خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

چرا کولر گازی سامسونگ، خنک نمی کند؟

چرا کولر گازی سامسونگ، خنک نمی کند؟

هنگامی که تابستان فرا می رسد، همه ما نیاز داریم تا از کولر گازی و پنکه بدون ایراد استفاده کنیم؛ اما برای اینکه کولر گازی که از آن استفاده می کنیم، تمام تابستان را بدون مشکل، خانه و محل کارمان را خنک کند و ما از آن لذت ببریم، باید هر چند وقت یک بار و به صورت دوره ای آن را سرویس نماییم. سرویس کولر گازی سامسونگ باعث می شود که دیگر با مشکل خراب شدن ناگهانی و خنک نکردن کولرگازی سامسونگ، رو به رو نشوید و با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

در اینجا سوالاتی ذهنمان را درگیر خود می کند، در هنگام خراب شدن کولر گازی سامسونگ چه اقدامی را انجام دهیم؟ یا چرا کولر گازی خنک نمی کند؟ علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست؟ و…

این مطلب، برای پاسخ به تمام سوالات شما بسیار کار آمد خواهد بود، با مطالعه آن می توانید در خانه به راحتی کولر گازی سامسونگ را عیب یابی کنید و در صورت لزوم مشکل را رفع کنید؛ اما اگر قادر به رفع مشکل نبودید می توانید با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

چرا کولر گازی سامسونگ خنک نمی کند؟

اولین علتی که پس از گرم شدن باد کولر گازی سامسونگ به ذهن افراد می رسد، خراب شدن سیستم خنک کننده آن است. خنک شدن هوای کولر گازی، از طریق یک واکنش شیمیایی ساده، در سیستم آن صورت می گیرد. اگر مشکلی در این سیستم بوجود بیاید یا با نشتی گاز کولر مواجه شوید، قطعا با مشکل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ رو به رو خواهید شد.

سرد نکردن کولر گازی سامسونگ علت های دیگری نیز دارد که به بررسی آنان می پردازیم. این مشکلات عبارتند از:

 1. خراب بودن ترموستات کولر گازی
 2. پوسیدگی و خراب بودن سیم های رابط ترموستات و موتور کولر گازی
 3. ایراد در موتور اصلی کولر گازی سامسونگ
 4. کثیف بودن فیلتر هوا
 5. خراب بودن فن کولر گازی
 6. انجام نشدن به موقع سرویس کولر گازی و قرار گرفتن کمپرسور در مسیر مستقیم نور خورشید
 7. خراب شدن برد کولر گازی

اگر کولر گازی شما با بررسی و شارژ گاز، باز هم هوای خنک بیرون نمی داد، در قدم اول، باید ترموستات آن را چک کنید. برای امنیت بیشتر، ابتدا برق کولر گازی را قطع کرده، سپس سیم هایی که به آن وصل شده است را جدا کرده و به وسیله یک اهم متر از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. اگر ترموستات کولر گازی سامسونگ سالم باشد، عقربه های اهم متر جا به جا می شود؛ اما اگر عقربه آن ثابت بماند، ترموستات دچار ایراد شده است و باید آن را تعمیر کنید. با تعمیر آن مشکل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ حل می شود.

در قدم دوم، باید سیم های ترموستات را بررسی کنید، تا اگر مشکلی دارند برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. سپس سیم های مربوط به موتور را جدا کرده و آنها را نیز بررسی کنید، اگر سیم های رابط موتور خراب شده باشند، با تعمیر و یا تعویض آنها، مشکل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ را به راحتی حل خواهید کرد.

چرا کولر گازی سامسونگ خنک نمی کند؟

در قدم سوم، پس از بررسی موارد بالا، اگر همچنان مشکل حل نشده بود، باید موتور اصلی کولر گازی را بررسی کنید. برای این کار، به یک اهم متر نیاز دارید، که به وسیله آن باید سه پایه کمپرسور کولر گازی را بررسی کنید. اگر عقربه اهم متر حرکت کرد، موتور کولر گازی شما سالم است، در غیر این صورت باید آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید.

قدم چهارم، تمیز بودن فیلتر هوای کولر گازی است. اگر مدت زیادی است که از کولر گازی استفاده می کنید، باید بدانید که به مرور زمان گرد و غبار باعث انسداد، فیلتر هوای آن خواهند شد. در صورت مسدود بودن فیلتر هوا، روشن کردن کولر گازی و خارج شدن هوای سرد از آن، باعث انسداد بیشتر فیلتر می شود. شما می توانید، با یک برس و صابون آن را کاملا تمیز کنید. با تمیز کردن فیلتر مشکل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ حل می شود.

در قدم پنجم، برای حل مشکل خنک نشدن کولر گازی باید فن و موتور فن آن را بررسی کنید. اگر فن به درستی کار نکند، باعث می شود برق به موتور اصلی کولر گازی نرسد و یا دچار نشتی شود. برای حل این مشکل باید از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید؛ زیرا تعمیر و تعویض فن موتور کار پیچیده و تخصصی می باشد و هرکسی قادر به انجام آن نیست.

در قدم ششم، سرویس نکردن به موقع کولر گازی می تواند علتی برای خنک نکردن یا بیرون دادن باد گرم از آن باشد؛ اما اگر کمپرسور کولر گازی نیز در مسیر مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، این گرما باعث می شود دیگر کولر گازی، خنکی لازم را نداشته باشد. با تغییر دادن مکان آن می توانید مشکل سرد نکردن کولر گازی سامسونگ را حل کنید.

در قدم هفتم، خرابی برد فرمانی یا مدار الکترونیکی کولر گازی سامسونگ نیز، باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی می شود مانند، خنک نکردن، خاموش شدن کولر گازی و … که حل کردن این مشکل از عهده شما خارج است و باید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ تماس بگیرید.

علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن کولر گازی سامسونگ

اگر با مشکل خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن کولر گازی سامسونگ مواجه شدید باید مشکل را در موارد زیر بررسی کنید:

 1. خرابی برد
 2. خرابی ترموستات کولر
 3. خرابی کمپرسور
 4. کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

با بررسی هریک از موارد، می توانید مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی سامسونگ را بررسی کنید. این نکته را بدانید که کولر گازی گهگاهی به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می شود که علت آن بالا بودن آمپر مصرفی است و جای نگرانی ندارد.

نشت آب و آبریزی کولر گازی

یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی، نشت آب از داخل آن می باشد. علت این مشکل انسداد لوله خروجی آب کولر گازی است. قبل از هر اقدامی، ابتدا کولر گازی را خاموش کنید، تا به قسمت های دیگر آن آسیب وارد نشود. سپس می توانید، گرفتگی و انسداد لوله خروجی را باز کنید؛ اما اگر اینکار برای شما دشوار بود با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید.

در فصول گرم سال مثل، تابستان که روز ها بسیار گرم می باشد؛ در زیر کولر گازی نشتی آب را مشاهده می کنید، که یک امر طبیعی خواهد بود. در فصل های سرد سال نیز کولر گازی یخ می زند، آب شدن یخ ها نیز باعث می شود، از بیرون کولر گازی آب خارج شود؛ اما اگر نشتی آب از بیرون کولر گازی دلیل دیگری داشت، ابتدا فیلتر آن را تمیز کنید. اگر مشکل حل نشد با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. سرویس کردن کولر گازی، هر چند ماه یک بار باعث جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات احتمالی خواهد شد.

علت یخ زدن کولر گازی و ایجاد برفک روی لوله های آن

برفک زدن لوله های کولر گازی یا لوله های کندانسور یکی از نشانه های کاهش میزان شارژ گاز یا کثیف بودن فیلتر آن است. هنگامی که کولر گازی را خاموش می کنید، برفک ها ذوب می شوند و نشتی آب را از داخل کولر گازی سامسونگ بوجود می آورند. پس از آب شدن کامل برفک ها، ابتدا کولر گازی را شارژ کرده، سپس فیلتر آن را تمیز کنید. پس از انجام کار های گفته شده، می توانید کولر گازی را روشن کنید.

علت کار کردن مداوم کولر گازی و خاموش نشدن آن

کولر گازی سامسونگ، پس از رسیدن به دمای تنظیم شده بطور خودکار خاموش می شود؛ اما خاموش نشدن کولر گازی حتی پس از رسیدن به دمای تنظیم شده، می تواند از خراب بودن ترموستات آن باشد. در بعضی از موارد، خارج شدن سنسور از موقعیت خود و اشکال در کنترل الکترونیکی نیز، علت خاموش نشدن کولر گازی می باشد.

کار کردن مداوم کولر گازی و خاموش نشدن آن، یکی از دلایل زیر می باشد:

 1. خراب بودن ترموستات
 2. روشن نشدن سیستم مرکزی
 3. کوتاهی کابل
 4. گیر افتادن فن کولر

سخن پایانی

دلایل خاموش نشدن کولر گازی سامسونگ باید توسط تعمیرکار متخصص صورت پذیرد. با بررسی، تمام مواردی که برای شما ذکر شد، می توانید مشکلات احتمالی که برای کولر گازی سامسونگ پیش می آید را برطرف کنید. در صورت لزوم برای سرویس و عیب یابی با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟
علت-تخلیه-نشدن-آب-لباسشویی-سامسونگ-چیست-شاخص
علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
شارژ گاز یخچال سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ
دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
علت یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
عیب یابی مشکلات یخچال سامسونگ
تعمیر-برد-مایکروفر-سامسونگ--شاخص
تعمیر برد مایکروفر سامسونگ
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
تنظیم بهترین درجه کولر گازی در تابستان و زمستان
ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست و بدون دکمه ریست
نحوه ی ریست کردن لباسشویی سامسونگ
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟
دلایل بسته نشدن درب یخچال سامسونگ چیست؟