خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تعمیر ترموستات یخچال سامسونگ

تعمیر ترموستات یخچال سامسونگ و نحوه تست آن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات داخل یخچال ترموستات می باشد. گاهی اوقات هوای گرم در داخل یخچال بیش از حد تولید می شود، با وجود این شرایط ترموستات به کمپرسور فرمان می دهد تا با شروع فعالیت دمای دستگاه را تنظیم کند. به طور کلی می توان بیان کرد که ترموستات وظیفه ی تنظیم دما را بر عهده دارد. در برخی از مواقع ممکن است متوجه شوید که در دمای یخچالتان اختلال ایجاد شده و یا نوسان دما پیدا کرده است. به همین دلیل قصد دارید تا از سلامت ترموستات دستگاهتان مطلع شوید. امروز در این مقاله می خواهیم به طور کامل درباره ی ترموستات یخچال و تست آن توضیح دهیم تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید. پس تا انتها همراه نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

نحوه تست ترموستات یخچال

  • یکی از روش هایی که از طریق آن می توانید سلامت ترموستات را تست کنید، بررسی کمپرسور می باشد. ابتدا برای این که مطمئن شوید یخچال به درستی کار می کند، جریان برق را چک کنید تا شاید قطع نشده باشد. اگر در جریان برق مشکلی وجود نداشت به سراغ کمپرسور بروید و به آن دست بزنید. سرد بودن این قطعه نشان دهنده ی کار نکردن آن می باشد، در نهایت می توان نتیجه گرفت که ترموستات دچار مشکل شده است.
  • ترموستات را تا انتهای درجه بچرخانید، سپس کمپرسور را با دقت بررسی کنید. اگر شروع به فعالیت نکرد حتما ترموستات معیوب شده است.
  • سیم های اصلی ترموستات را از یخچال جدا کنید و آنها را به هم دیگر بچسبانید. اگر پس از انجام این کار کمپرسور روشن شد، ترموستات سالم می باشد در غیر این صورت باید در اسرع وقت اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه کنید.

نحوه تست ترموستات یخچال

مراحل تست ترموستات با کمک اهم متر

1- ابتدا برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از خطر برق گرفتگی، دو شاخه ی یخچال را از پریز برق بیرون بیاورید. حتما پس از انجام این کار مطمئن شوید که جریان برق به درستی قطع شده است.

2- همانطور که می دانید ترموستات درون یک محفظه، نزدیک کمپرسور و در پشت یخچال نصب شده است. برای دسترسی راحت تر و آسان تر به این قطعه باید قاب را از روی آن بردارید. حواستان باشد که این کار را به آرامی انجام دهید در غیر این صورت به ترموستات آسیب وارد خواهید کرد.

3- ترموستات توسط یک سیم سنسور به یخچال متصل شده که شما باید این سیم را جدا کنید.

4- در این مرحله باید سیم های ترموستات را به اهم متر وصل کنید و سپس ولوم ترموستات را بچرخانید. در صورتی که اهم متر بوق زد، ترموستات سالم است و شما باید آن را مجددا در جای خود قرار بدهید. بوق نزدن اهم متر نشان دهنده ی خرابی ترموستات می باشد و باید در اسرع وقت اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید.

مراحل تست ترموستات با کمک اهم متر

پیچ ترموستات را بر روی چه دمایی تنظیم کنیم؟

ترموستات به دلیل اینکه یک وسیله ی مکانیکی است می تواند بدون دخالت شخص یا قطعه ی دیگری، فرمان قطع و وصل کمپرسور را بدهد و دمای یخچال را تنظیم کند. اگر بخواهیم واضح تر و کامل تر بیان کنیم باید گفت، اگر پیچ ترموستات را بر روی دمای 4 تنظیم کرده باشید تا زمانی که دمای یخچال به 4 نرسد، دستور قطع فعالیت به کمپرسور داده نمی شود. توصیه می کنیم که با شروع فصول مختلف سال اقدام به تنظیم مجدد پیچ ترموستات کنید زیرا با انجام این کار عمر مواد غذایی افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که هرچه عدد دما بزرگ تر باشد دمای محیط خنک تر بوده و هرچه عدد دما کوچک تر باشد، دمای محیط گرم تر خواهد بود. در نتیجه شما باید در فصل تابستان که درجه حرارت هوا بیشتر است، پیچ ترموستات را بر روی دمای 3 یا 4 تنظیم کنید. و اما در فصل زمستان بهتر است پیچ ترموستات را بر روی دمای 1 یا 2 قرار دهید. امروز در این مقاله برایتان به طور کامل درباره ی ترموستات یخچال و تست آن توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید. همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم ترموستات یکی از قطعه های مهم و اصلی یخچال می باشد در نتیجه اگر آسیب دید و دچار مشکل شد حتما در اسرع وقت اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید. این گونه در عملکرد دستگاه اختلال به وجود نمی آید و مواد غذایی سالم می مانند. اگر دانش و تخصص کافی برای انجام کار ها ندارید با یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای در نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

پیچ ترموستات را بر روی چه دمایی تنظیم کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟