خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان

تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان

امروزه یکی از بهترین و رایج ترین وسایل سرمایش و گرمایش در فصل های تابستان و زمستان، استفاده از کولرهای گازی است. کولرهای گازی، از امکان مدیریت بالایی برای تنظیم دمای خانه و محیط کار برخوردارند. برخی از افراد با تنظیم دقیق درجه کولر در تابستان و زمستان آشنایی چندانی ندارند و به همین دلیل از یک سو از دستگاه کولر گازی خود راندمان چندان رضایت بخشی دریافت نمی کنند، و از سوی دیگر، متحمل هزینه های گزاف و قبض های نجومی برق می شوند. ضمن این که عدم تنظیم دقیق دمای مطلوب، به استهلاک سریع تر دستگاه نیز کمک می کند.

در این مقاله از سری مقالات نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ قصد داریم به شما کمک کنیم تا تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان خود را دریافت کنید.

تنظیم صحیح دمای کولر گازی در تابستان

کولرهای گازی در روزهای تابستان به طور پیوسته در حال کار هستند و به طور مداوم در حال مصرف برق می باشند. ضمناً به این نکته نیز توجه داشته باشید که مصرف برق کمپرسور کولر گازی، در مقایسه با کولرهای آبی بسیار بیشتر است. لذا اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تا به حال از کولر آبی استفاده می کرده اید، به این عادت روشن بودن مداوم کولر هم توجه داشته باشید تا ناگهان با قبض برق چند برابری مواجه نشوید. به همین دلیل، گزینش یک دمای بهینه و مقرون به صرفه در فصل تابستان، موضوع مهمی به شمار می رود که باید به آن توجه شود. حجم مصرفی کولر گازی شما به سه عامل بستگی دارد: دمای محیط خارج، دمای محیط داخل، و دمای تنظیم شده بر روی کولر گازی.

بیایید در این مورد به یک مثال توجه کنید: فرض کنید دمای محیط بیرون از خانۀ شما 32 درجۀ سانتیگراد باشد و شما برای کولر گازی خود دمای 27 درجه را در نظر گرفته اید. بدین ترتیب کولر گازی شما باید تا زمانی کار کند که بتواند دمای محیط را 5 درجه کاهش دهد (و از 32 به 27 درجۀ سانتیگراد برساند) و سپس به وضعیت فن یا تهویه تغییر کند. اگر شما به جای دمای 27، دمای 22 را انتخاب می کردید، طبیعی است که کولر گازی شما باید مدت زمان بیشتری کار می کرد تا محیط را 10 درجه خنک تر کند (یعنی از 32 درجه به 22 درجه برساند).

بنابراین، اگر کولر گازی خنک نمی کند، دمای تنظیم شده را کم نکنید؛ زیرا این کار تغییری در میزان سرمایش باد کولر گازی ندارد و فقط مدت کار آن را افزایش می دهد. بررسی های زیست محیطی و پزشکی صورت گرفته دربارۀ دمای بهینۀ بدن انسان در فصل تابستان، نشان داده اند که بهترین دمای بدن در طول فصل تابستان، در بازۀ 25-23 درجۀ سانتیگراد است. بدن انسان در این دما از بهترین و سالم ترین شرایط قرار دارد و یک حس متعادل (نه گرم و سرد) دارد. ضمن این که این دما برای کولر گازی سامسونگ نیز از بهترین و بهینه ترین دما در فصل تابستان برخوردار است و هزینۀ انرژی متعادلی را نیز تحمیل می کند.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در زمان بیرون بودن از خانه یا در زمان شب، می توانید دمای کولر گازی را 3-2 درجه بالاتر (یعنی در حدود 27-25 درجۀ سانتیگراد) تنظیم کنید؛ که البته با توجه به گستردگی جغرافیایی و تنوع دمایی حاکم بر کشور، این رقم با توجه به اقلیم منطقه تغییر می کند.

مقالات مرتبط: خنک نکردن کولرگازی 

تنظیم صحیح دمای کولرگازی در تابستان

تنظیم بهترین درجه کولر گازی در زمستان

در فصل زمستان نیز با توجه به دمای محیط و حجم عوامل برودتی و سرمایشی (نظیر یخ و برف) در اطراف محیط خانه یا محل کار، گستردۀ دمای قابل توصیه، در بازۀ 28-26 درجۀ سانتیگراد است. شایان ذکر است که این دما جنبۀ کلی دارد و در صورت حضور افراد بیمار، سالمند یا نوزاد در خانه، و همچنین با توجه به اقلیم منطقه، می تواند تغییر کند.

ضمن تأکید مجدد بر انجام بازدیدهای دوره ای دستگاه کولر گازی و رفع ایرادات احتمالی آن در طول سال، اگر بنا به هر دلیل با تنظیم دمای کولرگازی خود در فصول تابستان و زمستان مشکل دارید، حتماً با کارشناسان و تکنسین های متخصص تعمیر کولر گازی تماس بگیرید.

نکات مهم در تنظیم دمای بهینه برای کولر گازی

پیش از هر چیز، به عنوان یک سری اقدامات پیشگیرانه و مکمل برای کاهش هزینه ها در رابطه با محیط خانه یا دفتر کار خود، به این نکات توجه داشته باشید:

1)با استفاده از پرده ها، در تابستان اجازۀ ورود نور مستقیم خورشید به محیط داخل را ندهید تا متحمل هزینه های اضافی و استهلاک دستگاه نشوید. در فصل زمستان نیز با کنار زدن پرده ها، از نور خورشید برای کمک به گرمایش محیط داخل استفاده کنید.

2) با گرفتن تمام درزهای درب و پنجره ها، اجازۀ تبادل گرمایی بین محیط داخل و خارج را ندهید. در این مورد، استفاده از پنجره های دوجداره توصیه می شود.

3) در گزینش دستگاه کولر گازی، مطابق با استاندارد متراژ و فضای محیط عمل کنید تا در رسیدن به دمای مطلوب و مورد نظر به مشکل نخورید و با هزینۀ نامتعارف و استهلاک بالای دستگاه مواجه نشوید. ضمن این که عدم تطابق بین مدل دستگاه و مشخصات محیط، منجر به خاموش و روشن کردن مکرر دستگاه می شود که این امر نیز به استهلاک زودهنگام آن می انجامد.

نکات مهم در تنظیم دمای بهینه برای کولر گازی

4) بازدید دوره ای و سرویس دستگاه کولر گازی خود را جدی بگیرید تا پیش از از بروز اشکالات فنی، موفق به رفع آنان شوید.

5) استاندارد بودن گاز کولر گازی و شارژ به موقع آن، در عملکرد درست آن نیز نقش دارد. لذا بررسی شرایط شارژ گاز را نیز در چک لیست بازدید دوره ای کولرهای گازی لحاظ کنید.

مقالات مرتبط: شارژ گاز کولر گازی

6) اگر محیط های بیرون و درون دارای دمای یکسان هستند، کولر گازی خود را بر روی حالت فن قرار دهید تا ضمن بهره وری اقتصادی، از استهلاک کمتری نیز برخوردار باشد. البته بازدید دوره ای از فن کولر گازی را نیز در دستور کار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 20 =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟