Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
آشنایی با انواع ارور ماشین ظرفشویی و نحوه رفع آن - سامسونگ

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر بر روی صفحه نمایش موجود در ماشین ظرفشویی سامسونگ، ارور و خطاهایی مشاهده کردید، مطمئنا دستگاه دارای نواقصی است که باید به رفع آن اقدام نمایید. ما در این مقاله لیستی از انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را به صورت خلاصه مطرح می کنیم تا در صورت بروز هر یک از این موارد، راحتتر بتوانید مشکل پیش آمده را مورد بررسی قرار دهید. اگر اروری بر روی ماشین ظرفشویی شما دیده شد که در این لیست موجود نبود، حتما با نمایندگی مرکزی ظرفشویی سامسونگ در تهران با شماره تلفن ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. عیب یابی بعضی از این ارورها  به قدری سبک و راحت هستند که می توانید  بدون نیاز به تعمیرکار حرفه ای برطرف نمایید.

نکته: این ارور و خطاها فقط برای ماشین های ظرفشویی که دیجیتالی هستند، قابل رویت بوده و اگر ماشین شما قدیمی است، با چشمک زدن نواقص خود را مطرح می کند.

معرفی انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

در این قسمت می خواهیم انواع ارور مانند ارور 4e و 1e و.. را برای شما معرفی نماییم، در انتهای این مطالب همراه ما باشید.

ارور 1E

اگر بر روی صفحه نمایش ظرفشویی شما ارور ۱e مشاهده شده است، این بیانگر گرفتگی  و مسدود شدن در فیلتر ماشین ظرفشویی می باشد. حتما فیلتر ریزی که در پایین ماشین ظرفشویی است را تمیز کنید تا آب به راحتی از آن عبور کند، اگر با تمیز کردن این فیلتر، مجددا شاهد همان ارور بودید، با شماره تلفن نمایندگی سامسونگ ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

ارور 3C

این خطا بیانگر عملکرد پمپ می باشد، ممکن است که پمپ شکسته یا ترک برداشته باشد. مجددا ماشین ظرفشویی سامسونگ را خاموش کنید و عملیات را از ابتدا استارت بزنید، اگر باز هم شاهد همان خطا هستید باید با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تماس حاصل نمایید.

ارور 3E؛ ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

این خطا هنگامی مشاهده می شود که دمای آب بسیار بالاتر از ۱۷۶ درجه فارنهایت باشد. ابتدا بررسی کنید که دمای آب ظرفشویی را درست انتخاب کرده اید و اگر ایراد از تنظیمات نبود، با مرکز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

ارور 4E یا 4C

شاید برای خیلی از دارندگان ماشین ظرفشویی این خطا رخ داده باشد و بعد از تنظیمات این مشکل برطرف شده باشد. علت اصلی ارور ۴e، مربوط به آبرسانی در ماشین های سامسونگ می باشد. ابتدا از فشار آب و دمای آب به درون ماشین ظرفشویی اطمینان پیدا کنید. از شلنگهای flood safe برای ماشین های ظرفشویی سامسونگ استفاده نکنید، چرا که این شلنگها سازگار با ماشین نبوده و مدام شاهد ارور ۴e یا ۴c خواهید بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از روشن بودن منبع آب اطمینان کامل داشته باشید. اگر موارد مطرح شده برای شما مناسب نبود، با نمایندگی مربوطه تماس حاصل نمایید.

معرفی انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ-1

ارور 5C،SC،5E،SE

این ارورها زمانی مشاهده می شوند که ماشین ظرفشویی سامسونگ، آب موجود را نتواند تخلیه کند، که برای رفع این ارورها می توانید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ مراجعه نمایید، یا با تعمیرگاه سامسونگ در تهران برای گرفتن راهنمایی های لازم تماس حاصل نمایید.

ارور 7E

این ارور مربوط به مسدود بودن reflector آب می باشد. اگر ماشین ظرفشویی خود را تازه خریداری کرده اید، از باز بودن این reflector اطمینان پیدا کنید. اگر waterwall reflector به صورت درست در جای خود قرار نگرفته بشاد، باز شاهد ارور ۷e خواهید بود.

ارور 9E

ارور ۹e بیانگر کافی نبودن آب در درون ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد.ابتدا ماشین را از ظروف خالی نمایید، سپس مایع شوینده  را درون ماشین بریزید و عملیات شستن را تنظیم کنید، اگر مجددا این خطا رخ داد، ماشین خود را از برق بکشید و با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

ارور AP

ارور access point زمانی مشاهد می شود که ماشین ظرفشویی با موبایل شما ارتباط برقرار نکرده است. اگر قصد ارتباط با موبایل را ندارید، یک بار ماشین ظرفشویی را خاموش و روشن نمایید.

ارور bE،6E

ارور be یا ۶e برای زمانی اتفاق می افتد که پنل دکمه به هنگام روشن کردن، گیر کرده باشد. ابتدا ظرفشویی را خاموش کنید، سپس، تمامی کلید ها را یکبار امتحان نمایید، سپس، ماشین را روشن نمایید اگر این ارور مجددا ظاهر شد با مرکز پشتیبانی سامسونگ ارتباط برقرار کنید.

ارور CE

ارور ce برای زمانی نمایان می شود که کنترل پنل ماشین ظرفشویی سامسونگ، قادر به ارتباط با دیگر قطعات ماشین نباشد که ابتدا یک بار ماشین را خاموش و روشن نمایید. اگر مشکل پا برجا بود، با نمایندگی برای راهنمایی های بیشتر تماس بگیرید.

ارور HC،1E،IE

این ارورها بیانگر دمای بالا در ماشین ظرفشویی می باشد. ابتدا دکمه خاموش و روشن کردن ماشین را به اندازه ۳۰ ثانیه نگه دارید تا ماشین خاموش شود و مجددا ان را روشن نمایید. مایع ظرفشویی را در کشوی ماشین بریزید و فرایند شستشو را بدون حضور ظروف آغاز کنید. اگر این ارور مجددا نمایان شد، با نمایندگی سامسونگ تماس برای گرفتن مشاوره تماس بگیرید.

ارور HE

این ارور هم بیانگر تشخیص نادرست دمای داخل ماشین ظرفشویی است. یکبار فرایند شستشو را بدون حضور ظروف در ماشین ظرفشویی امتحان کنید، اگر ارور برطرف نشد، با پشتیبانی تماس بگیرید.

[irp posts=”3667″]

ارور OC، oE، 0C

زمانی که آب در درون ماشین ظرفشویی بیش از اندازه باشد، این خطا ها نمایان می شود، ابتدا آب را تخلیه کنید و سپس عمل شستشو را مجددا آغاز کنید.

معرفی انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ-2

ارور PC

این ارور، خطای موجود در zone wash را نشان میدهد که عموما با خاموش و روشن کردن و یا تنظیمات اولیه برای شستشو، این مشکل حل میشود. در غیر این صورت باید برای راهنمایی های بیشتر با نمایندگی سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

ارور PE

این ارور برای زمانی است که عملکرد نیمه بار  (Half load function) به درستی اجرا نشده باشد. ابتدا ماشین را خالی کنید و با ماشین خالی، عملیات نیمه بار را اجرا کنید. باز اگر این خطا مشاهده شد، با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

ارور TE

این ارور برای سنسور دما نمایان می شود. اگر دمای داخل ماشین بیش از اندازه گرم باشد، باز این خطا را مشاهده خواهید کرد، به ماشین اجازه استراحت بدهید و سپس فرایند شستشو را بدون حضور ظروف انجام دهید.

ما سعی کردیم که تمامی انواع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را برای شما معرفی نماییم. در صورت نیاز به پشتیبانی و یا داشتن سوال می توانید در انتهای مقاله برای ما پیام بگذارید یا با شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نوزده =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟