Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
6 علت سوختن موتور جاروبرقی که باید بدانید ✔️ + راه حل

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

سوختن موتور جاروبرقی

علائم سوختن موتور جاروبرقی

جاروبرقی یکی از پر کاربرد ترین و مهم ترین دستگاه هایی است که در خانه شما وجود دارد زیرا با استفاده از این وسیله می توانید گرد و غبار، خاک و یا هر آشغال دیگری که خانه تان وجود دارد را جمع کنید. موتور جاروبرقی حکم قلب این دستگاه را دارد زیرا عملکرد تمامی قطعات داخل جاروبرقی وابسته به موتور است، در صورتی که این قطعه معیوب شود عملکرد دستگاه دچار مشکل خواهد شد. یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای کاربران زیادی پیش آمده سوختن موتور دستگاه است. از همین رو قصد داریم در ادامه بیشتر درباره ی علائم سوختن موتور جاروبرقی صحبت کنیم تا اگر این علائم را مشاهده کردید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر دستگاه خود نمایید. این گونه از بروز عیب های بزرگ تر و جدی تر جلوگیری خواهید کرد.

چگونه متوجه شویم که موتور جاروبرقی ما سوخته است؟

بوی سوختگی

مهم ترین علامتی که نشان می دهد موتور دستگاه شما سوخته است بوی سوختگی می باشد. البته ناگفته نماند که به خاطر دلایل دیگری نیز ممکن است دستگاه شما بوی سوختگی بدهد به طور مثال اگر کمربند پاره شود و یا الیاف فرش یا مو درون غلتک برس گیر کرده باشد هنگام استفاده از دستگاه بوی سوختگی به مشام شما می رسد. در نتیجه باید کمربند را تعویض نمایید و یا غلتک برس را خارج کنید و آن را بشویید. اگر بوی سوختگی به خاطر هیچ کدام یک از این قطعات نبود قطعاً موتور جاروبرقی سوخته است.

بوی سوختگی

گرمای زیاد موتور و  داغ شدن جاروبرقی

گاهی اوقات تهویه هوا برای موتور مسدود می شود و از همین رو موتور جاروبرقی داغ خواهد شد و امکان سوختن موتور وجود دارد، در این مواقع باید داخل دستگاه را پاک و تمیز نمایید. بر روی موتور بیشتر جاروبرقی ها یک ترموستات وجود دارد که این قطعه موظف است پس از هر 30 دقیقه ای که دستگاه کار می کند، جاروبرقی را خاموش کند تا موتور داغ نشود. پس اگر بعد از استفاده ی طولانی از جاروبرقی، به طور ناگهانی این وسیله خاموش شد نگران نشوید زیرا این موضوع طبیعی است.

گرمای زیاد موتور و  داغ شدن جاروبرقی

مقالات مرتبط: داغ شدن موتور جارو برقی

نداشتن مکش

اگر دستگاه شما قدرت و نیروی کافی را برای تمیز کردن و جمع کردن آشغال ها ندارد می توان گفت موتور جاروبرقیتان سوخته است. البته قبل از بررسی موتور باید موارد دیگری را چک نمایید. ابتدا نگاهی به درجه ی مکش جاروبرقیتان بیندازید ممکن است درجه ی آن کم شده باشد. سپس داخل فیلتر، شیلنگ و لوله ها را نیز بررسی نمایید زیرا مسدود شدن این قطعات باعث می شود دستگاه مکش مناسبی نداشته باشد. در آخر مطمئن شوید که کیسه ی جاروبرقی بیش از حد پر نشده باشد. اگر تمامی این موارد را چک کردید و مشکلی وجود نداشت قطعا موتور سوخته است.

نداشتن مکش

روشن نشدن جاروبرقی

شاید از نظر شما خنده دار باشد اما گاهی اوقات ممکن است جاروبرقی را درست به پریز برق وصل نکرده باشید و یا شاید مشکل از پریز برق است به همین دلیل جاروبرقی روشن نمی شود. پر شدن بیش از حد کیسه ی جاروبرقی نیز می تواند یکی از دیگر از علت های روشن نشدن جاروبرقی باشد. همچنین معیوب شدن سوئیچ روشن و خاموش، سیم های رابط و مدار برق دستگاه باعث می شوند که دستگاه روشن نشود. در آخر می توان گفت روشن نشدن جاروبرقی یکی از علائم سوختن موتور است.

روشن نشدن جاروبرقی

مقالات مرتبط: روشن نشدن جاروبرقی 

سر و صدای زیاد موتور

اگر هنگام استفاده از جاروبرقیتان سر و صدای زیادی را از موتور می شنوید و یا بوی سوختگی بیش از حدی به مشامتان می رسد قطعا موتور دستگاه سوخته است.

سر و صدای زیاد موتور

وجود گرد و غبار درون دستگاه

اگر برای مدت زمان طولانی است که از جاروبرقی خود استفاده می کنید باید هر چند وقت یکبار گرد و غبار های داخل دستگاه را خارج کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید گرد و غبار بیش از حد داخل جاروبرقی انباشته می شود و در نهایت موتور می سوزد. در نتیجه برای جلوگیری از بروز آسیب های جدی و هزینه بر بهتر است همیشه جاروبرقی خودتان را تمیز نگه دارید.

وجود گرد و غبار درون دستگاه

اکنون که با علائم سوختن موتور جاروبرقی آشنا شدید می توانید به راحتی هنگام بروز مشکل در دستگاه آن را برطرف کنید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به سایت نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ مراجعه کنید و مطالب را بسیار موشکافانه مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟