خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

چرا ماشین لباسشویی سامسونگ روشن نمی شود

اصلی ترین علت های روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

فهرست مطالب

همانطور که می دانید، امروزه لباسشویی یکی از ضروری ترین لوازم خانگی به شمار می آید و خراب شدن آن یک مشکل بسیار بزرگ است. چرا که با آپارتمانی شدن اکثر شهر ها دیگر فضای مناسبی برای پهن کردن لباس های خیس وجود ندارد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می شود؛ اما بسیاری از علت های آن با راه حل های ساده، برطرف می شوند. روشن نشدن لباسشویی سامسونگ در برخی مواقع می تواند هزینه های زیادی را در بر داشته باشد.

اگر لباسشویی شما روشن نمی شود و به دنبال علت آن هستید، ما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا از بوجود آمدن مشکلات بیشتر برای لباسشویی سامسونگ جلوگیری شود. اگر عیب یابی لباسشویی برای شما کار مشکلی بود می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

علت های روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

در این بخش به بررسی و عیب یابی روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم، با ما همراه باشید:

علت های روشن نشدن لباسشویی سامسونگ

1.عدم اتصال برق لباسشویی

لباسشویی، وسیله ای الکتریکی است که برای روشن شدن به برق نیاز دارد؛ در نتیجه اولین موردی که پس از روش نشدن لباسشویی سامسونگ باید بررسی کنید، برق آن است. اگر لباسشویی برق دریافت نکند مطمئنا روشن نخواهد شد. شما می توانید برای بررسی برق لباسشویی از یک مولتی متر استفاده کنید، تا بتوانید ولتاژ خروجی را اندازه بگیرید. اگر لباسشویی ولتاژی نداشت، ابتدا باید از وصل بودن برق منزل مطمئن شوید. پس از بررسی تمام جوانب اگر باز هم لباسشویی روشن نشد به احتمال زیاد مشکل از جای دیگری است.

2.معیوب بودن سوئیچ درب لباسشویی و عدم بسته شدن درب

امروزه لباسشویی های سامسونگ به گونه ای طراحی شده اند که برای روشن شدن لباسشویی باید سوئیچ درب، کاملا بسته باشد؛ در غیر این صورت لباسشویی روشن نخواهد شد. هنگامی که با مشکل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ رو به رو می شوید ابتدا سوئیچ درب آن را بررسی کنید؛ زیرا هنگامی که درب آن باز می شود لباسشویی از حرکت می ایستد. سوئیچ، قطعه ایست پلاستیکی که در زیر درب قرار می گیرد و برای فعال شدن آن باید درب را کامل ببندید. با تعمیر سوئیچ درب می توانید مشکل روشن نشدن لباسشویی را حل کنید.

3.معیوب بودن ولوم تایمر

در مدل هایی از لباسشویی که سوئیچ استارت، بخشی از تایمر می باشد، ممکن است معیوب بودن آن باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ گردد. ابتدا باید ولوم تایمر را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید. این مشکل معمولا برای لباسشویی هایی که سال هاست از آن استفاده می شود و طول عمر بالایی دارند بوجود می آید.

خرابی ولوم تایمیر

4.خراب شدن برد اصلی ماشین لباسشویی

برد، یکی از اصلی ترین قطعات لباسشویی به حساب می آید که وظیفه آن کنترل و هدایت، دستوراتی است که از سمت دکمه استارت برای شروع کار و تایمر لباسشویی صادر می شود. برد لباسشویی کارکرد بسیار مهمی دارد که اگر مشکلی برای آن پیش بیاید شما دیگر قادر به استفاده از ماشین لباسشویی نخواهید بود. برد لباسشویی، از خازن ها و فیوز های حساسی تشکیل شده است، که در صورت بوجود آمدن نوسانات برق ممکن است بسوزد و یا به علت کار نکردن درست قطعات، باعث اتصالی سیم ها در سیستم داخلی آن شود.

برد، وظیفه کنترل ولتاژ و رساندن آن به قطعات را نیز بر عهده دارد که اگر نتواند ولتاژ مناسبی را برای موتور، پمپ تخلیه، قفل درب و… فراهم کند، باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می گردد و همچنین وجود ایراد کوچکی در برد، باعث عدم روشن شدن لباسشویی می گردد. برای تعمیر و تعویض برد لباسشویی سامسونگ باید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید؛ چرا که این کار نیازمند تجهیزات و تخصص کافی است.

5.معیوب بودن موتور لباسشویی سامسونگ

تمام مدل های لباسشویی، یک موتور دارند که برای چرخش دیگ از آن استفاده می کنند. مدل های با ظرفیت بالا نیز از موتور معکوس برای شستشو و چرخش دیگ استفاده کرده اند. علت روشن نشدن لباسشویی می تواند کار نکردن موتور آن باشد؛ اما بررسی کردن موتور لباسشویی باید توسط فرد متخصص صورت پذیرد.

در برخی از مواقع، اگر موتور بیش از اندازه داغ شود لباسشویی خاموش می شود و تا زمان خنک شدن آن، روشن نمی شود. این مسئله نگران کننده ای نیست؛ اما بهتر است لباسشویی توسط متخصصین عیب یابی شود.

6.معیوب بودن سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی

در لباسشویی های درب از بالای سامسونگ، سوئیچ استارت بخشی از تایمر می باشد که با زدن دکمه تایمر، لباسشویی فعال می شود. اگر سوئیچ استارت یا تایمر دچار مشکل شود، لباسشویی روشن نخواهد شد. این مورد نیز باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود.

خرابی سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی

7.مشکل در صفحه کلید و صفحه نمایش لباسشویی

ممکن است صفحه کلید یا صفحه نمایش لباسشویی دچار مشکل شده باشد. برای بررسی سالم و معیوب بودن صفحه نمایش، کلید های روی آن را فشار دهید، اگر کلید های آن کار نکرد بدانید که مشکل اصلی همان صفحه نمایش لباسشویی است، که باعث روشن نشدن آن می شود. با تعمیر صفحه نمایش لباسشویی می توانید مشکل را حل کنید.

8.سوختن فیوز شیشه ای لباسشویی سامسونگ

اگر سیم برق لباسشویی را به محافظ وصل کرده باشید تمام نوسانات برق را می گیرد و به فیوز و برد لباسشویی دیگر آسیبی وارد نمی شود؛ اما اگر لباسشویی را به برق مستقیم وصل کرده باشید، بالا و پایین شدن جریان باعث سوختن فیوز شیشه ای لباسشویی می شود. سوختن فیوز شیشه ای باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می گردد که با تعویض آن مشکل حل خواهد شد.

9.معیوب بودن فیوز حرارتی لباسشویی

هنگامی که دستگاه شما بیش از حد گرم شود، فیوز حرارتی آن می سوزد و لباسشویی دیگر روشن نمی شود. برای حل این مشکل نیز باید فیوز حرارتی آن را تعویض کنید. پس از تعویض فیوز حرارتی اگر باز هم مشکل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ حل نشد با تعمیرگاه مرکزی لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

10.ایراد در سایر قطعات لباسشویی

مواردی را که باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می شد را برایتان بیان کردیم؛ اما اگر مشکل لباسشویی شما با بررسی تمام موارد باز هم حل نشد، این احتمال را بدهید که ایراد از سایر قطعات لباسشویی است که باید با بررسی دقیق تر آن را عیب یابی کرد. برای عیب یابی بیشتر بهتر است که با نمایندگی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید و علت را جویا شوید.

معرفی خدمات نمایندگی سامسونگ در تهران

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ |

سرویس یخچال سامسونگ |

نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ