Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
آموزش تعویض فن یخچال سامسونگ | تعمیر فن یخچال سامسونگ در محل

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

آموزش مرحله ای تعویض فن یخچال سامسونگ

آموزش مرحله ای تعویض فن یخچال سامسونگ

تعویض فن یخچال سامسونگ را به دست نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ بسپارید.

فن یخچال سامسونگ

فن از جمله اجزای مهم یخچال است. کار فن، جا به جا کردن هوا و یا در اصل تعبیه کردن هواست. یعنی فن با گرفتن هوای گرم بیرون یخچال و تبدیل آن به هوای سرد به یخچال شما کمک میکند . در تمامی یخچال ها، علی الخصوص یخچال های جدید 4 فن وجود دارد. این فن های جدید با فن هایی که در یخچال های قدیمی سامسونگ به کار برده میشد، تفاوت زیادی دارند . در فن های قدیمی از ولتاژ برق شهری استفاده میشد و تک ولتاژ بودند و در حین کار یخچال فعالیت حداکثری داشتند. در صورتی که در یخچال های جدید بردی طراحی شده که وظیفه این برد تعیین قدرت جریان باد است.

خوشبختانه فن های جدید در یخچال سامسونگ از جمله فن هایی هستند که کمترین آسیب ممکن را برای طبیعت دارند. سامسونگ با تولید این فن های جدید مصرف انرژی را در یخچال های خود به حداقل رسانده است. این فن ها طول عمر بیشتری که دارند، عموما کمتر خراب میشوند و کمتر نیاز به تعویض پیدا می کنند.

انواع فن یخچال سامسونگ

از مهمترین انواع فن یخچال سامسونگ که باید با آن آشنا شوید، به شرح زیر است:

فن کمپرسور (فن خنک کننده)

این فن در پشت یخچال و در کنار کمپرسور آن قرار دارد و وظیفه ی آن خنک کردن کمپرسور یخچال است.

این فن در کنار فن دیگری قرار دارد و اگر احساس می کنید فن یخچال شما صدا میدهد ممکن است مشکل از همین فن باشد. برای تعویض آن میتوانید یخچال را از برق کشیده و هر گونه اتصالی که به آن است را چک کنید که انسدادی در آن ها وجود نداشته باشد. اگر انسدادی وجود نداشت به تعویض فن یخچال سامسونگ بپردازید. قیمت فن یخچال سامسونگ مدل کمپرسور را می توانید در طول روال تعمیرات از نماینده ارسالی استعلام نمایید. نمونه هایی که در رویه تعویض مورد استفاده قرار می گیرند کاملا اورجینال بوده و از ضمانت نامه طولانی مدت برخوردارند.

فن اپراتور (فن تبخیری)

این فن است که وظیفه ی برقرار کردن جریان هوا را در یخچال شما بر عهده دارد. این فن حالت دوکی شکل دارد. اگر در قسمت یخچال فریزر صدای ناهنجار میشنوید و یا یخچال شما سرمای سابق را ندارد مشکل میتواند از موتور این فن باشد. با تعویض فن یخچال سامسونگ مشکل شما برطرف خواهد شد.

فن داخل یخچال

فن داخل یخچال

فن داخل یخچال وظیفه ی خنک کردن و گردش هوای درون یخچال شما دارد . همچنین به فرآیند انجماد یخچال شما کمک میکند. خرابی فن داخل یخچال با صدا دادن و یا گرم شدن کابینت یخچال فریزر نشان داده می شود و یا عدم وجود سرمای کافی در یخچال، همچنین مداوم کار کردن کمپرسور . با دیدن این علائم باید به فکر تعویض فن داخل باشید. برای دسترسی به فن داخل یخچال باید اول کشوهای طبقات را از یخچال بیرون آورده و پیچ های روی کاور فن را با احتیاط باز کنید. وقتی پیچ های کاور بالایی را باز کنیم فن خنک کننده را میبینیم که هر فن سه سیم برق مستقیم دارد بعد از این کار فن خراب شده را خارج می کنیم. البته پروانه فن هم جدا میشود وقتی پروانه را جدا کردیم فن جدید را جایگزین و طبعاً پروانه هم باید تعویض شود. باید دقت کنید هنگام بستن پیچ های پروانه، پروانه به جایی گیر نکرده باشد و به راحتی با دست بچرخد. سپس کاور فن را با دقت و به گونه ای که سیم زیر آن قرار نداشته باشد جایگزین می کنیم. خارهای نگه دارنده کنار کاور را فیکس می کنیم و پیچ های نگهدارنده را هم محکم و با دقت می بندیم.

قیمت فن یخچال سامسونگ

قیمت فن یخچال سامسونگ به صورت کامل در جدول زیر شرح داده شده است که می توانید از آن جهت کسب اطلاعات سریع استفاده نمایید اما اگر در خصوص قیمتگذاری های ارائه شده سوال و یا ابهامی دارید حتما مطالب قرار داده شده در ادامه را مطالعه نمایید.

نوع مدل قیمت
فن 12vac سرامیکی جهت استعلام قیمت تماس بگیرید
فن 220vac فلزی جهت استعلام قیمت تماس بگیرید
فن 13vdc برد دار جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

قیمت فن یخچال سامسونگ به دلیل نوسانات ارزی هر روز در حال تغییر می باشند و نمی توان به طور قطعی برای این قطعه یک قیمت مشخصی را بیان کرد بنابراین برای کسب اطلاع دقیق با ما در تماس باشید. قیمت فن یخچال سامسونگ یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به بررسی و تحلیل آن بپردازیم اما بهتر است قبل از ورود به موضوع قیمت و هزینه ای که برای تهیه آن باید اختصاص داد، یک مرور کلی بر روی ماهیت و خاصیت فن داشته باشیم و در نهایت به اصل قضیه بپردازیم. فن یک قطعه بسیار مهم و کاربردی از یخچال فریزر می باشد که جهت تنظیم دمای دستگاه و جلوگیری از افزایش آن مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه تقریبا در تمامی مدل های فریزر و ساید بای ساید سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد. این کمپانی در برخی از مدل های تولید شده، در بخش یخچال هم از فن استفاده می نماید که جهت ایجاد یک محیط با دمای یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید: تعمیر ساید سامسونگ مدل روسو

فن یخچال سامسونگ با انتقال هوای سرد از کویل های اواپراتور موجب ایجاد سرمای بیشتر در کابین یخچال می شود تا یک سیکل دمایی منظم و مطبع را در دستگاه ایجاد نماید. علاوه بر موارد گفته شده، این قطعه یک وظیفه مهم دیگر بر عهده دارد و آن هم خنک سازی سایر قطعات استفاده شده در دستگاه می باشد. برخی از قطعات یخچال در حین فعالیت خود تولید گرما می کنند که اگر تولید دمای آنها مهار نشود آسیب دیده و عملکرد خود را از دست می دهند. فن یخچال سامسونگ جهت کاهش دمای این قطعات نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا از ایجاد مشکل و تخریب آنها جلوگیری شود.

قیمت فن یخچال سامسونگ

در صورتی که فن دچار آسیب شود، عملکرد و کارایی یخچال دچار مشکل شده و اختلالات بزرگی در روند فعالیت دستگاه ایجاد می شود. در صورت ایجاد عیب در این قطعه باید در کوتاه ترین بازه زمانی اقدام به برطرف سازی آن نمود تا از ایجاد آسیب در سایر قطعات جلوگیری شود. تعویض فن یخچال سامسونگ موضوعی است که اگر در زمان و شرایط مناسب خود صورت پذیرد، می توان از ایجاد خسارت به سایر بخش ها و افزایش هزینه ها به صورت جدی جلوگیری نمود. فن های مورد استفاده در یخچال های سامسونگ دارای قیمت های متفاوتی می باشند که این تفاوت در قیمت ها به دلیل راندمان و عملکرد متفاوت هریک از آنها می باشد. از طرف دیگر قیمت فن یخچال سامسونگ به اصل و یا غیر اصل بودن آن نیز بستگی دارد. نمونه های غیر اصل دارای کارایی و بازدهی پایین تری به نسبت انواع اورجینال می باشند که در نمایندگی های معتبر ضمانت نمی شوند. قیمت فن یخچال سامسونگ بر اساس برخی از پارامتر های تاثیرگذار تعیین می شوند که در زیر به برخی از این موارد اشاره شده است:

 • توان
 • میزان برق مصرفی
 • مدل
 • جنس تشکیل دهنده بدنه فن
 • میزان ولتاژ مورد نیاز
 • طول عمر

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، برخی از فاکتور های تعیین کننده قیمت فن یخچال سامسونگ می باشند که هریک از آنها به نحوی بر روی قیمت نهایی قطعه تاثیر می گذارند و موجب اختلاق در هزینه هریک از آنها می شوند. برخی از مدل های فن با جریان های پایین هم توان فعالیت داشته و نیاز دستگاه را به صورت کامل برطرف می سارند. این عمل موجب می شود که جریان کمتری را از یخچال به سمت خود هدایت کنند. کاربران گرارامی برای آگاهی از قیمت هریک از انواع فن یخچال سامسونگ می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل نمایید و آن را از کارشناسان استعلام نمایید. همچنین جهت تعویض و یا تعمیر فن می توانید هماهنگی های لازم را با آنان داشته باشید.

جهت استعلام قیمت فن یخچال سامسونگ با شماره 22225007-021 تماس حاصل نمایید.

علائم خرابی فن یخچال سامسونگ

لوازم مورد نیاز برای تعویض فن یخچال سامسونگ

 • پیچ گوشتی
 • سیم چین
 • نوار عایق
 • موتور فن جدید

مراحل تعویض فن یخچال سامسونگ

 1. یخچال را از برق بکشید. محتویات فریزر را تخلیه کنید.
 2. قفسه های فریزر و هر چیزی که داخل یخچال مانع رسیدن به فن میشود را بازکنید.
 3. دیواره ی عقبی یخچال را باز کنید . پنل را باز کنید تا فن را بتوانید مشاهده کنید.
 4. اتصالات موتور فن را بکشید تا بتوانید فن را جدا کنید. با گرفتن تیغه های فن آن را از جای خود در آورید.
 5. موتور جدید را در سر جای خود قرار دهید و تیغه ها را دوباره متصل کنید.
 6. اگر اتصالات موتور به دستی انجام نشد آن را دوباره باز کنید. سیم ها را از انتها با سیم چین ببرید. به قسمت هایی که بردید نوار عایق رنگی بزنید.
 7. اتصالات را درست مانند اول به موتور وصل کنید.
 8. تیغه ها را متصل کرده و پنل و دیواره ی یخچال را مجددا متصل کنید. و طبقه های فریزر را سر جای خود قرار دهید.

برای تعمیر یخچال سامسونگ خود از طریق نمایندگی های مجاز آن اقدام کنید.

تعویض فن یخچال سامسونگ : 22225007-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟