خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ

7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ

باز کردن درب فریزر و مشاهده عدم یخ زدگی مواد غذایی، می‌تواند حس ناخوشایندی را به همراه داشته باشد. این اتفاق نه تنها سلامت مواد غذایی را به خطر می‌اندازد، بلکه می‌تواند ضرر مالی را نیز به دنبال داشته باشد. در این مقاله به بررسی علل یخ نزدن فریزر سامسونگ و راه حل‌های آن می‌پردازیم تا شما را در حل این مشکل یاری دهیم.

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر یخچال سامسونگ خود با ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال یخچال در نمایندگی مرکزی یخچال سامسونگ بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

بررسی علت یخ نزدن فریزر

هر زمانی که احساس کردید فریزر نمی‌تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد، حتما اقدام به رفع مشکل آن کنید و مطمئن شوید که در آینده دچار ضرر و زیان بیشتری نخواهید شد. در ادامه قصد داریم با استفاده از راه‌حل‌های موجود، اقدام به بررسی علت یخ نزدن فریزر کنیم.

1. یخ زدن بیش از اندازه فریزر

یکی از دلایلی که ممکن است باعث کاهش عملکرد فریزر و جلوگیری از گردش هوای خنک در آن شود، یخ‌زدگی بیش از اندازه فضای درون آن به نظر می‌رسد. اولین کاری که در چنین حالتی باید انجام دهید، این است که اول مواد غذایی منجمد خود را به فریزر دیگری منتقل و سپس یخچال را خاموش کنید. بعد از گذشت چند ساعت که یخ آن ذوب شد، یخچال فریزر را دوباره به برق وصل کنید تا مطمئن شوید مانند قبل کار می‌کند یا خیر؟!

البته در بسیاری مواقع این مسئله یک راه‌حل موقت خواهد بود؛ زیرا این کار بیشتر برای یخچال فریزرهای قدیمی‌تر کاربرد دارد. نمونه‌های جدید دارای عملکرد یخ زدا هستند که حداکثر هر نصف روز یک مرتبه با خاموش کردن کمپرسور مانع ایجاد یخ در فریزر می‌شوند. اگر یخچال فریزر شما دارای چنین سیستم و امکاناتی است، اما فریزر یخ نمی‌زند، مطمئن باشید که یک جای کار می‌لنگد و سیستم یخ زدای یخچال وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد.

ترموستات یخ زدا، تایمر یخ زدا و بخاری یخ‌زدایی از جمله قطعاتی هستند که معیوب بودن آن‌ها می‌تواند باعث یخ زدن مکرر فریزر یا خنک نشدن آن شود. اگر توانایی پیدا کردن قطعه معیوب و تعویض آن را دارید، حتما این کار را انجام دهید، در غیر این صورت از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

1. یخ زدن بیش از اندازه فریزر

2. بررسی عملکرد ترموستات

یکی دیگر از علت یخ نزدن فریزر ، تنظیم دمای نامناسب آن است که می‌توانید با استفاده از کمک گرفتن از دفترچه راهنما و تنظیم دوباره دما این مشکل را نیز برطرف کنید. در برخی از مواقع ممکن است ترموستات گیر کرده باشد که با بالا و پایین کردن و چرخاندن آن می‌توانید اقدام به حل مسئله کنید. پس از انجام کارهای بالا بد نیست که دمای فریزر خود را با استفاده از یک دماسنج مشخص کنید. اگر احساس کردید که مشکل حل نشده، به احتمال زیاد نیاز است که ترموستات را تعویض کنید.

3. مسدود شدن فن فریزر

یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر یخ نزدن فریزر مشکل در فن آن است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که مشکل در فن فریزر است یا خیر، باید عملکرد آن را چک کنید و یقین حاصل کنید که هنگام باز و بسته کردن درب فریزر صدای فن آن به گوشتان می‌رسد. در مواقعی ممکن است یخ‌زدگی فریزر یا قرارگیری یک ظرف یا ماده غذایی جلوی فن باعث کاهش عملکرد آن شود که می‌توانید به راحتی آن را برطرف کنید. در غیر این صورت باید به فکر حل مشکل فنی و تعویض فن یخچال باشید.

3. مسدود شدن فن فریزر

4. باز شدن بیش‌ازحد درب فریزر

اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام در فریزر خود را باز می‌کنید، احتمالا دستی‌دستی باعث جلوگیری از خنک شدن فضای آن می‌شوید. باز کردن درب فریزر خصوصا برای مدت طولانی می‌تواند باعث کاهش هوای سرد و روند افزایش یخ‌زدگی آن شود.

مقاله مرتبط: بسته نشدن درب یخچال

5. بررسی سیم‌پیچی‌ها و کویل یخچال فریزر

در بسیاری از مواقع سیم‌پیچی موجود در فریزر به دلیل کثیف بودن و وجود گرد و غبار نمی‌تواند گرمای داخل فریزر را جذب کند. برای رفع این مشکل کافیست یخچال را از برق بکشید و کویل ها و سیم‌پیچی آن را خیلی آرام به وسیله مکش جاروبرقی و یک دستمال تمیز کنید.

6. کمپرسور معیوب

سروصدای بیش از اندازه کمپرسور می‌تواند نشان از آسیب دیدن این قطعه کاربردی یخچال باشد که در عملکرد فریزر هم اثرات مستقیمی دارد. تعمیر و تعویض آن می‌تواند منجر به رفع مشکل فریزر شود.

6. کمپرسور معیوب

7. نشت گاز

اگر هر یک از موارد بالا را چک کردید، اما همچنان مشکل خنک نکردن فریزر وجود داشت، باید به احتمال نشت سیستم انتقال گاز و یا انسداد آن شک کنید که می‌تواند مانع جریان صحیح گاز یخچال به درون فریزر و عملکرد صحیح آن شود. علاوه بر تمام موارد بالا کثیفی واشر درب یخچال هم می‌تواند مانع از خنک شدن کافی آن شود.

راه حل‌های یخ نزدن فریزر سامسونگ:

  • بررسی و تنظیم دمای فریزر: دمای فریزر را بین 18- تا 20- درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.
  • تست ترموستات: اگر ترموستات خراب است، باید آن را تعویض کنید.
  • بررسی سیستم یخ زدایی: اگر سیستم یخ زدایی دچار مشکل است، باید آن را تعمیر کنید.
  • تست فن فریزر: اگر فن فریزر خراب است، باید آن را تعویض کنید.
  • باز کردن دریچه‌های تهویه: دریچه‌های تهویه را به طور مرتب تمیز کنید تا از مسدود شدن آنها جلوگیری شود.
  • تعمیر کمپرسور: اگر کمپرسور خراب است، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
  • رفع نشتی گاز: اگر گاز یخچال نشتی دارد، باید آن را توسط یک تکنسین مجرب رفع کنید.
  • تمیز کردن کندانسور: کندانسور را به طور مرتب تمیز کنید تا از کثیف شدن آن جلوگیری شود.
  • بررسی سیم‌کشی: اگر سیم‌کشی یخچال دچار مشکل است، باید آن را توسط یک تکنسین مجرب تعمیر کنید.
  • جلوگیری از پر کردن بیش از حد فریزر: فریزر را بیش از حد پر نکنید.

نتیجه گیری

یخ نزدن فریزر سامسونگ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله به بررسی 10 علت رایج یخ نزدن فریزر سامسونگ و راه حل های آن پرداختیم.

در بیشتر موارد، مشکل یخ نزدن فریزر را می توان با راه حل های ساده ای مانند تنظیم دمای فریزر، تمیز کردن برفک ها و یا باز کردن دریچه های تهویه حل کرد.

اگر مشکل یخ نزدن فریزر شما با راه حل های ساده حل نشد، باید از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سه =

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟
مقایسه-لباسشویی-‌سامسونگ-و-ال-جی--شاخص
لباسشویی سامسونگ یا ال جی؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟
گرفتگی لوله ناودان یخچال
رفع مشکل گرفتگی ناودان یخچال؛ راهنمای گام به گام
آموزش تصویری ریست کردن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ
چگونه چراغ فیلتر یخچال فریزر و ساید سامسونگ را خاموش کنیم؟
تعویض-و-تعمیر-برد-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
تعمیر برد لباسشویی سامسونگ