کم شدن پرتاب باد کولر گازی
کم شدن پرتاب باد کولر گازی
سپتامبر 12, 2021
آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی
آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی
ژوئن 6, 2022
نمایش همه

عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

رفع مشکل برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر یخچال خود با نمایندگی سامسونگ ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال در نمایندگی های ما بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

مطالبی که می خوانید به وسیله کارشناسان نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ جمع آوری آمده است و این محتوا دارای چندین دهه تجربه می باشد. امیدواریم شما با مطالعه این مقاله بتوانید سطح دانایی خود در این زمینه را بیشتر کنید. در مواقعی که آگاه می شوید یخچال سامسونگ شما خاموش شده است، امکان دارد کمی دچار اضطراب و نگرانی شوید، در این مواقع بهتر است بدون هیچ درنگی با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید. شما با خاطری آسوده می توانید تعمیر یخچال خود را به متخصصان این نمایندگی بسپارید و در زمانی کوتاه و با هزینه‌ای کم نسبت به تعمیر یخچال سامسونگ خود اقدام فرمایید.

یکی از مشکلاتی که بعد از سال ها استفاده و یا نگهداری بد، از یخچال به وجود می آید خاموش شدن یخچال سامسونگ است. یخچال های سامسونگ دارای تکنولوژی دقیق و پیشرفته ای هستند و کمتر پیش می آید که خرابی های بزرگ داشته باشند. یخچال‌ها ۲۴ ساعت، بی‌وقفه و بدون خاموش شدن کار می‌کنند، مگر اینکه بخواهید آن‌ها را تمیز یا یخ‌زدایی کنید؛ بنابراین خراب شدن بسیاری از اجزا در طول عمر آن‌ها عادی است.

عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ کار هر کسی نیست. کوچکترین خطا در تعمیر و یا استفاده از قطعات غیر اصل با کیفیت پایین می تواند زیان های جبران ناپذیری برای یخچال به بار بیاورد. پس اگر خاموش شدن یخچال سامسونگ یکی از مشکلات یخچال شماست با تماس با نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ برای همیشه از تعمیر درست یخچال خود اطمینان حاصل کنید. در ادامه این مطلب نگاهی به بیشترین علل خاموش شدن یخچال سامسونگ می اندازیم. مواردی که در ادامه برای شما شرح داده می شود دلایل اصلی خراب شدن این دستگاه می باشد که هر کدام را به صورت تخصصی بررسی می نماییم.

دلایل خاموش شدن یخچال سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی یخچال سامسونگ دلایل مختلفی دارد که تعمیرکار آن باید با دقت به عیب یابی بپردازد. در زیر برای شما مواردی که باعث این اتفاق می شود را ذکر نمودیم، پس با دقت مطالعه فرمایید.

 دلایل خاموش شدن یخچال سامسونگ

1- فیوز

ابتدا به صورت دقیق بررسی کنید که فیوز نپریده باشد و یا پریز برق اتصالی ندارد. مسیر سیم ها را بررسی کنید. اگر از سیم رابط استفاده می کنید آن را جدا کرده و یخچال را مستقیما به برق بزنید. در آخر ولتاژ خروجی را بررسی کنید.

2- ترموستات

ترموستات یکی از قطعات مهم یخچال است که در مواقع لزوم با خاموش و روشن کردن کمپرسور، سیستم خنک‌کننده‌ی یخچال را تنظیم می‌کند. اگر لامپ های داخلی یخچال روشن هستند اما یخچال از کار افتاده می تواند مشکل از ترموستات آن باشد.

ممکن است کلید ترموستات خراب شده باشد که با بررسی مدار الکتریکی به نتیجه خواهید رسید. در این صورت ترموستات یخچال فاز ورودی را به کمپرسور وارد نمی کند و کمپرسور یخچال قادر به حرکت نخواهد بود. اتصالات ورودی و خروجی ترموستات را به آرامی از آن جدا کنید و با استفاده از یک اهم متر صدای قطع و وصل شدن کلید ترموستات را بررسی کنید.

اگر با وصل کلید عقربه بطرف صفر منحرف و با قطع کلید عقربه بطرف بی نهایت باز گردد عیب از ترموستات نیست . در غیر این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض ترموستات دارید؛ که برای این کار می توانید با شماره ی ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ در هر ساعت شبانه روز تماس بگیرید.

نکته : اگر تمایل دارید خودتان در منزل این کار انجام دهید باید بدانید که اعمال فشار نامناسب بر روی ترموستات می تواند باعث تخلیه شدن گاز یخچال از لوله های موین شود و در این صورت ترموستات دیگر قابل تعمیر نخواهد بود.

3- تایمر یخ زدایی

یکی از دلایل خاموش شدن یخچال فریزر سامسونگ خرابی تایمر دیفراست یا همان یخ زدایی است. وظیفه ی اصلی تایمر  دیفراست این است که هیتر المنت را به کار انداخته و مانع برفک زدن فریزر و یخچال شما شود. تایمر یخچال را به طور کامل بررسی کنید اگر مشکل خاموش شدن یخچال سامسونگ از تایمر باشد باید آن را تعویض کنید.

4- اورلود

در صورت خراب بودن اورلود کمپرسور یخچال شما روشن نمی شود. ممکن است پلاتین های آن متصل نباشند که در این صورت به موتور الکتریکی کمپرسور ولتاژ نمی رسد. این اتصال را با اهم متر در حالیکه دو شاخه ی پریز را جدا کرده اید بررسی کنید. خرابی در این قطعه باعث می شود مدار الکتریکی یخچال قطع شود.

اورلود

5- کمپرسور

موتور کمپرسور را بررسی کنید. در خیلی از موارد خرابی موتور کمپرسور باعث خاموش شدن یخچال ساید سامسونگ می شود. یخچال را از برق بکشید بعد از دو ساعت آن را مجدد به برق زده اگر متوجه شدید که یخچال کار می کند مشکل از گرم شدن بیش از حد کمپرسور بوده است. در پایین ترین قسمت پشت یخچال رله کمپرسور واقع شده که باعث می شود کمپرسور کار کند این بخش را هم بررسی کنید.

نکته : یخچال فریزر سامسونگ شما باید ۳ اینچ یا ۷٫۵ سانت با دیوار و از بغل فاصله داشته باشد.  همچنین حداقل ۲٫۵ سانت از بالا آزاد باشد تا هوا رد و بدل بشود.

6- فن اوپراتور

اپراتور از قطعات موثر در تولید سرما برای یخچال فریزر می باشد. طراحی این قطعه به گونه‌ای صورت گرفته که در دریافت حرارت محیط یخچال و تامین سرمای مورد نیاز فضای درونی دستگاه موثر باشد. برای فهم بهتر می توان گفت وظیفه تعریف شده این قطعات تبدیل مایع به گاز در محیط یخچال می باشد که به آن عنوان تولید سرمای یخچال نیز داده‌ اند. به همین سبب مواقعی که یخچال سرد نمی شود اول به سراغ این قطعه می روند. این فن در پشت یخچال شما قرار دارد آن را بررسی کنید. برای بررسی های دقیق تر و تعمیر سریع یخچال سامسونگ خود میتوانید با شعب مختلف ما در تهران تماس بگیرید.

7- اشکال در برق ورودی

اشکال در برق ورودی

موقعی که برق ورودی به دستگاه نرسد، یخچال سامسونگ خاموش شده و به دنباله آن تمامی چراغ‌ها و بخش هایی که مرتبط به برق هستند از کار خواهند افتاد. برق ورودی شامل مواردی است که در ادامه به آن می پردازیم:

  • محافظ برق ورودی: که می توانید با یک فازمتر ویا ولت متر برق آن را بررسی نمایید. همچنین می توانید با استفاده از ولت متر، ولتاژ برقی که خارج می کند را اندازه بگیرید.
  • کابل ورودی و دو شاخه‌ی آن: به کمک مولتی متر(باید در حالت بیزر باشد) موقعیت دو رشته کابل را از ابتدای دوشاخه تا پایان کابل واررسی کنید.

8- برد کنترل الکترونیک

برد کنترل الکترونیک

در یخچال سامسونگ یکی از قطعات کاربردی و حائز اهمیت به حساب می آید. برق پس از کابل داخل برد کنترل شده و از آنجا به قطعات دیگری در یخچال با ولتاژ‌های متنوع پخش می شود. در مواقعی که یخچال خاموش است و کاری انجام نمی دهد، ممکن است در برد کنترل خرابی و یا مشکلی وجود داشته باشد. این برد از یک کیت و اجماع قطعاتی مانند ترانس، دیود، خازن، آی سی و ترانزیستور به وجود آمده است و در واقع از بخش‌هایی مثل خروجی، تغذیه و کنترل می باشد. خرابی برد کنترل می تواند علت خاموشی یخچال باشد و به طور معمول در قسمت کنترل و تغذیه اتفاق می افتد. تشخیص مشکل به صورت درست در این مواقع نیازمند افرادی با تجربه و متخصص در این حیطه می باشد. به وسیله تماس با کارشناسان ما می توانید تمامی مشکلات دستگاه خود را در کم ترین زمان و کاملا تخصصی رفع نمایید.

سوالات متداول

علت خاموشی یخچال سامسونگ در چه قطعاتی می تواند باشد؟

علل خاموشی ناگهانی یخچال فریزر سامسونگ دلایل مختلفی دارد، که در اینجا می خواهیم مواردی که شامل آن‌ها می شوند را ذکر کنیم. اشکال در قطعات اصلی ترین دلیل خاموش شدن یخچال سامسونگ به صورت ناگهانی می باشند؛ قطعاتی همچون: فیوز، ترموستات، تایمر یخ زدایی، اورلود، کمپرسور، فن اوپراتور، اشکال در برق ورودی و برد کنترل الکترونیک.

با کمک چه وسیله‌ای می توانیم برق ورودی را اندازه گیری کنیم؟

با استفاده از یک فازمتر ویا ولت متر می توان برق ورودی محافظ را اندازه گیری نمود. همچنین می توان با کمک گرفتن از ولت متر، ولتاژ برقی که محافظ برق ورودی از خود خارج می کند را اندازه گیری کرد.

معرفی دیگر خدمات تعمیرات سامسونگ

معرفی دیگر خدمات تعمیرات سامسونگ

نتیجه گیری

در این مقاله نگاهی به مواردی که باعث خاموش شدن یخچال می شوند، انداختیم. عواملی همچون خرابی کمپرسور، برد، داغی موتور، کاهش گاز مبرد و غیره . اگر یخچال شما دچار خرابی شده است، بهتر است با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس داشته باشید. این شرکت از با کیفیت‌ترین قطعات برای تعمیر یخچال شما استفاده می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناصرنوایی
میهمان
ناصرنوایی
10 ماه قبل

ابتدا تشکر می کنم از برنامه. های سایت شما که مطالب ارزنده ای اراعه می دهید

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x