمی نیز از بدنه جاروبرقی سامسونگ به عمل آورید تا در صورت خرابی آن، با استفاده از چسب قوی آن را اصلاح کنید. این کار نیاز به مراجعه به افراد فنی ندارد و از عهده هر کسی برمی‌آید.

بروز مشکل در لوله ها و سری جاروبرقی

هر گونه گرفتگی در لوله‌ها و سری جاروبرقی باعث می‌شود که دستگاه برای حفظ مکش خود توان زیادی مصرف کند؛ که به همین دلیل صدای دستگاه افزایش پیدا می‌کند. بنابراین هر از چند گاهی لوله‌های جاروبرقی را مورد بازدید قرار دهید و در صورت لزوم آنها را شستشو دهید.

بروز مشکل در لوله ها و سری جاروبرقی

سخن پایانی

جاروبرقی‌های سامسونگ به ندرت ممکن است به مشکل ایجاد سر و صدای زیاد مبتلا شوند. اما در صورت مواجهه با چنین موضوعی بهتر است نخست یک بازدید چشمی از روی بدنه دستگاه و به ترتیب تا داخل موتور بلبرینگ و متعلقات آن داشته باشید. فراموش نکنید که هر گونه دستکاری فنی و باز و بسته کردن موتور می‌تواند به کارکرد اصلی دستگاه آسیب وارد کند. بنابراین همیشه از یک سرویس کار مجرب کمک بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پنج =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟