Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
علت خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از وسایل مهمی که می‌توان به آن اشاره کرد، ماشین ظرفشویی است. از کارایی این دستگاه علاوه بر شستن ظروف می‌توان به شستن میوه نیز اشاره داشت. ماشین ظرفشویی همانند دیگر وسایل الکتریکی، عمر مفید و مشخصی دارد که در برندها و مدل‌های مختلف این موضوع متغیر است؛ اما با استفاده درست از این دستگاه می‌توان عمر مفید آن را افزایش داد.

خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از اتفاقاتی که ممکن است حین کار با ماشین ظرفشویی برای شما هم افتاده باشد، خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی سامسونگ است که این مسئله باعث می‌شود روند شست و شوی شما به تاخیر بیفتد. ما در این مقاله قصد داریم راهکارهای لازم برای جلوگیری از این اتفاق را بررسی کنیم، اما توجه داشته باشید که اگر با مطالعه این مقاله نقص ماشین ظرفشویی شما برطرف نشد، لازم است برای رفع مشکل آن حتما با متخصص مربوطه و نمایندگی سرویس ظرفشویی سامسونگ خود تماس بگیرید.

اقدامات زیر را قبل از رفع مشکل دستگاه انجام دهید:

  • ماشین ظرفشویی را از برق کشیده و رطوبت داخل آن را کاملا خشک نمایید.
  • دستگاه را تخلیه کرده و هیچ گونه ماده‌ی شوینده‌ای را داخل آن نگذارید.
  • بعد از چند ساعت استراحت، دستگاه را برای تعمیر باز کنید.
  • طی انجام عملیات، بهتر است ماشین ظرفشویی بی حرکت باشد.

با رعایت نکات ذکر شده، طبق توضیحات زیر دستگاه را بررسی کنید.

نرسیدن برق

یکی از دلایلی که ممکن است باعث توقف ماشین ظرفشویی حین کار شود، نرسیدن برق کافی به دستگاه است. این موضوع شاید ساده برآورد شود، اما می‌تواند بسیار حائز اهمیت نیز باشد. با بررسی کردن سیم دستگاه و پریز برق، از رسیدن برق به دستگاه اطمینان حاصل فرمایید.

درب دستگاه

از بسته بودن درب دستگاه مطمئن شوید. درب دستگاه را باز و بسته کنید و از بسته بودن آن مطمئن شوید. اگر درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشود، دستگاه شروع به انجام عملیات نمی‌کند؛ بنابراین احتمال اینکه مشکل از قفل درب و یا یکی از اجزای قفل باشد زیاد است. برای تعویض قفل دستگاه، توصیه می‌شود به نمایندگی سامسونگ در تهران مراجعه کنید.

کنسول کنترل

کنسول کنترلی ماشین ظرفشویی، دکمه‌ها و صفحه نمایشگر دستگاه است که خرابی یا گیر کردن آن می‌تواند یکی از دلایل خاموش شدن دستگاه باشد که راه‌حل آن تعویض کنسول کنترل است؛ توجه داشته باشید که تعویض این قسمت را به نمایندگی ماشین ظرفشویی خود بسپارید تا مشکلی پیش نیاید.

کنسول کنترل

سنسور نشتی

این سنسور عمل کنترل رطوبت دستگاه را انجام می‌دهد، اگر رطوبت را داخل ماشین ظرفشویی تشخیص دهد، از خاموش شدن دستگاه جلوگیری می‌کند و به صورت مداوم عمل تخلیه را انجام می‌دهد. برای رفع این ایراد باید به دنبال نشتی آب در دستگاه خود باشید.

پمپ آب

یکی از بخش‌های مهم ماشین ظرفشویی پمپ آب یا موتور دستگاه به نظر می‌رسد. برای انجام عملیات، ماشین ظرفشویی نیاز به جریان مداوم آب دارد و اگر پمپ آب و موتور نتوانند جریان آب را تنظیم کنند، دستگاه متوقف و حتی خراب می‌شود. نشتی آب از علائم خراب شدن پمپ آب به نظر می‌رسد، بنابراین به آن توجه داشته باشید.

پمپ آب

المنت حرارتی

وظیفه المنت حرارتی در ماشین ظرفشویی، گرم کردن آب دستگاه و خشک کردن ظروف پس از شست و شو است. در صورتی که المنت شکسته یا دچار مشکل شده باشد، باعث توقف و یا خاموش شدن دستگاه می‌شود. برای حل این مشکل باید المنت دستگاه را تعویض کنید.

تهویه ماشین ظرفشویی

وظیفه این بخش تهویه هوای داخل دستگاه بعد از شست و شو است و با بیرون راندن هوای مرطوب و داغ توسط فن، باعث خشک شدن ظروف داخل دستگاه می‌شود. اگر این بخش دچار مشکل شود، درب تهویه باز نمی‌شود و فن شروع به کار نمی‌کند، در صورتی که این اتفاق رخ دهد، کنسول کنترل از کار میفتد و دستگاه حین کار خاموش می‌شود. برای حل این مشکل بهتر است بعد از بررسی تعمیرکار، نسبت به تعویض فن اقدام نمایید.

تهویه ماشین ظرفشویی

تایمر ماشین ظرفشویی

تایمر ماشین ظرفشویی یکی دیگر از قابلیت‌های دستگاه بشمار می‌رود که در صرفه جویی انرژی موثر است. این بخش وظیفه کنترل زمانی را بر عهده دارد که شما برای انجام عملیات در نظر می‌گیرید. وقتی شما تایمری را برای شست و شو انتخاب می‌کنید، دستگاه براساس زمانی که شما معین کردید پیش می‌رود و عملیات شست وشو، آبکشی و خشک کردن را انجام می‌دهد. با از کار افتادن این بخش، ماشین ظرفشویی خاموش می‌شود. ما در چنین شرایطی توصیه می‌کنیم با نمایندگی‌های برند ماشین ظرفشویی خود تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کمک داشته باشید.

برد الکتریکی

مهمترین بخش ماشین ظرفشویی و هر وسیله الکتریکی دیگری، برد الکتریکی آن است. این بخش تمامی عملکرد دستگاه را بررسی می‌کند و کنترل کردن شروع و پایان هر کاری را بر عهده دارد. یکی از دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار، خراب شدن برد الکتریکی آن محسوب می‌شود؛ به طوری که برد، ولتاژ لازم را دریافت می‌کند اما عملکرد مورد نظر را انجام نمی‌دهد. در چنین شرایطی باید برد دستگاه را تعویض کنید که این کار یک کار تخصصی و فنی و همچنین پر هزینه به نظر می‌رسد؛ بنابراین بهتر است در ابتدا تمام بخش‌های دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل از جای دیگر نیست و در ابتدا اقدام به تعمیر برد ظرفشویی سامسونگ و سپس اقدام به تعویض برد یخچال کنید.

برد الکتریکی

سخن آخر

همانطور که مطالعه کردید، در این مقاله از نمایندگی سامسونگ در تهران شما را با دلایل و شیوه‌هایی که می‌توانید از خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی خود جلوگیری کنید، آشنا کردیم. در آخر امیدواریم که نکات این مقاله توانسته باشد شما را به خوبی با این موضوع آشنا کند و شما بتوانید از این پس به علل این مشکل پی ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 19 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟