Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
اصلی ترین دلایل ایجاد صدای بلند ماشین ظرفشویی سامسونگ

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت های تولید صدای بلند ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت های تولید صدای بلند ماشین ظرفشویی سامسونگ

صدای بلند ماشین ظرفشویی ، یکی از آزار دهنده ترین عواملی است که بسیاری از خانم های خانه دار به دنبال کشف علت آن هستند. البته در ابتدای این مقاله به شما اعلام کنیم که سر و صدای ماشین ظرفشویی جای نگرانی ندارد و مشکل آن قابل رفع است. سر و صدای ماشین ظرفشویی در تمامی برندها به چشم می خورد؛ ولی نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ امروز در این مقاله می‌خواهد شما را با علت سر و صدای ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا کند.

قطعات دخیل در سر و صدای ماشین ظرفشویی

خرابی قطعات ماشین ظرفشویی مهم‌ترین علت سر و صدای آن در حین کار است. قطعاتی که می‌توانند با خرابی خود باعث ایجاد سر و صدای ماشین ظرفشویی شوند عبارتند از:

 1. پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
 2. پمپ شستشوی ماشین ظرفشویی
 3. یاتاقان ماشین ظرفشویی
 4. سیستم آب پاش و به ویژه بازوی اسپری ماشین ظرفشویی
 5. مشکل در پمپ جت
 6. خرابی شیر برقی

البته عوامل دیگری نیز هستند که ارتباطی با خود ماشین ظرفشویی ندارند؛ ولی می‌توانند باعث ایجاد سر و صدا و صداهای ناهنجار ماشین ظرفشویی شوند. مثلاً تکه های شکستۀ ظروف قبلی و برخورد آنها با پره‌های پمپ خروجی و یا کارد یا قاشق و چنگال به جا مانده از شستشوهای قبلی.

قطعات دخیل در سر و صدای ماشین ظرفشویی

بروز اختلال در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

ناهنجارترین صداهایی که ممکن است از ماشین ظرفشویی به گوش برسند، مربوط به زمانی هستند که پمپ تخلیه کار خود را به خوبی انجام ندهد. این پمپ پس از پخش آب بر روی ظروف به منظور آغاز شستشو، به خروج آب های کثیف از ماشین ظرفشویی نیز کمک می کند. لذا اگر این پمپ دچار مشکل  یا بر اثر مواد غذایی به جا مانده دچار گرفتگی شود، می‌تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند بنابراین باید ضمن بررسی سالم بودن پمپ از مجاری عبور آب آن نیز اطمینان حاصل کرد.

ایجاد اختلال در پمپ شستشو

یکی دیگر از عوامل ایجاد سر و صدای ماشین ظرفشویی، پمپ شستشوی آن است که وظیفه دارد آبی که در ماشین ظرفشویی جمع شده است را با کمک بازوهای خود دوباره به چرخه شستشو برگرداند. لذا پسماندهای حاصل از غذاهای قبلی می‌توانند در این پمپ گیر کنند و عملکرد آن را با مشکل مواجه کنند و صدای ناهنجار ایجاد نمایند.

معیوب شدن یاتاقان های ماشین ظرفشویی

یاتاقان‌ها حلقه های پلاستیکی هستند که برای نگه داشتن اسپری های آب پاش نصب می شوند. اگر این قطعات دچار فرسودگی و خوردگی شوند، سر و صدای زیادی در داخل ماشین ظرفشویی ایجاد می‌کنند. در این صورت باید با هماهنگی یک سرویس کار متخصص، یاتاقان‌های معیوب را با یاتاقان‌های جدید و سالم جایگزین کرد.

معیوب شدن یاتاقان های ماشین ظرفشویی

بروز مشکل در بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

بازوهای آبپاش باید در حین عملیات شستشو، بر روی ظروف آب بپاشند. بنابراین زمانی که جسمی به آنها گیر کند، سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. چون قرار گرفتن ظروف بر سر راه آنها، چرخش آنها را با دشواری مواجه می کند. گذشته از این ممکن است به مرور زمان این بازوها نقش آبپاشی خود را انجام ندهند و صدای بیشتری ایجاد نمایند.

نصب غیر استاندارد ماشین ظرفشویی

گاه مشاهده می شود که دستگاه ماشین ظرفشویی هیچ مشکل فنی و خرابی قطعات ندارد و سر و صدای آن به دلیل تراز نبودن ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی نیز باید دقیقاً مثل ماشین‌های لباسشویی تراز باشند. ولی در غیر این صورت دچار مشکلات فنی و سر و صدای زیادی خواهند شد. لذا در زمان نصب ماشین ظرفشویی از یک نفر نصاب متخصص دعوت به همکاری کنید.

نصب غیر استاندارد ماشین ظرفشویی

مشکل در جت پمپ؛ علت صدای بلند ماشین ظرفشویی

جت پمپ ماشین ظرفشویی متشکل از روتو، پروانه آبفشان، کاسه نمد و سیم پیچ است. اگر روتو آن با مشکل رو به رو شود و خراب شوند در ماشین ظرفشویی سرو صدا ایجاد میکند. همچنین اگر قطعات دیگر جت پمپ مانند پروانه آبفشان بشکند یا خراب شود صدا هایی در دستگاه به وجود میاورد. که برای حل این مشکل حتما باید قطعات آسیب دیده جت پمپ را تعویض کنید. که در صورت تعویض، ماشین ظرفشویی دیگر صدایی از خود تولید نمیکند و در کمال آرامش و سکوت قابل استفاده است.

خرابی شیر برقی

شیر برقی ماشین ظرفشویی در هنگام کار کرد شروع به لرزش و ویبره در جای خود میکنند. که امکان دارد بعد از مدتی موجب گشاد شدن بویین در جای خود بشود، و باعث شود با گذشت زمان ایجاد سرو صدا کند و آرامش آشپزخانه شما را بهم بزند. برای رفع این مشکل میتوانید بویین آن را تعویض کنید و یا از یک متخصص این کار کمک بگیرید.

خرابی شیر برقی

دلیل صدای سوت از ماشین ظرفشویی

با اینکه ماشین ظرفشویی خانه شما سالم و بی نقص است اما امکان دارد به طور ناگهانی و غیر منتظره دستگاه در هنگام کار کردن شروع به سوت کشیدن بکند. که در ادامه ما برای شما دلایل آن را به طور کامل و گام به گام برای شما توضیح داده ایم.

 • شکستن ظروف داخل دستگاه
 • شکسته شدن ظرف به هر دلیل و گیر کردن داخل پمپ( در این لحضه دستگاه را فورا خاموش کنید و با دقت هر چیزی که در آن گیر کرده است را به آرامی خارج کنید تا موجب فشار و سوختن پمپ نشود)
 • نصب غیر استاندار و نامناسب( در صورتی که قطعات به درست در هم چفت نشوند و یا جای دستگاه نا میزان باشد باعث صدای سوت در دستگاه میشود)

صدای زوزه از کجا نشات میگیرد

زوزه کشیدن ماشین ظرفشویی، شاید در آن لحضه شکه شوید اما نگران نباشید این مشکل در ماشین ظرفشویی ها عادی و رایج است و به راحتی قابل حل است. البته دقت کنید این مشکل بیشتر در دستگاه های قدیمی اتفاق میوفتد. در ادامه راه های خلاص شدن از این صدای گوش خراش را برای شما توضیح داده ایم.

 • خراب شدن و فرسوده شدن پمپ دستگاه (پمپ از اصلی ترین قطعات است و توانایی کمک به آب پاش و تخلیه آب ماشین ظرفشویی را دارد)
 • گیر کردن تکه غذا در پمپ(گیر کردن اشیا کوچکی مانند باقی مانده غذا روی ظروف موجب زوزه کشیدن دستگاه میشود)
 • اختلال در بازوی آب پاش و کار نکردن آن هم میتواند از عوامل صدای گوش خراش بشود.

صدای زوزه از کجا نشات میگیرد

صدای تکان خوردن لباسشویی

اگر از ماشین ظرفشویی خود صدای کوبش شنیدین احتمالا دو دلیل دارد که به راحتی قابل حل است و اصلا جای نگرانی نیست، در ادامه آن ها را مطالعه میکنید.

ایجاد اختلال در آب رسانی

حتما همه شما دیده اید که هنگاهی که آب قطع میشود و هوای درون لوله ها با فشار بیرون می آید و موجب صدای کوبش میشود. این اتفاق میتواند در هر زمانی رخ دهد پس در صورت شنیدن این صدا شیر های آب را چک کنید و دستگاه را متوقف کنید و منتظر وصل شدن آب بشوید و در صورتی که مشکل از قطعی آب نبود حتما با یک لوکه کش تماس بگیرید.

متخل شدن کار بازو های آب پاش

امکان دارد که چیزی جلوی اسپری شدن آب را گرفته باشد. پس حتما توجه کنید در هنگام چیدن ظروف چیز اضافه ای مانند غذا یا آشغال را در داخل دستگاه نگذارید و حتما به چیدمان ظروف دقت کنید، چون امکان کج شدن ظروف و جلو گیری از آب پاشی هست.

صدای تلق تلق لباسشویی سامسونگ

اگر مدتی است دستگاه خود را استفاده نکرده اید و یا جدید است شنیدن این صدا عادیست. و چند لحضه بعد حل میشود، ولی اگر دستگاه خود را مدام استفاده میکنید و این صدا را شنیدید میتواند از موتور نشات بگیرد. برای رفع آن اول دستگاه را خالی کنید و بعد اجازه دهید دستگاه خالی به شوستشو ادامه دهد و بعد از تمام شدن حتما با یک تعمیر کار متخصص این کار تماس بگیرید. به هیچ وجح خودسرانه عمل نکنید چون امکان دارد آسیب های جبران ناپذیری به موتور دستگاه بزنید.

صدای تلق تلق لباسشویی سامسونگ

پیشگیری از سر و صدای ماشین ظرفشویی سامسونگ

در زمانی که با سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی مواجه می شوید، نخست تراز بودن محل و نصب صحیح آن را بررسی کنید

سپس مطمئن شوید که هیچ ظرف شکسته یا قاشق و چنگال باقی ‌مانده‌ از ظرفشویی قبلی در ماشین وجود نداشته باشد

بررسی کنید که هیچ مانعی بر سر راه پمپ ها و بازوهای دستگاه قرار نداشته باشد

اگر شیلنگ‌ها و پمپ‌ها دچار گرفتگی شده باشند، مواد زائد آنها را خارج کنید

از ظروف بلند و بزرگ که به بازوها گیر می کنند در داخل ماشین ظرفشویی استفاده نکنید

با این وجود اگر همچنان متوجه سر و صدای ناراحت کننده ماشین ظرفشویی سامسونگ هستید، موارد را به نمایندگی و خدمات بعد از فروش آن اطلاع دهید.

پیشگیری از سر و صدای ماشین ظرفشویی سامسونگ

سخن پایانی

زمانی که احساس می‌کنید ماشین  ظرفشویی شما سر و صدای خاصی پیدا کرده است، خیلی سریع به فکر رفع آن باشید؛ چرا که تداوم این مزاحمت می‌تواند گذشته از ایجاد ناراحتی برای اهل منزل، به مرور زمان به استهلاک بیش از پیش ماشین ظرفشویی شما نیز منجر شود.

لذا پس از بررسی‌های چشمی و ارزیابی مواردی که در بالا اشاره شد، در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات موارد را تنها از طریق مراکز تعمیرگاهی مجاز اطلاع دهید و از هر گونه دست بردن خودسرانه در ماشین ظرفشویی جدا بپرهیزید تا هزینه‌های ناشی از تعمیرات را دوچندان نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟