خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

ترموستات یخچال

ترموستات یخچال سامسونگ و نحوه تست آن

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات داخل یخچال ترموستات می باشد. گاهی اوقات هوای گرم در داخل یخچال بیش از حد تولید می شود، با وجود این شرایط ترموستات به کمپرسور فرمان می دهد تا با شروع فعالیت دمای دستگاه را تنظیم کند. به طور کلی می توان بیان کرد که ترموستات وظیفه ی تنظیم دما را بر عهده دارد. در برخی از مواقع ممکن است متوجه شوید که در دمای یخچالتان اختلال ایجاد شده و یا نوسان دما پیدا کرده است. به همین دلیل قصد دارید تا از سلامت ترموستات دستگاهتان مطلع شوید. امروز در این مقاله می خواهیم به طور کامل درباره ی ترموستات یخچال و تست آن توضیح دهیم تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید. پس تا انتها همراه نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

شماره تلفن سامسونگ

نحوه تست ترموستات یخچال

  • یکی از روش هایی که از طریق آن می توانید سلامت ترموستات را تست کنید، بررسی کمپرسور می باشد. ابتدا برای این که مطمئن شوید یخچال به درستی کار می کند، جریان برق را چک کنید تا شاید قطع نشده باشد. اگر در جریان برق مشکلی وجود نداشت به سراغ کمپرسور بروید و به آن دست بزنید. سرد بودن این قطعه نشان دهنده ی کار نکردن آن می باشد، در نهایت می توان نتیجه گرفت که ترموستات دچار مشکل شده است.
  • ترموستات را تا انتهای درجه بچرخانید، سپس کمپرسور را با دقت بررسی کنید. اگر شروع به فعالیت نکرد حتما ترموستات معیوب شده است.
  • سیم های اصلی ترموستات را از یخچال جدا کنید و آنها را به هم دیگر بچسبانید. اگر پس از انجام این کار کمپرسور روشن شد، ترموستات سالم می باشد در غیر این صورت باید در اسرع وقت اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه کنید.

مراحل تست ترموستات با کمک اهم متر

1- ابتدا برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از خطر برق گرفتگی، دو شاخه ی یخچال را از پریز برق بیرون بیاورید. حتما پس از انجام این کار مطمئن شوید که جریان برق به درستی قطع شده است. 2- همانطور که می دانید ترموستات درون یک محفظه، نزدیک کمپرسور و در پشت یخچال نصب شده است. برای دسترسی راحت تر و آسان تر به این قطعه باید قاب را از روی آن بردارید. حواستان باشد که این کار را به آرامی انجام دهید در غیر این صورت به ترموستات آسیب وارد خواهید کرد. 3- ترموستات توسط یک سیم سنسور به یخچال متصل شده که شما باید این سیم را جدا کنید. 4- در این مرحله باید سیم های ترموستات را به اهم متر وصل کنید و سپس ولوم ترموستات را بچرخانید. در صورتی که اهم متر بوق زد، ترموستات سالم است و شما باید آن را مجددا در جای خود قرار بدهید. بوق نزدن اهم متر نشان دهنده ی خرابی ترموستات می باشد و باید در اسرع وقت اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید.

پیچ ترموستات را بر روی چه دمایی تنظیم کنیم؟

ترموستات به دلیل اینکه یک وسیله ی مکانیکی است می تواند بدون دخالت شخص یا قطعه ی دیگری، فرمان قطع و وصل کمپرسور را بدهد و دمای یخچال را تنظیم کند. اگر بخواهیم واضح تر و کامل تر بیان کنیم باید گفت، اگر پیچ ترموستات را بر روی دمای 4 تنظیم کرده باشید تا زمانی که دمای یخچال به 4 نرسد، دستور قطع فعالیت به کمپرسور داده نمی شود. توصیه می کنیم که با شروع فصول مختلف سال اقدام به تنظیم مجدد پیچ ترموستات کنید زیرا با انجام این کار عمر مواد غذایی افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که هرچه عدد دما بزرگ تر باشد دمای محیط خنک تر بوده و هرچه عدد دما کوچک تر باشد، دمای محیط گرم تر خواهد بود. در نتیجه شما باید در فصل تابستان که درجه حرارت هوا بیشتر است، پیچ ترموستات را بر روی دمای 3 یا 4 تنظیم کنید. و اما در فصل زمستان بهتر است پیچ ترموستات را بر روی دمای 1 یا 2 قرار دهید. امروز در این مقاله برایتان به طور کامل درباره ی ترموستات یخچال و تست آن توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید. همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم ترموستات یکی از قطعه های مهم و اصلی یخچال می باشد در نتیجه اگر آسیب دید و دچار مشکل شد حتما در اسرع وقت اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید. این گونه در عملکرد دستگاه اختلال به وجود نمی آید و مواد غذایی سالم می مانند. اگر دانش و تخصص کافی برای انجام کار ها ندارید با یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای در نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

نمایندگی سامسونگ

شماره و آدرس نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران مناطق تحت پوشش شعب شمال:

لواسانات، نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، شمیرانات، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا

021-22225007 021-88770355 021-26153912 مناطق تحت پوشش شعب غرب:

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، میدان المپیک

021-44449690 021-44768306 021-44768325 مناطق تحت پوشش شعب شرق:

تهران پارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی

021-77725710 021-33324070 021-77725711 021-77725710 مناطق تحت پوشش شعب شمال شرق:

گیشا، فاطمی، آرژانتین، عباس آباد، مطهری، فلسطین، توانیر، یوسف آباد، گاندی، امیرآباد

021-88779587 021-44768294 021-44768278 مناطق تحت پوشش شعب مرکز:

ستارخان، توحید، جمهوری، رودکی، مرتضوی، جیحون، آذربایجان، انقلاب، مهرآباد، استاد معین، جمالزاده، کارگر

021-66555774 مناطق تحت پوشش شعب جنوب:

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد

021-55186843