Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
علل کار نکردن موتور جاروبرقی سامسونگ | Sumsung

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

چرا موتور جاروبرقی سامسونگ کار نمی کند؟

جاروبرقی یکی از وسایلی است که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و نقش به سزایی در تمام خانه ها ایفا می کند و درواقع، جز پرکار بردترین وسایل نظافتی نیز به شمار می رود. از مهم ترین وظایف جاروبرقی، تمیز و تازه نگه داشتن خانه های ماست و کاری می کند که گرد و غبار  را از خانه جمع آوری نماید. در بعضی مواقع، با این مشکل مواجه می شوید که جاروبرقی ما مانند روزهای قبل به آن صورتیکه باید خانه را تمیز نمی کند؛ در این صورت است که باید آن را هر چه سریع تر مورد بررسی و تعمیر قرار دهید. موتور جاروبرقی یکی از مهمترین قسمت های یک جاروبرقی بوده که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

علائم سوختن موتور جاروبرقی

موتور یک قلب برای جاروبرقی به حساب می آید. قبل از تعویض موتور بهتر است مواردی را مورد توجه قرار دهید که شاید مشکل از این موارد باشد و احتیاجی به تعمیر و یا تعویض موتور جاروبرقی نباشد. مثلا: شاید فیلتر آن مسدود شده باشد که باید کیسه آن را مورد بررسی قرار دهید تا از پر بودن آن اطمینان پیدا کنید. در صورتیکه عیب از کیسه جاروبرقی نبود باید بفهمید که ایراد از موتور است و یا اینکه موتور آن سوخته است. موارد زیر از علائم سوختن موتور جاروبرقی می باشد.

 • استشمام بوی سوختگی
 • داغی زیاد موتور جاروبرقی
 • از کار افتادن غیر منتظره جاروبرقی
 • نداشتن مکش کافی
 • وجود گرد و خاک داخل جاروبرقی
 • سر و صداهای زیاد موتور
 • روشن نشدن جاروبرقی

علائم سوختن موتور جاروبرقی

استشمام بوی سوختگی

علامت مهم سوختگی موتور، بوی سوختگی می باشد. البته باید توجه داشت که بوی سوختگی، علت های مشترک زیادی دارد و هر بوی سوختگی دلیل بر سوختگی موتور نیست. در برخی موارد ممکن است بوی سوختگی به خاطر پاره شدن یا شکستن کمربند جاروبرقی باشد و یا ممکن است کمربند جاروبرقی گیر کرده باشد که در این صورت بوی سوختگی، بویی مثل سوختن لاستیک می دهد. کمربند ممکن است به خاطر عواملی مثل گیر کردن پرزهای فرش و یا مو درون غلتک برس آن باشد که مانع چرخیدن غلتک می شود که باعث می شود بوی سوختگی استشمام شود که در این صورت باید غلتک برس را خارج کرده و آن را تمیز کنیم. در حالت بعد ممکن است کمربند بر اثر عوامل طبیعی فرسایش شده باشد که در این صورت باید کمربند را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با تعمیر برد جاروبرقی سامسونگ

داغی زیاد موتور جاروبرقی

اگر جاروبرقی دارید که خیلی گرم می شود، امکان دارد به موتور آن آسیب وارد شده باشد و حتی امکان دارد به خاطر داغی زیاد، موتور را از کار بیاندازد؛ که در این صورت می بایست داخل جاروبرقی را کاملا تمیز و پاکیزه کنید. اگر جاروبرقی، مشکل تهویه هوا داشته باشد، موتورداغ می شود. از مواردی که زیاد به گوش می رسد این است که بیشتر از 10 دقیقه از وسایل برقی مانند جاروبرقی نباید استفاده شود تا موتور آن فرصت استراحت داشته باشد، البته امروزه وسایل برقی پیشرفته شده اند و کمتر با این نقص های قدیمی مواجه می شوند. در جاروبرقی ها قطعه ای به نام ترموستات وجود دارد که اگر حرارت موتور، بیشتر از مقدار تعیین شده و مشخص شده باشد موتور را خاموش می کند تا خنک شود. در برخی موارد دیده شده، که برخی از ترموستات ها حساس شده و خراب می شوند که باید آن را عوض کنید.

از کار افتادن غیر منتظره جاروبرقی

بعضی اوقات ممکن است در اثر استفاده زیاد از جاروبرقی، موتور آن فرسوده شده و موتور به سادگی بسوزد و از کار بیوفتد؛ که در این صورت بویی مثل بوی سوختن لاستیک استشمام می شود. در این موقع بهتر است توسط فردی متخصص مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم فرایند تعمیر و یا تعویض برای آن انجام گیرد. در مواقعی هم، ممکن است موتور خاموش شود و شما فکر کنید که سوخته است اما شاید اینطور نباشد و بعد از اینکه موتور خنک شد دوباره کارایی مورد نیاز شما تامین گردد و مشکلی وجود نداشته باشد.

نداشتن مکش کافی

از نشانه های دیگر سوختن موتور جاروبرقی عدم داشتن توان و نیرو در تمیز کردن و جمع آوری آشغال هاست. به این نکته نیز باید توجه کرد که قدرت مکش روی مینیمم نباشد ولی اگر قدرت مکش بر روی آن زیاد باشد ولی مکش موتور پایین باشد به احتمال زیاد موتور جاروبرقی شما در حال سوختن است.لازم است که فیلتر آن و شیلنگ را بررسی کنید تا مطمئن شوید مانعی بر سر راه آن نیست. حتما کیسه جاروبرقی را چک کنید زیرا اگر پر شده باشد جاروبرقی مکش خوبی نخواهد داشت.

وجود گرد و خاک داخل جاروبرقی

احتمال دارد موتور جاروبرقی با گذشت زمان به خاطر جمع شدن گرد و خاک، فیلتر آن مسدود شده باشد. همچنین بر اثر انباشته شدن گرد و خاک زیاد، موتور بسوزد و یا خاموش شود. در این حالت خودتان می توانید گرد و خاک را از آن بیرون بیاورید و یا با تعمیرکار جاروبرقی تماس حاصل فرمایید.

سر و صداهای زیاد موتور

اگر جاروبرقی صداهای زیادی تولید می کند و بوی سوختگی تندی دارد و همچنین خاموش می شود احتمالا موتور شما خراب است و باید بررسی های لازم برای آن انجام شود.

بیشتر بخوانید: آیا برد یخچال سامسونگ قابل تعویض است؟

روشن نشدن جاروبرقی

اول مطمئن شوید که پریز برق خراب نیست و همچنین جاروبرقی به برق متصل است. در خیلی از مواقع این مسئله کوچک باعث گرفتن وقت از ما می شود. در صورتیکه کیسه پر شده باشد باید عوض شود و این خود مانعی برای روشن شدن است. ممکن است ایراد از سوئیچ روشن و خاموش شدن باشد و شاید ایراد از شل شدن سیم ها باشد و یا سیم های رابط جاروبرقی با مشکلی مواجه شده باشند. از دیگر علت های روشن نشدن مشکل در برق، مدار آن است. روشن نشدن جاروبرقی یکی از علت هایی است که احتیاج به تعمیرکار دارد.

نیم سوز شدن موتور به چه معناست؟

زمانی که موتور جاروبرقی می سوزد مدت زمانی را به صورت نیم سوز کار کرده است. موتور جاروبرقی ها از سیم کشی های کمکی و اصلی استفاده می کنند که ممکن است دچار اتصالاتی شوند و همچنان به کار خود ادامه دهند اما بعد از مدتی باعث سوخته شدن کامل آن نیز می شوند.

 نکاتی که عمر موتور جاروبرقی را طولانی می کند:

با استفاده اصولی از جاروبرقی می توان چندین سال از آن استفاده نمود، حتی اگر آن جاروبرقی در حد معمولی و یا با کیفیت متوسط باشد.

 نکاتی که عمر موتور جاروبرقی را طولانی می کند:

 • پرز،آشغال، نخ و… که دور تا دور برس آن را می گیرد را تمیز کنید.
 • آشغال های بزرگ و نوک تیز را با جاروبرقی تمیز نکنید.
 • بیش از 20 دقیقه از آن استفاده نکنید و به آن استراحت بدهید.
 • آن را به صورت ناگهانی از جایی به جای دیگه انتقال ندهید.
 • لوله خرطومی آن را چک کنید و مطمئن شوید راه آن مسدود نشده باشد.
 • فیلتر آن را تعویض و همچنین آن را تمیز کنید.
 • کیسه آن را به صورت مرتب تخلیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟