خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

یخ نزدن فریزر سامسونگ

7 علت یخ نزدن فریزر سامسونگ

فهرست مطالب

یکی از ناامیدکننده‌ترین حالت‌هایی که امکان دارد برای یخچال فریزر سامسونگ شما اتفاق بیفتد، یخ نزدن فریزر است که می‌تواند دردسرهای زیادی را بر افراد ایجاد کند. بزرگ‌ترین دردسری که این مشکل برای شما پیش خواهد آورد، خراب شدن مواد غذایی به نظر می‌رسد.

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر یخچال سامسونگ خود با ما در تماس باشید ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال یخچال در نمایندگی مرکزی یخچال سامسونگ بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته 22225007-021

نمایندگی سامسونگ

بررسی علت یخ نزدن فریزر

هر زمانی که احساس کردید فریزر نمی‌تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد، حتما اقدام به رفع آن کنید و مطمئن شوید که در آینده دچار ضرر و زیان بیشتری نخواهید شد. در ادامه قصد داریم با استفاده از راه‌حل‌های موجود، اقدام به بررسی علت یخ نزدن فریزر کنیم.

1. یخ زدن بیش از اندازه فریزر

یکی از دلایلی که ممکن است باعث کاهش عملکرد فریزر و جلوگیری از گردش هوای خنک در آن شود، یخ‌زدگی بیش از اندازه فضای درون آن به نظر می‌رسد. اولین کاری که در چنین حالتی باید انجام دهید، این است که اول مواد غذایی منجمد خود را به فریزر دیگری منتقل و سپس یخچال را خاموش کنید. بعد از گذشت چند ساعت که یخ آن ذوب شد، یخچال فریزر را دوباره به برق وصل کنید تا مطمئن شوید مانند قبل کار می‌کند یا خیر؟!

البته در بسیاری مواقع این مسئله یک راه‌حل موقت خواهد بود؛ زیرا این کار بیشتر برای یخچال فریزرهای قدیمی‌تر کاربرد دارد. نمونه‌های جدید دارای عملکرد یخ زدا هستند که حداکثر هر نصف روز یک مرتبه با خاموش کردن کمپرسور مانع ایجاد یخ در فریزر می‌شوند. اگر یخچال فریزر شما دارای چنین سیستم و امکاناتی است، اما فریزر یخ نمی‌زند، مطمئن باشید که یک جای کار می‌لنگد و سیستم یخ زدای یخچال وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد.

ترموستات یخ زدا، تایمر یخ زدا و بخاری یخ‌زدایی از جمله قطعاتی هستند که معیوب بودن آن‌ها می‌تواند باعث یخ زدن مکرر فریزر یا خنک نشدن آن شود. اگر توانایی پیدا کردن قطعه معیوب و تعویض آن را دارید، حتما این کار را انجام دهید، در غیر این صورت از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

2. بررسی عملکرد ترموستات

یکی دیگر از علت یخ نزدن فریزر ، تنظیم دمای نامناسب آن است که می‌توانید با استفاده از کمک گرفتن از دفترچه راهنما و تنظیم دوباره دما این مشکل را نیز برطرف کنید. در برخی از مواقع ممکن است ترموستات گیر کرده باشد که با بالا و پایین کردن و چرخاندن آن می‌توانید اقدام به حل مسئله کنید. پس از انجام کارهای بالا بد نیست که دمای فریزر خود را با استفاده از یک دماسنج مشخص کنید. اگر احساس کردید که مشکل حل نشده، به احتمال زیاد نیاز است که ترموستات را تعویض کنید.

3. مسدود شدن فن فریزر

یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر یخ نزدن فریزر مشکل در فن آن است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که مشکل در فن فریزر است یا خیر، باید عملکرد آن را چک کنید و یقین حاصل کنید که هنگام باز و بسته کردن درب فریزر صدای فن آن به گوشتان می‌رسد. در مواقعی ممکن است یخ‌زدگی فریزر یا قرارگیری یک ظرف یا ماده غذایی جلوی فن باعث کاهش عملکرد آن شود که می‌توانید به راحتی آن را برطرف کنید. در غیر این صورت باید به فکر حل مشکل فنی و تعویض فن باشید.

4. باز شدن بیش‌ازحد درب فریزر

اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام در فریزر خود را باز می‌کنید، احتمالا دستی‌دستی باعث جلوگیری از خنک شدن فضای آن می‌شوید. باز کردن درب فریزر خصوصا برای مدت طولانی می‌تواند باعث کاهش هوای سرد و روند افزایش یخ‌زدگی آن شود.

مقاله مرتبط: بسته نشدن درب یخچال

5. بررسی سیم‌پیچی‌ها و کویل یخچال فریزر

بررسی سیم‌پیچی‌ها و کویل یخچال فریزر

در بسیاری از مواقع سیم‌پیچی موجود در فریزر به دلیل کثیف بودن و وجود گرد و غبار نمی‌تواند گرمای داخل فریزر را جذب کند. برای رفع این مشکل کافیست یخچال را از برق بکشید و کویل ها و سیم‌پیچی آن را خیلی آرام به وسیله مکش جاروبرقی و یک دستمال تمیز کنید.

6. کمپرسور معیوب

سروصدای بیش از اندازه کمپرسور می‌تواند نشان از آسیب دیدن این قطعه کاربردی یخچال باشد که در عملکرد فریزر هم اثرات مستقیمی دارد. تعمیر و تعویض آن می‌تواند منجر به رفع مشکل فریزر شود.

7. نشت گاز

اگر هر یک از موارد بالا را چک کردید، اما همچنان مشکل خنک نکردن فریزر وجود داشت، باید به احتمال نشت سیستم انتقال گاز و یا انسداد آن شک کنید که می‌تواند مانع جریان صحیح گاز یخچال به درون فریزر و عملکرد صحیح آن شود. علاوه بر تمام موارد بالا کثیفی واشر درب یخچال هم می‌تواند مانع از خنک شدن کافی آن شود.

اگر هر یک از دلایل نام برده شده را مورد بررسی قرار دادید و مشکل برطرف نشود، با نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید و درخواست یک تعمیرکار داشته باشید تا مشکل پیش‌آمده عیب‌یابی و سپس برطرف شود.