Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/samsungrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
9 علل اصلی نشتی آب در لباسشویی سامسونگ + راه حل

 خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟

علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ چیست؟

نشتی آب در لباسشویی، یکی از رایج ترین مشکلات افراد می باشد، که علت آن در مدل های مختلف لباسشویی متفاوت است. در این مقاله نشتی آب در لباسشویی سامسونگ را برایتان شرح می دهیم، تا بتوانید خودتان در خانه مشکل را حل کنید و یا در صورتی که موفق به رفع آن نشدید با نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

نشتی آب لباسشویی، همیشه هزینه های زیادی را در بر داشته است؛ اما در بعضی از مواقع می توان این هزینه را کاهش داد. هنگامی که با این مشکل مواجه شدید، می توانید با مطالعه این مقاله تمام علت نشتی آب در لباسشویی سامسونگ را جویا شوید و برای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.

علائم نشتی آب لباسشویی 

اولین نشانه نشتی آب لباسشویی، وجود کف و آب جاری روی زمین آشپزخانه می باشد؛ اما برای مطمئن شدن از نشتی آب لباسشویی باید آن را روشن کرده و روی برنامه عادی شستشو قرار دهید. سپس اطراف لباسشویی را بررسی کنید، در صورت جمع شدن دوباره آب، باید محل نشتی آن را بررسی نمایید. برای پیدا کردن محل نشتی بهتر است، ابتدا درب لباسشویی، جاپودری و پشت لباسشویی را بررسی کنید. این مشکل می تواند به دلیل استفاده نادرست یا مشکل فنی و غیر فنی لباسشویی شما باشد.

علت اینکه از زیر ماشین لباسشویی آب نشت می کند

در این بخش به بررسی علت های نشتی آب در لباسشویی سامسونگ، می پردازیم:

علت اول خرابی شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی

خرابی شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی، از مهمترین موارد علت نشتی آب در لباسشویی است. ممکن است نشتی آب، زمان چرخش لباسشویی رخ بدهد که در این صورت باید شیلنگ آن را بررسی کنید. محل قرارگیری شیلنگ تخلیه در پشت لباسشویی می باشد. برای بررسی شیلنگ ابتدا تمام اتصالات آن را با شیلنگ ورودی چک کرده تا در صورت وجود ترک یا آسیب دیدگی، آن را تعمیر کنید. خراب شدن سوپاپ ورودی این دو شیلنگ نیز باعث می شود لباسشویی نشتی داشته باشد. گیر افتادن پارچه یا جوراب در شیلنگ از علت های دیگری است که می تواند باعث نشتی آب در لباسشویی شود.

خرابی پمپ تخلیه؛ علت دوم نشتی آب در لباسشویی سامسونگ

پمپ تخلیه، از قسمت های مهم لباسشویی محسوب می شود که می تواند به 3 شکل تسمه ای، درایو مستقیم و درایو الکتریکی در لباسشویی به کار رود. پمپ تخلیه در قسمت جلویی لباسشویی قرار دارد که با باز کردن آن می توانید پمپ را تعویض کرده و مشکل نشتی آب را حل کنید.

خرابی پمپ تخلیه؛ علت دوم نشتی آب در لباسشویی سامسونگ

علت سوم جا پودری لباسشویی سامسونگ

سومین علت اینکه از زیر ماشین لباسشویی آب نشت می کند، می تواند از جا پودری آن باشد. نشت آب از جا پودری مشکل رایجی می باشد که به علت وجود پودر های اضافی و بسته شدن منافذ جا پودری بوجود آید. علت دیگری که می تواند باعث نشت آب از جاپودری شود، ترک خوردگی قطعات آن است که باعث خروج آب از جا پودری می شود. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل کمتر از مایع سفید کننده لباس استفاده کنیم. بالا بودن فشار آب و عدم تراز بودن لباسشویی نیز علتی است که باعث نشت آب از جا پودری می شود.

مقالات مرتبط: نشت آب از جا پودری لباسشویی

علت چهارم خرابی دریچه ورودی آب

چهارمین علت نشتی آب در لباسشویی، ایراد در دریچه ورودی آب سرد و گرم آن است که قبل از هر اقدامی، برای امنیت بیشتر، ابتدا برق لباسشویی را قطع کنید. شیلنگ ورودی آب سرد و گرم ممکن است دچار پارگی و پوسیدگی شده باشد، که باید آن را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. شیلنگ های پلیمری یا شیلنگ های با پوشش فلزی، دوام بیشتری از شیلنگ های پلاستیکی دارند که می توانید برای ورودی آب از آنها استفاده کنید.

علت پنجم خرابی لاستیک دور درب لباسشویی

همانطور که می دانید دور درب لباسشویی سامسونگ، لاستیکی به کار رفته است. پس از فرایند شستشو بهتر است با یک دستمال لاستیک را خشک و تمیز کنید. این کار باعث می شود طول عمر لاستیک دور درب لباسشویی بیشتر شود؛ اما لاستیک ممکن است به مرور زمان پوسیده یا پاره شود، که باید آن را تعویض کنید.

علت پنجم خرابی لاستیک دور درب لباسشویی

علت ششم عدم تراز بودن لباسشویی

اگر لباسشویی شما روی زمین تراز نباشد، در هنگام کار کردن و تکان خوردن ضربه هایی به دیگ آن وارد می شود که باعث سوراخ شدن و آسیب به قطعات داخلی لباسشویی خواهد شد. این آسیب ها در برخی از موارد موجب نشتی آب در لباسشویی می شود. برای حل این مشکل باید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید؛ چرا که این کار بسیار تخصصی می باشد.

علت هفتم استفاده بیش از حد از مواد شوینده

استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث می شود، آب از جا پودری نشت کند. باید مقدار مواد شوینده را نسبت به مقدار لباسی که در لباسشویی قرار داده اید، تنظیم کنید. در غیر این صورت، به علت بوجود آمدن کف زیاد نشتی آب را از جا پودری مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا بست های نگه دارنده شیلنگ شیر برقی را آزاد کنید.
  • سپس درب جا پودری را در بیاورید ( با کمی فشار )
  • حال شیلنگ متصل به دیگ را آزاد کنید.
  • در این مرحله باید پیچ هایی که جا پودری را به پنل متصل کرده است را باز کنید.
  • جا پودری را خارج کنید.
  • با یک پیچ گوشتی سقف جا پودری را بیرون بیاورید.
  • تمام منافذ جا پودری را که بر اثر پودر لباسشویی مسدود شده است باز کنید.
  • سپس جا پودری را در جای خود قرار داده و بست های آن را ببندید.

 علت هشتم اشکال در بلبرینگ و کاسه نمد

خراب شدن بلبرینگ و کاسه نمد نیز یکی از علت های نشتی آب در لباسشویی می باشد. این مشکل به دلیل استفاده نادرست از لباسشویی بوجود می آید. قرار دادن حجم زیادی از لباس که بیش از ظرفیت لباسشویی است یکی از دلایل نشتی آب در لباسشویی می باشد. برای رفع چنین مشکلی باید با نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید؛ چرا که رفع این مشکل نیاز به دانش تخصصی دارد.

علت نهم مشکل در سوئیچ فشار و هیدرواستات

خراب شدن سوئیچ فشار و لوله هیدرواستات، یکی از دلایل نشتی آب در لباسشویی سامسونگ می باشد. محل قرارگیری سوئیچ فشار در مدل های مختلف لباسشویی متفاوت است. در لباسشویی هایی که دارای برد الکترونیکی هستند این قطعه در زیر دیگ قرار دارد؛ اما در لباسشویی هایی که برد الکترونیکی ندارند سوئیچ فشار در پشت کنترل پنل قرار می گیرد. این سوئیچ دارای یک لوله به همراه یک محفظه پلاستیکی است و وظیفه آن کنترل میزان آب وارد شده در دیگ لباسشویی می باشد. اگر سوئیچ فشار و لوله هیدرواستات دچار مشکلی شود، دیگر میزان ورود آب در دیگ لباسشویی کنترل نخواهد شد و باعث نشتی آب در لباسشویی می شود.

تمام دلایل  نشتی آب در ماشین لباسشویی سامسونگ و علت اینکه از زیر ماشین لباسشویی آب نشت می کند و راه های رفع این مشکل را برای شما شرح دادیم؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر لباسشویی سامسونگ نیازمند دانش و تجربه کافی می باشد. در صورت رفع نشدن مشکل نشتی آب، با نمایندگی تعمیرات سامسونگ به شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

علت نهم مشکل در سوئیچ فشار و هیدرواستاتجمع بندی

نشتی آب از لباسشویی سامسونگ می‌تواند مشکلی آزاردهنده و گاه خطرناک باشد. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و لازم است برای رفع آن، ابتدا علت دقیق آن را شناسایی کنید. در این مقاله به بررسی علل رایج نشتی آب در لباسشویی سامسونگ و راه حل های رفع آن پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟