خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تنظیم بهترین دما کولر گازی سامسونگ

تنظیم دما کولر گازی سامسونگ در زمستان و تابستان

فهرست مطالب

امروزه یکی از بهترین و رایج ترین وسایل سرمایش و گرمایش در فصل های تابستان و زمستان، استفاده از کولرهای گازی است. کولرهای گازی سامسونگ، از امکان مدیریت بالایی برای تنظیم دمای خانه و محیط کار برخوردارند. برخی از افراد با تنظیم دقیق دما در تابستان و زمستان آشنایی چندانی ندارند و به همین دلیل از یک سو از دستگاه کولرگازی خود راندمان چندان رضایت بخشی دریافت نمی کنند، و از سوی دیگر، متحمل هزینه های گراف و قبض های نجومی برق می شوند. ضمن این که عدم تنظیم دقیق دمای مطلوب، به استهلاک سریع تر دستگاه نیز کمک می کند.

در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بهترین تنظیم دما کولر گازی سامسونگ خود را دریافت کنید.

تنظیم دمای بهینه برای کولر گازی

پیش از هر چیز، به عنوان یک سری اقدامات پیشگیرانه و مکمل برای کاهش هزینه ها در رابطه با محیط خانه یا دفتر کار خود، به این نکات توجه داشته باشید:

1)با استفاده از پرده ها، در تابستان اجازۀ ورود نور مستقیم خورشید به محیط داخل را ندهید تا متحمل هزینه های اضافی و استهلاک دستگاه نشوید. در فصل زمستان نیز با کنار زدن پرده ها، از نور خورشید برای کمک به گرمایش محیط داخل استفاده کنید.

2) با گرفتن تمام درزهای درب و پنجره ها، اجازۀ تبادل گرمایی بین محیط داخل و خارج را ندهید. در این مورد، استفاده از پنجره های دوجداره توصیه می شود.

3) در گزینش دستگاه کولر گازی، مطابق با استاندارد متراژ و فضای محیط عمل کنید تا در رسیدن به دمای مطلوب و مورد نظر به مشکل نخورید و با هزینۀ نامتعارف و استهلاک بالای دستگاه مواجه نشوید. ضمن این که عدم تطابق بین مدل دستگاه و مشخصات محیط، منجر به خاموش و روشن کردن مکرر دستگاه می شود که این امر نیز به استهلاک زودهنگام آن می انجامد.

4) بازدید دوره ای و سرویس دستگاه کولر گازی سامسونگ خود را جدی بگیرید تا پیش از از بروز اشکالات فنی، موفق به رفع آنان شوید.

5) استاندارد بودن گاز کولر گازی و شارژ به موقع آن، در عملکرد درست آن نیز نقش دارد. لذا بررسی شرایط شارژ گاز را نیز در چک لیست بازدید دوره ای کولرهای گازی سامسونگ لحاظ کنید.

6) اگر محیط های بیرون و درون دارای دمای یکسان هستند، کولر گازی سامسونگ خود را بر روی حالت فن قرار دهید تا ضمن بهره وری اقتصادی، از استهلاک کمتری نیز برخوردار باشد. البته بازدید دوره ای از فن کولر گازی را نیز در دستور کار داشته باشید.

تنظیم بهترین دما کولر گازی

کولرهای گازی در روزهای تابستان به طور پیوسته در حال کار هستند و به طور مداوم در حال مصرف برق می باشند. ضمناً به این نکته نیز توجه داشته باشید که مصرف برق کمپرسور کولر گازی، در مقایسه با کولرهای آبی بسیار بیشتر است. لذا اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تا به حال از کولر آبی استفاده می کرده اید، به این عادت روشن بودن مداوم کولر هم توجه داشته باشید تا ناگهان با قبض برق چند برابری مواجه نشوید. به همین دلیل، گزینش یک دمای بهینه و مقرون به صرفه در فصل تابستان، موضوع مهمی به شمار می رود که باید به آن توجه شود. حجم مصرفی کولر گازی شما به سه عامل بستگی دارد: دمای محیط خارج، دمای محیط داخل، و دمای تنظیم شده بر روی کولر گازی.

بیایید در این مورد به یک مثال توجه کنید: فرض کنید دمای محیط بیرون از خانۀ شما 32 درجۀ سانتیگراد باشد و شما برای کولر گازی خود دمای 27 درجه را در نظر گرفته اید. بدین ترتیب کولر گازی شما باید تا زمانی کار کند که بتواند دمای محیط را 5 درجه کاهش دهد (و از 32 به 27 درجۀ سانتیگراد برساند) و سپس به وضعیت فن یا تهویه تغییر کند. اگر شما به جای دمای 27، دمای 22 را انتخاب می کردید، طبیعی است که کولر گازی شما باید مدت زمان بیشتری کار می کرد تا محیط را 10 درجه خنک تر کند (یعنی از 32 درجه به 22 درجه برساند).

تنظیم بهترین دما کولر گازی

بنابراین، اگر کولر گازی سامسونگ خنک نمی کند، دمای تنظیم شده را کم نکنید؛ زیرا این کار تغییری در میزان سرمایش باد کولر گازی ندارد و فقط مدت کار آن را افزایش می دهد. بررسی های زیست محیطی و پزشکی صورت گرفته دربارۀ دمای بهینۀ بدن انسان در فصل تابستان، نشان داده اند که بهترین دمای بدن در طول فصل تابستان، در بازۀ 25-23 درجۀ سانتیگراد است. بدن انسان در این دما از بهترین و سالم ترین شرایط قرار دارد و یک حس متعادل (نه گرم و سرد) دارد. ضمن این که این دما برای کولر گازی سامسونگ نیز از بهترین و بهینه ترین دما در فصل تابستان برخوردار است و هزینۀ انرژی متعادلی را نیز تحمیل می کند.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که در زمان بیرون بودن از خانه یا در زمان شب، می توانید دمای کولر گازی را 3-2 درجه بالاتر (یعنی در حدود 27-25 درجۀ سانتیگراد) تنظیم کنید؛ که البته با توجه به گستردگی جغرافیایی و تنوع دمایی حاکم بر کشور، این رقم با توجه به اقلیم منطقه تغییر می کند.

در فصل زمستان نیز با توجه به دمای محیط و حجم عوامل برودتی و سرمایشی (نظیر یخ و برف) در اطراف محیط خانه یا محل کار، گستردۀ دمای قابل توصیه، در بازۀ 28-26 درجۀ سانتیگراد است. شایان ذکر است که این دما جنبۀ کلی دارد و در صورت حضور افراد بیمار، سالمند یا نوزاد در خانه، و همچنین با توجه به اقلیم منطقه، می تواند تغییر کند.

ضمن تأکید مجدد بر انجام بازدیدهای دوره ای دستگاه کولر گازی سامسونگ و رفع ایرادات احتمالی آن در طول سال، اگر بنا به هر دلیل با تنظیم دمای کولرگازی سامسونگ خود در فصول تابستان و زمستان مشکل دارید، حتماً با کارشناسان و تکنسین های تعمیر کولر گازی سامسونگ تماس بگیرید.