علت نوسان دما یخچال سامسونگ
علت نوسان دما یخچال سامسونگ – علت ثابت نماندن دمای فریزر- رفع این مشکل
مارس 2, 2020
گرم شدن یخچال سامسونگ
دلایل گرم شدن یخچال سامسونگ
مارس 14, 2020
نمایش همه

عیب یابی برای خاموش شدن یخچال سامسونگ

خاموش شدن یخچال سامسونگ

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر یخچال خود با نمایندگی سامسونگ ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال در نمایندگی های ما بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

یکی از مشکلاتی که بعد از سال ها استفاده و یا نگهداری بد، از یخچال به وجود می آید خاموش شدن یخچال سامسونگ است. یخچال های سامسونگ دارای تکنولوژی دقیق و پیشرفته ای هستند و کمتر پیش می آید که خرابی های بزرگ داشته باشند.

یخچال‌ها ۲۴ ساعت، بی‌وقفه و بدون خاموش شدن کار می‌کنند، مگر اینکه بخواهید آن‌ها را تمیز یا یخ‌زدایی کنید؛ بنابراین خراب شدن بسیاری از اجزا در طول عمر آن‌ها عادی است.

نمایندگی مجاز شبانه روزی تعمیرات سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ کار هر کسی نیست. کوچکترین خطا در تعمیر و یا استفاده از قطعات غیر اصل با کیفیت پایین می تواند زیان های جبران ناپذیری برای یخچال به بار بیاورد. پس اگر خاموش شدن یخچال سامسونگ یکی از مشکلات یخچال شماست با تماس با نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ برای همیشه از تعمیر درست یخچال خود اطمینان حاصل کنید.

دلایل خاموش شدن یخچال سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی یخچال سامسونگ دلایل مختلفی دارد که تعمیرکار آن باید با دقت به عیب یابی بپردازد.

خاموش شدن ناگهانی یخچال سامسونگ
  • فیوز

ابتدا به صورت دقیق بررسی کنید که فیوز نپریده باشد و یا پریز برق اتصالی ندارد. مسیر سیم ها را بررسی کنید. اگر از سیم رابط استفاده می کنید آن را جدا کرده و یخچال را مستقیما به برق بزنید. در آخر ولتاژ خروجی را بررسی کنید.

  • ترموستات
بیشتر بخوانید:  نحوه تراز کردن یخچال

ترموستات یکی از قطعات مهم یخچال است که در مواقع لزوم با خاموش و روشن کردن کمپرسور، سیستم خنک‌کننده‌ی یخچال را تنظیم می‌کند. اگر لامپ های داخلی یخچال روشن هستند اما یخچال از کار افتاده می تواند مشکل از ترموستات آن باشد.

ممکن است کلید ترموستات خراب شده باشد که با بررسی مدار الکتریکی به نتیجه خواهید رسید. در این صورت ترموستات فاز ورودی را به کمپرسور وارد نمی کند و کمپرسور قادر به حرکت نخواهد بود. اتصالات ورودی و خروجی ترموستات را به آرامی از آن جدا کنید و با استفاده از یک اهم متر صدای قطع و وصل شدن کلید ترموستات را بررسی کنید. اگر با وصل کلید عقربه بطرف صفر منحرف و با قطع کلید عقربه بطرف بی نهایت باز گردد عیب از ترموستات نیست . در غیر این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض ترموستات دارید . که برای این کار می توانید با شماره ی ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ در هر ساعت شبانه روز تماس بگیرید.

نکته : اگر تمایل دارید خودتان در منزل این کار انجام دهید باید بدانید که اعمال فشار نامناسب بر روی ترموستات می تواند باعث تخلیه شدن گاز از لوله های مویین شود و در این صورت ترموستات دیگر قابل تعمیر نخواهد بود.

  • تایمر یخ زدایی

یکی از دلایل خاموش شدن یخچال فریزر سامسونگ خرابی تایمر دیفراست یا همان یخ زدایی است. وظیفه ی اصلی تایمر  دیفراست این است که هیتر المنت را به کار انداخته و مانع برفک زدن فریزر و یخچال شما شود.

تایمر یخچال را به طور کامل بررسی کنید اگر مشکل خاموش شدن یخچال سامسونگ از تایمر باشد باید آن را تعویض کنید.

  • اورلود
بیشتر بخوانید:  علت سروصدای یخچال سامسونگ

در صورت خراب بودن اورلود کمپرسور یخچال شما روشن نمی شود. ممکن است پلاتین های آن متصل نباشند که در این صورت به موتور الکتریکی کمپرسور ولتاژ نمی رسد. این اتصال را با اهم متر در حالیکه دو شاخه ی پریز را جدا کرده اید بررسی کنید. خرابی در این قطعه باعث می شود مدار الکتریکی یخچال قطع شود.

خاموش شدن یخچال فریزر سامسونگ
  • کمپرسور

موتور کمپرسور را بررسی کنید. در خیلی از موارد خرابی موتور کمپرسور باعث خاموش شدن یخچال ساید سامسونگ می شود. یخچال را از برق بکشید بعد از دو ساعت آن را مجدد به برق زده اگر متوجه شدید که یخچال کار می کند مشکل از گرم شدن بیش از حد کمپرسور بوده است.

در پایین ترین قسمت پشت یخچال رله کمپرسور واقع شده که باعث می شود کمپرسور کار کند این بخش را هم بررسی کنید.

نکته : یخچال فریزر سامسونگ شما باید ۳ اینچ یا ۷٫۵ سانت با دیوار و از بغل فاصله داشته باشد.  همچنین حداقل ۲٫۵ سانت از بالا آزاد باشد تا هوا رد و بدل بشود.

  • فن اوپراتور

این فن در پشت یخچال شما قرار دارد آن را بررسی کنید.

برای بررسی های دقیق تر و تعمیر سریع یخچال سامسونگ خود میتوانید با شعب مختلف ما در تهران تماس بگیرید.

نمایندگی سامسونگ

معرفی دیگر خدمات تعمیرات سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =