بوی بد ماشین ظرفشویی و رفع آن
بوی بد ماشین ظرفشویی و رفع آن
سپتامبر 14, 2021
خطرات قراردادن فویل در مایکروفر
اتفاقات ناشی از قراردادن فویل در مایکروفر
اکتبر 9, 2021
نمایش همه

علت بوی بد یخچال چیست؟

علت بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال چیست؟ چه دلایلی باعث ایجاد بوی بد در یخچال می‌شود؟ چرا در مواقعی، از یخچال بوی بد می‌آید؟

رفع بوی بد یخچال سامسونگ : شاید تمام سوال هایی که مشاهده می‌کنید، تا به حال بارهای برای شما نیز پیش آمده باشد که چرا یخچال بوی بد می‌دهد و یا چگونه می‌توان از این بوی بد جلوگیری کرد.

در این مقاله سعی داریم با یک آموزش جامع برای جلوگیری از بوی بد یخچال شما را با این مشکل آشنا کنیم و با رعایت نکات ذکر شده از این بوی بد رهایی یابید.

از متداول ترین مشکلاتی که می‌توان به آن اشاره کرد وجود بوی بد و نامطبوع یخچال است. برای اینکه بتوانید از این بوی بد پیشگیری کنید، باید روش‌های درست استفاده و نگهداری از یخچال را یاد بگیرید. هر یخچال با توجه به سال ساخت و شرکت تولید کننده، دفترچه راهنما و روش‌های مختلفی برای نگهداری صحیح را دارد؛ پس با رعایت روش‌های نگهداری یخچال، می‌توانید از ایجاد بوی بد در آن جلوگیری کنید.

دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد بوی بد در یخچال شوند، عبارت اند از:

وجود مواد غذایی فاسد در یخچال

به طور حتم می‌توان گفت که اصلی ترین دلیل برای بوی بد یخچال، فاسد شدن مواد غذایی درون آن است. البته این یکی از دلایلی است که می‌تواند برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یکی از مواد غذایی، چندین روز درون یخچال مانده باشد و قطعا اگر بیشتر از حد معمول درون یخچال مانده باشد، باعث ایجاد بوی بد در یخچال می‌شود.

بیشتر بخوانید:  بسته نشدن درب یخچال سامسونگ و علت آن

بر همین اساس هیچ وقت بیشتر از 3 روز غذا در یخچال نگهداری نکنید، زیرا هم برای سلامتی خودتان مضر است و هم بوی بدی را درون یخچال به وجود می‌آورد.

ریختن نوشیدنی‌ها و مایعات در یخچال

  • یکی دیگر از مهم ترین دلایل بوی بد یخچال می‌تواند ریختن نوشیدنی‌ها و مایعات درون یخچال باشد.
  • همواره از ریختن مایعاتی مانند شربت‌های دارویی و شیر (مخصوصا در تابستان) در یخچال جلوگیری کنید. شربت‌های دارویی به دلیل شیمیایی بودن و خاصیت چسبندگی می‌توانند باعث ایجاد بوی بسیار بد در یخچال شوند.
  • یکی دیگر از مایعاتی که در اثر فاسد شدن باعث بوی بد در یخچال می‌شود شیر است وقتی تاریخ انقضا شیر به اتمام رسیده باشد، بوی بسیار نامطبوعی خواهد داشت که حتما توصیه می‌شود قبل از اتمام تاریخ مصرف، آن را استفاده کرده باشید.
  • بنابراین می‌توان گفت بسیاری از نوشیدنی‌ها اگر بیش از حد درون یخچال نگهداری شوند، فاسد می‌شوند و می‌توانند یکی از دلایل بوی بد یخچال به حساب بیایند.

ریختن مواد غذایی در یخچال

  • همواره در تمیز کردن یخچال خود کوشا باشید و به هیچ وجه نگذارید مواد غذایی در یخچال شما ریخته شود.
  • ریختن مواد غذایی در یخچال و تمیز نکردن به موقع آن می‌تواند اصلی ترین دلیل برای بوی بد یخچال باشد.
  • توصیه می‌شود مواد غذایی را طوری درون یخچال قرار دهید که سرمای یخچال به همه قسمت‌های آن برسد، چرا که اگر اینگونه نباشد حتی مواد غذایی سالم هم می‌توانند فاسد شوند.

تمیز نکردن یخچال به مدت طولانی

یخچال نیز مانند دیگر لوازم موجود در خانه به نظافت و تمیز کردن احتیاج دارد و  اگر مدت تمیز کردن آن گذشته باشد، می‌تواند باعث ایجاد بوی بد در یخچال شود.

بیشتر بخوانید:  علت سروصدای یخچال سامسونگ

مهم ترین دلیل برای اینکه شما باید در زمان معین یخچال خود را نظافت کنید این است که شاید مواد غذایی در یخچال ریخته شده باشد و شما از آن بی خبر باشید، به همین دلیل توصیه می‌شود هر دو یا سه هفته یکبار یخچال خود را تمیز کنید که بوی بدی در یخچال به وجود نیاید.

خاموش بودن یخچال بیشتر از 72 ساعت

دلایلی نظیر قطعی برق و یا خرابی می‌توانند باعث خاموش شدن یخچال شوند. استفاده نکردن یخچال به مدت زیاد می‌تواند فاسد شدن مواد غذایی را به ارمغان بیاورد و چیزی جز بوی بد در یخچال از خود به جا نگذارد.

مواد غذایی وقتی در دمای بالا نگهداری می‌شوند، همواره به فاسد شدن نزدیک می‌شوند پس این مشکل را جدی بگیرید و از کار کردن همیشگی یخچال خود مطمئن شوید.

نقص فنی دلیل بوی بد یخچال

گاها پیش میاید که یک نقص فنی باعث بوی بد در یخچال شود. اگر سیستم هوادهی یخچال دچار مشکل شده باشد، می‌تواند دلیل بوی بد یخچال محسوب شود، این بخش یخچال به گونه‌ای است که اگر فضای لازم برای هوادهی به موتور یخچال را نداشته باشد به موتور آسیب جدی وارد می‌کند.

گاز یخچال هم می‌تواند یکی از دلایل بوی بد یخچال باشد، چرا که گاز یخچال وظیفه خنک نگه داشتن یخچال را دارد و به صورت شبانه روز در حال کار کردن است و در اثر نقص یا نشتی می‌تواند بوی بدی را در فضای یخچال پر کند.

آیا مارک یا برند یخچال در بوی بد آن موثر است؟

این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد، در جواب آن باید بگوییم که: خیر. به هیچ وجه مارک یا برند یخچال نمی‌تواند دلیلی بر بوی بد یخچال باشد. اگر نظافت یخچال را رعایت نکنید باعث ایجاد بوی بد می‌شود و هیچ ارتباطی با برند آن ندارد.

بیشتر بخوانید:  عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

موتور یخچال را تمیز کنید

بهتر است برای تمیز کردن موتور یخچال و یا تعمیر یخچال از تکنسین و تعمیرکار نمایندگی سامسونگ در تهران  کمک بگیرید، زیرا موتور قلب یخچال است و باید نسبت به آن حساس تر برخورد کنید. سعی کنید یخچال را در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید، زیرا عملکرد هوادهی آن بهتر می‌شود و از ایجاد بوی بد در یخچال جلوگیری می‌کند.

در مقاله بالا چند روش برای جلوگیری و همچنین رفع بوی بد یخچال گفته شد. شما می‌توانید با رعایت نکات ذکر شده از سلامت یخچال خود مطمئن شده و با تمیز کردن آن بوی بد موجود در یخچال خود را رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یک =