خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ چیست؟

یکی از مهم ترین لوازم برقی در خانه، جاروبرقی می باشد؛ چرا که مهمترین نقش تمیز کردن را در خانه بر عهده دارد. همانطور که می دانید تمام لوازم الکتریکی مانند یخچال، لباسشویی و… پس از مدتی دچار مشکل می شوند، جاروبرقی نیز از این مسئله جدا نیست. یکی از رایج ترین مشکلات، روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ است که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. برای تعمیر جاروبرقی سامسونگ می توانید با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷ تماس بگیرید.

ما در این مقاله، تمام علت های روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ را بررسی می کنیم و راه رفع این مشکل را به شما عزیزان آموزش می دهیم، تا به راحتی آن را حل کنید. این نکته را بدانید که قطعات به کار رفته در مدل های مختلف جاروبرقی متفاوت است؛ اما علت روشن نشدن آنها با هم تفاوتی ندارد.

علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ

اکثر خانواده ها، آخرین روز هفته را به تمیز کردن خانه می پردازند. پس از گردگیری خانه، نوبت به جاروبرقی می رسد. حال، جاروبرقی را به پریز وصل کنید، اما در کمال ناباوری متوجه می شوید که هرچه دکمه آن را فشار می دهید، جاروبرقی روشن نمی شود. علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ چیست؟

علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ عبارت است از:

بیشتر بخوانید: چرا موتور جاروبرقی سامسونگ کار نمی کند؟

عدم وجود جریان برق در پریز

اولین علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ، برق آن است. ابتدا بررسی کنید پریزی که به آن جاروبرقی را وصل می کنید برق دارد. وجود جریان برق در پریز را می توانید به وسیله یک ولت متر امتحان کنید. رنج ولت متر را باید روی 250 ولت قرار دهید و برق را اندازه بگیرید. اگر پریز، برق نداشت و یا برق آن ضعیف بود باید برای تعمیر آن اقدام کنید؛ چرا که باعث روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ می شود.

عدم وجود جریان برق در پریز

معیوب بودن سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ

اصلی ترین علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ، معیوب بودن سیم جمع کن آن می باشد. معیوب بودن این قطعه باعث می شود برق وارد جاروبرقی نشود؛ به دلیل عدم اتصال سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره، برق به جاروبرقی نمی رسد و باعث روشن نشدن آن می شود. برای حل این مشکل بهتر است از یک تعمیرکار جاروبرقی سامسونگ کمک بخواهید؛ اما در غیر این صورت باید شاخک های فاز و نول را به حالت عمودی در آورده و قرقره را بر روی آنها بگذارید. با انجام این کار حلقه های گردان روی شاخک ها فشار وارد کرده و با حالت فنری که دارند باعث رسیدن جریان برق به دستگاه می شوند.

معیوب بودن سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ

بوجود آمدن قطعی در سیم رابط جاروبرقی

گاهی اوقات روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ به دلیل قطعی در سیم رابط برق آن می باشد. این قطعی ممکن است در دو شاخه، طول سیم و محل اتصال سیم به سیم جمع کن باشد. برای بررسی این مشکل و حل آن بهتر است از یک ولت متر استفاده کنید و مطمئن شوید برق به موتور جاروبرقی می رسد. برای انجام این کار لازم است درب جاروبرقی را باز کنید، سپس دوشاخه را به برق زده و با ولت سنج جریان برق را تست کنید.

به این دلیل که دستگاه به برق وصل شده، خیلی مراقب باید باشید؛ اما راه دیگری نیز برای حل این مشکل وجود دارد. می توانید بدون اتصال جاروبرقی به برق، سیم های رابط را به یک دیگر وصل کنید. سپس به وسیله یک اهم متر می توانید درستی سیم رابط را تشخیص دهید. اگر سیم رابط سالم باشد عقربه اهم متر حرکت می کند و اگر معیوب باشد عقربه حرکتی نمی کند. با تعویض کردن سیم می توانید مشکل را حل کنید.

بوجود آمدن قطعی در سیم رابط جاروبرقی

معیوب بودن کلید استارت و قطع جاروبرقی سامسونگ

روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ، ممکن است به علت معیوب بودن کلید استارت آن باشد. برای حل این مشکل بهتر است ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و به وسیله یک اهم متر بررسی کنید که کلید دستگاه سالم است یا خیر. اگر عقربه های اهم متر در حالت خاموش دستگاه، روی عدد بی نهایت قرار گرفت و یا اگر در حالت روشن دستگاه، عقربه روی عدد صفر قرار بگیرد، کلید سالم است؛ اما در غیر این صورت باید کلید را تعویض کنید. در برخی موارد، وجود گرد و غبار، فشار بیش از حد و وارد شدن ضربه، باعث معیوب شدن کلید استارت جاروبرقی سامسونگ می شود.

معیوب بودن کلید استارت و قطع جاروبرقی سامسونگ

بیشتر بخوانید: آشنایی با تعمیرات برد جاروبرقی سامسونگ

سوختن و ایراد در رله جاروبرقی سامسونگ

اکثر جاروبرقی ها دارای رله هستند که وظیفه آن روشن کردن جاروبرقی می باشد. هنگامی که این رله باز باشد، ولی کلید قدرت آن وصل نشود، جاروبرقی روشن نخواهد شد. در برخی از مواقع ممکن است رله بچسبد و یا اتصال آن به کلید قدرت دچار مشکل شود، در این صورت برای حل این مشکل باید از یک اهم متر استفاده کنید.

ابتدا سیم های متصل، به کلید روی دسته جاروبرقی را با اهم متر تست کنید. اگر کلید سالم بود، باید خوده رله را بررسی نمایید. برای بررسی رله باید جاروبرقی را به برق متصل کنید و سپس به وسیله یک پیچ گوشتی، دسته کلید قدرت رله را سفت کرده و جاروبرقی را روشن کنید. اگر جاروبرقی روشن شد که احتمالا مشکل در اتصال رله به کلید قدرت است؛ اما اگر جاروبرقی روشن نشد مشکل از قطعه دیگری می باشد که باید توسط تعمیرکار جاروبرقی بررسی شود.

رله قطعه ای کوچک در جاروبرقی می باشد که نقش آن در قطع و وصل کردن جریان می باشد. این قطعه اهمیت زیادی دارد و اگر برای آن اشکالی به وجود بیاید باید فوراً به تعمیر آن اقدام کنید چون معمولاً میان روشن نشدن جاروبرقی و خراب شدن رله ارتباط وجود دارد. طبق کاری که در بالا گفته شد می توانید تست کنید که آیا دلیل روشن نشدن جاروبرقی خرابی رله می باشد یا نه؟

کلیدی که بر روی دسته جاروبرقی وصل می شود باعث بسته شدن مدار رله می شود و جریان از آن عبور می کند.

دلیل پایین بودن ولتاژ رله چیست؟ می توان علت آن را دو مورد در نظر گرفت: 1- از سیم های نازک تر برای ایجاد ارتباط بین کلید و رله استفاده شود. 2- احتمال برق گرفتکی در حین کار با جاروبرقی به شدت کاهش می یابد.

سوختن و ایراد در رله جاروبرقی سامسونگ

معیوب بودن مدار سری موتور جاروبرقی سامسونگ

یکی دیگر از علت های روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ، معیوب بودن مدار سری موتور است. اگر در این مدار مشکلی بوجود بیاید باعث می شود دیگر اجزای جاروبرقی نیز از کار بیافتد. به وسیله یک اهم متر می توانید موتور را بررسی کنید و در صورت وجود ایراد، باید از یک تعمیرکار متخصص جاروبرقی کمک بخواهید تا مشکل را حل کند.

معیوب بودن مدار سری موتور جاروبرقی سامسونگ

سوختن و معیوب بودن موتور اصلی جاروبرقی سامسونگ

اگر پس از بررسی تمام دلایلی که باعث روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ می شود، باز هم مشکل حل نشد باید این احتمال را بدهید که موتور اصلی جاروبرقی سوخته است و به علائم سوختن موتور جاروبرقی توجه داشته باشید. برای بررسی این مشکل، باید موتور را مستقیما به برق وصل کنید. اگر موتور سوخته باشد روشن نمی شود. این نکته را بدانید که موتور جاروبرقی ابتدا نیم سوز می شود که در هنگام استفاده از آن با بوی بدی همراه است. پس از نیم سوز شدن، موتور به طور کامل می سوزد. برای تعویض موتور یا تعمیر آن، از یک تعمیرکار متخصص جاروبرقی کمک بخواهید.

سوختن و معیوب بودن موتور اصلی جاروبرقی سامسونگ

در این مقاله تمام دلایل روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ را بیان کردیم که با بررسی هریک از آنها می توانید مشکل را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟