دلایل خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی
دلایل مهم آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی
سپتامبر 25, 2022
بوی بد ماشین ظرفشویی و رفع آن
علت بوی بد ماشین ظرفشویی و نحوه رفع آن
اکتبر 9, 2022
نمایش همه

علت بوی بد یخچال چیست؟

علت بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال چیست؟ چه دلایلی باعث ایجاد بوی بد در یخچال می‌شود؟ چرا در مواقعی، از یخچال بوی بد می‌آید؟ رفع بوی بد یخچال سامسونگ شاید تمام سوال هایی که مشاهده می‌کنید، تا به حال بارهای برای شما نیز پیش آمده باشد که چرا یخچال بوی بد می‌دهد و یا چگونه می‌توان از این بوی بد جلوگیری کرد. از متداول ترین مشکلاتی که می‌توان در یخچال ها به آن اشاره کرد وجود بوی بد و نامطبوع یخچال است. در این مقاله سعی داریم با یک آموزش جامع برای جلوگیری و رفع بوی بد یخچال را برای شما توضیح داده ام تا شما را با این مشکل آشنا کنیم و با رعایت نکات ذکر شده از این بوی بد رهایی یابید.

بیشتر بخوانید:  آموزش ریست کردن یخچال سامسونگ

دلایل متعدد به وجود آمدن بوی بد

برای اینکه بتوانید از این بوی بد پیشگیری کنید، باید روش‌های درست استفاده و نگهداری از یخچال را یاد بگیرید. هر یخچال با توجه به سال ساخت و شرکت تولید کننده، دفترچه راهنما و روش‌های مختلفی برای نگهداری صحیح را دارد؛ پس با رعایت روش‌های نگهداری یخچال، می‌توانید از ایجاد بوی بد در آن جلوگیری کنید. دلایل بوی بد از فاسد شدن مواد غذایی تا نقص فنی در یخچال شما میتواند باشد. بوی بد یخچال مشکل سخت و دشواری نیست که به دست شما حل نشود، پس ما برای شما موارد آن را به طور کامل و واضح برای شما توضیح داده ایم تا به راحتی از شر این بو خلاص شوید.

دلایل به وجود آمدن بوی بد

1. وجود مواد غذایی فاسد در یخچال

به طور حتم می‌توان گفت که اصلی ترین دلیل برای بوی بد یخچال، فاسد شدن مواد غذایی درون آن است. البته این یکی از دلایلی است که می‌تواند برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یکی از مواد غذایی، چندین روز درون یخچال مانده باشد و قطعا اگر بیشتر از حد معمول درون یخچال مانده باشد، باعث ایجاد بوی بد در یخچال می‌شود.

بر همین اساس هیچ وقت بیشتر از 3 روز غذا در یخچال نگهداری نکنید، زیرا هم برای سلامتی خودتان مضر است و هم بوی بدی را درون یخچال به وجود می‌آورد.

2. ریختن نوشیدنی‌ها و مایعات در یخچال

  • یکی دیگر از مهم ترین دلایل بوی بد یخچال می‌تواند ریختن نوشیدنی‌ها و مایعات درون یخچال باشد.
  • همواره از ریختن مایعاتی مانند شربت‌های دارویی و شیر (مخصوصا در تابستان) در یخچال جلوگیری کنید. شربت‌های دارویی به دلیل شیمیایی بودن و خاصیت چسبندگی می‌توانند باعث ایجاد بوی بسیار بد در یخچال شوند.
  • یکی دیگر از مایعاتی که در اثر فاسد شدن باعث بوی بد در یخچال می‌شود شیر است وقتی تاریخ انقضا شیر به اتمام رسیده باشد، بوی بسیار نامطبوعی خواهد داشت که حتما توصیه می‌شود قبل از اتمام تاریخ مصرف، آن را استفاده کرده باشید.
  • بنابراین می‌توان گفت بسیاری از نوشیدنی‌ها اگر بیش از حد درون یخچال نگهداری شوند، فاسد می‌شوند و می‌توانند یکی از دلایل بوی بد یخچال به حساب بیایند.

3. ریختن مواد غذایی در یخچال

  • همواره در تمیز کردن یخچال خود کوشا باشید و به هیچ وجه نگذارید مواد غذایی در یخچال شما ریخته شود.
  • ریختن مواد غذایی در یخچال و تمیز نکردن به موقع آن می‌تواند اصلی ترین دلیل برای بوی بد یخچال باشد.
  • توصیه می‌شود مواد غذایی را طوری درون یخچال قرار دهید که سرمای یخچال به همه قسمت‌های آن برسد، چرا که اگر اینگونه نباشد حتی مواد غذایی سالم هم می‌توانند فاسد شوند.

4. تمیز نکردن یخچال به مدت طولانی

یخچال نیز مانند دیگر لوازم موجود در خانه به نظافت و تمیز کردن احتیاج دارد و  اگر مدت تمیز کردن آن گذشته باشد، می‌تواند باعث ایجاد بوی بد در یخچال شود.

مهم ترین دلیل برای اینکه شما باید در زمان معین یخچال خود را نظافت کنید این است که شاید مواد غذایی در یخچال ریخته شده باشد و شما از آن بی خبر باشید، به همین دلیل توصیه می‌شود هر دو یا سه هفته یکبار یخچال خود را تمیز کنید که بوی بدی در یخچال به وجود نیاید.

5. خاموش بودن یخچال بیشتر از 72 ساعت

دلایلی نظیر قطعی برق و یا خرابی می‌توانند باعث خاموش شدن یخچال شوند. استفاده نکردن یخچال به مدت زیاد می‌تواند فاسد شدن مواد غذایی را به ارمغان بیاورد و چیزی جز بوی بد در یخچال از خود به جا نگذارد.

مواد غذایی وقتی در دمای بالا نگهداری می‌شوند، همواره به فاسد شدن نزدیک می‌شوند پس این مشکل را جدی بگیرید و از کار کردن همیشگی یخچال خود مطمئن شوید.

ایجاد اختلال در سخت افزار یخچال

6. بروز نقص فنی در یخچال

گاها پیش میاید که یک نقص فنی باعث بوی بد در یخچال شود. اگر سیستم هوادهی یخچال دچار مشکل شده باشد، می‌تواند دلیل بوی بد یخچال محسوب شود، این بخش یخچال به گونه‌ای است که اگر فضای لازم برای هوادهی به موتور یخچال را نداشته باشد به موتور آسیب جدی وارد می‌کند.

گاز یخچال هم می‌تواند یکی از دلایل بوی بد یخچال باشد، چرا که گاز یخچال وظیفه خنک نگه داشتن یخچال را دارد و به صورت شبانه روز در حال کار کردن است و در اثر نقص یا نشتی می‌تواند بوی بدی را در فضای یخچال پر کند.

آیا مارک یا برند یخچال در بوی بد آن موثر است؟

این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد، در جواب آن باید بگوییم که: خیر. به هیچ وجه مارک یا برند یخچال نمی‌تواند دلیلی بر بوی بد یخچال باشد. اگر نظافت یخچال را رعایت نکنید باعث ایجاد بوی بد می‌شود و هیچ ارتباطی با برند آن ندارد.

موتور یخچال را تمیز کنید

بهتر است برای تمیز کردن موتور یخچال و یا تعمیر یخچال از تکنسین و تعمیرکار نمایندگی سامسونگ در تهران کمک بگیرید، زیرا موتور قلب یخچال است و باید نسبت به آن حساس تر برخورد کنید. سعی کنید یخچال را در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید، زیرا عملکرد هوادهی آن بهتر می‌شود و از ایجاد بوی بد در یخچال جلوگیری می‌کند.

جلو گیری از بوی بد

پیشگیری از بوی بد

شما میتوانید یخچال خود را به صورت دوره ای تمیز کنید، از بوگیر های مخصوص یخچال استفاده کنید، میوه ها را حداکثر 10 روز در یخچال نگه دارد، بیش از 72 ساعت یخچال را خاموش نکنید بعضی از افراد یخچال خود را هنگام مسافرت از برق میکشند این موضوع باعث بوگرفتن یخچال میشود. میتوانید در یخچالتان لیمو، میخک، جوش شیرین، زغال، سیب زمینی و سرکه برای رفع بو استفاده کنید. همچنین برای به وجود نیامدن نقص فنی مانند خرابی قطره چکان یا خالی شدن گاز، یخچال خودتان را به صورت دوره ای به یک سرویس کار نشان بدهید.

با رعایت چند موضوع ساده و پیش پا افتاده میتوانید از بوگرفتن یخچال خانه خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید:  عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

سخن پایانی

در مقاله بالا چند روش برای جلوگیری و همچنین رفع بوی بد یخچال گفته شد. شما می‌توانید با رعایت نکات ذکر شده از سلامت یخچال خود مطمئن شده و با تمیز کردن آن بوی بد موجود در یخچال خود را رفع کنید. توجه کنید حتما در صورت حل نشدن مشکل به دست خودتان حتما با متخصصین و تعمیر کار های مجرب این حوزه مشورت کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x